Zlomenina V. Metatarzu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
25.6.22 17:49

Zlomenina V. Metatarzu

Zdravím. Jsem tu nová. Vždy jsem jen četla nějaké diskuze, většinou jsem našla co jsem potřebovala ale na můj aktuální problém nikoliv.. Chci se zeptat na jednu věc. Už nevím jakým způsobem to zadat do vyhledávače, aby mi Google vyhodil adekvátní odpověď.
12.6.2022 jsem si způsobila nalomeninu pátého metatarzu.
Dostala jsem sádru, která byla ale neskutečně křivá. Špatný úhel, měla podpatek a nedalo by se na ni chodit, leda bych si vyhodila koleno. Doktor těžce příjemný, chodím na týdenní kontroly s rtg. Nikdy mi nic neřekne. Požádala jsem zda by mi nedal novou sádru. Prý že ne. Ale připojil kraaasný úsměv od ucha k uchu. Sádru mi sundali a dostala jsem ortézu. Což mi přijde jako pitomost. I když je kost naštíplá, pořád je to ‚defekt‘ a kost by měla být nějak fixovaná. V ortéze se ta noha precijen hýbe, i když ne tolik. Ovšem více, než v sádře. Sečteno podtrženo - sádru jsem měla cca 10 dní. Noha mě začíná zase bolet. Stalo se to někomu z vás už někdy? Přijde vám tohle v pořádku? :( moc děkuji za případné odpovědi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
244
25.6.22 20:58

Nevím jestli to pomůže (asi to není, co teď chcete slyšet), ale měla jsem zlomeninu 4.metatarsu a prosadila jsem si, ze sadru nechci. Měla jsem tedy takový pevnější obvaz a berle a důrazné dopruceni na nohu nedoslapovat. To jsem moc nedodržovala, bylo to na zahraničním studijním pobytu, měla jsem jiné starosti a žádný rozum 😄 pět let mě pak noha pri námaze bolela, stát na (teto) jedné noze moc nešlo. Po 5 letech jsem špatne doslapla a stejná kůstka se ve stejném místě zlomila znovu. Tentokrat jsem měla sadru několik týdnu i klidový režim a od te doby je to dobre.

Ale vy mate kost “jen” nastiplou, tak třeba deset dni stačí. Řekla bych lékaři, ze noha zase boli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
25.6.22 22:30

@Urubamba moc vám děkuji 🙂 Toho se právě bojím. Aby se to nějak jakože zahojilo ale pak při větší námaze nedošlo zase k prasknutí.. Achjo. Tak já nevím. Buď vydržím do středy a tam to na něj vybalim, nebo zkusím kdyztak zítra pohotovost.. Fakt netuším. Nic zlomeného jsem nikdy neměla a teď jsem na nervy. Do toho si píchám injekce Clexane do břicha, tak to je double stres. Modřiny na každé straně pupíku.. Nu. Někdy se vše po..re 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat