Zvládnete zabít kapra?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LiškaEliška
Povídálka 15 příspěvků 05.12.17 12:15
Zvládnete zabít kapra?

Blíží se čas vánoc, tak jedna tematická otázka… Letos bude na mě, abych se „postarala“ o živého kapra na vánoce. Synek ho prostě chce do vany :-) Ale bohužel, pak přijde čas, kdy to bude muset milý kapřík „odskákat“ :-) Naštěstí nad tímto skutkem netrpím nějakou lítostí, ale bude to pro mě poprvé… A tak mě zajímá, jestli máte v tomto už nějaké zkušenosti, případně nějaké veselé historky na odlehčení situace :-D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Emimin7
Kelišová 7274 příspěvků 05.12.17 12:18

Já jen jako dítě. Teď už bych to nedokázal. :)

fikovka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 05.12.17 12:20

Což zabít, to bych možná i zvládla. Ale co pak kuchání, porcování, stažení z kůže?? Na to si troufáš?… Co koupit živého kapra, kterého pak dojít někam pustit, nebo odnést babičce a koupit si rovnou naporcovaného.

alifie
Extra třída :D 12409 příspěvků 05.12.17 12:21

Ryby máme doma v akváriu, takže živého kapra děti naštěstí nevyžadují. Pokud máme mít kapra ke štědrovečerní večeři, tak mi musí domů dorazit už klepnutý. Živého bychom s dětmi slavnostně vypustili do přehrady. :mrgreen:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 12:21

@LiškaEliška jasně, zvládnu.. jsem z rybářské rodiny, ani nemrknu.. spíš je mi líto těch chudáků pomlácených v kádích, kde není ani 15 cm vody, chce se mi zvracet..

Elishka1
Ukecaná baba ;) 2486 příspěvků 05.12.17 12:25

Nezvládla, kupujeme filety. Došla bych se jen podívat na kapříka v kádích, oni ti vypuštění kapři zpět do přírody už pak po celé té naší proceduře moc dlouho nežijí :(

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 12:29
@Elishka1 píše:
Nezvládla, kupujeme filety. Došla bych se jen podívat na kapříka v kádích, oni ti vypuštění kapři zpět do přírody už pak po celé té naší proceduře moc dlouho nežijí :(

pustit kapra zpět je kravina, vždycky chcípne.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 05.12.17 12:29

Nezvladla byh to, ja sotva, nerada zabiju mouchu, kdyz moc prudi :lol:

enyf
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 05.12.17 12:30

Nikdy jsem to sama nedělala, ale viděla jsem a myslím, že bych to zvládla. Větší makačka už by bylo stahování z kůže. K tomu si vezmi na pomoc někoho silnějšího, ať tě občas vystřídá. Rozhodně bych kapra nevypouštěla do přírody! Tím bych mu jen prodloužila trápení, než umře. A do vany bych ho taky nedávala ze stejného důvodu.

NikysekR
Extra třída :D 10256 příspěvků 3 inzeráty 05.12.17 12:32

Nezvládnu, mám problém zabít cokoliv živé (nerada zabíjím i mouchy, komáry). Takže kapra bych určitě zabít nedokázala. Dostáváme každý rok čerstvého, ale zabitého a vykuchaného. Kdybych ho měla zabít já, radši bych si ho odpustila.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12503 příspěvků 1 inzerát 05.12.17 12:45

Zabít si nejsem jistá to radši nechám někomu jiném, ale s ostatním problém nemám

LiškaEliška
Povídálka 15 příspěvků 05.12.17 12:50

@martina.se
Je to sice ještě daleko, ale štěstí přeje připraveným ???? Jak ho co nejcitlivěji popravit?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 13:01
@LiškaEliška píše:
@martina.se
Je to sice ještě daleko, ale štěstí přeje připraveným ???? Jak ho co nejcitlivěji popravit?

rychle a rázně.. prostě klepnout a trefit se :think:

Evinka164
Ukecaná baba ;) 1797 příspěvků 05.12.17 13:01

Se zabitím ryby nemám problém, ale ten nepořádek z toho je šílený. Pokud bydlíš v bytě, tak si raději kup filety

Uživatel je onlineLenka_Hal
Závislačka 4212 příspěvků 05.12.17 13:02

Zvladnu v pohode, nejen ze jsem z rodiny rybaru, ale dokonce to muj otec „uci“, vede rybarsky krouzek…takze zabiju, vykucham…

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

5 věcí, které jste nevěděli o mihuli potoční: Nejtajemnější tvor vodní říše v Česku!

Mihule potoční je jedním z nejvzácnějších vodních obratlovců v Česku.... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Seznamka muže snů nedodala. Musí Tereze zaplatit odškodné, rozhodl soud

I smůla může být někdy užitečná. Rozvedená sedmačtyřicetiletá Tereza Burkiová... číst dále >

Reklama