Zděná stěna, nebo sádrokarton?

Anonymní
26.2.20 22:13

Zděná vs sádrokarton?

Dobrý den, rozhoduji se zda koupit byt kde je v technických standardech toto:

Obvodové zdivo - cihelné bloky s kontaktním zateplovacím systémem
Vnitřní stěny a příčky - cihelné zdivo, sádrokartonové příčky s izolací
Mezibytové příčky - zděné a sádrokartonové zdvojené bezpečnostní trídy 3

Prosím, mohl by mně někdo poradit zda to je v pořádku? Jsem úplná lama co se tohoto týče plus nemám zkušenosti. Nepůjde tam vše slyšet díky těm sádrokartonům? Budu Vám vděčná za radu a zkušenosti. Omlouvám se za anonym - kvůli prodávajícímu… Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
26.2.20 22:54

Mame obyčejný panelakovy byt? Koupelnu jsme nechali dělat z itongu a velkou mistnost prepazili protipožární příčkou. Jeste by to chtělo neco na hlavni dveře aby nebylo tol8k slyšet.. Me to ale nijak extrémně nevadi.

• Nahlásit
  • Citovat
115
26.2.20 23:44

Já teda nejsem moc příznivec sádrokartonu, ale vždycky jde o to jak je to udělaný. Chápu to dobře, že je sádrokarton i mezi byty? Tak jak to popisuješ, tak to vypadá, že je to udělaný dobře. Chyby tam ještě nějaký můžou být, ale ty jsou uvnitř a to neuvidíš. Někdy bývá i u dobře udělaný stěny (s ohledem na průzvučnost) chyba, že se udělají krabice od zásuvek proti sobě a tam se dělá trochu zvukovot. Pokud jsi jinak s bytem spokojená, tak by to asi pro mě nebyl důvod se ho vzdát. Můžeš mít zděnou příčku a hlučný sousedy a budeš na tom i hůř. V bytovkách to bude vždycky tak trochu sázka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
752
27.2.20 06:52

Vezmi na obhlidku technika stavare, na papire je vzdy vse spravne :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.2.20 08:20
@llida píše:
Vezmi na obhlidku technika stavare, na papire je vzdy vse spravne :mrgreen:

Na obhlidku bohužel nikoho vzít nemůžu, bytovka se teprve bude stavět :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.2.20 08:28

@JoHoP
Moc děkuji za vysvětlení, jsi moc hodna. Ano, pravděpodobně i mezibytove příčky budou ze sadrosu. Mají tam uvedené oba materiály, ale toho sadrose jsem se lekla… Já mám jako stavební lama zařazený sadros mezi levný nekvalitní materiály, tak jsem se toho moc lekla… děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
752
27.2.20 08:58
@Anonymní píše:
Na obhlidku bohužel nikoho vzít nemůžu, bytovka se teprve bude stavět :mrgreen:

tak si vyzadej projektovou dokumentaci a nech ji prekontrolovat stavarem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama