Šestá nemoc - od kdy může mezi děti?

1083
16.2.08 19:37

Šestá nemoc

Ahoj, můžete dát vědět zkušenosti s touto nemocí, ale hlavně od kdy může mrňous mezi děti, aby je nenakazil /cvičení, plavání apod./ díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7927
16.2.08 21:23

ahoj my šestou nemoc měli tak cca dny horečky další 2dny vyrážka pak to odeznělo mezi děti jsme šli asi po 10dnech první dny jsem nechodili ven nekoupali prostě nic.

Přeji brzké uzdravení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
196
16.2.08 22:23

Ahoj,

my jsme ji meli cca v 7 mesicich. Dva dny teploty a pak oskliva vyrazka a hlavne proooootivna byla jak nevim co.
Jak ji opadla vyrazka a vratila se nalada, tak jsme vyrazili normalne ven (bylo to v lete) i mezi decka. Ale kdyz byla nemocna, tak jsme omezili navstevy uplne. Bylo kolem nas dost tehotnych, tak pro jistotu …
Ja myslim, ze poznas sama, kdy je ji lip a pak uz to podle me nakazlive neni.

At je brzo lip !

A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5648
20.2.08 21:45

ahoj tak my prave sestou nemoc prodelavame.V sobotu rano horecku po odectu 38,6,pres den cca 37,7 a v noci zase horel.To same az do pondeli do rana.Posledni nurofen dostal v pondeli v pul 4 rano a od te doby bez teplot.Jenom je deeeeesneee protivnej.Ja myslela ze zuby.Rostou nam jak houby po desti,ale s hroznym narkem.Tak jsem rikala,jo horecky,pak prisel i prujem to mozna budou predcasne stolicky /mame zuby od 4 m./.Ale navstivili jsme v pondeli dr. a on,ze asi sesta nemoc,ze se mu vecer ulevi a v utery se osype.V utery zadne osypani nebylo,tak jsem zase mazala dasne.Najednou dneska rano pod plinou pupinky (davam porad stejne),tak jsem myslela,ze se treba trochu zapotil,do vecera byl flekatej.Nema pupinky,ale ma flicky.Dr. mi rikal,ze at mu jenom zavolam,ze jsme se osypali,aby si to zapsali jako sestou nemoc do karty,ale ze si toho nemam vsimat.Ze to zmizi,tak rychle jak to prislo.No a o tom,ze nesmim ven,ze je to infekcni,ze by se nemel koupat my nic nerekl.To jsem si precetla az ted na netu :twisted: a jsem z toho zoufala.No snad bude TOmik OK.Byl v teple,v kocarku /lezel/ a spinkal.Tak se aspon prospinkal a ve vane vetsinou sedi a ma vodu po pindoura,tak zadicka a brisko snad moc nenamacel.Nastesti jsme vcera zrusili navstevu hudebni skoly,tak aspon to neroznasime dal.Ale podle vasich rad a rad me zkusene kamaradky budeme do odsypani radsi doma :lol: .Pisou ze do 6-ti dnu je po problemu,tak doufam.Jinak tu jeho naladu uz nevydrzim a budu oskliva neuroticka matka s malou trpelivosti,protoze ta uz mi dochazi. 8O (a to jsem ucitelka a na svoje dite nemam nervy :? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
19.4.08 15:58

Ahoj holky, měla ste některá u páté nebo šesté nemoci stav - že dítěti bolelo bříško - teda doufáme, že je to bříško.
Malá měla virozu, kašek, pak dva dny teploty, včera osypaná pod plenou - dneska celé tělíčko - ale v poledne se k tomu přidalo brečení a ukazování na břicho -. od včera nekakala - nemůže spát, někdy po kraší, jindy delší chvíli má asi křeče :roll: nebo ji prostě něco hodně bolí - popláče - usne a to se opakuje celé odpoledne. Byli sme na pohotovosti - tam nám dali jen fenistil… .-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.08 19:56

Ahoj vespolek, u nás právě šestá nemoc probíhá. Tři dny horečky, dnes ráno bez teplot, Kačka se osypala. Byli jsme chvilku ven, na kočárku máme stříšku a malá měla klobouček, ani na ni nesvítilo, tak doufám, že jsme něco nepokazili????Museli jsme ji vzít na vzduch, protože je protivná doslova jako řiť, jak se říká. Raději nekoupu, někde jsem to četla. Jen jsem se trochu lekla, že jsme neměli chodit ven. No ale teplota jí pak nestoupla, naštěstí. Jak dlouho by teda měla malá zůstat doma, poradíte prosím? Je mi líto jí držet v takovém krásném počasí celý den bez přestávky v bytě, ale asi nic jiného nezbude. Díky a hezký nedělní večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
27.4.08 20:10

Ahoj,i u nás byla ta pátá,šestá nemoc a jak rychle přišla,tak zase odešla!Nechci blamovat,ale infekční po vypuknutí vyrážky už nejste.U většiny nemocí jste infekční,když o ní ještě ani nevíte.Renata :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.08 07:54

Ahoj Oskario, děkuju za povzbuzení. Dneska stále nic moc, tak uvidíme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
28.4.08 18:16

Zdravím, taky právě asi proděláváme šestou nemoc…od včerejška šílené teploty bez dalších problémů, ale až 39,5. Taky máme dr. jen zavolat, až se osype, jestli to bylo ono. O zákazu chození ven nic neříkala, ale nejspíš to teď chvilku omezím. Mezi děti rozhodně nepůjdem, ani do bazénu. A s koupáním ve vaně je to blbost, ne, proč by se ty děti nemohly mýt? Jasně, že když má zrovna tu teplotu, že se tam asi nebude ráchat tak jak obvykle, ale rychlá sprcha neuškodí…soudím podle sebe, když jsem nemocná. Mimimu je 13měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
29.4.08 09:10

Ahoj anonymní, no já si právě myslím, že omezení koupání je kvůli té vyrážce, aby se neroznesla dál, nebo nepodráždila. Nevím to jistě, je to jen taková doměnka. Asi by se s těmi pupínky ani nemělo jít ven kvůli sluníčku. Mohlo by to zanechat pigmentové flíčky. Teda u neštovic to tak je.....Jinak vyrážka už odeznívá, malá je trochu víc při náladě, ale měla krupici, místy růžové plošky všude!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
30.4.08 10:34

Našemu mimi ještě vyrážka nevylezla, zatím stále bojujeme s teplotami. Ale dr. říkala, že až jí vyrážka vyleze, že fakt nemáme koupat dlouho, nebo jenom sprchovat. Ven nesmíme. Buď 2 dny po skončení horeček, nebo až po úplné zahojení vyrážky (která ještě není). Takže si ještě pár dnů doma pobudem :-(

Tak Bužumburo držím pěsti, ať už máte po vyrážce a můžete normálně fungovat!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.5.08 18:37

Ahoj holky, jen jsem se chtěla zeptat, jak ta vyrážka vypadá a na jaké části těla se vyskytuje nejvíce? Děkuji za odpověď . Hanka.

• Nahlásit
  • Citovat
2.5.08 12:20

Čau Hani, vyrážka je světle růžová, začíná jako krupička, později se může slévat v růžové fleky. Nejvíce je na bříšku na zádech. Dej si do googlu „exanthema subitum“ a hledej v obrázcích. Je to tam krásně vidět. Jinak naše MUDr. doporučila podávat 3 krát denně fenistil kapky (řekla nám to pozdě, bohužel až když byla malá skoro zdravá :evil: ) má to zmírnit svědění a vyrážka se rychleji vytratí. Po dobu výsevu vyrážky nekoupat.....Tož tak. Ať jste brzo zdraví!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.5.08 15:34

Ahoj Bužumburo, díky za odpověď :D . Dnes jsme byli u doktorky a bohužel máme spálu, tak je mi dcery líto, protože je to každý den chodit na injekce. Ach jo....... Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
208
11.5.08 10:38

Tak jak to tak pročítám, tak i naše malá má onu šestou nemoc… začlo to horečkama přes 39, k tomu plný nos, věčně se šťourala v uších, doktorka nás poslala na ušní, aby se vyloučil zánět středního ucha. Ten teda naštěstí vyloučili, ale má nasopharingitidu - zánět nosohltanu, k tomu lezou horní jedničky, proto asi ty horečky a šťourání v uších. Dostali jsme antibiotika a na horečky Panadol. Horečky včera konečně odezněly, ale malá se osypala - jen v místě bodýčka, které bylo vyprané od tchýně - používá i na mě dost silnou aviváž, tak jsem nejdřív myslela, že je to z toho. Dneska se ale vyrážka rozlezla i do obličeje, takže to bude asi ta šestá nemoc. Zrovna takhle blbě přes víkend, no jsem zvědavá, co řekne zítra doktorka. Ven nemůžeme kvůli těm antibiotikám, nesmí na sluníčko :twisted: . Zrovna když je tam tak krásně, pořád přemýšlím, jestli jít, na sluníčko jí nedávám ani jako zdravou, má tam slunečník… :(

Ale o teplo prý nepřijdeme, druhá půlka má být teplotně nadprůměrná, i na koupání :D :lol: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama