Sestra ARO/JIP - požadavky na novou sestru

4
31.7.13 21:52

sestra ARO/JIP

Dobrý večer, najde se tady nějaká sestřička pracující na ARO či JIP? Zajímalo by mě, jaké jsou v dnešní době požadavky na nově nastupující sestry, jaké musí mít zkušenosti a zda je nutná registrace. Je běžné, že by přijali absolventa. V případě, že by se našla nějaká sestřička, která začínala na ARO, jaké byly začátky, jak dlouho trvala nástupní praxe? Díky, Z. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6815
31.7.13 21:59

@Zuli11 Tak já před mateřskou dělala na neonatologické JIP a u nás chtěli ARIP nebo BC a nejlépe už praxi na Jip, absolventy nebrali, ale třeba to jinde není tak přísné :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2106
31.7.13 22:05

@Zuli11 ja som po skonceni skoly isla robit na ARO, zaciatok bol drsny ( bol tam zly kolektiv, ale casom sa to zmenilo ),ale praca nadherna. Pracovala som tam skoro 4 roky a ked som sa oddstahovala kvoli chlapovi, chcela som ist pracovat jedine na ARO :palec:A specializaciu nevyzadovali, da sa urobit popri zamestnani.

Příspěvek upraven 31.07.13 v 22:07

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23854
31.7.13 22:05

Nástupní praxe se odvíjí od nemocnice, u nás houfně brali i absolventy (předpokládám, že když píšeš „sestra“, jsi DiS nebo Bc.) ARIP je u nás dobrovolný, ale tak nějak si ho dodělává dost lidí, navíc u nás bylo i školící pracoviště, takže se nemuselo dojíždět ani na teorii, ani na praxi.
Pokud jsi absolvent VŠ a VOŠ, tak se registrace vyřídí hned po škole, brali u nás i bez. Na JIPech máme i asistenty, na ARO mám pocit, že tam ne, ale nevím, jsem dva roky doma.

Příspěvek upraven 10.02.15 v 22:46

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
269
31.7.13 22:09

@dari74 ahoj já pracuji 8 rokem na JIP A je pravda, že absolventku jsme tady za tu dobu ještě neměli, registraci mit určitě musíš, tu po tobě budou chtít všude, pokud budeš chtít pracovat a být placená jako sestra a ne ošetřovatelka, registrace ti dává oprávnění pracovat bez odborného dohledu… A je fakt, že když jsem sem nastoupila, tak jsem sice ARIP neměla, ale musela jsem si ho hned začít dělat a ve finále jsem ráda, ze ho mám… Ty jsi absolventka jako asistentka? nebo máš ještě něco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6815
31.7.13 22:11

@Gabinka159 Jsi se asi spletla, já se neptala :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.7.13 22:22

Mám střední zdrávku - všeobecnou sestru (maturovala jsem 2002). Pak jsem šla na VŠ, ale nedělala jsem přímo OSE a Mgr. mám z Managementu ve zdravotnictví. Po bakalářském jsem se neregistrovala, protože jsem neměla v plánu pracovat ve zdravotnictví (teď toho lituji). Během studia jsem otěhotněla, a pak další těhotenství :|. Teď bych chtěla nastoupit jako sestra, tak zjišťuji možnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23854
31.7.13 22:29

@Zuli11 na to bc nebo i mgr studium jste chodily jen zdravotní sestry nebo i třeba gympláci? Protože je otázka, zda to bylo i studium pro daný výkon práce kvalifikační. Čím vyšší kvalifikaci všeobecná sestra máš, tak tím líp. jestli máš VŠ, tak pořešit registraci (zkouška teoretiká i praktická) a směle do prác enebo i nastoupit jako neregistrovaná a pak hned začít řešit.
Pokud jsi kvalifikací ze střední, tak tam se registrace udělovala až po třech letech praxe a to nešlo obejít, takže ty poslední ročníky sestřiček ze střední školy, když nastoupila vlna registrace, to měly trošku komplikovanější. Buď žádaly dýl, až to splnily nebo dostaly registarci o rok kratší.

Příspěvek upraven 10.02.15 v 22:47

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.13 22:30

Dělám na JIP jsem Mgr. a absolventy berem ale je to pro ně hodně drsný a to at absolvovali jakoukoli školu…prostě praxe je jiná máme tu ventilovaná lůžka lidi na dialýze naučit se to všechno prostě chvíli trvá

• Nahlásit
  • Citovat
6815
31.7.13 22:30

@Zuli11 A proč chceš zrovna na ARO? Jestli si nikdy v nemocnici nedělala a máš doma děti, tak bych se tam nehrnula je to fakt dost náročné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
31.7.13 22:41

@dari74 Pracovala jsem během studia chvíli na neurochirurgii, ale otěhotněla jsem a tak jsem skončila ve zkušební době. Nějak jsem už po střední věděla, že na standardní oddělení nechci :nevim:. Už po střední jsem měla nastoupit na JIP jako absolvent, jen jsem si nebyla jistá, jak je to se všema těma změna ve vzdělávání a registrací dnes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
31.7.13 22:54

Dělala jsem na ARu před MD, chtěli praxi. Ale záleží jak která nemocnice…třeba v Motole měli rádi absolventky, zaučili si je úplně sami(ale už to nějaký ten rok bude…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.13 22:55

Když už se tady řeší vzdělání sester-mám vystudovanou dětskou sestru. Docela dlouho jsem byla mimo nemocnici-buď ambulance, nebo jiný obr. Nyní jsem se po letech vrátila do nemocnice, na standartní oddělení. Zatím se rozkoukávám, práce mě baví. Ale nevím, zda se svým vzděláním „vydržím“ tuto práci dělat dál, nebo bude nutné doplnit vyšší stupeň. Vím, že nyní mě to postačuje, ale co za pár let?
Do studia se mě nechce-ale pokud by to brzy byla nutnost, tak by bylo lepší studovat nyní než třeba za 10 let.
Co by se dalo studovat, aby to mělo smysl? Spolužačka studuje Karlovu univerzitu, obor ošetřovatelství. Což je šíleně náročný, to bych nedala. Už jen zkouška z angličtiny-kterou jsem se nikdy neučila a na jazyky jsem tupoun.

• Nahlásit
  • Citovat
6440
31.7.13 22:56

@Zuli11 Zalezi kam chces nastoupit, ale ja zacinala na ARO kardiochirurgie a zustala tam. Nastupni praxe mi trvala rok a zakonceny to bylo ustnim zkousenim. Nekde se pise prace. Pri praci pozaduji registraci a ARIP je dobrovolny. Ja treba nastupovala primo po skole a byl to mazec tak rok po dvou letech jsem byla schopna sama a po trech uz jsem skolila a uz to byla pohoda. Supr prace :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6440
31.7.13 22:58
@Anonymní píše:
Když už se tady řeší vzdělání sester-mám vystudovanou dětskou sestru. Docela dlouho jsem byla mimo nemocnici-buď ambulance, nebo jiný obr. Nyní jsem se po letech vrátila do nemocnice, na standartní oddělení. Zatím se rozkoukávám, práce mě baví. Ale nevím, zda se svým vzděláním „vydržím“ tuto práci dělat dál, nebo bude nutné doplnit vyšší stupeň. Vím, že nyní mě to postačuje, ale co za pár let?
Do studia se mě nechce-ale pokud by to brzy byla nutnost, tak by bylo lepší studovat nyní než třeba za 10 let.
Co by se dalo studovat, aby to mělo smysl? Spolužačka studuje Karlovu univerzitu, obor ošetřovatelství. Což je šíleně náročný, to bych nedala. Už jen zkouška z angličtiny-kterou jsem se nikdy neučila a na jazyky jsem tupoun.

Ja muzu doporucit Pribramskou sv. Alzbetu obor osetrovatelstvi. Da se to i pri praci, ale musi se to platit :) tusim 260eur za semestr…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama