Změna křestního jména

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
550
5.2.14 12:45

Ahoj, můžu se zeptat zakladatelky, jak to vyřešila? Dostali jsme se totiž do úplně stejné situace. Před měsícem jsme na matrice při prohlášení o určení otcovství nahlásili i křestní jméno, byli jsme si opravdu jisti. A najednou se to u nás změnilo. Chtěli bychom to nechat otevřené, až do porodu, až miminko uvidíme. Dnes jsem byla na matrice, matrikářka byla nepříjemná a neochotná, snažila se mi tvrdit, že to změnit nejde, ale tomu prostě nevěřím, je to jen její neznalost a neochota. Řekla, že zkusí sepsat nějaké dodatečné prohlášení, kterým vezmeme to původní prohlášení o křestním jménu zpět, ale nezapomněla připomenout, že neví, jestli mi to matrika v místě narození uzná. Máte někdo konkrétní zkušenost po roce 2012? Tehdy se ten zákon totiž měnil, takže zkušenosti, které tu některé z diskutujících uvádějí, už bohužel nemusí platit, pokud rodily před r. 2012… Díky, M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1177
5.2.14 12:50

@Markéta Fe ahoj, já sem zakladatelka..:) hele u nás nijak.. ještě jsme neporodili, takže těžko říct co se bude dít, v porodnici mi řekli že ať to neřeším, že si s tím pak na úřadě poradí.. tak že to neřeším..:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.15 19:13

Změna Jména

Dobrý den,
Já jsem jmenuji Sabina a jsem se svým jménem nespokojená, protože ve škole mi kvůli tomu jménu dávají různé přezdívky a to jméno se mi samo o sobě nelíbí. Je možné že bych si ho změnila?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25149
3.6.15 22:09
@Elena Salvatore píše:
Dobrý den,
Já jsem jmenuji Sabina a jsem se svým jménem nespokojená, protože ve škole mi kvůli tomu jménu dávají různé přezdívky a to jméno se mi samo o sobě nelíbí. Je možné že bych si ho změnila?

Jde to určitě, ale záleží, kolik Ti je. Pokud jsi nezletilá, potřebuješ k tomu souhlas rodičů (po dosažení zletilosti už ne). Taky to něco stojí, tuším 1000 Kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
7.1.18 11:22

Přesně nerozumím dotazu, zda jste si měnila křestní jméno Vy, přítel. Křestní jméno si opravdu můžete změnit jen jednou - a všude to změnit…myslím, že bych zkusila požádat o výjimku - na matrice se zeptejte, na jaké ministerstvo dopis s žádostí adresovat. Argument typu_ my jsme si to rozmysleli bych raději nepoužila:-D Další možností je, že se necháte pokřtít - to můžete používat, ale v oficiálních dokladech jméno mít nebudete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat