Zvířata a bouřka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.1.22 18:02

Zvířata a bouřka

Ahoj :mrgreen:
Asi budu za blbce, ale dneska mi jistá paní tvrdila, že zvířata se boji bouřky ( srovnávala ohňostroj ), protože je doprovozená atmosférickým tlakem. :palec: :potlesk:
Nevím, ale osobně si myslím, že je to hloupost. Dle ní zvířata 10 minut ohňostroje vydrží, jinak by museli šílet i z bouřek/tlaku…

Prosím anonym jinak smazat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2982
2.1.22 18:10

Máme 4 psy. 2 se bouřky bojí, 2 jsou v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
2.1.22 18:13

Prý „10 minut“ :lol: vždyť ti blbci střílí už od Vánoc ty petardy. Chudáci zvířata. Nejen psi ale i koně venku, a vůbec.. :(
Naše fenka, jako jedna z mála, se nebojí ničeho.. Registruje i bouřku, i petardy ale jen nastřeží uši, nic víc (naštěstí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29607
2.1.22 18:14

Ano, zvířata se bojí bouřky, naši kocouři zalezou pod postel, mají totiž v sobě zakódováno, že bouřka v přírodě je nebezpečná - zásah bleskem a proto se schovávají pod nějaký nábytek, též se bojí hlasitých hromů a záblesků,
já se také bojím bouřky a jsem člověk

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2103
2.1.22 18:14

Nevím zda všechny zviřata, ale psi se bouřky často bojí. Pamatuju si, jak se ni jednou pes celý klepal pod peřinou, a to to nebyl žádný malý ratlík.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
2.1.22 18:19
@stinga píše:
Ano, zvířata se bojí bouřky, naši kocouři zalezou pod postel, mají totiž v sobě zakódováno, že bouřka v přírodě je nebezpečná - zásah bleskem a proto se schovávají pod nějaký nábytek, též se bojí hlasitých hromů a záblesků,
já se také bojím bouřky a jsem člověk

Jako já se jí bojím taky. Už od mala jsem si zacpávala uši nebo zalezla pod peřinu se sluchátkama a můžu říct, že si ty uši zacpávám i dnes. A kdyby do našeho baráku uhodil někdy blesk tak se opravdu asi po*eru :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2982
2.1.22 18:21
@Adelka951 píše:
Nevím zda všechny zviřata, ale psi se bouřky často bojí. Pamatuju si, jak se ni jednou pes celý klepal pod peřinou, a to to nebyl žádný malý ratlík.

Jojo, přesně tak! Obě kavalírky zalezou pod duchnu a když uhodí někde blízko, vibrují strachy. A já je hladím, a je mi jich strašně líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27339
2.1.22 18:24

Naši psi se bouřky báli, asi srovnatelně jako toho ohňostroje. Na Silvestr se člověk mohl aspoň připravit předem, dát jim něco na uklidnění, za bouřky pamatuju, jak sme je vždy chovali zabalené v peřině a celí se třásli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2758
2.1.22 18:26

Někteří psi se nebojí..a někteří lidi jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26438
2.1.22 18:29
@Krista 1 píše:
Prý „10 minut“ :lol: vždyť ti blbci střílí už od Vánoc ty petardy. Chudáci zvířata. Nejen psi ale i koně venku, a vůbec.. :(
Naše fenka, jako jedna z mála, se nebojí ničeho.. Registruje i bouřku, i petardy ale jen nastřeží uši, nic víc (naštěstí).

U nás střílí od konce listopadu. A ještě dneska nějací de^bilové odpalovali petardy. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26438
2.1.22 18:30
@Anonymní píše:
Ahoj :mrgreen:
Asi budu za blbce, ale dneska mi jistá paní tvrdila, že zvířata se boji bouřky ( srovnávala ohňostroj ), protože je doprovozená atmosférickým tlakem. :palec: :potlesk:
Nevím, ale osobně si myslím, že je to hloupost. Dle ní zvířata 10 minut ohňostroje vydrží, jinak by museli šílet i z bouřek/tlaku…Prosím anonym jinak smazat

10 minut? :cert: :zed: Asi nemáš žádné zvíře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Floralys
2.1.22 18:35

Tak nevím, ale můj kocour, když začne bouřka, tak si otevře pivo. A teď babo raď. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
16309
2.1.22 18:46

Žádná z našich koček se bouřky ani ohňostroje nebála, až teď nejmladší je lehce nervózní. Ale on je lekavý pořád, dokáže vyděsit i sám sebe :lol: Ze psů se bála jen jedna ovčanda, které při procházce (mimo Silvestr, tehdy bylo léto a šli jsme se koupat k vodě) nějací spratci hodili pod nohy petardu. Ta měla opravdu pak po zbytek života strach i náhlého zvuku (spadlý plech apod).

Často psychiku zvířat ovlivní to, jestli se bojí majitel. Dost lidí nevědomky podporují bázlivost.

Ale ohňostroje bych nejraději zrušila. Zbytečný kravál, k ničemu to dobré není a divoká zvířata, která těžko někdo venku může konejšit, tím trpí. Spousty jich ze stresu uhyne nebo se při útěku zraní. Žádná bouřka nedokáže způsobit tolik hluku, jako pitomá zábava lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
2.1.22 19:14

Naše předchozí fena se také bouřky bála, běhala po zahradě a schovával se třeba do stodoly a tak. Bydleli jsme v blízkosti lomu a když odstřelovali, tak nic. Barák se třásl, rány jako z děla a ona úplně v klidu. Jsem si říkala, že by to mělo být spíše naopak. Vždyť bouřka je přírodní a pro zvířata by měla být přirozená, ale nebylo tomu tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
983
2.1.22 20:15
@Kakika píše: Žádná z našich koček se bouřky ani ohňostroje nebála, až teď nejmladší je lehce nervózní. Ale on je lekavý pořád, dokáže vyděsit i sám sebe :lol: Ze psů se bála jen jedna ovčanda, které při procházce (mimo Silvestr, tehdy bylo léto a šli jsme se koupat k vodě) nějací spratci hodili pod nohy petardu. Ta měla opravdu pak po zbytek života strach i náhlého zvuku (spadlý plech apod).

Často psychiku zvířat ovlivní to, jestli se bojí majitel. Dost lidí nevědomky podporují bázlivost.

Ale ohňostroje bych nejraději zrušila. Zbytečný kravál, k ničemu to dobré není a divoká zvířata, která těžko někdo venku může konejšit, tím trpí. Spousty jich ze stresu uhyne nebo se při útěku zraní. Žádná bouřka nedokáže způsobit tolik hluku, jako pitomá zábava lidí.

Na Seznamu psali, jak starší fenka zemřela na zástavu srdce při konci roku :( a byly tam i fotky páníčka, jak ji hladil a ležel vedle ní a snažil se jí utěšit :(
Kamarádka má právě ty koně a jedna potratila ve stresu malé hříbě právě při oslavách. A nemluvě o zvěři co je volně v přírodě. Taky bych povolila jeden pěkný ohňostroj o půlnoci a zbytek zakázala. Stejně je to většina opilecká předváděčka. Krom malých dětí no.. Ale s těmi uděláte pár světýlek pro radost. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat