Ztráta cyklu ve 45 letech

Anonymní
10.4.21 12:19

ztráta cyklu ve 45 letech

Jdu pro Vaše zkušenosti…
raději anonym
Je mi 45 let a poslední ms byla hrozně dlouhá, cca 13. dní, další jsem již nedostala, těhotná být nemůžu, mám už asi půl roku občas návaly…že by začal přechod? Dříve cyklus plus mínus pravidelný

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7917
10.4.21 12:32

Určitě…ale řeš to s gynekologem..vaječníky postupně mohou vyhasínat. Ale není proč se za to stydět, každá ten svůj přechod má v jiném čase.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 12:42

S mudr jsem si psala, pry nemusim resit…no nevimmm

• Citovat
  • Nahlásit
2066
10.4.21 12:45
@Anonymní píše:

Naprosto jsem to neřešila. Přirozený proces. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 12:49

Mně je 44 a stalo se mi to samé. Nejdřív dlouhá předlouhá menstruace a pak od dalšího měsíce, jako když utne. Doktor mi udělal hormonální profil a je to začínající přechod. Od té doby jsem ještě dvakrát krvácela, ale slabě.

• Citovat
  • Nahlásit
25159
10.4.21 13:19
@Anonymní píše:

a jak by si to chtěla řešit? Můžeš si pořídít doplňky stravy, které pomáhají se zvládnutím příznaků. Určitě i nadále choď na prevenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1506
10.4.21 13:24
@Anonymní píše:
Mně je 44 a stalo se mi to samé. Nejdřív dlouhá předlouhá menstruace a pak od dalšího měsíce, jako když utne. Doktor mi udělal hormonální profil a je to začínající přechod. Od té doby jsem ještě dvakrát krvácela, ale slabě.

Tak to je ideální :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9759
10.4.21 13:28

Určitě přechod. V tomhle věku je to normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 14:48
@Anonymní píše:
Jdu pro Vaše zkušenosti…
raději anonym
Je mi 45 let a poslední ms byla hrozně dlouhá, cca 13. dní, další jsem již nedostala, těhotná být nemůžu, mám už asi půl roku občas návaly…že by začal přechod? Dříve cyklus plus mínus pravidelný

Mě začal přechod v necelých 41 letech. Návaly 7 let. Hormony jsem ze zdravotních důvodů nesměla. Takže jsem hledala přírodní léky. Návaly jsem měla příšerné, nepomáhalo ani otevřené okno dokořán v lednu, ani procházka v tričky, když mrzlo. Jediný výsledek byl, že jsem onemocněla. Po dvou nebo třech letech mi z toho hrabalo, manžel sice byl hodný, ale byl ze mě také na mrtvici, já už pak chodila a jen si držela tričko a větrala. Prostudoval si pak kvůli mě ty přírodní léky a řekl, že se nic nestane, když dávku zdvojnásobím až ztrojnásobím. Věřila jsem mu a nasadila si koňskou dávku. Pomohlo to a začala jsem se chovat zase jako normální člověk. Po 7 letech návaly vymizely.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 16:15
@Anonymní píše:
Mě začal přechod v necelých 41 letech. Návaly 7 let. Hormony jsem ze zdravotních důvodů nesměla. Takže jsem hledala přírodní léky. Návaly jsem měla příšerné, nepomáhalo ani otevřené okno dokořán v lednu, ani procházka v tričky, když mrzlo. Jediný výsledek byl, že jsem onemocněla. Po dvou nebo třech letech mi z toho hrabalo, manžel sice byl hodný, ale byl ze mě také na mrtvici, já už pak chodila a jen si držela tričko a větrala. Prostudoval si pak kvůli mě ty přírodní léky a řekl, že se nic nestane, když dávku zdvojnásobím až ztrojnásobím. Věřila jsem mu a nasadila si koňskou dávku. Pomohlo to a začala jsem se chovat zase jako normální člověk. Po 7 letech návaly vymizely.

A co jsi užívala?

• Citovat
  • Nahlásit
2664
10.4.21 16:37

Mě je 44 a mám to teď potřetí za sebou po 14 dnech. Tak nevím jestli to značí přechod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
10.4.21 18:29

Tak přesně tohle teď také řeším. Je mi také 45. poslední očekávanou menstruaci jsem měla 11.12, pak přišla další hned 1.1, což mně překvapilo. Další jsem očekávala 28.1 a nic. Počkala jsem do dalšího termínu v únoru a zase nic. Zašla jsem k dr. udělala ultrazvuk, sliznice byla normálně narostlá a připravená na cyklus, dostala jsem injekci a přišla za 7 dnů. Od té doby zase nic. Na tom posledním ultrazvuku se mě doktorka ptala, jestli jsem neuvažovala o odstranění dělohy. Mám tam velký myom 6cm, ale je tam několik let. Jen ho hlídá. Nikdy mi nic takového neřekla. Dost mě to vyděsilo. Taky mi říkala, že je dobře, že jsme to nenechala. Pokud prý sliznice narůstá, ale menstruace nepropukne a trvalo by to třeba několik měsíců a pak se menstruace dostavila, tak to krvácení může být hodně silné a pak musejí ženy na kyretáž. Teď jsem ji měla mít 4.4 a zase nic. Jen po styku se mi objevila krev a tak jsem myslela, že to přišlo, ale jen jsem další dva dny špinila. Je to týden od styku a včera a dnes mně hodně bolí břicho a záda. Jako bych to měla dostat, ale nic. 20.4 mám jít na preventivku, ale nevím, jestli počkat nebo raději hnát už teď k dr. Už jsme z toho docela pěkně rozhozená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2565
10.4.21 18:49
@Anonymní píše:
Jdu pro Vaše zkušenosti…
raději anonym

Ahoj, mne letos bude 45 a řeším počínající menopauzu taky, akorát mne MS nepřišla teď 3 neděle, na gynde vše ok. Obcas mam nával. Mam to Teda dědičné, máma i babička začaly ve 45 a ve 47 ms už nepřišla…takže to mám za pár

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat