Známkování ve druhé třídě

Anonymní
13.1.21 09:13

Známkování ve druhé třídě

Ahoj maminky,
moc se omlouvám za anonymitu, ale je to něco, co mě hrozně trápí.
Dcera je ve druhé třídě. Teď přinesla dvě trojky - jednu z matiky a jednu z prvouky. Ani jednu známku nemá v žákovské knížce a ani v online žákovské knížce. Takže nevím, zda to učitelka počítá do hodnocení.
Jde o tohle: V matice psali slovní úlohy, dcera to měla správně vypočítané, ale v odpovědi nenapsala dvě tečky a jeden háček - hodnocení za tři.
V prvouce jí u jednoho slova vypadlo písmenko a dva háčky - jinak měla všechny odpovědi správně - zase za tři.
Je to normální? Je normální za chyby dávat horší známku? Ikdyž to není čeština a diktát? To bych pochopila a neřešila. Takto jsem naštvaná a nevím, zda učitelku kontaktovat.
Moc děkuji za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31
13.1.21 09:19

Dobrý den podle mě no normální není jako pochopila bych pravopisnou chybu ale jen za tečky 8o já bych učitelku kontaktovala, ikdyž to nebyl diktát tak by učitelka mohla pochopit že malé děti někdy čárky a háčky zapomenou, ale dar hned za takovou malou chybu 3 to je, ale blbost :( :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 09:21

@Pavla1231 mně to právě taky nepřijde normální. Jen nevím jak jí napsat email, aby si na dceru třeba nezasedla

• Citovat
  • Nahlásit
1445
13.1.21 09:21

Za me neni. V prvouce trochu chapu tu neplnohodnotnou odpoved, ale ta matika je uplne mimo. To bych si libit nenechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.1.21 09:22

Ahoj.

paní učitelka asi jede teorii 1chyba = 1 stupeň dolů.

Zrovna včera jsme opravovali diktát a chyběla mu tam 1 tečka a dostal za 1. (2.tř.). Vím, že naše učitelka také dává trojky, ale syn ji ještě neměl, tak nevím. V matematice jsme si všimla, že mu sice text opraví, ale vypočítané to má správně, tak má 1.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
13.1.21 09:23

Obrať se na paní ředitelku nebo pana ředitele školy. V matematice se mají hodnotit výpočty a ne pravopis.
A v prvouce správné odpovědi a ne chyby ve psaní. Na případné pravopisné chyby má učitel upozornit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
13.1.21 09:25
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
moc se omlouvám za anonymitu, ale je to něco, co mě hrozně trápí.
Dcera je ve druhé třídě. Teď přinesla dvě trojky - jednu z matiky a jednu z prvouky. Ani jednu známku nemá v žákovské knížce a ani v online žákovské knížce. Takže nevím, zda to učitelka počítá do hodnocení.
Jde o tohle: V matice psali slovní úlohy, dcera to měla správně vypočítané, ale v odpovědi nenapsala dvě tečky a jeden háček - hodnocení za tři.
V prvouce jí u jednoho slova vypadlo písmenko a dva háčky - jinak měla všechny odpovědi správně - zase za tři.
Je to normální? Je normální za chyby dávat horší známku? Ikdyž to není čeština a diktát? To bych pochopila a neřešila. Takto jsem naštvaná a nevím, zda učitelku kontaktovat.
Moc děkuji za reakce

Ne, v prvouce a matice to normální není. Ještě mě napadlo, jestli s tím dceři třeba trošku nepomáhala. To by ale potom měla k hodnocení dopsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6344
13.1.21 09:25
@Anonymní píše:
@Pavla1231 mně to právě taky nepřijde normální. Jen nevím jak jí napsat email, aby si na dceru třeba nezasedla

Napiš jí nebo raději zavolej s tím, že se chceš zeptat na prospěch dcery a jak si celkové vede a v rámci toho zaved tema známkování. Pokud se aspoň trochu znáš s nějakými jinými rodiči zeptej se jich, jaké známky a za co jejich děti dostávají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5847
13.1.21 09:26

U dětí gramatické chyby učitelky nepočítaly, když se nejednalo o český jazyk. Otázkou je, zda bylo vše dle zadání - zápis slovní úlohy, napsaný příklad, výpočet a správná odpověď. Paní učitelka mladšího dítěte na tom docela „bazírovala“. U staršího byla benevolentní, ale taky vidím, že si na druhý stupeň odnesl nešvary, které se teď vrací jako bumerang.
To samé prvouka. Třeba nebylo vše kompletní.
Optej se paní učitelky. V klidu a bez emocí. Že se nerozumíš tomu, proč dítě dostalo trojku. Často vyplave napovrch informace, že se mělo udělat něco jiného. Třeba byly dva příklady a dítě spočítalo jen jeden.
Kdysi takto mé dítě v první třídě vymalovalo obrázek dle svých představ a ne dle pokynů. Dostalo za „plný počet“. Koukala jsem na to jako puk. Mávla rukou. Dítku vysvětlila, že musí dodržovat pokyny. Na klasifikaci to nemělo vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
778
13.1.21 09:27
@topazio píše:
Obrať se na paní ředitelku nebo pana ředitele školy. V matematice se mají hodnotit výpočty a ne pravopis.
A v prvouce správné odpovědi a ne chyby ve psaní. Na případné pravopisné chyby má učitel upozornit.

Začala bych nejdřív paní učitelkou. Pokud by byl rozhovor k ničemu, potom teprve ředitelem. Nechápu, proč učitelku obcházet. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
485
13.1.21 09:30

Syn je také ve druhé třídě, ale známky tedy nedostávají. Toto chování paní učitelky mi ale nepřijde správné. Zeptala se bych se jí na to. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6344
13.1.21 09:32
@topazio píše:

Proč hned za ředitelem? Myslím, že ten by ji stejně odkázal nejdříve na učitelku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48279
13.1.21 09:33

Zašla bych za učitelkou a nechala si to vysvětlit. Pokud by i nadále snižovala známky za gramatické chyby u jiných předmětů než je čeština, tak bych se obrátila na jejího nadřízeného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27055
13.1.21 09:36
@Anonymní píše:
V prvouce jí u jednoho slova vypadlo písmenko a dva háčky - jinak měla všechny

V matice bych se přeptala učitelky - pokud měla správně výpočet, neměla by ji známkovat „češtinu“

V prvouce je to tedy dost přísné :think: Taky bych se přeptala.

V každém případě bych se zeptala jestli to bude nějak započítávat do klasifikace na vysvědčení.

Je totiž taky možné, že chce dceru jen motivovat k větší snaze, aby si na toto dávala pozor. Když mají děti samé jedničky i přes drobné chyby, tak je to sice krásné, ale demotivující a začnou se flákat. Možná se tyto drobnosti u dcery opakují a učitelka ji tímto chce nějak zaktivizovat aby si na to už dávala pozor a do celkové klasifikace ji to neplánuje počítat. Normálně se jí na to zeptej - taky bych to chtěla slyšet přímo od ní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.1.21 09:36

Moc vám děkuji. Zkusila jsem jí napsat mail s tím, že bych ráda, aby mi to vysvětlila a zda je to známkování signál pro mě, abysme doma trénovali a nezapomínala na interpunkci a zda to bude počítat do hodnocení. Že zapomene háčky a čárky, někdy jí vypadne i písmeno vím - to trénujeme při diktátech doma. Ale co jsem se tak bavila s jinými rodiči, kteří mají děti ve druhé třídě, tak i jejich dětem se to stává - a to i ve třetí třídě

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat