Zůstat ve staré práci nebo odejít?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:19
Zůstat ve staré práci nebo odejít?

Ahoj,
z osobních důvodů prosím o zachování anonymu.
Potřebuji na věc pohled dalších nezávislých osob, třeba mi to pomůže v rozhodnutí…
Jsem pět let v jedné firmě. Je to první firma, kde jsem spokojená, co se týká chování nadřízených ke svým zaměstnancům, protože před tím jsem bohužel zažila šikanu od šéfa a už bych to zažít nechtěla.
Ale poslední dobou začínám mít trochu pocit, že asi jsem vyhořelá. Abych to trochu přiblížila.. Jedná se o asistenční službu u jedné pojišťovny. To znamená být na telefonu pro klienty v nesnázích v zahraničí a pomoci jim s lékařskou péčí apod.
Náplň práce mě moc baví, využiji svoje organizační schopnosti a jazykovou vybavenost. Ale poslední dobou, asi jako hodně firem, máme problém s nabíráním kvalitních lidí. Trvá to cca rok. Na zimní a letní sezony nabíráme lidi na dobu určitou s tím, že pokud se někdo osvědčí, tak mu nabídnou HPP (když je volné místo, což většinou je, protože k nám hodně chodí lidi při vysoké škole, mají to jako první práci a pak chtějí kvůli budování kariéry dělat zas něco dál nebo jdou pracovat do oboru, co studovali).
Ale poslední rok se právě nedaří nabrat pořádné lidi, dost často bohužel nastoupí někdo, kdo stojí za prd a při té práci to není 100% pomoc. Ukáže se to ale až po nějaké době, protože na mojí pozici se člověk nejdříve cca 14 dní školí a pak se zaučuje na telefonu a na práci se softwarem a využívání procesů v praxi. Takže se přijde na to, jestli má nebo nemá na tuto práci až tak po měsíci až měsíci a půl. Takže dost často my, zkušenější (jsme tam asi 4 takové osoby, co tam jsou několik let), pak kolikrát děláme i práci za ně, aby to vše fungovalo. Prostě když je člověk na směně s touto osobou, tak musí počítat, že než se zaučí, tak bude dělat ten nováček lehčí věci a složitější zůstanou na té zkušené části.
A to je kámen úrazu. Poslední dobou jsem z té práce hrozně vystresovaná a unavená. Po takovéto směně jsem zralá jít si hned lehnout. Možná je chyba v tom, že to neumím očůrat a pracuji vždy na 1000%. Ale já to prostě nemám v povaze. Co se týká práce, tak jsem asi na sebe náročná, ale jsem hrdá na to, že mám ve firmě a týmu díky tomu dobré jméno. Jsou lidi, kteří se nepředřou a udělají jen to nejnutnější. Myslím, že i nadřízení to vidí, ale nemohou s tím teď nic udělat, protože máme málo lidí, teď nám zas někdo odchází ještě ve zkušebce, protože přišel na to, že to není práce pro něj..
No, prostě naskytla se příležitost ucházet se o práci jinde, kde dělá moje bývalá kolegyně přes rok a je tam spokojená. Ta tenkrát odešla jen kvůli tomu, že její manžel taky dělal na směny (máme ranní, odpolední, noční - prostě nonstop provoz) a nedařilo se jim dát dohromady harmonogram, aby se postarali o děti (vyzvednutí ze školy apod).
Asi napíšu postřehy, klady a zápory, té práce, kde jsem teď a pak něco o té nové pozici..

Co se týká týmu, tak nadřízení mě mají rádi, pracuji opravdu dobře, mám hodně pochval i od klientů (některé šly i přes vedení firmy, takže to je dobrá reklama pro mojí osobu), důvěřují mi a někdy i zastupuji svoje vedoucí. Zaučuji nové lidi, mám dost i slovo v tom, že moji svobodně svým vedoucím vyjádřit pocit z nováčků a to slovo má i váhu.
Platově jsem si za těch pět let docela vystoupala tak nějak tam, kam jsem potřebovala, abychom měli s manželem dost peněz dohromady a mohli si normálně žít a i si něco spořit.
Tím, že pracujeme 9,5 hod denně, tak máme víc volna, než kdybych dělala Po-Pá a měla volné jen víkendy - kolikrát mám přes týden i 5 dní v kuse volno, takže si bez nutnosti dovolené zařídím např úřady nebo lékaře.

Máme možnost home office, takže když mi není dobře nebo potřebuji být doma, protože mi přijde instalatér, tak si mohu vzít práci domů.

Máme kvartální bonusy, které jsou velmi dobré plus stravenky, flexi pass, příspěvek na penzijní pojištění, 5 dní dovolené navíc.

Platí nám všechny přesčasy, pokud musíme zůstat déle (týká se to hlavně sezon, kdy je práce více), tak nám to zaplatí.

Co se negativ týká - děláme i noční směny a někdy se to sejde tak, že mám dvě noční, přijdu ráno domů, ten den mám volno a další jdu zas na denní směnu, takže to často rozhazuje režim.
Dále v sezonách (zimní a letní - lyžaři a pak dovolenkáři u moře) je opravdu hodně hodně práce, je to více méně celá směna v menším či větším stresu, celkově ta práce je docela náročná na psychiku.

Jinak co se doby dojíždění týká, tak to mám 10 minut pěšky na vlak, pak 30 minut vlakem a pak buď 5 minut busem nebo 20 minut pěšky.

Jedná se o práci v open space, máme větší tým cca 13 lidí a máme mezi sebou dobré vztahy, je tam legrace a hodně i míváme akce mimo práci.

A teď k té nové pozici:

• náplň práce je dost podobná, akorát se jedná o klienty české zdravotní pojišťovny, takže pouze omezeno na území ČR.
  • co jsem pochopila, tak té práce není tolik, resp. toho telefonování je méně a spíše se vše řeší emailovou korespondencí, takže člověk bere email za emailem a řeší požadavky klientů (dotazy, žádosti o zařízení termínu u lékaře atd.)
  • pracovní doba jsou jen Po-Pá klasické denní 8 hodinovky s tím, že víkendy a svátky se nepracuje + člověk může jeden den přijít na 6. hodinu ráno, zůstat do 18h večer a pak další den skončit dřív
  • není možnost home office
  • mají sick days
  • plat je lepší - bývalá kolegyně má po roce o 4 tisíce vyšší hrubý plat než já po 5 letech
  • nemají kvartální bonusy, ale mají 13. + 14. plat a někdy (pokud se pojišťovně dobře ten rok daří) jim dají bonus další před Vánoci
  • nevyužiji jazykovou vybavenost (komunikace pouze v češtině)
  • malý kolektiv (kancelář o 3 lidech)
  • nevím, jací jsou nadřízení, takže by to byl risk naslepo (co sedne bývalé kolegyni, nemusí sednout mně)
  • pracuje tam ta bývalá kolegyně, se kterou mám super vztah a jsme docela dobré kamarádky
  • dojáždění = 10 min pěšky na vlak, 30 minut vlakem, pak metrem pár stanic a pak ještě busem - dohromady jsem to počítala, že to vychází na 1,5 hodiny
  • další věc je, že nevím, zda by na mě počkali dva měsíce výpovědky (už teď dlouho shání osobu do týmu, protože taky mají problém, že se jim nehlásí nic extra a čekat další dva měsíce, to by prý asi už nedali), protože na dohodu mě stávající firma nepustí (nedostatek lidí a jsem z týmu nejlepší).

Ještě zmíním, že děti nemáme a ani nebudeme, takže na to ohledy brát nemusím..

Tak to je asi vše, omlouvám se za sloh, ale jsem hrozně nalomená, nevím co by a pohledy nezávislých osob mi dost pomůžou.

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:20

Jo a ještě dodám, že ve stávající firmě si dáváme požadavky na směny na další měsíc vždy v prvním týdnu měsíce předešlého, takže si můžeme plánovat volno a i přibližně jaké směny chceme ten další měsíc mít (volno vyjde vždy, směny tak na 90% - např že nemám noční, jak jsem v určitý den chtěla, ale odpolední)

Zakl.

Maui52
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 19.03.19 21:28

Zůstala bych na původní pozici. Změna práce se ti vyplatí pouze v případe dramatického nárůstu mzdy, na takovéto pozici si troufne tvrdit od 10.000 výš. Je tam spoustu nejistot, zkusebka, atd. Napln práce je témeř stejná, takže ti to s vyhořením nepomůže. Raději v původní práci usiluj o povýšení, napr. Ze bys vedla tým, nebo alespoň zlepšila pozici, když neustale někoho zaučujes. Situace s nováčky je bohužel tragicka všude a obavám se, ze lepší to nebude. Absolventi si v dnešní době mysli, ze si z nich všichni sednou na zadek. Pokud te práce baví a neni to tedy vyhoření kvůli naplni, Ale spis kvůli okolnostem, doporucuju pokračovat a zkusit ty okolnosti ovlivnit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.03.19 21:39

@Maui52 Díky, no na povýšení to zatím není, resp loni jsem se hlásila do výběrka o vedoucí, prošla jsem do třetího kola, ale o prý jen o chlup vyhrála jiná holčina.
Ale nevím, zda by to vůbec byla výhra.. Sice mají lepší plat jako vedoucí, ale zase jsou tam kolikrát od nevidím do nevidím, hlavně v sezonách, práci si tahají domů (to jsem zapomněla říct, že to je další výhoda stávající pozice - netahám si práci domů, nemusím na ní doma myslet) a musí být na telefonu i v noci, pokud slouží ten den pohotovost a je třeba v noci řešit nějaký složitý případ..

Takže nějak mě choutky na vedoucí právě po tomto pustili.. Občas si právě za vedoucí zaskočím (mám z 90% stejnou náplň ten den, když jsem zástup, akorát nemusím být v noci na telefonu), když oba potřebují ten den volno, tak to mi popravdě i stačí.. A mám navíc za tyto směny aspoň i příplatek..

Zakl.

Sany80s
Kelišová 7166 příspěvků 19.03.19 21:45

Naprosto jasně bych brala druhou práci.
Nesnáším open space a směnování.
Stálo by mi to i za risk se změnou postavení a nebezpečí pohoršení s kolektivem.
Pokud jde o to vyhoření, nikdy nedělej tak, abys o sobě říkala, že děláš na 1000%, to vyhoříš všude, stačí těch 100%.

Luminel
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 19.03.19 22:01

Dojíždění 1,5h místo 45 minut (příp 1h když pěší část) x 2. To máš 1,5h ztracené hodiny denně navíc pro co? Jen risk, že šéfové nebudou v pohodě, že tě práce nebude bavit, bez home office.. nešla bych do toho. Ztrácet nováčky je úmorné, ale když se s tím nějak vnitřně srovnáš, bude líp.

Váš příspěvek
Reklama