Zimní dětská barefoot/kompromis obuv - teplotní komfort

95
7.11.19 16:44

Zimní dětská barefoot/kompromis obuv - teplotní komfort

Prosím o radu, zkušenější. Potřebuji pro dítko koupit zimní boty. Doteď mělo barefoot/kompromis, ovšem u zimních mám obavu, zda od velmi tenké podrážky nebude při běžném mrazu -1 až -5°C zima od země/podrážky. Nechci při klasické zimě používat teplé ponožky, to až v silných mrazech. Stélky jsou sice fleecové nebo „vlněné“ (těžko říct zda pravá vlna nebo umělá popř. bavlněná). Zkoušeli jsem Beďa, Filii - ty nesednou, sedí Protetika, Jonap (jiné u nás neměli). Ovšem má zkušenost z klasických kozaček s tenkou podrážkou je, že ač dám stélku jakoukoliv tak mi je vždy od podrážky chladno ( v mrazu přímo mrznu). Prosím, pokud jste měli už zimní barefoot/kompromis, mělo dítko nožky i v mrazu teplé? Ideálně i značku bot. Děkuji :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7.11.19 17:01

D. D. step 015, nebo Primigi, ty byly ohebné ale úzké a je jich strašně moc typů, některé nejsou ani ohebné. Asi je to hodně hraniční kompromis. :nevim: V zimě dávám přednost teplu a voděodolnosti i když nosíme rádi barefoot, v zimě mi je prostě zima když nemám pořádnou podrážku. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
351
7.11.19 17:07

Tak záleží na jakou nohu. My měli vloni Jonap b5 a nohy měla dcera vždy teplé a to je nosila i do sněhu. Letos je máme tedy zase a ještě k tomu máme Baby Bare. Nohu má dcera širší v prstech, ale úzkou patu a drobný kotník, nárt normální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
7.11.19 17:09

@prejeta_zaba Primigi dítě zkoušelo, byly z těch klasických nejohebnější a přesto je není schopno prošlápnout (má 11kg), stejně tak SuperFit… Šlo v nich jak okovaný kůň. Takže nevím, co koupit. Proto mě zajímá, zda v té tenké podrážce v zimně vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3586
7.11.19 17:09

Mě se docela líbí Jonap. Mají 2 typy, ty jedny jsou hodně ohebné. Já teď dvouleté koupila Lurchi a jsou to pořádný boty, ale s pěkně ohebnou podrážkou. Třeba ty DDstep mi přijdou děsně. Měl je kamarádky kluk a byly to takové hucule široké, neforemné a za pár týdnů je měl hrozně osmajdane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18621
7.11.19 17:11

@Finkaa Protetiku s membranou mam pro deti uz treti rok a na zimu si nikdy nestezovali. Teple ponozky zasasne nepouzivame, neb s temi se do bot uz nevlezou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
969
7.11.19 17:41

@Finkaa Ja mam pro deti na mestskou zimu DD Step (mladsi) a Froddo (starsi). Na hory do snehu maji klasicke snehule. Mladsi mel loni take DD Step a v pohode. Ale to se jeste hodne vozil v kocarku a na horach moc ve snehu chodit nechtel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17203
7.11.19 17:55

Meli jsme filii a bedy, ani v jednech nemelo deti studene nohy, ani na horach na sněhu. Letos budou mit vivobarefoot a protetiky. Sam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
7.11.19 17:56

@Finkaa Mě zaujal ten výběr značek Filii a Protetika úzké, Jonap a Beda širší :mrgreen: moje dítě odchodilo už dvě zimy v Vivobarefoot Bootie s fleesem a 5mm podrážkou a to i v -12°. Jde o to že tím že má barefoot dost místa pro nohu, noha pracuje a prokrvuje se= není zima. U normálních bot kde máš prsty stlačené k sobě, nic nepracuje a ani 10 vložek ti nepomůže. Například já jsem fakt zmrzlík a stále chodím v nízkých kožených teniskach Vivo bez vložky tudíž podrážka 3mm a pohoda. Boty ti ráda poradím ale chce to rozměry nohy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7062
7.11.19 18:05

@Finkaa V klasickych kozackach ti bude zima hlavne proto, ze tam mas zmacklou nohu. Uz jem ten dostatecny prostor v bote ti zvysi tepelny komfort. Ja vybiram detem vzdycky boty tak, aby se do nich pohodlne vesly s tlustou ponozkou, idealni je, kdyz je v bote pravy ovci kozisek. Ale letos treba s koziskem nemame, protoze se do zadnych nevejde pres nart. Takze jsem poridila jen vlnene stelky, doku bude kolem nuly, budou jim stacit normalni ponozky, do mrazu davam merino ponozky. Barefoot nosime v zime uz nekolik let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
7.11.19 18:58

@Finkaa Tento problém taky dost řeším, protože syn se svojí šířkou a tvarem nohy klasickou obuv už neobuje… Nakonec má fare bare a snad bude dost běhat, aby nezmrznul :) Pro malé dítě by ale dobrým kompromisem mohly být tyto: https://fare.cz/…-2142192.htm Dcera začala chodit v prosinci. Zkoušela jsem jí 14 párů bot vč. ddstep 015 a nejměkčích Primigi a v těch z odkazu chodila zdaleka nejlépe. Zcela nepochopitelně jsou mezi prkennými fare tyto ultraměkkoučké (podélně i příčně ohebné podobně jako ty z jedné vrstvy kůže s hvězdou). Je si ale třeba přímo u výrobce vyžádat pár s šitou stélkou. Dělají totiž (pod stejným označením) i s lepenou a ty jsou o hodně těžší a tvrdší. Já to zjistila, když jsem objednala druhý pár po tom, co mi z těch prvních v březnu vyrostla, a musela jsem je posílat zpět a měnit (ty mám mimochodem prakticky nenošené v bazaru ;) ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4707
7.11.19 19:27

Já bych jen ráda upozornila, že Peimigi, DD step a Fare z odkazu @Lucynka_v neplni nejdůležitější kritérium barefoot a to je anatomická špička. Takže pokud vaše dítě nemá nejdelší prostředníček, tak v těchto botech bude „trpět“ a ohebná podrážka to fakt nespravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
7.11.19 19:34

@Eliskaxox To je jeden z důvodů, proč už syn musí mít barefoot bez kompromisů, ale jiné děti nemusí mít dominantní palec a pak ten nepříliš pochopitelný nesoulad mezi klasickým tvarem boty a nohy spraví trochu větší nadměrek (měřím místo, kam skutečně noha poroste, ne ten zbytečnej prostor ve špici). Pokud je bota hodně kulatá, jako ty jmenované, tak ten nesoulad není tak markantní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
7.11.19 19:53

@Eliskaxox Tak dítko má velikost nožky 14,1×6cm na boso, ale těžko se to měří - s malým batoletem se nedá domluvit, aby v klidu stálo. Protetiky Kabi, se mi až tak úzké nezdály a hezky držely kolem kotníku. Jonapky, moc nechci protože co jsem měli v létě tak po pár jízdách na skluzavce podrážka vzala zcela za své a je zbroušená koso k hranám, takže pro chůzi nic moc. Teď má právě D.D.Step, nožka se mi nezdá, že by trpěla - doufám a podrážka vypadá jak nová, ale jsou durch prošité a i přes impregnaci zcela nedrží sucho - možná příště zkusím vosk. Na zimu proto raději lepené a raději hladkou kůži (není podmínkou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17203
7.11.19 20:31

@Finkaa my mame Protetika Kabi na uzkou nohu, tipla bych, ze jsou jen o trochu sirsi nez Filii. Mame stejne celorocky, noseny jiz cca 2 mesice a vizualne jsou moc pekne, nepromokly, podrazska ale trochu seslapla je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama