Prosím o radu ohledně DPP

1228
1.8.13 14:57

Prosím o radu ohledně DPP

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá nevíte, jak je to s DPP prac. smlouvou, když jsem na rodičáku a budu si vydělávat více jak 10 000 na tuto dohodu. Dívala jsem se na různé kalkulačky a budu tedy odvádět z té mzdy soc. a zdr. Rozumím tomu tak, že když mi skončí rodičák (v září) a budu mít tuto smlouvu DPP, a budu vydělávat kupříkladu 11 000 Kč, tak budu státu odvádět zhruba 1400 Kč na soc a zdr.(vypočetla jsem to tu: http://www. mesec. cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy/), tak nemusím se hlásit na pracák? Je to bráno jako, že odvádím vše co se odvádět má? A proč zaměstnavatel dává přednost této smlouvě před normální na HPP (kromě toho, že mě může kdykoliv propustit)? Víte někdo? Trochu tápu… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13741
1.8.13 15:09

Nemusi ti platit nemocenskou, dovolenou atd. tedy pokud to nemate ve smlouve, ale neni povinen tak jako u klasickeho pracovniho pomeru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71526
1.8.13 15:12

@Jolynka Nemocenskou ano, pokud na ni člověk nastoupí v měsíci, kdy má vyšší příjem jak těch 10 000,– ale je fakt, že tu DPP může ukončit i když je „zaměstnanec“ na nemocenské…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14781
1.8.13 17:04
@verciceek píše:
Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli některá nevíte, jak je to s DPP prac. smlouvou, když jsem na rodičáku a budu si vydělávat více jak 10 000 na tuto dohodu. Dívala jsem se na různé kalkulačky a budu tedy odvádět z té mzdy soc. a zdr. Rozumím tomu tak, že když mi skončí rodičák (v září) a budu mít tuto smlouvu DPP, a budu vydělávat kupříkladu 11 000 Kč, tak budu státu odvádět zhruba 1400 Kč na soc a zdr.(vypočetla jsem to tu: http://www. mesec. cz/kalkulacky/vypocet-ciste-mzdy/), tak nemusím se hlásit na pracák?

No… na pracák se nemusíš hlásit, pokud si sama platíš ZP aspoň ve výši, jaká je stanovena jako minimální výše pro OSVČ, pokud za tebe neodvádí zdravotní pojištění zaměstnavatel. Na pracák se lidé hlásí jednak kvůli podpoře, ale také kvůli tomu, aby za ně stát platil zdravotní pojištění. Práci si obvykle najdou sami.

A pak je rozumné přispívat taky do důchodového systému, pokud to za tebe nedělá zaměstnavatel, aby se ti počítaly roky do důchodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
8.8.13 18:03
@j.a.n.i1 píše:
@Jolynka Nemocenskou ano, pokud na ni člověk nastoupí v měsíci, kdy má vyšší příjem jak těch 10 000,– ale je fakt, že tu DPP může ukončit i když je „zaměstnanec“ na nemocenské…

Jani, a nevíš jak dlouho musím být zamětsnána na dpp, abych mohla na tu nemocenskou? Moc tomu nerozumím- můžeš jít na nemocenskou jen v měsíci, když máš příjem vyšší než 10 000??…To jako třeba teďka v srpnu onemocním třeba 15. tého a to ještě nemám vyděláno 10 000, tzn. že můžeš nastoupit na nemocenskou až 30.tého, když už jako máš více než 10 000?
Jo a ještě uvádím příklad jak by to bylo. Na dpp budu vydělávat přes 10 000 od září, budu platit soc. a zdr. a co když např. v říjnu otěhotním (ta práce se nedá dělat když jsem těhotná), proplatí mi někdo nemocenskou? Nebo jak to tam je? Vůůbec to nechápu :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama