Reklama

Zdravotní sestry, prosím radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PetiteFillette
Extra třída :D 13847 příspěvků 23.06.10 15:46
Zdravotní sestry, prosím radu

Ahoj, jsem na tyhle věci totální antitalent, tak snad můj dotaz nebude znít moc blbě :) Jsem registrovaná porodní asistentka od r.2006, ale od ukončení školy jsem na sále nepracovala, byla jsem na novorozeneckém oddělení (spadá pod dětské odd.). Teď jsem na mateřské, která mi končí koncem března příštího roku. Můj dotaz zní: nebudu-li mít odpracován rok na gyn-por klinice (či dva na 0,2 úvazek), což najisto mít nebudu, kredity mě nezachrání a registrace mi nebude prodloužena. Je možné si nechat vystavit novou registraci na všeobecnou sestru, kterou jsem vystudovala v roce 2003 s tím, že můžu doložit pouze rok praxe na plný úvazek na novorozeneckém oddělení?
Nemá s tím někdo zkušenosti? O registraci bych nerada přišla, protože to samozřejmě znamená peníze navíc, ale teoretickou ani praktickou zkoušku už nemám šanci zvládnout :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Popapip
Závislačka 3138 příspěvků 23.06.10 16:47

ti fakt asi neporadim,zkus se mrknout na netu,ja jsem vseobecna,pracuji ale 10let na jip a ted si budu dodelavat skolu arojip,ale registraci mam vseobecnou a i holky co maji skoluu ji maji vseobecnou,tak to zkus treba zavolat do nemocnice na reditelstvi tam ti treba nekdou poradí!!

alca a danik 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.10 17:04

Já bych doporučila zavolat do Brna na NCONZO ..http://www.ncon­zo.cz/web/gues­t/133;jsessio­nid=DCFE427A18C0C2566D73­E24D5FF84FCD

Jsou tam hrozně ochotní a určitě ti poradí co v tomhle případě podniknout :wink:

Mě v zimě registrace propadla a já zjistila, že nemám ještě zažádáno o prodloužení…při­tom je tam lhůta 2 předem a paní mi poradila vše co a jak…a registraci mi prodloužili :wink:

Hodně štěstí…je to něco s tim prima registračním systémem, že?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.13 20:30

Ahojky.
Mám možnost jít pracovat do nově vznikajícího penzionu pro seniory, jako zdravotní sestra. Zatím bych pracovala jen na pár hodin týdně a postupně s přibýváním klientů by se mi pracovní doba zvyšovala. Jde o penzion, kde o seniory pracují jen pečovatelky a já bych byla jediná zd. sestra.
Chystala bych léky, měřila TK, Odebírala krev, dělala převazy a jednala s lékaři.
Dnes jsem se tam byla podívat a mám si do příštího týdne nachystat „tabulky kde se bude vše přehledně zapisovat“.
Hledala jsem na netu, ale nic moc jsem nenašla. Nevíte kde bych něco našla. Sama to asi nevymyslím :?

paola white
Extra třída :D 12747 příspěvků 07.03.13 20:33

A nac mas mit ty tabulky?

danyk
Generální žvanilka 23304 příspěvků 07.03.13 20:37

A jaká jsi hledala hesla? Znáš knihu ošetřovatelská dokumentace (Vašátková, Ulrychová). Léky stejně musí předepsat lékař a v dokumentaci je odškrtneš (jediný povolený způsob), stejně tak i odběr krve je ordinovaný a tím, že úkol splníš a odškrtneš, tak máš vyřešeno. Jiné zápisy bys psala duplicitně. DOkumentace k převazu nabízí firmy, co se starají o rány.

Příspěvek upraven 15.05.15 v 11:21

theresicka
Závislačka 2622 příspěvků 07.03.13 20:50

Taky by mě zajímalo jaké tabulky si máš připravit.

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 07.03.13 20:55

A jaké tabulky a na co všechno je budeš potřebovat? A jak bude vypadat dokumentace klientů, jejich karty? Většina věcí se stejně píše a odškrtává tam. Jinak předlohy a různé vzory bývají v ošetřovatelských knihách. Podívej se třeba na uloz.to a stáhni si nějaké ošetřovatelství a­pod.

vicca
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.03.13 21:06

Tabulky kde se bude zapisovat TK, glykémie, teplota.

vicca
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.03.13 21:10

Jak bude vypadat dokumentace to ještě nevím.
On to není typický penzion pro seniory.
Je to jen pro klienty, kteří nepotřebují 24-hodinovou zdravotní péči. Je přítomna pouze pečovatelka a já bych tam byla jen na pár hodin, abych nachystala léhy, změřila TK, udělala převazy…Prostě to, co pečovatelka nemůže.

theresicka
Závislačka 2622 příspěvků 07.03.13 21:11

A na jednu tabulku se budou zapisovat údaje jednoho klienta? To by neměl být problém vytvořit v excelu. Já jsem v práci dělal několik tabulek pro požadavky našich doktorů i našich.

danyk
Generální žvanilka 23304 příspěvků 07.03.13 21:13

Aha, něco jako historická teplotní tabulka. Ale jestli je to penzion, tak se jim teplota asi měřit nebude, to snad jen při nemoci. Kompenzovaný diabetici se taky nepíchají x krát denně. Před 18 lety jsem sice v domově důchodců dělala, ale to je fakt už dlouho.

Příspěvek upraven 15.05.15 v 11:22

vicca
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.03.13 21:16

Tak zkusím něco v tom excelu a uvidím. Díky za reakce

danyk
Generální žvanilka 23304 příspěvků 07.03.13 21:22

@vicca je vyhláška o dokumentaci 98/2012 (jmenuje se O zdravotnické dokumentaci) - co třeba kterej papír musí obsahovat za identifikační údaje atd. Jestli se to vztahuje i na domov pro seniory, to netuším.

Příspěvek upraven 15.05.15 v 11:22

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 08.03.13 08:50
@vicca píše:
Tabulky kde se bude zapisovat TK, glykémie, teplota.

Tak tohle bych zapisovala rovnou do dokumentace klienta, do jeho karty, něco jako dennní záznam. Tam píšeš různe údálosti, stížnosti, TK, glykemie atd. a píše tam i lékař svoji ordinaci.
My máme zvlášť lékový list, podkle kterého chystáme léky a pak to v něm odsouhlasujeme a vepisujeme tam i léky podané mimořádně. A převazový papír, nebo tabulku, máme také zvlášť na převazovém vozíku. Ale na to ti stačí udělat jednoduchou tabulku s kolonkami na jméno, popis rány a jak to ošetřuješ.
A jen tak mimochodem, pokud tam budou klienti, kteří potřebují 24hod. zdr. péči, tak si nějak neumím představit, že tam bude jen jedna sestra, která na ně bude dohlížet a to ještě pár hodin. co když se něco stane v tvojí nepřítomnosti? Jak to tam budete mít ošetřeno ohledně lékařů? Zvládne pečovatel vyhodnotit závažnost situace a třeba zavolat záchranku? Já bych měla strach, že se něco stane a ty z toho budeš mít problémy.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >