Také někdo máte méně, než je minimální plat?

747
1.8.13 19:49

Taky někdo máte míň než minimální plat?

Tak jak dneska omílají, že zvedli minimální plat, padla na mě depka. dělam za něj totiž, teda dělala. Nepřidali mi totiž nic, protože dělam na 6hodin.Za těch 6 to šlo, ale teď dělam za almužnu ach jo.

Příspěvek upraven 16.06.17 v 23:10

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

xxYY1
1.8.13 19:53

Když děláš na 6h, tak máš zkrácený úvazek. Ten min.plat se vztahuje na 8-hodinovou prac.dobu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
815
1.8.13 19:54

Je to hnus, taky jsem to slyšela, ale můj ještě nedostal výplatu za červen. :cert: Zmetci. Ale hlavně že cikáni mají pravidelně i 30.000 socky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
1.8.13 19:58
@alun-ka píše:
Tak jak dneska omílají, že vedli minimální plat, padla na mě depka. dělam za něj totiž, teda dělala. Nepřidali mi totiž nic, protože dělam na 6hodin.Za těch 6 to šlo, ale teď dělam za almužnu ach jo.

Pokud to v přepočtu na 8 hodin dělá minimální plat, tak je to v pořádku.
Pokud to vychází nejméně 50,60Kč na hodinu, tak je to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58819

Njn, při zkráceném úvazku se to na Tebe nevztahuje.. Já dělala naposledy za minimálku pár let zpět, po zdanění jsem tehdy brala cca 5800,– :zed: masakr a to jsme jeli 12ctky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Ano, také jsem dělala za minimální mzdu aby ji nebylo nutné zvednout, tak mi byla zkrácena pracovní doba. Ale teda já si stěžovat nemohu. Dělala jsem v bezva kolektivu kde vedoucí věděl za kolik dělám a když měl pocit, že dělám moc, tak mi připoměl, že mám pracovat do výše svého platu. No a tedy já si z těch 7mi hod udělala pracovní dobu cca 2 denně (nebylo to na píchačky a nikdo nic neřekl) Takže i když min. mzda tak jsem byla opravdu spokojená :-)

• Nahlásit
  • Citovat
15419
1.8.13 21:02
@Leila90 píše:
Je to hnus, taky jsem to slyšela, ale můj ještě nedostal výplatu za červen. :cert: Zmetci. Ale hlavně že cikáni mají pravidelně i 30.000 socky

tak začni žít jako oni :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
1.8.13 21:11

V roce 2005 jsem nastoupila (heh, dneska je to přesně na den osm let) do svého prvního zaměstnání za minimální mzdu (teda zaokrouhlenou na rovných 8000 hrubého, minimálka tenkrát byla 7995 korun - tak co to sem cpu, když jsem minimální mzdu neměla) :-) Bydlela jsem u rodičů a ti při pohledu na můj platový výměr reagovali mlčením a pak mi jen řekli, že jim teda nemusím přispívat na domácnost.

Příspěvek upraven 01.08.13 v 21:29

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15419
1.8.13 21:13
@ncc1701 píše:
V roce 2005 jsem nastoupila (heh, dneska je to přesně na den osm let) do svého prvního zaměstnání za minimální mzdu (teda zaokrouhlenou na rovných 8000 hrubého, minimálka tenkrát byla 7995 korun - tak co to sem cpu, když jsem minimální mzdu neměla) :-) Bydlela jsem u rodičů a ti při pohledu na můj pracovní výměr reagovali mlčením a pak mi jen řekli, že jim teda nemusím přispívat na domácnost.
:mrgreen: :pankac:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
evill
1.8.13 21:14
@Leila90 píše:

Tak proč si nenajdeš ženicha u cikánů, když je ten tvůj taková socka? :)

• Nahlásit
  • Citovat
23853
1.8.13 21:16

@ncc1701 co jsi dělala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
1.8.13 21:27

@danyk
Asistentku jednatele

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7995
1.8.13 21:31

Ještě se pochlubím, že ze všech asistentek (a že tam byla fluktuace jako hrom) jsem měla nejvíc. Ta přede mnou měla o dva tisíce míň a šestihodinovou pracovní dobu, ta po mně taky. Já jediná jsem měla osmihodinovou. A ani tak se to nedalo stihnout. Se nedivím, že tam nikdo nevydržel dýl jak tři měsíce, já byla rekordman, já půl roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
adam755
1.8.13 21:33

Záleží, co je napsáno v té vyhlášce. Pravděpodobně zvedli i minimální mzdu za hodinu. Pokud hodinově pobíráš méně než je minimální mzda, je to problém. Nezáleží na tom, jak velký máš úvazek. Snad jsem se vyjádřila jasně.

• Nahlásit
  • Citovat
815
1.8.13 21:37
@dani24687 píše:
tak začni žít jako oni :palec:

Radši budu chudák

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...