Zkrácený cyklus (21 dní), je na tom někdo stejně?

13
4.11.20 15:01

zkrácený cyklus (21 dní)

Ahoj holky, chci se Vás zeptat, jestli nemáte některá zkušenost s něčím pokud možno přírodním, co by mi prodloužilo cyklus…už skoro rok mám cyklus po 21 dnech, několikrát jsem kvůli tomu byla na gyndě, dr. žádný problém nevidí a jediným řešením by prý byla HA nebo Provera, což nechci, prtž mám zvětšenou prsní žlázu a prý by se mi to mohlo ještě zhoršit… Napadají mě přípravky jako Agnucaston nebo pít kontryhel? pomohlo třeba tohle některé z Vás? Také jsem se dočetla, že pokud to nezačnu řešit, může to být příčinou neplodnosti do budoucna? Mám jedno dítě a do budoucna určitě chci další… Upřímně si myslím, že u mě neprobíhá ovulace, prtž na ovulačních testech mi vždy vyjde jedna čárka…nevím co s tím :)) děkuji za rady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1286
4.11.20 15:24

Zkuste kapky GYNEX, mne pomaha

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1150
4.11.20 15:31

Krátký cyklus není až takový problém, problém je ta chybějící ovulace, nebo případná krátká luteální fáze.. zkoušelas měřit bazální teplotu? To ti myslím si, řekne víc, než ovu testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2353
4.11.20 16:04

Od 19 let mam jeden vajecnik a kratky cyklus - cca 23 dni, nekdy 25, 26. S otehotnenim nikdy problem nebyl, ovulace probiha zrejme celke brzy po MS. Pozitivni ovulacni test jsem nikdy nevidela, asi jsem testovala pozde, kolem 14. dne uz bylo asi po. Se tretim ditetem jsem otehotnela „az“ v 6. cyklu tak jsem to chvili sledovala. Brala jsem kapky Gynex, pak byl prave tech 25- 26 dni a stacilo to. Ted se mi zase zkacuje a jeste dalsi problemy, asi uz pocinajici hormonalni nerovnovaha takze jina pisnicka :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
4.11.20 16:34

Já jsem právě myslela, že ovu testy jsou celkem spolehlivé (dělám si je v průběhu celého cyklu, hned po skončení ms), ale i dr. mi říkal, že pravděpodobně se jedná o anovulační cykly :/ no nicméně jsem myslela, že mi udělá aspon hormonální křivku z krve, ale on tvrdí, že to není třeba, nikdy jsem takhle krátký cyklus neměla, vždy to bylo 26-28 dní… a pak se mi to najednou začalo rapidně zkracovat asi rok a půl po porodu a přidávají se další zdrav. problémy…

Nicméně měření bazální teploty bych mohla zkusit, musim si to tedy nastudovat, nikdy jsem to nedělala…

Na kapky Gynex jsem už taky koukala, ale trochu mě odradily recenze, že někomu se to ještě více zkrátilo cyklus, či to nezabralo, ale určitě je taky zvažuji…tak jsem ráda za pozitivní recenze od Vás tady :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1699
4.11.20 16:43

Měřit teplotu je dobrá volba. Na srovnání by mohla pomoci hormonální jóga, homeopatie (jsou tam alternativy k hormonům, co můžeš dostat od gynekologa), TČM, bylinky od bylinkářky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
4.11.20 18:19

Už od první menstruace jsem měla cyklus 21 dní. Otěhotněla jsem bez problému, pokud tě to trošku uklidní. Můžeš zkusit kontryhel nebo třeba Gynex. A zkusit se domluvit s doktorkou na sledování ovulace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama