Zoloft a přibírání

Anonymní
30.9.19 20:02

Zoloft a přibírání

Ahojte je mi 17 let a mam předepsany zoloft. Mam ho na panickou poruchu 50mg každé ráno… nicméně mam strach jak je sto s tim přibiranim? Celkově se pořád hýbu mám v plánu i posilku, mam alergii na mlečnou bilkovinu takže jim vicemeně vegansky ale i přes to se dost bojim. Mate s tim někdo zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1197
30.9.19 20:30

Ahoj,
já brala Zoloft opakovaně 300 mg denně a nikdy jsem po něm nic nepřibrala, ale vše je individuální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.9.19 20:46

Ja beru Asentru (stejna ucinna latka jako Zoloft) a zhubla jsem skoro 15 kg. Je to individualni, nekdo hubne, nekdo pribere, nekdo vahu nezmeni.

• Nahlásit
  • Citovat
2573
30.9.19 20:54

Já brala 200mg zoloftu denně a nepribrala jsem ani kilo. Spíš jsem možná trochu zhubla, ale to bylo asi spíš tím že jsem měla fyzicky náročnou práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.9.19 21:04

Děkuju já si právě myslím že se dá přibrat + - tak cca 5 kg tomu bych věřila ale když čtu jak někdo nabral 15-30 tak se toho upřimně děsim celkem…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.9.19 21:31

Ahoj, ono taky záleží, jestli pred lecbou depress clovek sam sebe zanedbaval. Jestli moc nejedl, tak se mu během lecby mohl zvysit apetit.
Brala jsem v 17 letech na depresi a anorexii, tak jsem pribrala 8kg, které stejne byly žádoucí.
Poté jsem brala ve 22 letech jen na depresi a nabrala jsem 2kg behem pul roku, kdy byly samé grilovačky v létě atd.,což je normálka.
Vubec se toho neboj. Dulezita je dusevni pohoda. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.9.19 21:39
@Anonymní píše:
Ahoj, ono taky záleží, jestli pred lecbou depress clovek sam sebe zanedbaval. Jestli moc nejedl, tak se mu během lecby mohl zvysit apetit.
Brala jsem v 17 letech na depresi a anorexii, tak jsem pribrala 8kg, které stejne byly žádoucí.
Poté jsem brala ve 22 letech jen na depresi a nabrala jsem 2kg behem pul roku, kdy byly samé grilovačky v létě atd.,což je normálka.
Vubec se toho neboj. Dulezita je dusevni pohoda. :kytka:

Tak to ja mam jen na uzkost a hodně sportuju a baví mě to, mam tu „zdravou výživu“ nehlidam uplně co jim a co ne ale mam o tom zhruba přehled že se nepřejidam a tak. Tak snad to bude okey :)

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
9930
30.9.19 22:42

Po zoloftu se přibírá jedině pokud kvůli depresím trpíš nechutentvím a po srovnání hladin neurochemie začneš zase normálně jíst, takže přibereš to co jsi zhubla hladovkou.

Pokud tlumíš úzkosti jídlem, tak na adekvátních lécích spíš zhubneš, protože přestaneš mít potřbeu se přejídat.

Ale teda upřímně - z toho co píšeš, tak bych se důkladně zamyslela, jeslti si s tebou taky náhodou nepohrává nějaká porucha příjmu potravy.

A to úplně hlavní - jsi někde v psychoterapii? Protože léky ti srovnají největší výkyvy nálad, ale už tě nenaučí porozumět jak ses do úzkostné poruchy dostala, jak mít ráda sebe samu, jak najít odvahu čelit svým strachům a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.10.19 07:13

@Ou Porucha příjmu je zamnou :D spíš to je opravdu jen že mě to baví :) hodně sportuju s jsem na svou postavu hrda a nerada bych ji právě ztratila. Psychoterapie zatim nemam, zatim jsem jen dostala zoloft dnes beru prvni pulku tabletky tak jsem zvědavá no.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama