Změna styku dítěte dohodou

Anonymní
15.2.20 09:29

Změna styku dítěte dohodou

Dobré ráno maminky, ráda bych se s vámi poradila, jestli někdo z vás nebyl v podobné situaci, už bohužel nevím jak dál. Syna mám v péči já, svěřenou po rozvodu, od kterého uběhlo již 2,5 roku. Syn otce navštěvoval jednou za 14 dní na víkend + jednou si ho bral v týdnu a vždy ho přivezl na spánek domů. Od cca listopadu jsem s ním neustále v konfliktu, dělá si co chce, syna navádí proti mě, říká že se o něj nestarám, mně osobně píše a říká samé hrozné věci, že ho týrám a pod. Myslím, že to rozpoutala žádost o příspěvek na kroužek. Neustále na mě útočí, přičemž já mu problémy nedělám. Teď mě naposledy úplně znemožnil u lékařky, kde tvrdil, že má se mnou problém s hygienou, že mu neměním prádlo. Jelikož nemáme stanovené žádné termíny v dohodě, dělá si opravdu co chce kdy chce, teď mi jenom oznámil jeden den, že si ho vezme po školce, další den že ji si ho vezme a že ho večer nepřiveze, až zase do školky, neptá se z mého pohledu na nic, jen hlásí a já se neustále přizpůsobuji. Tím jak na mě útočí více a více, opět naznačoval že má nějaké velké řešení, mám obavu, zda si nechce požádat o střídavou péči či výhradní péči, když ze mě neustále dělá tu špatnou. Právník mi řekl, že úpravu mohu podat, ale že neví jak na to soud přihlédne a že tu úpravu právě podává spíš ta druhá strana, která nemá dítě v péči. Jen s ním není prostě dohoda možná. Na sociálce mám již několik zápisů, mluvila jsem i s psycholožkou, ta mi řekla, že jsem ve fázi, která trvá zhruba pět let, to mě tedy moc potěšila, že si o tom můžeme popovídat, ale co to pro mě bude mít za výsledek, když se tím nic nemění. Nemyslím si, že mám rozum na správném místě, ale teď už jsem spíše v koncích. Navíc čekám s partnerem miminko a jsem v neustálém stresu :-( večer sedávám u okna, když není schopen říct jestli ho třeba doveze nebo ne a tak to jde stále dokola.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12405
15.2.20 09:41

No pokud s ním není domluva, tak bych to fakt nechala upravit přes soud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 09:43

Syna máš v péči ty, nemusíš mu ho dávat v dny které nemáš soudně daný, musíš se mu naučit říct ne a taky mu říct že se ti nelíbí jeho chování vůči tobě, i když je to těžký. Kamarádka měla podobný problém, její bývalý ji v podstatě šikanoval, on těžil z toho že se ho ona bojí a on si k ní může dovolit cokoli. Teď se to už zlepšilo, prostě se mu postavila, kluka má taky jednou za dva týdny, v týdnu si ho bere podle dohody, ale určitě ho nemá kdykoli si řekne ať si na to nezvyká, vše s nim řeší po zprávách, závažnější věci po emailech, aby měla popřípadě důkaz, že ho upozornila a obeznámila s různými věcmi. Ten chlap prostě musí vědět že ti nesmí srá. na hlavu, má tě za slabou. Řekla bych mu, že jsi matka jeho syna a vždy budeš a aby to mezi vámi fungovalo, tak se k tobě musí chovat slušně a jestli to neumí, tak ale ať počítá s tím že to fungovat nebude a že syna miluješ a děláš pro syna vše. Do výhradní péče mu kluka nikdo nedá, ale střídavky pravděpodobně dosáhne, to je dneska takový trend…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 09:59

@Monchichik Jediné z čeho mám právě strach, aby nedošlo k té střídavé péči a on na tom nebyl ještě hůř. Má ošklivý atopák, který se mu zhoršuje stresem :-(

• Nahlásit
  • Citovat
9842
15.2.20 10:01

Nech to upravit soudně, podej to ty, napiš, to přesně talhle, že domluva není možná a chceš přesně daný styk. Navrhuješ tak, jak to zpočátku fungovalo, než začal dělat problémy, jednou za 14 dnů včetně hodiny od kdy do kdy, jeden den v týdnu, klidně bych byla vstřícná a napsala vyzvednout ze školky a druhý den ráno odvézt do školky. Klidně si o to požádej, pokud není možná domluva, je tohle nejlepší řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9842
15.2.20 10:03

Jo a nejsi povinna mu ho dávat když on pískne, domluva je o domluvě, ne když on pískne. Takže bych mu napsala email, že to nadále takto nelze praktikovat, ať vždy v neděli napíše, kdy si ho chce vzít včetně času vrácení a domluvíte se. Že nadále neexistuje, aby ti to jen hlásil z hodiny na hodinu. Trochu tvrdě a neustupovat. Pokud si ho bez domluvy bude brát ve školce, okamžitě napsat do návrhu na přesný styk, že to takhle nelze dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 10:04
@Anonymní píše:
@Monchichik Jediné z čeho mám právě strach, aby nedošlo k té střídavé péči a on na tom nebyl ještě hůř. Má ošklivý atopák, který se mu zhoršuje stresem :-(

Toho bych se bála a je velká pravděpodobnost že se to stane…nejprve bych si to s nim zkusila vysvětlit, pravděpodobně to bude boj, ale až přestane s tebou zametat, tak se to může zlepšit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 10:08
@Šáruší píše:
Jo a nejsi povinna mu ho dávat když on pískne, domluva je o domluvě, ne když on pískne. Takže bych mu napsala email, že to nadále takto nelze praktikovat, ať vždy v neděli napíše, kdy si ho chce vzít včetně času vrácení a domluvíte se. Že nadále neexistuje, aby ti to jen hlásil z hodiny na hodinu. Trochu tvrdě a neustupovat. Pokud si ho bez domluvy bude brát ve školce, okamžitě napsat do návrhu na přesný styk, že to takhle nelze dělat.

V tomhle máš pravdu, on musí dodržovat nějaký pravidla - kámoška to má tak že jí musí oznámit týden předem kdy si bude kluka brát a když to chce zrušit tak to musí říct 48hodin předem, když to nefunguje tak musí být nějaký pravidla, máš ho v péči ty, takže on si nemůže dovilit si ho jen tak brát.

• Nahlásit
  • Citovat
12405
15.2.20 10:13
@Anonymní píše:
V tomhle máš pravdu, on musí dodržovat nějaký pravidla - kámoška to má tak že jí musí oznámit týden předem kdy si bude kluka brát a když to chce zrušit tak to musí říct 48hodin předem, když to nefunguje tak musí být nějaký pravidla, máš ho v péči ty, takže on si nemůže dovilit si ho jen tak brát.

No pokud to nemají soudně, tak nic dodržovat nemusí, nemá se toho jak domoci, když jí ho nevrátí jak má, tak nemůže nic dělat. To, že si spolu něco domluví a jeden z nich to nedodrží je prostě nevymahatelné. Takže já bych to chtěla mít potvrzené od soudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 10:14
@Anonymní píše:
Syna máš v péči ty…

Já bohužel ty dny stanovené nemám, to bych tou dohodou chtěla změnit, ale bojím se, že to bude v neprospěch malého. Týral mě svým chováním předtím a pokračuje to i teď. Myslím si, že je to i tím, že zjistil, že jsem těhotná a tak čekám jen další větší poštvávání. Otec hlavně nemá moc dobré výchovné prostředky, pro ránu nejde daleko, já pořád nabývám dojmu, že se ho syn bojí. Už jako dítěti mu tloukl s kočárkem, kolébkou, když byl miminko :-( stačilo nepozdravit a letěla facka někdy v 2,5 roku. Bála jsem se ho dost, když už jsem se odhodlala k rozvodu, musím nějak zvládnout i toto, jen nevím jak. Právník radil psychologicky posudek přidat k návrhu. Ale dávat 10-40 tis. za to, aby mi to tam případně zpochybnili, nemám z toho dobrý dojem.

• Nahlásit
  • Citovat
12405
15.2.20 10:21
@Anonymní píše:
Já bohužel ty dny stanovené nemám, to bych tou dohodou chtěla změnit, ale bojím se, že to bude v neprospěch malého. Týral mě svým chováním předtím a pokračuje to i teď. Myslím si, že je to i tím, že zjistil, že jsem těhotná a tak čekám jen další větší poštvávání. Otec hlavně nemá moc dobré výchovné prostředky, pro ránu nejde daleko, já pořád nabývám dojmu, že se ho syn bojí. Už jako dítěti mu tloukl s kočárkem, kolébkou, když byl miminko :-( stačilo nepozdravit a letěla facka někdy v 2,5 roku. Bála jsem se ho dost, když už jsem se odhodlala k rozvodu, musím nějak zvládnout i toto, jen nevím jak. Právník radil psychologicky posudek přidat k návrhu. Ale dávat 10-40 tis. za to, aby mi to tam případně zpochybnili, nemám z toho dobrý dojem.

No, možná, když ukážeš, že se ho nebojíš, tak on se taky stáhne. Myslíš, že to může být ještě horší než teď? Dělá si co chce, domluva možná není, tak se to asi samo nezlepší. Za psychologický posudek se snad neplatí, ne? Když půjdeš normálně k psychologovi nebo psychiatrovi, který pracuje na pojišťovnu. Kamarádka si ho taky nechala udělat na dítě a nevím, že by něco platila, určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.2.20 10:21
@Anonymní píše:
Já bohužel ty dny stanovené nemám, to bych tou dohodou chtěla změnit, ale bojím se, že to bude v neprospěch malého. Týral mě svým chováním předtím a pokračuje to i teď. Myslím si, že je to i tím, že zjistil, že jsem těhotná a tak čekám jen další větší poštvávání. Otec hlavně nemá moc dobré výchovné prostředky, pro ránu nejde daleko, já pořád nabývám dojmu, že se ho syn bojí. Už jako dítěti mu tloukl s kočárkem, kolébkou, když byl miminko :-( stačilo nepozdravit a letěla facka někdy v 2,5 roku. Bála jsem se ho dost, když už jsem se odhodlala k rozvodu, musím nějak zvládnout i toto, jen nevím jak. Právník radil psychologicky posudek přidat k návrhu. Ale dávat 10-40 tis. za to, aby mi to tam případně zpochybnili, nemám z toho dobrý dojem.

Kámoška si tajně všechny jejich předání nahrává na mobil, taky se jí pokusil jednou napadnout a od té doby si vše nahrává, aby měla důkaz popřípadě. Třeba by ti to pomohlo. Jinak já jsem si myslela, že když máš syna ve výhradní péči, tak jsi za něj zodpovědná ty a záleží na tobě kdy mu syna dáš…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 10:22

@Šáruší To mi říkají rodiče také, že musím tvrdě, ale já to nějak neumím, vždy mám pocit, že se to otočí proti mě, protože on potom řekne, že někam třeba mohli a já jsem to třeba nedovolila a podobně. S tou školkou se mi to stalo před Vánoci, byl tam na víkend, měl ho v týdnu a ještě ve čtvrtek jsme se tam potkali a šli jsme vyzvednout oba, přičemž jsem mu jasně napsala, že jedeme na návštěvu. Nejel vlak, musel prostě s ním a když jsem ho požádala, ať ho přiveze pár km k té návštěvě na 17:00 hod řekl ne, přivezu ráno do školky. Pak ho donutil jít k ředitelce, aby vysvětlil, že se mnou nechce jít :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
15.2.20 10:24

@Monchichik O těch posudcích jsem si načetla včera něco, opravdu je to tak drahé, dokonce to může dát i soud k úhradě rodičům, v případě, že si to vyžádá přímo soud a nebo OSPOD, tak se to prý nehradí. Já si také stále říkám, že horší to už snad ani být nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
12405
15.2.20 10:25
@Anonymní píše:
@Šáruší To mi říkají rodiče také, že musím tvrdě, ale já to nějak neumím, vždy mám pocit, že se to otočí proti mě, protože on potom řekne, že někam třeba mohli a já jsem to třeba nedovolila a podobně. S tou školkou se mi to stalo před Vánoci, byl tam na víkend, měl ho v týdnu a ještě ve čtvrtek jsme se tam potkali a šli jsme vyzvednout oba, přičemž jsem mu jasně napsala, že jedeme na návštěvu. Nejel vlak, musel prostě s ním a když jsem ho požádala, ať ho přiveze pár km k té návštěvě na 17:00 hod řekl ne, přivezu ráno do školky. Pak ho donutil jít k ředitelce, aby vysvětlil, že se mnou nechce jít :-(

Tak když neumíš tvrdě, budeš se to muset naučit, jde ti snad o dítě, ne? Jak musel ze školky s ním…víš, co je to domluva? Souhlasí oba…a to u té ředitelky ani komentovat nebudu, to je děs a už bych to měla dávno soudně podané…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama