Hluchá kočka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

axlpol
Závislačka 2648 příspěvků 95 inzerátů 26.11.17 10:57
hluchá kočka

Zdravím, vždycky jsem chtěla nějakou handicapovanou kočku, udělat jí lepší život, ale až ted jsem venku potkala zubožené, bílé koťátko a i přesto že mám doma už dvě zdravé, hned jsem jej brala domů k nim do party. Kočku i kocoura mám hodné, kamarádské, nemají s ním problém, ale kocourek je hluchý(jak se dalo čekat).
Má někdo osobní zkušenost s takovou kočkou? mají rády nějaká místa? co mu dopřát at mu to nejvíce vyhovuje popřípadě nějakou zkušenost s hluchou kočkou, čemu se vyvarovat? Šrabadla máme dvě(i v lodži­i)můžou chodit na skříně, kde mají pelíšky, snažíme se jej nelekat, ale je to problém, když se třeba myje a nevnímá, tak jej nemám jak upozornit, že jdu at se neleká :nevim:.

Reklama

Reakce:

Icestar
Závislačka 4157 příspěvků 2 inzeráty 26.11.17 11:05

@axlpol Kočka nám ohluchla na závěr života. Současně i oslepla, takže to bylo hodně náročné. Naštěstí coby domácí kočka svoje prostředí znala a dokázala se orientovat hmatem - došla si na záchod, do pelíšku, nažrat, dokonce i pro ni obvyklý ritál před jídlem (taneček) byla schopná a ochotná udělat. Pokud jsme se jí chtěli dotknout, stačilo zaškrábat nebo zaklepat na podlahu v její blízkosti, to ji upozornilo, že jsme nablízku a nelekla se.
Zvíře hluché od narození svůj handicap ani nevnímá, může prožít šťastný a bezproblémový život. Držím palce

iziwolvie
Kecalka 366 příspěvků 26.11.17 11:14

Moje kamarádka má hluchého kocoura. Má také bílou barvu a je hluchý už od narození ( u bílých koček nic neobvyklého ). Má ho dohromady s dalšími asi 5 kočkami. Chová se jako každá normální kočka, samozřejmě, nepřiběhne na zavolání, ale jinak na něm není poznat, že neslyší. Při pohlazení se neleká, jen ze začátku byl trošku vyplašený, ale jakmile si zvykl na nový domov, tak bylo vše v pohodě. Jen jeden problém prý je. Při mňoukání je strašně hlasitý, protože se neslyší, tak prý pokaždé mňouká jako o život. :lol:

Caitlyn
Kelišová 5791 příspěvků 26.11.17 11:32
@iziwolvie píše:
Moje kamarádka má hluchého kocoura. Má také bílou barvu a je hluchý už od narození ( u bílých koček nic neobvyklého ). Má ho dohromady s dalšími asi 5 kočkami. Chová se jako každá normální kočka, samozřejmě, nepřiběhne na zavolání, ale jinak na něm není poznat, že neslyší. Při pohlazení se neleká, jen ze začátku byl trošku vyplašený, ale jakmile si zvykl na nový domov, tak bylo vše v pohodě. Jen jeden problém prý je. Při mňoukání je strašně hlasitý, protože se neslyší, tak prý pokaždé mňouká jako o život. :lol:

Mňouká jak o život :lol: :srdce:
Také mám špatný sluch a přítel mě posledně musel říct, ať ztiším :D

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2125 příspěvků 26.11.17 11:33
@axlpol píše:
Zdravím, vždycky jsem chtěla nějakou handicapovanou kočku, udělat jí lepší život, ale až ted jsem venku potkala zubožené, bílé koťátko a i přesto že mám doma už dvě zdravé, hned jsem jej brala domů k nim do party. Kočku i kocoura mám hodné, kamarádské, nemají s ním problém, ale kocourek je hluchý(jak se dalo čekat).
Má někdo osobní zkušenost s takovou kočkou? mají rády nějaká místa? co mu dopřát at mu to nejvíce vyhovuje popřípadě nějakou zkušenost s hluchou kočkou, čemu se vyvarovat? Šrabadla máme dvě(i v lodži­i)můžou chodit na skříně, kde mají pelíšky, snažíme se jej nelekat, ale je to problém, když se třeba myje a nevnímá, tak jej nemám jak upozornit, že jdu at se neleká :nevim:.

Kdyby bylo víc takových lidí, jako jsi ty :hug:

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 26.11.17 11:45

@axlpol Napadlo mě akorát upozorňovat „vibracemi“, tedy něco jako psala @Icestar. Ale myslím, že si časem zvykne, nebude to ani vnímat, když to má od narození ;)

@iziwolvie píše:
Moje kamarádka má hluchého kocoura. Má také bílou barvu a je hluchý už od narození ( u bílých koček nic neobvyklého ). …

Můžu se zeptat, čím to je? Nikdy jsem o tom neslyšela, tak ať jsem zase moudřejší :D :kytka:

jana šmolíková
Kecalka 223 příspěvků 26.11.17 11:49

@axlpol taky jsme měli bílou kočku a taky hluchou. nám celé dny mnoukala tak že přímo řvala. sousedi si stěžovali. radu nemám. my museli kočku darovat jedné paní

axlpol
Závislačka 2648 příspěvků 95 inzerátů 26.11.17 11:54

Dík za příspěky, @GabinkaCh děkuji, nedávno jsem krmila kotě v lese, protože chodíme s dětma hodně po lesích, okolo zahrádek…někdo vyhodil kotata do lesa, krabice se tam válela a malý kocourek ve křoví. Na procházku chodíme stejně denně, tak jsem mu každý den něco přinesla a potom jsem se tam potkala se starou paní a říkala, že jej taky chodí krmit nebo posílá syna :lol: další dny jsem tam potkala rodinu co bydlí opodál a taky jej u stromu krmili a říkali, že viděli i ty další, ale už na ně nenarazili :lol: Takže mě to potěšilo kolik je hodných lidí v mém okolí a kocourek už bydlí u té staré paní ;)
@iziwolvie to máš pravdu, kdyby tak neječel, tak si jej venku ani nevšimnu :lol: dneska vzdudil chlapa jak křičel. @Icestar to kočičí stáří je hrozné. Známá nemohla dát kočku na injekci, říkala, že přežije počůrané, pozvracené koberce, že jí nedá, jen proto že zestárla a zapomíná a neovládá potřeby.
Už jsme ho zkoušeli, otřesy trochu vnímá, sice žádná sláva, ale to nějak pujde.

Příspěvek upraven 26.11.17 v 11:55

Tichošlápek
Echt Kelišová 9145 příspěvků 26.11.17 11:55

@Taka je to geneticky dané. Bílé kočky - hlavně kocourci, mají k hluchotě dispozice

Icestar
Závislačka 4157 příspěvků 2 inzeráty 26.11.17 12:03

@axlpol To mi povídej, máme ještě dvě takové. Tahle byla ročník 1999 a byla z nich nejmladší :(

@Taka Souvisí to s vadou pigmentu. Proto se hluchota často váže k modrým očím (u bílé barvy). Je to něco (velmi volně) podobného jako merle u psů - zvíře s oběma kopiemi merle genu od obou rodičů (v ČR je takové krytí zakázané, ale třeba v USA na to dlabou) má pigment tak poškozený, že má často problémy se zrakem i se sluchem.

mammy
Závislačka 3920 příspěvků 26.11.17 12:16

Taky jsme měli bílou, dlouhosrstou a měla jasně modré oči, zůstala tu po původním majiteli. Ten jí měl asi pořád doma, jenže my doma kočky přes noc nenecháváme, takže se nedožila ani roku…srazilo jí asi auto. Jinak k povaze, mazel to nebyl, byla dráždivější, měla ráda svůj klid. Podle mě takové hluché kočičky nejsou vhodné k dětem.

Zoui
Zasloužilá kecalka 713 příspěvků 26.11.17 12:29

Taky máme bílého modrookého kocoura, kotě od kočky, kterou někdo mamce hodil přes plot, jenže ten náš slyší. Takže ne vždy musí být kotě hluché, i když je to dost časté. Každopádně kočky se rychle přízpůsobují, hlavně když je zvyklý od narození, já bych řekla, že základ je, aby měl kam utéct v případě nutnosti, což má, a pokud bude v bytě, kde ho neohrožují psi a auta, které by neslyšel, prožije dlouhý a spokojený život ;) A sem tam nějaké leknutí ho určitě nezabije :D Já taky někdy toho našeho omylem vyděsím a to slyší jak rys :D Jediné co je, že hluchá zvířata jsou opravdu hlasitější, měli jsme s kocourem ještě pejska a na stará kolena nám ohluchla a začala dělat víc „bordel“, protože se prostě neslyšela. Nepřiběhne teda na zavolání, takže člověk musí (zvlášt kočku) někdy pracně hledat, jinak to je stejný jak u slyšících.

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 26.11.17 12:39

@axlpol mam hlucheho bileho rocniho kocoura, chovame se k nemu jako k normalni kocce. Obcas se treba lekne, neprijde samozrejme na zavolani, ale jinak nejde ani poznat, ze neslysi :nevim: mame ho doma, pres leto si ho bereme i na zahradu, tam se teda drzi asi na 30 metrech ctverecnich, ktery prozkoumava, dal nechodi :lol: radu nemam, chovej se k nemu jako ke slysici kocce a kdyz uvidis, ze mu neco vadi, tak mu to nedelej ;)

Taka
Zasloužilá kecalka 839 příspěvků 26.11.17 13:32

@Tichošlápek @Icestar Děkuji za vysvětlení, je to pro mě opravdu novinka :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama