zkušenosti z Repromedy...

67
24.2.08 22:07

zkušenosti z Repromedy...

Ahojky holky, prosím má tu někdo nové zkušenosti s Repromedou dobré či zlé? Zajímá mě úplně všechno, na co se mám připravit, kolik to tam stojí atd. Jsem úplný nováček. díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
27.2.08 08:40

Ahoj, co bys chtěla vědět? Chodím do Repromedy a jsem spokojená. Ceny jsou v podstatě všude stejné, co jsem tak procházela brněnské CAR. Je tady velká výhoda, že dostaneš jednoho nebo jednu dr. a pořád chodíš k té stejné. Kdyžtak napiš, co by tě zajímalo a pokud budu vědět, tak odpovím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
29.2.08 15:44

Repromeda

Je mi 39 let, partnerovi 43 let. Máme dvě dospělé děti. Chtěli jsme ještě jednoho rosťáka, ale po vyšetření nám zjistili, že partner nemá již skoro žádné spermie a já že jsem již v po produktivním věku a že u mě pravděpodobně již ovuace vůbec neprobíhá. Byli jsme na jedné konzultaci v Repromedě v Brně, chtěli jsme to vzdát, ale přemluvili nás ať to zkusíme. Cyklus ( léčbu) jsem začala 22.1.2008, potřebovala jsem velké dávky hormonů, doplácela jsem 35 tis. za léky. Podařilo se nastimulovat 12 vajíček, 6 bylo zralých, oplodnit se podařilo 4 ( metodou ICSI) na embryotransfer zbyly 2 ( 2 nebyly úplně v pořádku). Emryotransfer byl šestý den po odběru. Nechali jsme zavést obě embrya ( jedno 20% úspešnost, dvě 50% úspěšnost). Včera a dnes 29.2.2008 pozitivní těhotenský test. Celkem nás to stálo 55 tis. Léčba se dala vydržet, je to jen měsíc, snášela jsem to velice dobře.
Takže děvčata, nepanikařit, a začněte včas, ať to nemáte zbytečně drahé :-))

• Nahlásit
  • Citovat
67
29.2.08 16:09

Repromeda

Ahoj holky, strašně moc děkuji za zprávičky. Není ta Repromeda předražená? Začínám uvažovat o Obilňáku, prý je to tam levnější, ale za to jsou dělší čekací doby. Pááni 55.tis. to je teda páka hlavně, že se povedlo. Gratuluji :)
Chci se zeptat, kolikrát vašim protějškům dělali spermiogram? Jeden se mi zdá málo. Měli jsme katastrofální výsledek (poškozené hlavičky spermií) a další vyšetření nám odmítli, prý je to zbytečný a rovnou nám navrhli IVF. Mě se ten postup nezdá standardní. Nechci se nechat odbít, zatím papáme různé vitamínky a pak si chceme nechat někde udělat nový spermiogram. Přece to jenom tak nevzdáme, někde jsem četla, že se výsledky stále mění. Asi si nechám ještě udělat imunologické vyšetření nevím kolik stojí, ale chci vyčerpat všechny možnosti než se nechám stimulovat. Snad to k něčemu bude. Mějte se krásně a hodně štěstí nám všem, papa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.3.08 14:34

No my jsme měli taky špatný spg a sama dr. nám navrhla, že to za 3 měsíce zopakujeme a pokud to bude stále špatné, tak pak IVF. Tak teď v mezičase chodím každý měsíc na UZV, kde sledujeme jestli dorůstají folíky. Nemyslím si, že je Repromeda drahá, však si porovnej ceníky různých CAR v Brně. Jedné mojí známé se na Obilňáku zadařilo a byla tam celkem spokojená, ale vím teď o čtyřech holkách co odtud utekly. Je to všechno o zkušenostech a komu se zrovna zadaří. Je pravda, že největší stížnosti jsou na Obilňák, že jsou tam strašné čekací doby a že pokaždé jdeš k jinému dr. Hlavně jde asi o pocit, kde se budš cítit dobře a mít důvěru. Tak dej vědět, jak ses rozhodla :)

• Nahlásit
  • Citovat
7419
2.3.08 17:36

Ahoj Slavěno, my na tom byli podobně, špatné tvary spermií a prý se s tím nedá nic dělat. Vykašlali jsme se na ně a za dva roky se zadařilo naprosto přirozeně a to já nejsem v pořádku. Tak se nedej navézt do něčeho co nechceš. Musíš vědět, že se ti nesnaží pomoct, ale tahat z tebe peníze, je to tvrdý byznys, tak s tím počítej.
Ahoj,a přeji brzký úspěch.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.3.08 21:04

No ale kotě, co jsem tak četla tak ty nemáš problém otěhotnět ne? A to že jsou nekvalitní spermie může mít i za následek potrat. A tohle takz řeší v CAR třeba metoda PGD.

• Nahlásit
  • Citovat
7419
3.3.08 09:22

Já byla v repromedě než jsem poprvé otěhotněla, tak jsme tenkrát ještě nevěděli co a jak. Já tam šla kvuli prolaktinu a ani ten navyřešili. A pokud jsem to dobře pochopila, tak jsme měli špatnou morfologii a když je špatný tvar, tak nemohou oplodnit vajíčko, nezavrtají se tam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
3.3.08 13:06

Ahoj Kotě11,
prolaktin jsem měla taky hodně vysoký a vyřešili to na Endokrinologii. Vrtá mě hlavou jakto že jsi přirozeně otěhotněla když měl přítel špatnou morfologii a teď tady píšeš, že když je špatný tvar spermie tak se nezavrtá do vajíčka a nemůže oplodnit vajíčko. Tomu nerozumím. Kotě v kolikátým jsi měsíci?

Pro anonym: Když jsou špatné spermie tak jsou z toho potraty? Já myslela, že když se spermijka nedokáže zavrtat tak nejde otěhotnět a musí se na ICSI nebo IUI kde tu spermii trochu popostrčí, aby se dostala do vajíčka a když i tohle selže tak pak připadá jako poslední možnost IVF.

Přeji krásný den

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7419
3.3.08 13:26

Ahoj Slavěno, ono je to už delší dobu. Já mám po prvním těhotenství už skoro 4letýho caparta. A to je to. Nám říkali, že manža má jen 10%zdravých spermií a nakonec jsme se vešli do statistik. Na můj tehdejší věk odpovídalo 2leté snažení. A ještě říkali, že špatná morfologie se nemění a já už stihla 4× otěhotnět. (Bohužel jen s jedním úspěchem.)
Tak pak věř doktorům.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7419
3.3.08 13:27

Ještě s tou morfologií, já to tak pochopila. Pokud špatně, tak se omlouvám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.08 18:06

No nám říkali v CAR, že když jsou špatné spermie, tak je větší pravděpodobnost, že mají špatnou genetickou výbavu. A pokud taková spermie splyne s vajíčkem, tak právě v hodně případech dojde k potratu.

• Nahlásit
  • Citovat
7419
3.3.08 19:02

Riziko potratu je vždycky. Ono hodně záleží na tom, jak jsou špatné a taky co se během jejich vývoje děje. A pokud se, Anonymní domníváš, že když si necháš udělat IVF, že použijí spermii se správnou genetickou výbavou, tak jseš na velkým omylu. Příroda si zařídí jak to potřebuje ona a ne jak chce člověk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
3.3.08 19:53

Kotě, teď už je mi to jasnější. Jsi důkaz toho, že zázraky se dějí když už máš 4letý dítko. Nám připustili jen 1% pravděpobodnosti, že by se to mohlo povést přirozenou cestou takže moc velká šance není. Ještě mě dost zarazily ty potraty. Kotě, přišli ti doktoři na to, proč jsi měla ty potraty?

Anonymní píše, že by to mohlo být tou špatnou morfologií. Mám z toho teď strach, že to nevyjde vůbec. Napadá mě otázka, má vůbec smysl jít do CAR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67
3.3.08 20:01

Napadá mě, co takhle prodloužená kultivace? Aby se předem zjistilo co se s embrijkama děje. Má někdo zkušenosti a mohl by se o ně podělit? Budu moc ráda,díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama