Zbaveníi otcovství

19.3.16 21:47

Zbaveni otcovstvi

Dobry den maminky, chtela by jsem ze zeptat jestli mate nekdo zkusenost stim co trapi me.Uz vic jak 4 roky neziji z byvalim druhem s kterym mam 6letou dceru.Otec mi neplati alimenty ktery mu urcil soud a ted uz se sni ani nestika. Dcera knemu stratila veskerou lasku a city.Ted momentalne je ve vykonu trestu a chova se jako svati kednou mi poslal vyzivne a ted i dceri darek k narozeninam.Otec je zapsany v rodnem liste, ale ted momentalne uz dva roky ziji v manzelstvim a narodil se nam syn. A prali by jsme si aby dcera dostala nase prijmeni a soud zbavil otce otcovstvi aby si ji muj soucastni manzel mohl dat do sve pece.Ale uz se to tahne strasne dlouho a nic se porad nedeje tak by jsem byla rada kdyby mi nekdo pomohl co mam delat uz jsem fakt soufala dekuji moc :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34554
19.3.16 22:14

@SamuelNikolas Otce, který posílá výživné a dárky, otcovství nikdo nezbaví, jen proto, že se matka vdala a má s novým partnerem další dítě. I když je bio otec ve vězení. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
19.3.16 22:21

Tomu nerozumím..Vždyť nový muž o dceru může „pečovat“ (vychovávat, starat se o ni, živit ji, mít ji rád), aniž by měl úřední posvěcení, že je „jeho“. Biologicky jeho stejně nebude…Situaci bych chápala, kdyby vám bio otec nějak škodil, o dceru se přetahoval, bral by ti ji, naváděl ji proti tobě. Ale on nic z toho nedělá. A alimenty, byť nepravidelně, posílá taky :think:.
Navíc pokud by se podařilo, aby tvůj nový manžel dceru adoptoval, má to pro něj značná rizika - pokud by vaše manželství nevydrželo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.16 22:27
@Bábrdl píše:
@SamuelNikolas Otce, který posílá výživné a dárky, otcovství nikdo nezbaví, jen proto, že se matka vdala a má s novým partnerem další dítě. I když je bio otec ve vězení. :nevim:

Ale otec mi vyzivne neplati a nezajima se o dceru. Zacal se starat az ted co je ve vezeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.3.16 22:30
@pe-terka píše:
Tomu nerozumím..Vždyť nový muž o dceru může „pečovat“ (vychovávat, starat se o ni, živit ji, mít ji rád), aniž by měl úřední posvěcení, že je „jeho“. Biologicky jeho stejně nebude…Situaci bych chápala, kdyby vám bio otec nějak škodil, o dceru se přetahoval, bral by ti ji, naváděl ji proti tobě. Ale on nic z toho nedělá. A alimenty, byť nepravidelně, posílá taky :think:.
Navíc pokud by se podařilo, aby tvůj nový manžel dceru adoptoval, má to pro něj značná rizika - pokud by vaše manželství nevydrželo.

Prave ze se manzel stara jako kdyby byla jeho i dcera mu zacala rikat tati.Chci to udelat jen proto ze on ma vsude dluhy a nechci aby to moje dcera pak musela po nem dedit a vse platit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34554
19.3.16 22:31
@SamuelNikolas píše:
Ale otec mi vyzivne neplati a nezajima se o dceru. Zacal se starat az ted co je ve vezeni.

Ke zbavení otcovství musí být vážný důvod (právo otce) a musí to být v zájmu dítěte (právo dítěte). Nikdo ho otcovství nezbaví jen proto, že dluží na alimentech. Tím spíš, jestli se polepšil a začal se zajímat. Z pohledu práva je on stejný rodič jako ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
bamba
19.3.16 22:32
@SamuelNikolas píše:

To je jedno, stará se. Můžete požádat o změnu příjmení, pokud otec nebude souhlasit, jde to i přez soud.

• Citovat
  • Nahlásit
34554
19.3.16 22:32
@SamuelNikolas píše:
Prave ze se manzel stara jako kdyby byla jeho i dcera mu zacala rikat tati.Chci to udelat jen proto ze on ma vsude dluhy a nechci aby to moje dcera pak musela po nem dedit a vse platit…

Ale prosím tě…
Na to je lehká pomoc, jestli zemře, prostě se dědictví jménem dcery vzdáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
19.3.16 22:34
@SamuelNikolas píše:

tak tohoto se neboj. Dcera může takové dědictví jednou odmítnout v plném rozsahu a nebude platit nic. Jiná situace by byla, kdyby po něm dědila i nějaký majetek - nelze přijmout aktiva a odmítnout pasiva. Ale pokud zdědíš jen dluhy, můžeš je odmítnout a neplatíš nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31690
19.3.16 22:35
@SamuelNikolas píše:

no ale to mu úplně stačí před soudem, že se teď zajímat začal. myslím že moc šancí nemáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
19.3.16 23:50

Ja te chapu, taky bych nechtela, aby se dcera jmenovala jinak nez zbytek rodiny a musela bych to slozite vysvetlovat. Taky by mi vyhovovalo zbavit se takoveho otce se vsim vsudy, bohuzel, pokud se ji sam nevzda, mas naprosto minimalni (rekla bych skoro nulovou) sanci, ze se tak stane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1834
20.3.16 07:57

@SamuelNikolas
Nemuzes se ho zbavit jenom proto, ze mas novyho tatinka. Obzvlast jestli se zacal zajímat, platit (i kdyz sporadicky).
Dluhy muze dcera jednou v budoucnu odmítnout, to vubec neres.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5019
20.3.16 08:40
@lauraka píše:
Ja te chapu, taky bych nechtela, aby se dcera jmenovala jinak nez zbytek rodiny a musela bych to slozite vysvetlovat. Taky by mi vyhovovalo zbavit se takoveho otce se vsim vsudy, bohuzel, pokud se ji sam nevzda, mas naprosto minimalni (rekla bych skoro nulovou) sanci, ze se tak stane.

Jak „bohužel“? Snad bohudík, ne? Zakladatelka si s tím mužem pořídila dítě dobrovolně a byť je to kriminálník, je to pořád její otec. Že se o dcerku nezajímal a neplatil na ni, to je pěknej vůl, ale místo toho, aby byla zakladatelka ráda, že snad aspoň v lochu šel do sebe a poslal pro začátek aspoň jedno výživné a dárek, tak přemýšlí, jak se ho zbavit jenom proto, že jí by to tak vyhovovalo :nevim: Nový partner se přece o dcerku může starat, můžou mít nádherný vztah, může se podílet na její výchově jako rodič a dokonce může malá dostat i jeho příjmení. Máme takový případ v rodině, moje starší sestra se narodila v mámině předchozím vztahu, který brzy po jejím narození krachl, máma se pak znovu vdala a sestře změnila příjmení na příjmení muže, který jí byl faktickým otcem a kterého i sestra sama za otce považuje (tuším, že samozřejmě se souhlasem otce biologického). Argumentace, že pro dobro dcery, protože ta by zdědila otcovy dluhy, je jen výmluva, dědictví lze odmítnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2841
20.3.16 08:47

@SlečnaDahlia Ja povazuji rozvod za katastrofu a stydela bych se za status byt rozvedena. Nechtela bych, aby kazde moje dite melo jine prijmeni, takze ano bohuzel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14670
20.3.16 08:56

@SamuelNikolas musel by s tím souhlasit a šlo by to přes soud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat