Zlatý stafylokok - je to hodně nakažlivé?

Anonymni
8.11.07 17:13

Zlatý stafylokok

Prosím o radu - kamarád naší berušky (oba 2,5 roku) má zlatého stafylokoka. Příznaky nemá, přišlo se na to až díky jeho maličké sestřičce, která se nemohla zbavit rýmy. Normálně můžou chodit ven. Chci se zeptat, jak moc se máme bát? Prckové se mají rádi, když se venku potkají tak jdou spolu - nehrozí abychom šli jinam. Na návštěvu k nim nechodíme, to se bojím, ale potřebovala bych vědět jak moc je to nakažlivé.

Díky,
nepřihlášená maya, Adélka 32 měs. a DAvídek skoro rok

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1186
8.11.07 18:13

Ahojky,

nedávno jsem o tom četla článek, zlatého stafylokova má prý v sobě asi 80% lidí. Našemu prckovi ho zjistili v nemocnici taky. Nachází se na rukou, v ústech a ve střevech. Přenáší se dotykem, hodně lidí se prý nakazí v nemocnici, kde se ho nemůžou zbavit. Může žít celý život bez problémů v těle, když se ovšem „probudí“ tak s ním bývá problém, protože je rezistentní vůči ATB. No jo, lidi nežijí v hermeticky uzavřených schránkách, takže se s tím asi nic dělat nedá, budete se stranit jednoho člověka a zatím to chytnete od druhého…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
8.11.07 20:57

Ahoj, přesně tak většina ho máme v sobě, problémy dělá jen při hodně oslabené imunitě :wink:
Neboj a navštěvujte se, děti budou mít radost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4270
9.11.07 08:10

Ahoj já ho měla taky - jestli ho mám dál se zjistí až půjdu na stěry. A přišlo se na to tak, že jsem bývala pořád dokola nachlazená. Imunoložka říkala, že můžu klidně mezi lidi i děti a dokonce není problém kdybych otěhotněla. Takže klidně choďte k nim i na návštěvu. Jo a prý jsem to zřejmě chytla v nemocnici. Je pravda že neustálé nachlazení začalo po posledí revizi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
9.11.07 11:15

www.osel.cz/index.php?… Ahoj, možná se mýlím, ale já bych byla opatrnější. Tak růžově bych Zlatého stafylokoka neviděla. Možná to podle tohoto článku bude vypadat, fakt nechci nikoho strašit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
9.11.07 11:41

Radúno, máš pravdu a nestrašíš, je velmi nebezpečný, ale opravdu jen při oslabení imunity. Málokterá ATB na něj zabírají, je téměř resistentní vůči peniciloné řadě antibiotik (MRSA-jestli jsi o ní někdy slyšela).
Jsem zdr.sestra a 100% ho mám v krku taky, ale fakt to neřeším.

Tady je něco o MRSA

Staphylococcus aureus, je bakterie, která se normálně přenáší na kůži či v nose zdravých lidí. Občas může staphylococcus způsobit infekci, stafylokokové bakterie jsou nejčasnější příčinou kožních infekcí. Většina těchto infekcí je nevýznamná (boláky, uhry) a lze je vyléčit bez antibiotik. Stafylokokové bakterie však také mohou způsobovat vážné infekce, například infekce chirurgických ran a zápal plic.

V minulosti se většina infekcí, způsobovaných stafylokokovými bakteriemi, léčila určitými druhy antibiotik, příbuznými penicilinu. Během posledních padesáti let je léčba těchto infekcí obtížnější, protože stafylokokové bakterie získaly odolnost vůči různým antibiotikům, včetně běžně užívaných antibiotik, příbuzných penicilinu. Tyto odolné bakterie se nazývaný methicilinu odolné (methicilling resistant) Staphylococcus aureus, neboli MRSA.

Stafykolokové bakterie mohou způsobovat různé druhy nemocí, včetně kožních infekcí, infekcí kostí, zápalu plic a vážných, život ohrožujících infekcí krve, a další nemoce. Vzhledem k tomu, že MRSA je stafylokoková bakterie, může způsobovat tytéž infekce jako stafylokok obecně, avšak MRSA se vyskytuje častěji u osob v nemocnicích a zdravotnických zařízeních.
MRSA se většinou objevuje u pacientů v nemocnici, kteří jsou staří anebo vážně nemocní anebo mají otevřenou ránu (například proleženinu) anebo trubičku, která jim vede do těla. Infekce MRSA, získané v nemocnicích a zdravotnických zařízeních, mohou být velmi vážné. K tomu se pacienti ve zvýšeném riziku v důsledku dalších faktorů, například, v důsledku delšího pobytu v nemocnici, v důsledku přijímání širšího spektra antibiotik, je-li pacient na jednotce intenzivní péče či v jednotce pro popáleniny, když tráví čas v blízkosti s jinými pacienty s MRSA, když se nedávno podrobil chirurgickému zákroku anebo když má MRSA v nose, aniž by z toho dosud vznikla nemoc.

Jinak jsem MRSA u kamarádky na oddělení zažila, docela i užili „legraci“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
9.11.07 12:06

Ahojky janikaz, jsem ráda, že někdo kompetentní reagoval. Já jsem jenom ošetřovatelka na LDNce, takže trošku (ale fakt trošku) něco o MRSA vím. Možná je můj názor na tuhle mrchu zkreslený tím, co se u nás v nemocnici stalo: Pacienty s „mrsou“ jsme na odd. mívali běžně, samozřejmě jsme museli dodržovat přísnou hygienu. Ale shodou náhod jsem už byla těhotná (v 5. týdnu). Nevěděla jsem to ještě jistě, ujistil mně o těhotenství lékař, což znamenalo ukončení pracovního procesu a nástup na nemocenskou (což je asi na LDNce pochopitelné, obzvláště, když se denně natahuješ s ležákama.). No a týden na to mi domů volala staniční sestra, že se mám radši podrobit imunologickému vyšetření, jelikož se provalilo, že jsme měli na odd. „mrsu“, kterou nám primář zatajil!!!! Takže si asi dovedeš představit, jak jsem byla vzteky bez sebe, když mi došlo, jak jsme „nehygienicky“ ošetřovali pacienta s tímto onemocněním…A to je asi ten důvod, proč „nedám dopustit“ na Zlatého stafylokoka (MRSA)…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
9.11.07 12:09

No, kompetentní :| :| :lol: Jsi mě pobavila, jsem třetím rokem doma a moc kompetentní si nepřipadám a hlavně svoje povolání nikde moc nechci rozhlašovat, aby si o mě lidi nemysleli, že jsem úplně debilní :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
9.11.07 12:44

Teď jsem se zase zasmála já.. :lol: :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.07 19:46

Zdravím všechny přítomné..
Přítel prodělal v nemocnici po autonehodě těžký zápal plic. Dostal Zlatého stafylokoka. Letos se nám narodila ddcreuška a podle některých názorů, bychom se snad měli odstěhovat pryč?
To je přece nesmysl!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28414
12.11.07 20:05

Jasně že nééé :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.11.07 17:27

:) tak to už sem se bála, že budu muset ty tři skříně, co má malá parádnice věci, někam odsmýčit.. :lol: :-(
Možná by přítel měl věcí trochu míň…:)

Hezký den a slunce v duši…:) :roll: :roll: :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandoush
27.12.11 18:53

Prosím, víte, jestli jsou stafylokoky přenosné ze zířete na člověka? Náš pes tuhle nemoc má, tak by mě zajímalo, jestli to od něj nemůžeme chytit, například když ho hladíme..?

• Nahlásit
  • Citovat
marmoška
8.2.12 20:41

Dobrý den,no tak to by mě taky zajímalo :)

• Nahlásit
  • Citovat
1
14.2.13 15:33

Zdravím Vás všechny, nijak bych nechtěla zlehčovat nebezpečnost zlatého stafylokoka, můj syn 20 měsíců je atopik a nedávno mu zjistili velice malou imunitu, chodíme na homoglobulínové injekce každý mesíc a po dobu pul roku bereme kapičky na právě zmiňovaného zlatého stafylokoka na bázi autoimunitní vakcíny. Mimochodem jsem v 9 měsíci těhotenství a tak asi je jasné že ta imunita je oslabena, nepozoruji nijaké příznaky zlatého stafylokoka a to jsem se synem v každodenním kontaktu. Říkám si zlatý stafylokok tu byl je a bude a kdybychom měli vyčlenit každého člověka který se nám o tomto onemocnění zmíní (NE VŠICHNI S KTERÝMI PŘÍCHÁZÍME DO KONTAKTU TO HNED VYBALÍ)tak bychom byli bez přátel, bez práce atd. každý si udělejte svůj obrázek a názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama