Zvracení, už zase...

396
10.3.17 14:44

Zvracení, už zase...

Holky, potřebuju nějakou fakt účinnou radu, jak nebýt první tři měsíce „mimo“ a normálně fungovat. Jsem po třetí těhotná, v obou těhotenstvích jsem zvracela celý den od zhruba 7. týdne do asi 20., pak už se to postupně zlepšilo a byla jsem schopná fungovat. Teď je to tu zase, jsem v sedmém týdnu a zase zvracím a je mi celý den blbě. Skloubit to s dvěma dětmi a starostí o dům, zahradu pro mě začíná být celkem problém.
Zachraňte mě a poraďte co by mohlo zabrat? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
486
10.3.17 14:49

Neporadím. S prvním dítětem jsem zvracela od 5.tt do porodu, teď čekám druhé, jsem ve 14.tt a od 5.tt zvracím a zvracím. S holčičkou hodně pomáhá manžel a domácnost a zahrada prostě do porodu budou pustnout. Nedá se nic dělat. Když to nejde, tak to nejde. Občas mi tady přijde pomoct uklidit a vyžehlit jedna studentka. Jinak prostě přežívám a modlím se, ať už je konec srpna. Vyzkoušela jsem úúúplně všechno a nic nepomáhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
10.3.17 14:54

@nani77 pod to bych se mohla podepsat právě s druhým těhotenstvím, ale teď už prostě chci ten stav přizpůsobit dětem a našim potřebám a ne být zase takovou dobu úplně mimo :nevim: Ve druhém těhotenství jsem už alespoň vychytala to zvracení, ale i tak jsem byla téměř stále nad záchodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29442
10.3.17 15:00

Myslím si, že rada neexistuje. Musíš to jen přežít. Mám spoluzačku, která se všemi třemi dětmi problila až do konce těhotenství. Když mi to říkala, bylo z toho zle i mně. Mně u prvních dvou dětí zle nebylo, ale vyžrala jsem si to u třetího. Naštěstí to nemělo extra dlouhého trvání, trvalo to do 10tt. a i tak jsem toho měla plný brejle. Nedovedu si představit, že to mělo trvat déle. Naštěstí mám obě děti školkové, takže valnou většinu dne jsem byla zalezlá s kýblem v posteli sama doma a totálně mimo. Vůbec si nedovedu představit, jak bych fungovala, kdybych měla nějaký dítě doma. Byla jsem potom protivná i sama sobě, totálně neschopna, doma mi všechno stálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
10.3.17 15:03

@Fima no právě :? Naplánovat si to, tak bude třetí až bude ten mladší ve školce, ale to nám nějak nevyšlo :lol: holt asi tentokrát budu muset zatnout zuby a připustit si, že budu potřebovat nějakou pomoc…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29442
10.3.17 15:08

@Aluree Jasně, člověk si to nenaplánuje. :D
Tak se hlavně drž a snad to nebude trvat moc dlouho! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
10.3.17 15:16

Měla jsem to podobně, u malého jsem zvracela do 19tt, v jeho 9 měsících jsem otěhotněla znovu a od 6tt zase zvracela, klidně 30* denně, skončila jsem na kapačkách. Nejhorší bylo to, že jsem se mu musela celý den věnovat ať mi bylo jak mi bylo, naštěstí je miminko v břiše hodné a tentokrát se nade mnou smilovalo už ve 12tt. Ale do třetího půjdu jedině až budou obě ve školce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
443
10.3.17 15:23

Me bylo silene zle, delala sem 12ky a musela sem to tajit, pax sem byla ve zkusebce. Pani v lekarne mi dala Emesin a to byla fakt spasa! A pak sem si obalovala zazvor do cukru a zvykala sem to, to mi taky pomahalo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
10.3.17 15:25

@Little_Talker tak kéž by to bylo tentokrát jen krátké, fakt by se mi to hodilo. A u první jsem taky zvracela asi 30× denně, byla jsem tam co deset minut od tří do osmi do večera. Byla to tragédie :zed: Moc doufám, že tohle bude lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24836
10.3.17 15:51

Mně malinko pomáhá nemít prázdný žaludek, byť na jídlo nemám zrovna chuť. Ale jakmile se nenajím, je mi opravdu hůř. Aspoň něco málo musím sníst.

Zrovna o víkendu jsem jásala, že jsem už 3 dny nezvracela a mrňous mě hned v pondělí ztrestal a prozvracela jsem celý den :zed: Jsem 28.tt a nebyla jsem schopná dojít ani do školky pro dítě. Jinak funguju ;) Snad jsou to poslední záchvěvy. Už se teda upřímně těším, že to přestane, protože se to každé těhotenství stupňuje a je to horší a horší…

Přeju hodně sil :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4217
10.3.17 16:17

Mám 4 děti, s každým dalším těhotenstvím se moje nevolnosti stupňovaly a prodlužovaly. Když jsem to ještě na začátku čtvrtého těhotenství probírala se známou homeopatkou, řekla mi že si to mám ZAKÁZAT - prostě si říct, že mi špatně nebude, nepoddávat se tomu.

No myslela jsem si o tom svý a že jí se to říká… Ale světe div se - ono to fungovalo 8o Možná to bylo i tím, že jsem první 4 měsíce těhotenství tajila a věděl to jen manžel a nejbližší kamarádka a já byla v práci.

Neříkám, že mi špatně nebylo -bylo a hodně, ale zvracení jsem si zakázala (a to jsem problila celé třetí těhotenství :poblion: až do 24.tt). Prostě jsem si vždycky v duchu řekla NE! a snažila se soustředit na něco jinýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
10.3.17 16:29

@Aluree držím pěsti ať to přejde co nejdřív ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2906
10.3.17 17:19

@Aluree s prvnim svistem jsem blila jak amina. Klidne i 16× za den. :zed: nekolikrat jsem znicene lezela na zemi a bala se pohnout. Jak jsem se pohla, tak jsem zase blila. Tak jsem odmitla odejit ze zachodu, tak mi tam manzel donesl polstar a deku :roll:
Bez mrazenych mandarinek bych se problila na druhy svet. Nekdy kolem toho 12 tt kamoska poradila: rozdelit mandarinku na mesicky a soupnout do mrazaku. Od rana jsem vytahovala a cucala. Ne ze bych prestala uplne. Ale dost to ten blici stav eliminovalo. Tak snad ti to zafunguje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2414
10.3.17 17:54

@fragola a máš to tak každé těhotenství? Já tě strašně obdivuju, miluju děti, manžel by jich chtěl aspoň pět, ale já fakt kvůli tomu, co se musí protrpět v těhotenství, do více než třech nepůjdu (teď prohlašuju, že to druhé bude poslední, ale vím, že mě to zase přejde, až bude na světě).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
396
10.3.17 18:08

@ejhle skvělý, zkusím, děkuji za tip! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu