Zvrací obloukem

13211
20.2.08 21:32

Zvrací obloukem ...proč ??

Ahoj všem maminkám…
Trápí mě taková věc…můj roční syn zvrací.Nemá teploty, nemá bolesti, prostě si hraje a vyvrhne obloukem vše, co snědl nebo vypil…klidně i několik hodin po konzumaci.
Trvá to již několik dní.Dřív se to objevilo taky (před dvěmi měsíci), trvalo to tak dva týdny, ale to spíše jen víc ublinkával.Přičítali jsme to mému kojení.Kojím stále, ale už neublinkává, ale přímo zvrací a to po každém jídle.Takže kojení už nepodezíráme.
Prsty do pusy, že by se dráždil, si nestrká :nevim:
Byli jsme na sonu bříška a tam vše v pořádku, ale žaludek údajně nelze přes UTZ řádně vyšetřit… :nevim:
Novou stravu jsme nezaváděli ani alergie to prý není, říkal dr. A na virózu to taky nevypadá :nevim: …

Nemáte některá maminka tady taky nějakou takovou zkušenost???Nevíte, co by to mohlo být??Zvrací i 7× - 8× denně… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

216
20.2.08 22:02

Ahoj,můj první syn mi takhle zvracel po druhém měsíci a byl to reflux-něco zúženého mezi jícnem a žaludkem…Nevybavím si přesně co zúženého to bylo,je to už skoro osm let…Tak se zkus pozeptat na tohle…Nebo si někde přečíst o tom víc,jestli by to nemohlo být tohle…Netuším,jestli to může být i v tomhle věku,jen jsem si vzpoměla,jak mi můj malej „nahazoval“ přes rameno zedˇ…

Jinak přeji,at to není nic hroznýho a brzy se uzdraví :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
200
20.2.08 22:51

Ahoj, já bych to tak nenechala být, nejlepší by bylo vyšetření na dětské gastroenterologii. Sono je fakt jen orientační. Musíte zjistit, PROČ se to děje, opakovaný průchod kyselého žaludečního obsahu může poškodit jícen, může začít neprospívat. Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
21.2.08 10:56

taky - pohledem laika - bych s tím šla ještě na další vyšetření.
Myslím si to, co Lema - nebo prostě uvažuju, jak bych jednala, kdyby se to týkalo mě.
Zvracení obloukem 7-8× denně stojí určitě za vyšetření.
Ale nestresuj se, on Ti doktor řekne.
Přeju ať vám brzo papání zase vydrží v bříšku!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.2.08 01:23

U nás teda malá měla s podobným průběhem virózu. Trvalo to dva dny. Teď ten bacil hodně řádí, ale je možné že je to něco jiného, jestli to trvá dlouho tak určitě by to chtělo vyšetřit u dr. A dodržujete dietu na zažívací potíže? Jsem to hned po ní chytla taky a pak i manžel a bez diety a hojného pití č. čaje po malých množstvích by to trvalo nejspíš dýl. olga

• Nahlásit
  • Citovat
13211
28.2.08 18:49

Holky ,
děkuju za odpovědi a tipy…malému to na pár dní ustalo a teď se občas zase objevuje ublinkutí, už ne přímo zvracení…
Hodně jsem přemýšlela, čím to může být a došli jsme k závěru, že náš Otesánek se zřejmě přejídá :?
Když vynecháme nějakou tu svačinku nebo zmenšíme porci, tak to ustane..nemůžeme před ním jíst, protože to je pak křiku…asi to každá maminka malého jedlíka zná :wink:
Tak pevně věřím, že je to takhle a ne jinak…
Ještě jednou díky moc :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3159
29.5.13 09:10

NOVÝ DOTAZ

Doufám, že si všimnete mého nového příspěvku a nebudete odpovídat na X let starý. Je to vesměs důvod, proč si raději stejně založím nový dotaz, než navazující :mrgreen:

Ale k věci. Náš malý, osmi měsíční, byl před měsícem nemocný. Kašlal tak, že ani jídlo tolikrát neudržel, byl celý zahleněný. Vždy se zakuckal a už to letělo. Sice si občas ještě zakašlal i teď, ale už se to o 70% zlepšilo. Jenomže se zase vrátilo zvracení obloukem. Za tento týden to udělal už 2×. Jednou mi vyblul čaj v pondělí a dnes celé mlíčko na snídani. Prostě začal kašlat a pak to šlo obloukem a hned na to se začal smát a blbnout

K doktorovi jdu až v pátek. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte někdo obdobnou zkušenost, jestli to je normální takto 14dní po nemoci a že tak co druhý den hodí šavli. Pak se tomu neuvěřitelně směje, než ho stihnu utřít, už si v tom ňagá ruce a dělá „paci paci“ :zed: Nevypadá, že by ho něco bolelo, jen si občas zakašle a pokud v tu chvíli akorát jí nebo si už odbrkává, letí všechno ven.

A hlavně mě zajímá, jestli ho mám krmit znovu a nebo raději počkat na další jídlo, které mu dám třeba o 30min dřív, než je zvyklý? (Jinak baští mléko jen na snídani a před spaním, jinak už přesnídávka, masozel příkrm, ml. výrobek, kašičku).

Děkuji a hezký den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3791
29.5.13 09:15

@Maculinka mam to se synem stejny i ted, jakmile je zahleneny tak ma slabou zaklopku :zed:
Vetsinou dam jidlo mensi porci tak po hodine a je to dobry. casem uz si rekne, ze nechce a vydrzi do dalsiho jidla, mezitim se odkasle.
Hodnekrat cekam se snidani treba do 10 h kdyz uz je trochu odkaslanej, kasle spis po noci a pak po poledni uz dobry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4478
29.5.13 09:18

@Maculinka Tak organismus je jeste zahleneny. Mala taky blindila, kdyz vlastne polykala hleny. Tak telo se toho chce zbavit… no a dite to vyzvraci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama