Zinnat suspenze dávkování

323
14.7.20 15:50

Zinnat suspenze dávkování

Zdravím
Prosím jdu si pro radu ;) je tady někdo kdo dával dítěti ATB zinnat v sirupu? Můžu se zeptat na dávkování? Dcera ( téměř 4 roky a 17kilo ) dnes dostala na zánět uší tyto ATB…má. brat 10ml sirupu dvakrát denně…zda se mi to strašně moc :think: poradi někdo?
A ještě jeden možná hloupý dotaz…já mám osobně na tuto řadu dost silnou alergií je možné aby to po mě zdědila? Měla jsem se zmínit? Zjistila jsem až doma samozřejmě že je to stejná řada jen jiný druh…moc děkuji za radu…hezký den :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6383
14.7.20 16:35

Při silnějších infekcí se dětem do 40 kg dává až 250mg 2× denně, což odpovídá těm 10ml sirupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
14.7.20 17:28

@Fíková no mi právě nepřijde, že by měla šílenou infekci nějakou :? Zánět tam prý je ale byla bez bolesti, horečky čehokoliv…na zánět přišla ušní až vyčistila větší vrstvu mazu v uchu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6383
14.7.20 17:56
@Megane 123 píše:
@Fíková no mi právě nepřijde, že by měla šílenou infekci nějakou :? Zánět tam prý je ale byla bez bolesti, horečky čehokoliv…na zánět přišla ušní až vyčistila větší vrstvu mazu v uchu :nevim:

Tak to musíš zkonzultovat s doktorem. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
14.7.20 18:53

@Fíková zítra se na to zeptam ale to už bude mít dvě davky v sobě… Mam dat opravdu 10ml nebo méně a zítra se optat? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6383
14.7.20 19:14

@Megane 123 vyšší než maximální dávka to není, takže to dej, jak je předepsáno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5013
16.7.20 21:02

@Megane 123
Na zánět středního ucha měla dostat čistý amoxicilin, nikoliv cefalosporin II. generace. Pokud není na PNC ATB alergická, tak volba cefalosporinu není obhájitelná.

Jinak 250 mg cefuroximu-axetilu (Zinnat™ s klidem může (10 ml suspenze). Beta-laktamovými ATB se prakticky nejde otrávit či předávkovat.

Alergická anamnéza u rodičů nehraje roli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama