Zkažené kachní maso?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andy989
Povídálka 21 příspěvků 30.12.16 16:13
Zkažené kachní maso?

Ahojda, dneska jsem byla u dědy a dal mi týden staré maso z kachny.
Myslíte, že hrozí riziko salmonely či kampylobakteriozy? Nevypadalo zkaženě.
Co myslíte?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12941 příspěvků 1 inzerát 30.12.16 16:18

Nejedla bych týden staré maso

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 30.12.16 16:19
@Andy989 píše:
Co myslíte?

a ten týden to uchovával kde a jak? pokud v mražáku pak ok pokud jen v lednici tak i kdyby měl tu nulovou zónu stejně bych z toho měla strach

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28981 příspěvků 30.12.16 16:20
@Andy989 píše:
Co myslíte?

to poznáš za pár hodin :mrgreen:

Andy989
Povídálka 21 příspěvků 30.12.16 16:24

Uchovával to v lednici v takové plastové krabičce.. dělal ji 24, 25 se jedla a dnes se dojídala..
Jde mi o to, jestli budu mít jen střevní potíže a nebo vudu mít tu salmonelu? 8o :,(

ka2ka
Extra třída :D 12941 příspěvků 1 inzerát 30.12.16 16:26

@Andy989 a proč jsi to jedla? Tchánovci běžně jí takto staré maso a nic jim není, mě po tom bylo jednou zle a od té doby si dávám sakra pozor

Ivan PPZ
Kelišová 5672 příspěvků 30.12.16 16:26

Pečené- syrové? Jestli vypadá/ nevypadá je úplně jedno. Tepelnou úpravou možná riziko salmonely poklesne, ale furt to může být zkažené maso. Přičichl bych. Ale u mě by stejně letělo… Nebylo pod mojí kontrolou, mohlo být 2 dny v pokojové teplotě-

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28981 příspěvků 30.12.16 16:28
@Andy989 píše:
Uchovával to v lednici v takové plastové krabičce.. dělal ji 24, 25 se jedla a dnes se dojídala..
Jde mi o to, jestli budu mít jen střevní potíže a nebo vudu mít tu salmonelu? 8o :,(

to máš jedno, za který oddíl kakáš a blinkáš do mísy :mrgreen:

Andy989
Povídálka 21 příspěvků 30.12.16 16:29

Maso bylo pečené..
Došlo mi to bohužel až zpětně.. Bylo ti jen špatně? Nebo jsi měla bakterii? :think:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31654 příspěvků 30.12.16 16:32

To poznáš za pár hodin, nebo dní :lol: já bych to teda už nejedla. hotový maso nechávám v lednici max 3 dny, spíš míň.

jdukolem
Hvězda diskuse 49256 příspěvků 30.12.16 16:33
@Andy989 píše:
Jde mi o to, jestli budu mít jen střevní potíže a nebo vudu mít tu salmonelu? 8o :,(

tak nemusí ti být nic.. ale může - to poznáš stejně s tím ted už nic neuděláš tak je to fuk a zbytečné řešit…babi říkávala : dobré prase všechno spase - no tak doufej že máš silný zažívání

Andy989
Povídálka 21 příspěvků 30.12.16 16:41

Budu doufat

glorča
Ukecaná baba ;) 1509 příspěvků 30.12.16 16:41

Dala bych si panáčka slivovice nebo jiného tvrdého alkoholu a večer znovu, je to dobrá (účinkem i chuťově)samoléčba :lol:
Já nyní takhle předcházím chřipce, která u nás skolila všechny z rodiny mimo mne, zatím to funguje :palec:

iiiv
Extra třída :D 10957 příspěvků 30.12.16 16:48

Kdyby bylo hnusný, tak to podle mě poznáš už na chuti

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 30.12.16 16:50

@Andy989 tak to není týden, že jo. Salmonelu mít určitě nebudete, pokud to nezavánělo a nechutnalo zkaženě, tak mu nic nebylo.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >