Život v Austrálii - stěhování a změna bydlení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 13:33
život v austrálii - stěhování

Dobrý den,

manžel přišel s tím, že jeho kamarád, který před 12 lety odešel do Austrálie tam má podnik a nabídl mu, že by tam mohl pracovat, manžel je kuchař a momentálně žijeme v Německu - rok a čtvrt, já se drtím němčinu, protože moc neumím a vidina anglofonní země mě nadchla, nemčinu a Německo nemusím a občas uvažuji o návratu do čech, ale austrálie je můj sen, nicméně..

konečně jsme se tu sžili, máme hotové vše dokumenty, dcera chodí 3 měsíce do školky tady, pochytává němčinu, ale zatím nemluví ani moc nerozumí..no a manžel je na vážkách, že by tam měl kde začít pracovat a tak..

nicméně, než o tom vůbec začneme přemýšlet, já vůbec nevím jak na to, přeci jen Německo je za humny, kdyby cokoliv, jsme vedle, rodina je blízko, taky stěhování, víza, nic o tom nevím..

on by nejspíš dostal pracovní vizum, že? ale co já s dítětem, jak se to řeší, další vec, jak je to tam se školkami, s prací, anglicky umím, jakože se hravě domluvim, ale nějaké odbornější termíny bych se musela doučit, nicméně zlatá angličtina oproti němčine, která mi do hlavy neleze, manžel zas umí lépe nemceky a hůř anglicky :DD

máte někdo zkušenosti, jak se vám tam žije, co je potřeba do začátku? děkuji

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 13:34

jo ta práce by byla až od listopadu, takže relativně čas je..tak si tak zjištuji co a jak, kdyby jsme nad tím začali uvažovat..

Lalelale
Závislačka 3556 příspěvků 13.02.19 13:39

Pokud vím, Austrálie má velice přísnou imigrační politiku. Vše najdeš na stránkách ambasády plus si načti něco o vizech. Tím určitě začni.

Micaella22
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 13.02.19 13:49

Ja kdyz tam byla na 2 mesice cestovat a za znamou, tak to byl masakr s uradama, vubec vyresit vizum. Musela jsem mit pres 100k na ucte, musela jsem tady mit platnou pracovni smlouvu, asi aby vedeli, ze se vratim a nezustanu… btw zeme je to jinak pro me nadherna, ale nebezpecna. Ztratis se, zhebnes v pousti vedrem, vsude hadi, krokousi. Dojde ti benzin, nez nekdo pojede kolem, muze to trvat buh vi jak dlouho. Mhd tam prakticky neexistuje, do kramu 2-3h autem. Pro ne pohoda vzdalenosti… na cetovani fine, zit bych tam nechtela, drahy jak prase, i letenky, takze rodina si za vami nemuze jen tak zaletet za par supu, v Evrope to mozny je. Radsi bych zvolila jinou zemi na ziti, kdyz ti vadi Nemecko…

astoret
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 13.02.19 14:00

mají velmi přísný bodový vizový systém, pokud má manžel špatnou znalost angličtiny, možná by ani na ty body nedosáhl, musí mít tuším 60 bodů, no s rodinou je to trochu nereálny sen..

astoret
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 13.02.19 14:01
jjanekk
Závislačka 2591 příspěvků 13.02.19 14:06

Ahoj,
nějakou dobu jsme tam žili. Je to už nějaký ten pátek, ale rámcově budou potřebovat úřady podobné věci.
Takže, pokud Tě tam chce někdo zaměstnat, tak ten zaměstnavatel musí prokázat, že ty jsi ta jediná, která to může dělat. V praxi to znamená, že musí doložit, že se snažil sehnat zaměstnance z místních. Tohle by si měl zjistit ten kamarád tvého manžela. Obecně řemeslníci, včetně kuchařů byli tehdy dost žádaní a povolení dostávali poměrně rychle. Asi bude potřeba nějaká úroveň jazyka. Pokud dostane povolení manžel, tak ty jako manželka bys měla dostat taky (nevím, jestli tam nebude třeba nějaké hodinové omezení pro práci).
Možná bych doporučila zkontaktovat nějakou agenturu, která organizuje třeba studentské pobyty, protože ty mívají pobočky i třeba v Sydney a budou schopni zjistit informace, které byste mohli potřebovat.
Austrálie je nádherná země, lidi jsou milí, počasí v podstatě super…jenom zvažte, že je to opravdu daleko, tzn. že se může stát, že se s rodiči neuvidíš třeba i několik let, protože letenky jsou drahé (my je viděli až po téměř 3 letech, a to nebyly videohovory a pod, takže jsme je opravdu neviděli…)
Taky je to tam dost drahé. Koupit si vlastní nemovitost je v podstatě sci-fi), ale pronájmy fungují, ale taky něco stojí.
Co se práce týče, tak za nás bylo spousta práce právě v pohostinství (kuchař, čísník…), to si myslím, že bude stejné.
Každopádně to chce opravdu dobře promyslet.

pocker
Kecalka 352 příspěvků 13.02.19 14:25

Zakladatelko, já bych do toho nešla, sotva jste si zvykly v Německu a zase se stěhovat, kde jsou ovšem jiné odmínky. Kdyby jste byly sami dva a jely za prací budiž..ale s dítětem bych tam bydlet na trvalo nešla.

Maminanamatersky
Kecalka 310 příspěvků 13.02.19 14:35

No nikdy jsem tedy nezkousela emigrovat do Austrálie, ale myslim, ze jestli je tvuj manzel,, jenom" vyuceny kuchař a k tomu jeho znalost anglictiny je mizerna, tak to bude s vizi bez sance… Viz odkaz na bodovy system, jak uz sem nekdo vkladal. Nesla bych do toho a radsi si vybrala jinou zemi, idealne v EU. Jedna aktivni uzivatelka tady tam zije, tak se ti sem treba ozve.

JancaAn
Kecalka 403 příspěvků 58 inzerátů 13.02.19 15:59

Do takového stěhování bych nešla. Stačilo mi, když jsem tam letěla za příbuzným na 3 týdny cestovat a problém byl s vízem a to dokládání (platná pracovní smlouva v ČR, dostatek peněz na účtu, zvací dopis od příbuzného, kompletní program den po dni, kde budeme, kam budeme cestovat) - hrozná buzerace. Příbuzný je tam několik let, původně na studijní víza, poté musel absolvovat několik testů z angličtiny - pokud nemáte dostatečnou úroveň, tak to nemá cenu. Je to krásná země na cestování, ale bydlení drahý, jiný systém rodičovské (max na půl roku).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 17:14

Ja jsem premyslela nad tim, ze uklidit se do Australie z neklidne migrujici Evropy by nebylo vubec spatne… ale hodne rychle me to preslo - ac jsme oba VS, manzel expert v IT a ja ucitelka anglictiny, urcite by nam tam nedovolili trvale zit. Zavidim jim jejich dokonalou odriznutost od sveta a nevitaci pristup.
Myslim, ze si to predstavujes moc jednoduse.

cartera
Kecalka 202 příspěvků 14.02.19 11:13
...

Tak jako zkušenost je to super příležitost. Austrálie je nádherná
Pokud by tam měl manžel domluvenou práci, tak to nebude takový problém se tam dostat. Ale to musí zjistit na úřadech jeho kamarad co je treba. Ono je podstatný rozdíl žádat o víza, když mám praci a chtít tam odjet a něco si až tam hledat. To muzu být třeba ředitel zeměkoule ale bez domluvený práce předem fuck off.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Proč jste chodil za Vondráčkovou? Hádek po otázce předvedl totální zkrat

Bezhlavým útěkem zakončil rozhovor Matěj Hádek pro Expres.cz. Nelíbila se mu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >