Změna jména / jaké důvody

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.6.22 12:05

Změna jména / jaké důvody

Ahoj, chtěla bych se zeptat, kdo máte za sebou změnu jména/příjmení, co jste uvedli jako důvod, aby vám to schválili? Mně to paní na matrice ani nepřijala do správního řízení, přestože jsem uvedla jako důvod to, že nechci sdílet příjmení s rodiči, kteří se mě v dětství zřekli a příjmení po prababičce mít nemůžu, že jen po žijících prarodičích, paní jsem uvedla i příklady tady odsud z diskuzí, že někteří jen uvedli rodinné spory, to prý vůbec není možné a nechápe, že by to někdo schválil a že se takovým lidem na ministerstvu smějí. Co je tedy vážný důvod? Za měsíc se budu stěhovat a měnit trvalé bydliště, tak jsem myslela, že si to nechám změnit, než se budu představovat v novém městě a práci, ale asi to budu muset řešit až tam po změně trvalého bydliště, ale jsem z toho teď poněkud rozčarovaná, protože všude čtu, že změna není žádný problém.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11588
8.6.22 12:07

Ty jsi úřednici jako podklad ke správnímu řízení ukázala diskuzi z emimina? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.22 12:14

@PaníBovaryová ne to ne, sepsala jsem žádost podle pokynů na stránkách městské úřadu, uvedla konkrétně ty rodinné důvody a také to, že jiné příjmení užívám už několik let pro své podnikání. Jen když řekla, že to nejde, tak jsem říkala, že jsem četla zkušenosti lidí, kterým to povolili, ale ne že z emimina, jen obecně. To jsem asi napsala špatně, myslela jsem to tak, že jsem pročítala všechny možné zkušenosti lidí a mám i v okolí člověka, který si příjmení bez problémů změnil. Ta konverzace s paní byla jinak slušná z obou stran.

• Citovat
  • Nahlásit
4605
8.6.22 12:22

Nechci tu úplně přesně psát co jsem uvedla, souviselo to s mým nehezkým dětstvím a příjmení jsem si vzala takové, které se v rodině vůbec nevyskytuje. Byla jsem jen upozorněna, že by mi neschválili příjmení partnera, protože by to mohlo být bráno tak, že se chceme vydávat za manžele. Přes Ministerstvo to vůbec nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9571
8.6.22 12:26

https://www.epravo.cz/…i-38247.html

tvá žádost spadá pod „jiný vážný důvod“, paní úřednice bohužel může částečně subjektivně tu závažnost posoudit, ale pokud bys trvala na „velmi závažných letitých rodinných sporech“, tak to pod „vážný důvod“ klidně spadat může..
s touhle paní se asi moc nedomluvíš, tak po přestěhování bych zkusila matriku ve svém novém bydlišti, snad tam budou vstřícnější…
dělá, jak kdyby to „dávala ze svého“, takovouhle šikanu vůči lidem fakt nechápu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.22 12:27

@Serpentini psala jsem podobný důvod, moje dětství bylo náročné, s rodiči nemám žádný vztah, paní řekla, že to není vážný důvod, že vážný důvod je jen změna pohlaví nebo nová identita kvůli trestnímu stíhání. Tak to asi zkusím jinde pak po změně trvalého bydliště, paní nebyla nepříjemná, ale stejně mě docela odradila, myslela jsem, že se rozhodne až v tom správním řízení.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.22 12:28

@Lucy75 děkuji, zkusím to pak asi jinde.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.22 12:43

Známej má přízemí po mrtvým dědovi 8o :roll: proč by to nešlo. Vím, že si musel vymýšlet aby mu to schválili :roll: :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.22 12:46
@Anonymní píše:
Známej má přízemí po mrtvým dědovi 8o :roll: proč by to nešlo. Vím, že si musel vymýšlet aby mu to schválili :roll: :roll:

Prý proto, že ti žijící mají shodné příjmení se mnou a ublížila bych tím svým příbuzným. A že jako žena se stejně vdám (je mi 19), že bych si nechala příjmení partnerovo i svoje je prý hloupost, že to pak dělá zmatky.

Příspěvek upraven 08.06.22 v 12:48

• Citovat
  • Nahlásit
10548
8.6.22 12:47

Třeba se brzy vdáš a budeš mít klid :oops: blbá ráda, já vím… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
8.6.22 13:23
@Anonymní píše:
Prý proto, že ti žijící mají shodné příjmení se mnou a ublížila bych tím svým příbuzným. A že jako žena se stejně vdám (je mi 19), že bych si nechala příjmení partnerovo i svoje je prý hloupost, že to pak dělá zmatky.Příspěvek upraven 08.06.22 v 12:48

To bude nějaká hardcore úřednice. :) Zkus tam jít jindy, až tam bude jiná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.22 13:24

@Tomie bohužel je tam jen jedna, je to maloměsto, ale asi teda počkám na změnu trvalého bydliště a zkusím to pak znovu tam.

• Citovat
  • Nahlásit
8.6.22 17:45
@Serpentini píše:
Nechci tu úplně přesně psát co jsem uvedla, souviselo to s mým nehezkým dětstvím a příjmení jsem si vzala takové, které se v rodině vůbec nevyskytuje. Byla jsem jen upozorněna, že by mi neschválili příjmení partnera, protože by to mohlo být bráno tak, že se chceme vydávat za manžele. Přes Ministerstvo to vůbec nejde.

Vážně se neschvaluje příjmení partnera?? Co když se vdávat nechci, ale chci se jmenovat stejně jako dítě, příjmení mám takové, že se mi za něj smějou a diví se, že se tak někdo fakt jmenuje… do dneška… Nic hezkého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4605
8.6.22 17:53
@PaniBambulinova píše:
Vážně se neschvaluje příjmení partnera?? Co když se vdávat nechci, ale chci se jmenovat stejně jako dítě, příjmení mám takové, že se mi za něj smějou a diví se, že se tak někdo fakt jmenuje… do dneška… Nic hezkého.

U nás ne a jak vidno, tak záleží na úředníci. Nechápu proč si teda to příjmení nezmenis. Známá měla hloupé příjmení a změnili jí ho bez problémů, ani nemusela platit a udávat důvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.6.22 19:20
@Serpentini píše:
U nás ne a jak vidno, tak záleží na úředníci. Nechápu proč si teda to příjmení nezmenis. Známá měla hloupé příjmení a změnili jí ho bez problémů, ani nemusela platit a udávat důvod.

No protože mě děsí to obihani úřadu s dvouletým divochem, plus se bojím, že něco zapomenu (nějakou pojišťovnu nebo prostě to někam nahlásit, dojít změnit…) můj bratr si to naše příjmení měnil snad ve dvaceti hned, oba jsme si zažili slušné posmesky az šikanu, ale děsí mě, že prostě něco zapomenu a pak bude pru*er

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat