Zdravotník - píchnutí o jehlu

Anonymní
3.8.13 22:55

zdravotník-píchnutí o jehlu

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda je tu někdo ze zdravotníků, kdo se píchl o jehlu od pacienta a zda mohl normálně chodit do práce, nebo musel čekat na výsledky všech testů. Díky za odpověď. Mám nastupovat do nové práce a nerada bych o to přišla…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

166
3.8.13 23:13

Ahoj, já osobně se o jehlu nepíchla, ale holky, co se jim to v práci stalo šly za závodní doktorkou a ta vzala krev na serologii, ale až po inkubační době, která bývá i několik měsíců. Po celou tu dobu chodily normálně do práce. Záleží taky na tom, o jakého pacienta se jedná, jestli se řadí do rizikové skupiny (vietnamci a mongolové, bývalí narkomani a alkoholici, promiskuitní) nebo o starého dědouška, kde bych to snad vůbec neřešila :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
treba eva
3.8.13 23:29

Ja se pichla jednou jedinkrat, pacientka byl s drogovou minulosti, tak jsem ji vzala krev a byla B, C a HIV pozitivni. Malem to se mnou seklo… do prace jsem normalne chodila -ARO.
Jo a nic jsem nechytla :-)

• Nahlásit
  • Citovat
1980
3.8.13 23:33

Osobně si na píchnutí jehlou dávám sakra bacha ( dělám často a hodně náběrů ) a zatím se mi to nestalo, ale píchla se o jehlu od pacienta sanitárka, dost se to tehdy řešilo ( byla to její vina, jehlu neměla vůbec brát do ruky ), nabrala se na HBV plus komleptní laboratoř, musel se nabrat i pacient ( na HIV - bylo podezření ), spousta papírování, chodila normálně do práce, vyšlo všechno negativně, takže ok ale konkrétně pro ní dost blbej pocit a nejistota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1483
3.8.13 23:41

Ahoj..ja se pichla o jehlu v 1mesici 2× :zed: pripadala sem si uz jak blbec kdyz jsen to hlasila..ale co uz..na vpich okamzite jod..vymáčknout krev, udelat zaznam, odber tomu dotycnemu krev na hepku, hiv a pod.no a sobe tusim nejdriv po 2mesicich..kvuli inkubacce ale do prace muzes, nebo spis musis normalneneboj vetsinou z toho nic neni ale je to velmi nekprijemne..drzim palce aby bylo vse ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
3.8.13 23:50
@treba eva píše:
Ja se pichla jednou jedinkrat, pacientka byl s drogovou minulosti, tak jsem ji vzala krev a byla B, C a HIV pozitivni. Malem to se mnou seklo… do prace jsem normalne chodila -ARO.
Jo a nic jsem nechytla :-)

Ty jo, to byla klika 8o
Jak je možné že ses od ní nenakazila? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.8.13 00:15

A mám ještě dotaz, vy které jste se vracely po RD zpět d práce, jak jste to zvládly? Mám strach, že se ztrapním a obzvlášť v nové práci :-(((

• Nahlásit
  • Citovat
treba eva
4.8.13 00:46

@zvědavá borůvka no, ono to neni tak jen tak se nakazit..rana nebyla hluboka, navic jehla nebyla od krve, ale od mozkomisniho moku, i kdyz krev tam mohla byt mikroskopicky…hned jsem samozrejme desinfikovala. Taky mohl zafungovat imunitni system a vir zlikvidovat driv, nez se projevil…
Ale po.rana jsem byla az za usima, nemohla jsem kvuli tomu rok otehotnet, nedoporucili mi to.

• Nahlásit
  • Citovat
35644
4.8.13 06:06

Normalne do prace samozrejme. A po materske velmi rychla aklimatizace, ono ti to naskoci, neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23852
4.8.13 07:40
@Anonymní píše:
A mám ještě dotaz, vy které jste se vracely po RD zpět d práce, jak jste to zvládly? Mám strach, že se ztrapním a obzvlášť v nové práci :-(((

mě to čeká v půlce září, zatím jsem se ptala staniční na místo, napsala, aťse stavím, tak to vypadá nadějně, ale chci celý úvazek a ona psala o půlce, tak jsem zvědavá, když tak budu muset vzít jiné pracoviště - jdu vyřizovat 14.8. a nastupuju po půlce září. trochu se bojím, přeci jen dva roky a 6 týdnů je dost a když jsem se tam stavovala průběžně, tak nová staniční (nastoupila týden před tím, než jsem odešla, provedla dost změn, ať už v uložení pomůcek nebo v přístrojích). naposledy jsme viděla ohřívač transfuzí a to všichni roky tvrdili, že u nás není potřeba.

Příspěvek upraven 10.02.15 v 22:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746
4.8.13 10:23

Musím, přiznat, že několikrát :zed: jen mi nabrali krev a nic víc. do práce jsem vždy chodila

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4835
4.8.13 10:48

Já se (teď to bude půl roku) vrátila do práce. Změnila jsem obor - předtím ortopedie, teď neurochirurgie. Zvykla jsem si docela rychle, akorát mi pořád vadí, že „všechno“ nevím a ještě se musím na dost věcí ptát a nemám ještě ty zkušenosti co už jsem měla v předešlém oboru…Ale tak to příjde časem. A musím se víc soustředit, není to ještě taková ta automatika - třeba v papírech, harmonogramu a tak… Doma jsem byla tři roky a dva měsíce. Nejdřív jsem teda nastoupilana půlúvazku (malý je postižený a víc hlídání jsem neměla),teď jsem „přešla“ na třičtvrteční. Nicméně jsem ráda, že chodím i do práce a nejsem jen matkou na plný úvazek :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5931
4.8.13 11:20
@treba eva píše:
@zvědavá borůvka no, ono to neni tak jen tak se nakazit..rana nebyla hluboka, navic jehla nebyla od krve, ale od mozkomisniho moku, i kdyz krev tam mohla byt mikroskopicky…hned jsem samozrejme desinfikovala. Taky mohl zafungovat imunitni system a vir zlikvidovat driv, nez se projevil…
Ale po.rana jsem byla az za usima, nemohla jsem kvuli tomu rok otehotnet, nedoporucili mi to.

Hlavně, že to dobře dopadlo :palec:
Tomu se říká štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
5.8.13 10:05

Ahoj taky jsem se před lety pichla jehlou, udělali jsme odběry mne i pacientovi, naštěstí vše negativní…do práce jsem normálně chodila…

Holky docela zavidim že se máte po rodičovský kam vrátit…já potřebuji 1/2 uvazku nebo jednu směnu a špitál mi nic nemůže přej dat…takže se pripravuji na to že budu nezaměstnana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.6.18 18:06

Pichnutí

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak vážné je pichnuti o jehlu u zubního lékaře? Jedná se o použitou jehlu po anestezii.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama