Změna tepu srdce plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Laura77
Stálice 72 příspěvků 19.02.09 10:54
Změna tepu srdce plodu

Ahoj. Prosím o radu. Na ultrazvukové vyšetření ve 20tt reagovalo mimčo zpomalením tepu srdíčka (podle doktorky o polovinu). Paní doktorka to brala jako běžnou reakci, dala na pár sekund ultrazvuk z břicha pryč a pak už byl tep v pořádku. Pořád mi to ale vrtá hlavou, jestli to nemůže znamenat nějakou srdeční vadu, která se projeví po narození. Setkala jste se některá s tímto jevem? Je to normální? Nemá tlouct srdíčko pořád stejně? Děkuju moc.

Reakce:
Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.09 11:20

Srdíčko určitě nemá tlouct stále stejnou frekvencí, když se pak dělají monitory, tak tam jde právě o to aby se frekvence měnila, když je mimčo v klidu a spí, tak je nižší, když je aktivní, tak se zvýší. S tím že by na ultrazvuku frekvence klesla jsem se nesetkala, spíš bych čekala, že se zvýší, protože se miminku nelíbí, že do něj někdo šťouchá sondou, tak se začne vrtět, ale třeba se to tvoje rozhodlo dělat, že tam není a naopak se zklidnilo. Když to dr. neznepokojilo, tak bych byla v klidu.

Magrátka

Laura77
Stálice 72 příspěvků 19.02.09 11:38

Děkuju moc, Magrátko. Právě, že při ultrazvuku ve 12tt mimčo usnulo (takže se při tom asi taky snížil tep srdce, podle toho co píšeš) a to ho doktorka tím pohybem ultrazvuku probouzela. Teď když sice neusnulo, ale pouze se tep snížil, tak hned dala pryč ultrazvuk, aby se tep srovnal. Snad to tedy nic není. Pořád se mi honí hlavou srdeční arytmie apod., nevím, jak se při vývoji projevují a jak vznikají.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >