Reklama

Změna tepu srdce plodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 19.02.09 10:54
Změna tepu srdce plodu

Ahoj. Prosím o radu. Na ultrazvukové vyšetření ve 20tt reagovalo mimčo zpomalením tepu srdíčka (podle doktorky o polovinu). Paní doktorka to brala jako běžnou reakci, dala na pár sekund ultrazvuk z břicha pryč a pak už byl tep v pořádku. Pořád mi to ale vrtá hlavou, jestli to nemůže znamenat nějakou srdeční vadu, která se projeví po narození. Setkala jste se některá s tímto jevem? Je to normální? Nemá tlouct srdíčko pořád stejně? Děkuju moc.

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.02.09 11:20

Srdíčko určitě nemá tlouct stále stejnou frekvencí, když se pak dělají monitory, tak tam jde právě o to aby se frekvence měnila, když je mimčo v klidu a spí, tak je nižší, když je aktivní, tak se zvýší. S tím že by na ultrazvuku frekvence klesla jsem se nesetkala, spíš bych čekala, že se zvýší, protože se miminku nelíbí, že do něj někdo šťouchá sondou, tak se začne vrtět, ale třeba se to tvoje rozhodlo dělat, že tam není a naopak se zklidnilo. Když to dr. neznepokojilo, tak bych byla v klidu.

Magrátka

Laura77
Stálice 72 příspěvků 19.02.09 11:38

Děkuju moc, Magrátko. Právě, že při ultrazvuku ve 12tt mimčo usnulo (takže se při tom asi taky snížil tep srdce, podle toho co píšeš) a to ho doktorka tím pohybem ultrazvuku probouzela. Teď když sice neusnulo, ale pouze se tep snížil, tak hned dala pryč ultrazvuk, aby se tep srovnal. Snad to tedy nic není. Pořád se mi honí hlavou srdeční arytmie apod., nevím, jak se při vývoji projevují a jak vznikají.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >