Nemám suché lůžko?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2
25.6.22 12:37

Nemám suché lůžko?

Dobrý den,

mám 6 dní po extrakci zubu a chtěl bych se pouze zeptat, zda je toto normální stav v hojení rány. Vidím tam v raně nějaké bílé kousky. Rána celkově neboli, netepe, nic. Byl jsem u zubaře, kterému ale moc nevěřím, nepredepsal antibiotika a nic. Bojím se, aby to nebylo suché lůžko nebo tak. Moc děkuji za odpovědi a hezky den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
399
25.6.22 12:47

Nerekla bych. Bud to bude bordel a nebo povlak jak se to uzavira. Luzko boli jak hrom. Lehce proplachujte salveji, ta je protizanetliva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
679
25.6.22 13:03

Suché lůžko šíleně bolí, horší bolest jsem snad nezažila, tak pokud nebolí, nebude to ono:) hlavně pozor, aby se nevyplavilo krevní sraženina…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
891
25.6.22 13:08

Suché lůžko bolí a v díře po extrakci není nic. To bílé je naopak dobré znamení, že se rána dobře hojí. Proč by ti měl zubař předepisovat ATB, když je rána v pořádku. Nešťourej se tam, přímo tu ránu ničím nevyplachuj, celou pusu můžeš vypláchnout šalvějí nebo 3% peroxydem. Zvenčí můžeš prohřívat dvakrát denně po 20 minutách soluxem, to způsobí prokrvení a urychlí to hojení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
25.6.22 20:54

Jak už tu zaznělo suché lůžko pekelně bolí. Na tu bolest nezabírá ani většina léků proti bolesti. Pokud tam máš bílej povlak a nic tě nebolí, tak to naopak znamená, že se rána dobře hojí. Šestý den už můžeš klidně ústa desinfikovat. Třeba ústní vodou Gum paroex. Nekloktat ať si nevypláchneš sraženinu! Jen nechat rozlít po ústech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat