Zdědění výbavičky pro miminko

7320
4.4.16 13:16

Zdedeni vybavicky pro miminko

Holky, situace v rodine me privedla k teto otazce. Zajimalo by me, jak moc se u vas dedi veci po detech, jak moc si „pomahate“ a pujcujete vzajemne mezi sebou nosene obleceni atd. Berete to jako samozrejmost a nemate s tim problem? Co vsechno prenechate nebo pujcite segre, svagrove ci treba kamaradce? Jaky je vas nazor ze strany te i opacne? V sirsi rodine je me dite jiz nekolikate, bylo mi nabidnuto zapujceni obleceni i nejakych veci, coz jsem ocenila a pak zas vratila. Mame spolu dobry vztah, jsme casto v kontaktu a i zaroven ja nemam problem neco pujcit. Pak je tu uzsi rodina, kde je me dite prvni a ja zjistuju, ze se ode me ocekava, ze moje vybavicka poputuje dal. Ze se to bere trochu jako samozrejmost asi. Jak to mate vy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58731
4.4.16 13:22

@Pomka já, blbec, jsem švagrové půjčila úplně všechno - ale komplet výbavu na mimina, oblečení na děti až do 3 let, postýlku, ohrádku, hračky a milion dalších věcí… Jen s podmínkou, že pokud bych je někdy potřebovala, tak mi je vrátí.. čeho jsem se dočkala? Xichtů, výsměchu, jak jsem byla blbá, že jsem jí věřila a zničení minimálně poloviny věcí (u oblečení bych to pochopila, ale proč nechali např zreznout kočár plus splesnivět, to nechápu.. Nikdy víc bych to neudělala.. ale zase na druhou stranu - psala jsem ségře, zda chce pěkné věci po našem raubířovi, je minimálně do roka plně vybavena - co se týče oblečení a drobností.. ale jako velké věci už fakt ne, střihnu je na inzerát nebo rozdám po okolí.. dojnou krávu už nedělám (pro jiné), u ségry je to něco jiného - snažili se, než se rozešli.. ale tam toho nelituju, byla to naše dohoda, ať ty věci pak pošle do světa nebo vyhodí, mi by to doma zabíralo jen místo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251

My to máme tak, že já jsem většinu věcí automaticky podědila po sestře. po mém dítěti vše předávám další sestře, ta rozmnoží a zase předá mně. automaticky vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20279

@Pomka Já to miminkovské oblečení do roka z 90% podědila nebo dostala. Takže to klidně pošlu zase dál zadarmo (to, co se bude dát ještě použít). Stejně tak pošlu dál hračky.
Taky máme v rodině potencionální čekatela na miminko (počítám, že tak v řádu roka až tří mají v plánu se množit). Taky se nechali slyšet, že by rádi dědili.
Nic proto tomu nemám, ale třeba počítají s poděděním autosedačky, kterou máme ve velmi udržovaném stavu a velmi kvalitní (=zadarmo fakt nebyla),stejně tak jídlení židli. To jsem jim teda již naznačila, že jim to ráda schovám, ale něco málo za to budu chtít, neb na bazaru bych to ještě zpeněžila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15534
4.4.16 13:24

Mezi kamarádkami si pujcujeme vlastně vše. V užší rodině mám nejstarší dítě a tak vše půjčují já - nevadí mi to, vždyť od toho ty věci jsou. Teď čekám druhé a taky něco priputuje od svagrove, většinu mám ale svou po prvním synovi - kupujeme šílené množství různých věci :mrgreen: jesteze je druhé taky kluk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1134
4.4.16 13:28

U nás je putovní hlavně postýlka, spalo v ní už 6 dětí :mrgreen: A oblečení v podstatě taky - je to tak nějak automatické, jedno dítko z toho vyroste a předává se dál :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lizzi
4.4.16 13:28

Mám všechno půjčené do jednoho roku věku na oba kluky, to ale neznamená, že nic nového nekoupím. Sama jsem to málo, co jsem nastřádala poslala dál. Ale nikdo to po mě nikdy neočekával a já se sama nikdy nikoho neptala, vše mi bylo nabídnuto :-)

• Nahlásit
  • Citovat
8649
4.4.16 13:29

Co dostanu nebo je hodne nosene, posilam dal, ale co kupuju nove a pekne, tak odprodavam (klidne v rodine, nemame s tim nikdo problem) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1120
4.4.16 13:31

Hrozně nerada mám půjčené, raději odkoupuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
4.4.16 13:35

Holky, ja to mam tak, ze vlastne vetsinu veci jsem si poridila ja, ze svych penez, jeste predtim, nez jsem byla tehotna (je to trochu ulitly, ale kdyz se mi to libilo, koupila jsem a pak jak kdyz nasla, jsem mela temer vsechno obleceni koupene). Kdyz se nektera nabidne, ze zapujci, ok, kdyz nektera potrebuje to ci ono, zepta se, je pujceno, ok. Ale nechce se mi vzit krabice obleceni a veci a automaticky dat dal s tim „tak tady to mate, ja uz to nepotrebuju“. Kdyz jsem se zminila, ze uz nemam obleceni kam davat, ale ze si ho jeste necham, pac je v planu druhe, tak „treba taky pak my budeme mit deti“. Uz nekolikrat mi bylo naznaceno, ze se s tim proste pocita. Dala jsem za to taky dost penez. Jinak nejde mi o prachy, rada prenecham mamince v nouzi, charite… jde mi o princip.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
4.4.16 13:35

Já ty nejhezčí kousky nechávám pro děti bráchy, jinak daruji či rozprodávám… Ty nejhezčí jsem ráda, že udělají radost a budou k užitku ještě dál v okolí :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.16 13:38

Za 14 dni cekam sve prvni dite a 90% vybavicky jsem dostala od kamaradu a od manzelove sestry postylku. Takze na maleho jsme kupovali jen par veci a kocarek a jelikoz jsou v rodine a okoli potencialni matky, tak nevidim duvod proc neposlat dal, stejne ty oblecky to mimco neonosi ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7320
4.4.16 13:40

@martina.se to bych prave nerada. Pujcit (ne-li dat) vsechno. Jako nejaky kousky s tim, ze potrebuju to a to, mam malo toho a toho, to je ok. Ale dat vsechno s tim, ze to nuze dopadnout jak s tvoji svagrovou, je mi proti srsti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
4.4.16 13:43

Já si všechno schovávala a teď jsem za to ráda že na mladší nemusím nic kupovat. Chci ještě třetí, takže opět schovávám. Já si to radši od někoho odkoupím, ať je to moje a nemusím myslet na to, co bych měla vrátit či by to chtěl někdo jiný z rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
6528
4.4.16 13:44

Nemám problém půjčit cokoli. Půjčovala jsem kamarádkám (v rodině nikdo jiný děti zatím nemá) celou výbavičku na zhruba první rok života dítěte, ony později vracely navíc ještě s věcmi, které třeba koupily ony (pokud už další dítě neplánpovaly). Mám 3 děti a doma oblečení, že bych oblékla celou školku. Půjčila jsem i kočár kamarádce, která měla svůj na správce těsně před porodem třetího dítěte. Mám tolik oblečení, že fakt neřeším, když mi kamarádka věci vrátí s tím, že pár bodýček má nevypratelné fleky. Prostě vyhodím a jede se dál. Dalšího prcka neplánujeme a výbavičku schovávám, kdyby někdo potřeboval půjčit nebo dát, přijde mi fakt na hlavu to dneska po bodýčkách za 50,– prodávat (max třeba boty, kočár, bundu…). Ty děti ze začátku tak rychle rostou, že to ani nestačí onosit, takže mi přijde jako nesmysl kupovat celou novou výbavu. Je fajn něco do startu mít půjčeno a pak už si jen dokupovat nějaké drobnosti, případně třeba dostat od babiček apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama