Zkušenost Urologie?

119
6.11.20 12:44

Zkušenost Urologie?

Zdravím, chtěla bych se zeptat která z vás podstoupila urologické vyšetření, jakékoliv, třeba cévkování nebo měření močové trubice a nebo třeba cystoskopii.. Té se bojím asi nejvíc..(čeká mě to) Ráda bych slyšela třeba i vaše zkušenosti s urologickým zákrokem pod narkózou.. Asi jako každý „nováček” se toho dost bojím :( je pravda že na gyndě ledacos vydržím, ale tohle si prostě neumím představit :( co se týče prahu bolesti, tak jsem celkem hysterka :D :( I přesto, že co se týče nemocí a úrazů jsem si bolesti prožila už hodně, ale takovýhlech věcí se prostě bojím :D Tak bych ráda slyšela vaše upřímé rady a zkušenosti, klidně můžete napsat i kde jste byli a jakého lékaře nebo lékařku byste doporučili, kdo byl třeba všetrný a td… Jinak ještě mám otázečku, bolest po vyšetření, nějaké tlumící léky z lékárny? nebo si mám něco vyžádat od Dr.? Je to možné? Zabralo vám něco? Děkuju všem a hezký den :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17250
6.11.20 12:57

@nickanonym na tlumení bolesti bych si nechala předepsat Algifen kapky, s ostatním neporadím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 13:04

Ja měla potíže asi 3 roky. Bolel mne močák, pořád pocit jak při lehčím zánětu. Objednali mne na cystoskopii s možným rozšířením močové trubice, kdyby bylo potřeba. Couvla jsem tyden pred, když mi kamarád gynekolog řekl, že potom taky můžu mít úniky moči a že se cystoskopií zjistí máloco a lécba omezená, kdyz to není nádor.. Jinak potíže se mi hodně zlepsily. Ted uz tak pul roku dobrý. Beru denne blokurimu, sprcha po stolici, bavlna prádlo, po sexu vstavam v noci abych se hodinu po mohla vyčůrat. Hodně piju. Snažím se neslazené. Nechci říct, ať na to nejdete, to vůbec. Ale zvažte benefity/rizika zákroku. Mne bolí cévkování jak peklo a kdybych sla na tu cystoskopii, tak jedine v narkóze.

• Citovat
  • Nahlásit
24488
6.11.20 13:05

No hele, mám za sebou vše popisované a tak jako není příjemné, že se ti někdo cizí hrabe v intimních partiích, ale to je tak vše.
Rozhodně to nijak extra nebolelo, spíš tak všelijak tlačilo a bylo to divné.
Ani po zákroku, naprosto vůbec jsem nic na bolest nepotřebovala, jo, trošku pak pálilo čůrání, ale ve srovnání s těm záněty, kvůli kterým jsem ta vyšetření podstoupila, tak jen maličko.
Nevím, jestli by ti pomohl kontakt na mou dr., když tak pošlu do zprávy, jsem MS kraj, kousek od Ostravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 13:07

A taky jeste doplním, ze mi pomohlo brat dlouhodbe Furolin. Asi 2 mesice jedna tableta na noc. A hlavne vzdy pri zanetu delat kultivaci a atb nasazovat dle kultivace, aby byla bakterie citlivá na dané ATB. Mne se treba stalo, že jsem mela bakterii rezistentní na 9 antibiotik z 12ti. A právě ten Furolin byl vhodný…

• Citovat
  • Nahlásit
5614
6.11.20 13:39

Byla jsem nedávno, pro mě první zkušenost s urogynekologií.
Dělali mi urodynamiku, pak jsem byla na operci a s tím spojené různé úkony.
Z dotazu moc nechápu, co by tě přesně zajímalo… kdyžtak se ptej. Takhel je to to samé, jako zeptat se na zubaře - no prostě je tam křeslo, do toho si sedneš a dělají ti různé věci :nevim: :lol: Záleží co konkrétně, jaké jsou obtíže a jaké je řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
6.11.20 13:43
@Anonymní píše:
A taky jeste doplním, ze mi pomohlo brat dlouhodbe Furolin. Asi 2 mesice jedna tableta na noc. A hlavne vzdy pri zanetu delat kultivaci a atb nasazovat dle kultivace, aby byla bakterie citlivá na dané ATB. Mne se treba stalo, že jsem mela bakterii rezistentní na 9 antibiotik z 12ti. A právě ten Furolin byl vhodný…

jo to jsem slyšela že ten fourolin jako udržovačka pomáhá ale mně je po něm zle :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
6.11.20 13:45
@Anonymní píše:
Ja měla potíže asi 3 roky. Bolel mne močák, pořád pocit jak při lehčím zánětu. Objednali mne na cystoskopii s možným rozšířením močové trubice, kdyby bylo potřeba. Couvla jsem tyden pred, když mi kamarád gynekolog řekl, že potom taky můžu mít úniky moči a že se cystoskopií zjistí máloco a lécba omezená, kdyz to není nádor.. Jinak potíže se mi hodně zlepsily. Ted uz tak pul roku dobrý. Beru denne blokurimu, sprcha po stolici, bavlna prádlo, po sexu vstavam v noci abych se hodinu po mohla vyčůrat. Hodně piju. Snažím se neslazené. Nechci říct, ať na to nejdete, to vůbec. Ale zvažte benefity/rizika zákroku. Mne bolí cévkování jak peklo a kdybych sla na tu cystoskopii, tak jedine v narkóze.

Blokurima je fakt super, taky vše dodržuji jak popisuješ, jinak já se chodím vyčůrat okamžitě po sexu, je to špatně? když budu chodit hodinu po, má to tedy větší,,účinnost”? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
6.11.20 13:48

@vulpes Abych tedy upřesnila, tak trpím na opakované záněty močáku a opakované bolesti při močení, obcas i přesto že mi třeba v moci zrovna nic nenajdou a tak mě objednali na urologii kde mi vždycky dělali pouze ultrazvuk, teď bych měla poprvé podstoupit cystoskopii a myslim ze cevkovani - postupne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
6.11.20 13:56
@nickanonym píše:
@vulpes Abych tedy upřesnila, tak trpím na opakované záněty močáku a opakované bolesti při močení, obcas i přesto že mi třeba v moci zrovna nic nenajdou a tak mě objednali na urologii kde mi vždycky dělali pouze ultrazvuk, teď bych měla poprvé podstoupit cystoskopii a myslim ze cevkovani - postupne

Ahoj já ti můžu popsat knihu z urologie… Ani jedno z vyšetření není nic co by se nedalo vydržet… Boli to asi stejně jak když máš zánět možná spíš min… Prášek po cystoskopii jsem si nikdy nedávala, říkám dá se vydržet… Jinak dělali stery na chlamydie, ureoplasma a atd?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:00

@nickanonym je potřeba napsat co konkrétně tě zajímá. Těch úkonů je opravdu mnoho. Osobně mám vrozenou vadu ledvin a taky mi ve třech letech dělali plastiku močového měchýře. Neustále mám potíže podobné zánětu močových cest, ale přitom vyšetření nic neukazují, vše v pořádku, ale já se citim špatně. Po cevkovani se mi vždy rozjede zánět, takže tohle odmítám a curam zásadně sama. Sám nefrolog mi řekl, že jakékoli vrtání do močového ústrojí je blbé. S ohledem na vrozenou vadu se učím s potížemi žít. Nejhorší to je, když je chladno a zima, nebo třeba v létě mokré plavky. Problémy mám i po styku. V těhotenství mi hrozil stent, takový drátek, který vyvede utisklou moc. Raději jsem tam každý týden chodila na sono, než tohle. S doktorem jsme to zvládli a stále sledovali. Jen bylo nutné říct, co je ok a co ne. Někdy ty zákroky jsou ale opravdu nutné. To vůbec nepochybuji. Jen je potřeba je uplatnit vhodně, ne jen tak pro nic za nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:01
@nickanonym píše:
Blokurima je fakt super, taky vše dodržuji jak popisuješ, jinak já se chodím vyčůrat okamžitě po sexu, je to špatně? když budu chodit hodinu po, má to tedy větší,,účinnost”? Dekuji

Já jsem vypozorovala, že mne nejvíc pomůže si dat Blokurimu pred sexem, aspon 250ml vody. Pak se vyčůrat po sexu. Pak vypiju další blokurimu 250ml-500ml vody a za hodinu az hodinu a pul si naridim budik a jdu čůrat. Od te doby jsem zanet nemela. A samozrejme se po sexu umyju, pouze vodou. U mne byl ten sex klíčový, mela jsem zanet vzdycky potom…sprchuji se pred i po. Je to pro nekoho pakárna, ale ty zanety byly peklo.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:03

A jinak pokud uz pujdes pod narkozu, tak urcite si ty stery jak pise nekdo výše nech udelat!

• Citovat
  • Nahlásit
12186
6.11.20 14:07
@nickanonym píše:

Neni to nic hrozneho. Samozrejme jde o pristup lekare, ale pro me je treba gynekologicke vysetreni mnohem horsi nez cystoskopie. Pri te ani po ni zadna bolest, paleni, nic. Jen dobry pocit, kdyz vim, ze je uvnitr vse v poradku (maminka mela nador MM, takze me na uro sleduji).
Vubec se toho neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.20 14:22

Byla jsem na urodynamice, předtím a potom mne cévkovali. Krom toho, že při vyšetření jsem měla pocit na močení - což bylo zapotřebí, tak mi nebylo nic. Ani první močení po vyšetření nebylo nijak moc problémové.
Daleko horší pro mne byly první 2-3 pokusy samocévkování, pak už to bylo v pohodě.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama