Zoubky nebo nějaká nemoc?

2527
18.6.13 09:08

Zoubky nebo nějaká nemoc?

Zdravím,
malej (16 měs.) má od soboty večer teploty, jenou měl i 39, jinak má tak kolem 38. Byli jsme včera u dr. (bohužel u záskoku, naše dr. má dovolenou), prý se mu zdá malej v pořádku, nemá kašel, rýmu, zarudlej krk, CRP má 8, takže taky v pohodě. Včera byl teda přes den bez teploty, ale srazil mu jí Nurofen a večer zase přes 38 a dnes ráno 37,5. Můžou to být zoubky? Není teda nic moc vidět, možná jen trochu zarudlé dásně. V pátek máme odjet k moři, tak jsem už taková nervozní, že nevím, co mu vlastně je…Jinak je unavenější a nevrlej… Nemáte zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
18.6.13 09:13

Má stoličky - 4? Ono pětky rostou prý až kolem druhého roku, ale malý je 20 měsíců a už měsíc jí vzadu pobolívá, ale teda bez horeček, ale ona zoubky vždy snášela dobře..
Nepřehřál se? Ale to by asi nebylo tak dlouho.. No pokud mu nic jiného není, tak snad to bude ok.. Co šestá nemoc, měl? Ta by taky byla celkem ok, to by se osypal a byl by ok.. No tak přeju, ať se mu nic jiného nerozjede :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2
18.6.13 09:14

My máme doma teď na chlup to samé. Od soboty horečky, srazí je nurofen. Je protivný, nejraději by se jen nosil na rukou. Myslím že to jsou zuby. Okousává mi doma vařechy.. Je mu 18 měsíců.. Dásno se mi sice moc zarudlé nezdálo, ale napovídají tomu ty okousané vařechy..Do čtvrtku se to snad spraví ;)

• Citovat
  • Nahlásit
2397
18.6.13 10:26

Poradím místo vařech jinou věd-koupit mrkev, oloupat-oškrabat a nechat chvilku v ledici, aby byla malinko studená-a jak mu bude šmakovat a pomáhat na zoubky…U nás byly zuby bez horeček a jinýho trápení, takže jinak neporadím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
18.6.13 11:01

@gabriela82 Dole ty čtyřky má, nahoře asi taky (moc mě do pusy nechce pustit). Ale možná špičáky dole by mu mohly jít…fakt nevím. Nikdy při růstu zubů problémy neměl a tak nějak mi to nepřijde normální, mít tolik dnů teploty :zed: šestou neměl, to se osypou ale už tak po třech dnech, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
18.6.13 11:02

@Wecernice2 A byli jste u dr, nebo ještě vyčkáváte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 11:09

@Nikolacek tak špičáky taky umí potrápit, jsem z toho vedra zblblá, nejdřív většinou rostou 4, pak špičáky a pak 5.. No možný to je, zrovna ty špičáky se ven tlačí snad nejpomaleji.. A ano u šesté nemoci jsou tak 4 dny horečky a pak se osype a horečky už nejsou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
18.6.13 11:11

@gabriela82 Tak to by se teoreticky mohl osypat zítra…Je ta vyrážka, je všude? Malej má totiž AE, takže abych to poznala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 11:13

@Nikolacek no má být spíš po tělíčku, ale malá jí měla i na hlavičce, pak na trupu a pod kolínkama.. Nebyla nijak moc zřetelná, ale dost jí vylezla po koupání..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
18.6.13 11:14

Jo a spíš flíčky než pupínky..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2
18.6.13 11:23
@Nikolacek píše:
@gabriela82 Dole ty čtyřky má, nahoře asi taky (moc mě do pusy nechce pustit). Ale možná špičáky dole by mu mohly jít…fakt nevím. Nikdy při růstu zubů problémy neměl a tak nějak mi to nepřijde normální, mít tolik dnů teploty :zed: šestou neměl, to se osypou ale už tak po třech dnech, ne?

Malý už 6 nemoc měl. K doktorovi se nechystám, tedy aspoň zatím. Protože jemu defacto kromě teplot nic není a on mi stejně nijak neporadí. Popř. v nejhorším tam skočíme v pátek, ale snad to přejde. My se zase v pátek stěhujeme a taky se nám malého „marodění“ moc nehodi :-) Jinak se zuby jsme taky moc problémy neměli, až teď ty poslední. Sestra co už má dvě děti i mamka říkala, že ty poslední potrápí i klidně 14 dní.. Moje neteř právě takhle odnesla ty poslední zoubky.. Ale je to dítě od dítěte..

Příspěvek upraven 18.06.13 v 12:24

• Citovat
  • Nahlásit
17628
18.6.13 11:30
@Nikolacek píše:
Zdravím,
malej (16 měs.) má od soboty večer teploty, jenou měl i 39, jinak má tak kolem 38. Byli jsme včera u dr. (bohužel u záskoku, naše dr. má dovolenou), prý se mu zdá malej v pořádku, nemá kašel, rýmu, zarudlej krk, CRP má 8, takže taky v pohodě. Včera byl teda přes den bez teploty, ale srazil mu jí Nurofen a večer zase přes 38 a dnes ráno 37,5. Můžou to být zoubky? Není teda nic moc vidět, možná jen trochu zarudlé dásně. V pátek máme odjet k moři, tak jsem už taková nervozní, že nevím, co mu vlastně je…Jinak je unavenější a nevrlej… Nemáte zkušenost?

měli jsme to nedávno, nebylo mu nic až na brutální horečky, měl ke 40. v tomhle vedru vás teda lituju, to nic moc :(
každopádně u nás to nebylo nic diagnostikovatelného, neměl nic vidět až na decentní rýmu. já myslím, že se mu posouvaly ty poslední stoličky v dásni, trvá to ale už pár týdnů bohužel (ty zuby, ne teploty) můj syn těžce nese všechny zuby a teď je to teda lahoda. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
18.6.13 11:33

Tak jste mě docela uklidnily, že to teda vypadá na ty zuby…Snad se dá do kupy, potřebujeme jet k moři, aby se mu zlepšil ten ekzém. Jo a ještě jsem zapomněla napsat, že měl včera a dnes průjmovitou stolici, to se taky přičítá zubům, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Wecernice2
18.6.13 12:23
@Nikolacek píše:
Tak jste mě docela uklidnily, že to teda vypadá na ty zuby…Snad se dá do kupy, potřebujeme jet k moři, aby se mu zlepšil ten ekzém. Jo a ještě jsem zapomněla napsat, že měl včera a dnes průjmovitou stolici, to se taky přičítá zubům, ne?

Myslím že to je z toho. Malý měl sice nejdříve trochu průjem a potom teploty, ale většinou to bývá záráz..

• Citovat
  • Nahlásit
17628
18.6.13 15:35

U nás to není ani tak průjem jako častá stolice a obvykle začne kysele smrdět. a do toho má opruzenej zadek. a slintá. to jsou u nás znaky zubů. jo a ještě že se často budí, klidně do půl hodiny po usnutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat