Ztráta krve při MS

27.9.21 09:12

Ztráta krve při MS

Ahoj holky,
máte ponětí, kolik ztrácíte krve při MS? Já jsem ji vždycky měla silnější, nikdy jsem to nějak výrazně nepozorovala, ale co používám kalíšek, tak se to dá tak nějak líp sledovat… na netu se všude dočtete, že jakmile je to přeš 80ml, není to normální a mělo by se to řešit s doktorem. No… já se teda na 80 dostanu během prvních tří dní, zbytek už je slabší, ale v součtu to klidně bude kolem 90 :D Máte některá zkušenost,… nebo řešily jste to nějak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1820
27.9.21 09:21

Podle kalíšku tak 20-30ml. Řeš to, pokud jsi chudokrevná..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
27.9.21 09:25

90 se mi zdá docela hodně, já podle kalíšku odhaduji tak maximálně 40, když mám zrovna silnější MS.. Krevní obraz v pohodě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.21 09:59

@unuděná Krevní obraz jako takový mi gynekolog asi nedělal. O tom, že mám dost silnou MS jsem mu vždycky na preventivkách říkala, ale nikdy nevypadal, že by ho to nějak víc vzrušovalo, ale ve čtvrtek se tam chystám, tak se zeptám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20856
27.9.21 10:00
@PomněnkováVíla píše:
@unuděná Krevní obraz jako takový mi gynekolog asi nedělal. O tom, že mám dost silnou MS jsem mu vždycky na preventivkách říkala, ale nikdy nevypadal, že by ho to nějak víc vzrušovalo, ale ve čtvrtek se tam chystám, tak se zeptám

Může ti ho udělat (a většinou i dělá) obvoďačka při běžné prevenci. Kdyby to vypadalo, že ti něco chybí, asi by to bylo na místě řešit. Ascorutin jsi zkoušela? Může pomoci zmírnit krvácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.21 10:05

@unuděná Nezkoušela, dík ta tip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34562
27.9.21 10:17
@PomněnkováVíla píše:
Ahoj holky,
máte ponětí, kolik ztrácíte krve při MS? Já jsem ji vždycky měla silnější, nikdy jsem to nějak výrazně nepozorovala, ale co používám kalíšek, tak se to dá tak nějak líp sledovat… na netu se všude dočtete, že jakmile je to přeš 80ml, není to normální a mělo by se to řešit s doktorem. No… já se teda na 80 dostanu během prvních tří dní, zbytek už je slabší, ale v součtu to klidně bude kolem 90 :D Máte některá zkušenost,… nebo řešily jste to nějak?

Já mám určitě víc než 80 ml.

Dotor tě prohlédne a když tam nic neuvidí (nádor, cysty, endometriozu), stejně nemá, jak by to řešil. A i když tam endi nebo cysta je, tak ne vždycky je lepší, to řešit operativně…

Chudokrevná pochitelně jsem, beru každý den železo. Ale hádám, že když už jsem to vydržela doteď, do přechodu to nějak doklepu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18672
27.9.21 12:34

Víc jak 90ml mam určitě. Chudokrevnost taky, beru železo. U mne za to může endometrioza

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.9.21 12:48

@lachtanice86 A jak ti na endo přišli? Mělas ještě nějaké příznaky? Já endo s doktorem řešila ještě kvůli bolestem v podbřišku, doktor dělal UZ a bral Ca marker z krve, všechno vyšlo vpohodě… ale slyšela jsem, že 100% se to dá diagnostikovat jen přes laparo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.9.21 19:25

Tak jsem schválně koukala a můj kalíšek má 32 ml a druhý den ms ho musím měnit každé 2-3 hodiny, takže odhaduji, že já budu tak někde kolem 200 ml, na hranici chudokrevnosti jsem také často - chodím darovat krev, tak mám přehled ;) Nikdy mi to nepřišlo jako problém :think: Ale je fakt, že takhle silnou ms mám až po posledním porodu (už pět let) a také velké krevní sraženiny (5cm)

• Citovat
  • Nahlásit
18672
27.9.21 19:26

@PomněnkováVíla bolest při ms, pri sexu, pak už i při chůzi, problémy při ms atd. A potvrdila to laparka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat