Zvracení dcery 2,5 let

334
30.3.17 10:09

Zvracení dcery 2,5 let

Ahoj, máme s dcerou (2,5let)takové potíže. Už dva dny nás trápí zvracení a celkově je nám dost zle. Holka nechce vůbec jíst, jinak si na nic nestěžuje akorát v noci zvrací. Já to mám nepřetržitě. Pochybuju, že by to bylo nějakým jídlem. Jedli jsme to samé s přítelem a jemu nic není. Palí mě žáha strašně. chtěla jsem poprosit o radu co s tím. Hlavně pro malou. Když to nepřejde samozřejmě poběžím k doktorce, ale jen mě zajímá co dáváte dětem když zvrací. Já jsem zrovna 27tt a taky vůbec nevím, co si na to vzít, tak aby to bylo vhodné pro těhotné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21937
30.3.17 10:14

@ViolaGrunge Smectu, chlazené nápoje po lžičkách (dobrá je cola mírně slazený černý čaj), případně hydratační roztok (Kulíšek - to spíš pro tebe, dvouleté Ti to asi nevypije, je to trochu slané).
Jíst po troškách - suchý rohlík, piškot, přesnídávku (ideálně s banány).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
536
30.3.17 10:30

Když jsem byla s tehdy dvouletou dcerou v nemocnici s rotavirovou infekcí, dávali jí zpočátku jen studený černý čaj slazený glukopurem. Po lžičkách. Když už byla schopná něco udržet a dostala hlad, tak suché rohlíky, housky, pak postupně suché těstoviny s dušenou strouhanou mrkví, rýži. Slaný tyčinky.
Fajn je i rýžový či mrkvový odvar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2628
30.3.17 10:39

Do černého čaje oslazeného glukopurem nalít Kulíška a dávat jí to i sobě. Měla jsem taky v podobném týdnu těhotenství infekci, i s manželem a starším dítětem. Pokud nechce nic jíst, nenutila bych jí. Hlídej, jestli čůrá a kdyby se ti to nezdálo, radši do nemocnice na kapačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.3.17 10:48

Je docela maličká a takové děti se lehko dehydratují, dávala bych jí čaj po lžičkách a kdyby nepřestala zvracet, tak do nemocnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31228
30.3.17 10:54

Ten Kulíšek prodávají i s banánovou příchutí a mě to děti v době, kdy jim bylo fakt zle, pod mírnou pohrůžkou vypily..Jak se jim ulevilo, tak už to nechtěly, to je jasné.
Jinak piškoty, brambor, mrkev, rohlík, různé suchary nebo kukuřičné chleby.

Kdyby se to nezlepšilo, tak k dr. Třeba rotaviry mohou probíhat i mírně a plíživě, nejen prudce a akutně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
30.3.17 10:54

Jak byli receno. Coca cola po lzuckach. Cerny caj. Smectu, cerne uhli. To muzete obe. Jist nic, hlady neumrete naopak nechat zaludek odpocinout. Pokud pije ok. Pokud uz druhy den nepije nebo minimalne tak k doktorce.

Pokud jidlo, tak piskoty ne, slis suchy rohlik. Nejlepsi jsou slane tycky:):)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9773
30.3.17 11:01

Presne jak pisou holky vyse:

1. Kolu prevarenou a ledove vychlazenou po lzickach - mela by zklidnit zaludek. Nebo ten ledovy cerny caj s glukopurem (7g/100 ml) a par zrnicky soli - supluje rehydratacni roztok.
2. Po kouskach neco sucheho nemastneho - bile pecivo ci suchar, suchou ryzi.
3. Varenou mrkev, banan.
4. Pridavat postupne dalsi dietni jidla (testoviny, libove maso, brambory, dyni).

Kulisek by Ti mohla vypit v pripade, ze uz je dehydrovana, telo pozna, co potrebuje - kdyz jsou moje deti s hydrataci na hrane, piji ho, jinak plivou. Spis az po akutni fazi zvraceni nebo sem tam soupnout lzicku… ted bych jako prioritu videla uklidnit zaludek.

Smectu davam, pokud zacne prujem + nam na prujem vyborne funguje najemno nastrouhane zhnedle jablko - babska rada jedne nemecke lekarnice a pro nas k nezaplaceni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3265
30.3.17 11:06

Ale jak jsem psala. zbytečně neunutit do jídla. do pití jo, ale do jídla ne. nechat zklidnit žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama