Znáte někoho, kdo se vyléčil z leukémie?

Anonymní
25.11.19 09:56

Znáte někoho, kdo se vyléčil z leukémie?

Ahoj, kamarádka onemocněla leukémií. Přišlo se na to vlastně náhodou, v září měla dlouho chřipku, potom se cítila slabá a před 14 dny už byla unavená tak, že musela k lékaři. Teď ji čeká chemoterapie. Je jí 43 let.
Je vůbec možné se z této nemoci vyléčit? Když jsem se to dověděla, myslela jsem hned na nejhorší. Kdyby šlo o rakovinu nějakého orgánu, tak si člověk řekne, snad to jde odoperovat, ale tohle?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2398
25.11.19 10:05

Ano znam, dokonce 2×. Nasledky temer nema, “jen” nemohla mit vlastni deti. Ale takovahle diskuse je k nicemu, kdyz neuvadis typ te leukemie, kazda je jina a s jinou prognozou bohuzel. Taky nerozumim proc si myslis ze rakovina organu je oproti leukemii vic vpohode, mas organy kde je to naopak velmi spatne a operovat casto nelze (velmi casto plice, slinivka). Nezbyva nez drzet palce aby kamaradka mela ten lehci typ a prubeh :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 10:12
@Helca83 píše:
Ano znam, dokonce 2×. Nasledky temer nema, “jen” nemohla mit vlastni deti. Ale takovahle diskuse je k nicemu, kdyz neuvadis typ te leukemie, kazda je jina a s jinou prognozou bohuzel. Taky nerozumim proc si myslis ze rakovina organu je oproti leukemii vic vpohode, mas organy kde je to naopak velmi spatne a operovat casto nelze (velmi casto plice, slinivka). Nezbyva nez drzet palce aby kamaradka mela ten lehci typ a prubeh :srdce:

Já vím, rakovina slinivky nebo různé metastáze jsou zákeřné úplně stejně. Vím, že u každého má léčba jiný průběh a jiné účinky a že leukémií je více typů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 10:13

Ahoj, mám kamaráda, který vyhrál boj nad leukémii. Bylo mu tenkrát 20 a žádné následky nemá.

• Citovat
  • Nahlásit
2398
25.11.19 10:20
@Anonymní píše:
Já vím, rakovina slinivky nebo různé metastáze jsou zákeřné úplně stejně. Vím, že u každého má léčba jiný průběh a jiné účinky a že leukémií je více typů.

No prave… tezko se hodnoti co je horsi. Musi to byt priserne vsechno a kazdy to snasi jinak. Ale verim ze podpora rodiny, pratel, optimismus, vule zit, delaji hodne. Nejhorsi je to vzdat :( Tak hodne stesti. :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14992
25.11.19 10:26

Bohuzel ne :? U jednoho se to po 20 letech vratilo. Ale diky prvni lecbe prozil krasnych 20 let zivota :) Takze se nevzdavat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16911
25.11.19 10:51

Ano, a to jak z akutní, tak z chronické verze a to i desítky let zpátky. Medicína je teď úplně jinde.

Nemá smysl srovnávat jednotlvá onkologická onemocnění - prognoza a léčba je vždy velmi individuýlní záležitost - to že doktoři nejsou ochotní říct bude to takhle a takhle není jejich snaha se vymlouovat, ale protože to fakt nejde úplně predikovat.

A obecně se možnost vyléčení dost zvyšuje, stejně jako se prodlužuje doba dožití a kvality života.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11553
25.11.19 11:05

Tech forem je tolik… Na akutni formu mi zemřel kamarad pred dvaceti lety, léčbou prosel od detstvi nekolikrat. Ale dneska je medicina uplne nekde jinde. Známého dcera je rok po lecbe (tuk, tuk).
Tata ma chronickou formu jiz vice nez deset let. Aktualne se mu vyrazne horsi vysledky a lednu nastupuje lecbu.
Kamarádce drzim palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 11:07

Muj tata mel chronickou, ktera zrejme v dusledku jinych zdravotnich komplikaci (opakovane operace s komplikacemi) najednou presla v akutni. Tu chronickou mu ani nelecili, jen hlidali (tam by lecba mohla napachat vice skod), s akutni jezdil na chemoterapie. Pravda, jednou mel tak vymlaceny bily krvinky, ze malem umrel na rýmu, jindy jsem ho navstivila a on usmevavy, ruzolici, tak se ho ptam, jestli byl na chalupe a on, ze mu doktorka nalaborovala vic hemoglobinu. Ani o vlasy neprisel, ale mel zazivaci problemy. A dostal se z toho. Teda… on umrel, ale pozdeji a na zastavu srdce, ale krev mel v poradku. At se tve kamaradce dari a vybojuje to!

• Citovat
  • Nahlásit
1093
25.11.19 12:15

Ano moje mamka,62 let. akutni leukemie.ale kostni dren ji dala jeji sestra a mely shodu ve vsech bodech takze se ujala perfektne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat