Reklama

Zvýšení alimentů -sviňárna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 12:59
Zvýšení alimentů -sviňárna?

Ahoj, potřebovala bych od někoho rotzumného názor. Mám skoro čtyřletou dceru.Ex na ní platí 2000,musím uznat, že platí poctivě. Jenže kdykoliv ho žádám aby mi něco přispěl, protože potřebuji na dceru nakoupit, nedá ani o deseták víc. Musela jsem jí koupit postel, chtěla jsem, aby přispěl aspon tich 500kč, a nic. Už toho mám dost.Jsem na rodičovské s druhou dcerou, beru jen 6000 tis a 2000 alimenty, mám problémy všechno poplatit. Mám sice přítele, bez kterého bych to nezvládla, ale i tak mi příjde nefér, když je na všechno jen jeden rodič. ex bere kolem 18 000 kč. vůbec o ní nemá zájem. Neviděl jí nejmíň rok. Mrzí mě to. Poradíte někdo. Mám šanci zvýšit alimenty? Na co se soud bude koukat a jaký zkušenosti máte vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

valina1
Kelišová 5131 příspěvků 23.12.17 13:07

Ja myslim, ze 2000 je fakt minimum… Myslim, ze 3-4 tisice je tak nejak optimalni castka :nevim:
Ale nejsem v teto situaci, nevyznam se… Tak me mozna ber s rezervou… Ale 2 tisice mi proste prijdou malo… Tuto sumu dam mesicne na skolku a jidlo ve skolce a neco malo zbyde :think: kde je jidlo, obleceni, lekarna, drogerka, nabytek treba…

Uživatel je onlinekarkarka
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 23.12.17 13:16

Sviňarna to neni a klidne bych si zazadala o zvyseni na 4000.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.12.17 13:34

Abych to uvedla na pravou míru, my máme dohromady 30 tis. 10 000kč platíme nájem. Holku mi nevzali do školky, takže je se mnou doma.Ex má 18000 kč čistý plat a exukuce, půjčky. Mám i tak nárok?

Jogrr
Závislačka 4242 příspěvků 23.12.17 13:39

Tak jste si mela nechat sveho ex a mohla jste se vic podilet na utraceni jeho 18 tis. Kc.
Taky si muzete najit brigadu a do aktualniho souziti prinest nejake penize navic.
Dva tisice na ctyrlete dite mi prijde adekvatni castka.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16535 příspěvků 23.12.17 13:44
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych od někoho rotzumného názor. Mám skoro čtyřletou dceru.Ex na ní platí 2000,musím uznat, že platí poctivě. Jenže kdykoliv ho žádám aby mi něco přispěl, protože potřebuji na dceru nakoupit, nedá ani o deseták víc. Musela jsem jí koupit postel, chtěla jsem, aby přispěl aspon tich 500kč, a nic. Už toho mám dost.Jsem na rodičovské s druhou dcerou, beru jen 6000 tis a 2000 alimenty, mám problémy všechno poplatit. Mám sice přítele, bez kterého bych to nezvládla, ale i tak mi příjde nefér, když je na všechno jen jeden rodič. ex bere kolem 18 000 kč. vůbec o ní nemá zájem. Neviděl jí nejmíň rok. Mrzí mě to. Poradíte někdo. Mám šanci zvýšit alimenty? Na co se soud bude koukat a jaký zkušenosti máte vy?

Přítel ti žádné peníze nedává? Pokud spolu nehospodaříte musíš si platit i bydlení z těch 8 tisíc, tak to je málo. Příspěvek na bydlení by ti nedali?

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 23.12.17 13:44
@Jogrr píše:
Tak jste si mela nechat sveho ex a mohla jste se vic podilet na utraceni jeho 18 tis. Kc.
Taky si muzete najit brigadu a do aktualniho souziti prinest nejake penize navic.

8o :roll:
1500,– školka, pětikilo na boty. A jíst bude trávu, oblíkat se od armády spásy, hrát si s větvema z lesa a spát ve stanu. Umýt se může vodou ve školce, chodit spát v pět a v prosinci si přisvítit svíčkou.

truelly
Závislačka 2720 příspěvků 23.12.17 13:45

@Jogrr úplně špatně. Ex vyměnit ještě před pořízením dítěte. Do nového chlapa s třiceti litry jít s čistým štítem, vdát se za něj a užívat si děti az s ním. A usmívat s na svého Ex a děkovat si…Ještě štěstí, že s tímto nemam děti, aby mi ještě po letech zasahoval do zivota, protože mě s nim něco spojuje :lol:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 23.12.17 13:46
@Jogrr píše:

jo, takže ex je debi1, co se vyse.re na vlastní dítě a ona má jít ještě makat víc.

samá práce
Ukecaná baba ;) 2019 příspěvků 23.12.17 13:47
@Jogrr píše:

další zhrzenej tatík? Voda, hračky, plínky, boty a jiné asi padají z nebe. Že já se divím jaký kokoti jsou na světě.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 569 příspěvků 23.12.17 13:50

No jestli má 18 čistého, platí dvojku alimenty, a má nějaké exekuce, nějak bych to na velký navýšení neviděla. Zkusila bych se domluvit, jestli může dávat alespoň 2500. Matky si někdy pletou to, že otec má dát na dítě dvojku, ale ty taky dvojku, což už jsou 4000 jen na to dítě. Když to vezmu podle nás, stojí cca 1000 školka i s jídlem, (kde navíc téměř celé školkovné-ne stravné - vrací mimochodem stát na daních), tak ti pořád zbývají 3000. Z čehož se dá, dle mého, zaplatit strava a i jiné výdaje dítěte, jak boty atd. Otec nemá povinnost dítě živit, dávat na něj pět tisíc a ty nic. Čímž se ho nechci zastávat, dva tisíce jsou samozřejmě málo, pokud se platí kroužky atd, navíc je smutné, že o dítě nemá zájem. Ale s jeho platem bych se zkusila spíš domluvit, moc bych nečekala, že mu to soud zvýší.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 23.12.17 13:50

JInak zakladatelko, svinárna to není. Svinárna je, že se se ex vybodnul na vlastní dítě. Kdyby měl dítě 3 dny v týdnu, tak ti napíšu, at jdeš makat. A jestli nemůžeš kvuli péči o mladší tak máš natahovat ruku k otci toho dítěte, který tě má na RD zajistit.
Ale pokud na dítě dlabe, tak je to pro mě největší looser pod sluncem a chtěla pro dítě maximum, co by bylo možné. Nebo ať se kouká začít o dítě starat a nemusí pak cvakat. Jeho volba.

Editte
Kecalka 486 příspěvků 23.12.17 13:51

@Jogrr Špatný den, že? :lol:
Zakladatelko, minimálně o 500 kč bys to mohla navýšit, držím palce. :kytka:

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 23.12.17 13:52
@Netopýr1 píše:
No jestli má 18 čistého, platí dvojku alimenty, a má nějaké exekuce, nějak bych to na velký navýšení neviděla. Zkusila bych se domluvit, jestli může dávat alespoň 2500. Matky si někdy pletou to, že otec má dát na dítě dvojku, ale ty taky dvojku, což už jsou 4000 jen na to dítě. Když to vezmu podle nás, stojí cca 1000 školka i s jídlem, (kde navíc téměř celé školkovné-ne stravné - vrací mimochodem stát na daních), tak ti pořád zbývají 3000. Z čehož se dá, dle mého, zaplatit strava a i jiné výdaje dítěte, jak boty atd. Otec nemá povinnost dítě živit, dávat na něj pět tisíc a ty nic. Čímž se ho nechci zastávat, dva tisíce jsou samozřejmě málo, pokud se platí kroužky atd, navíc je smutné, že o dítě nemá zájem. Ale s jeho platem bych se zkusila spíš domluvit, moc bych nečekala, že mu to soud zvýší.

ach jo. Když jeden víc pečuje, tak druhej musí víc cvakat, protož na to má víc času a příležitosti.
to co popisuješ dává smysl, kdy by o dítě oba rodiče ečovali vyrovnaně. Pak je zcla logické že jeden dá dvojku, druhej dvojku a z toho dítě vpoho vyžije.

Kobliha51
Neúnavná pisatelka 16535 příspěvků 23.12.17 13:57
@Netopýr1 píše:
No jestli má 18 čistého, platí dvojku alimenty, a má nějaké exekuce, nějak bych to na velký navýšení neviděla. Zkusila bych se domluvit, jestli může dávat alespoň 2500. Matky si někdy pletou to, že otec má dát na dítě dvojku, ale ty taky dvojku, což už jsou 4000 jen na to dítě. Když to vezmu podle nás, stojí cca 1000 školka i s jídlem, (kde navíc téměř celé školkovné-ne stravné - vrací mimochodem stát na daních), tak ti pořád zbývají 3000. Z čehož se dá, dle mého, zaplatit strava a i jiné výdaje dítěte, jak boty atd. Otec nemá povinnost dítě živit, dávat na něj pět tisíc a ty nic. Čímž se ho nechci zastávat, dva tisíce jsou samozřejmě málo, pokud se platí kroužky atd, navíc je smutné, že o dítě nemá zájem. Ale s jeho platem bych se zkusila spíš domluvit, moc bych nečekala, že mu to soud zvýší.

Otec dává dvojku a matka pečuje a stará se o dítě tak, aby ničím nestrádalo. Když to budeš brát že táta dá dvojku a máma dvojku, tak to může platit jedině tak, kdyby bylo dítě v děcáku a rodiče se o něj nestarali. Ta péče o dítě, nemožnost plnohodnotně pracovat bez ohledů na dítě, praní, vaření, škola a další věci s péčí o dítě spojené, se jaksi nijak neplatí. To je podíl matky, který stojí určitě více, než dva tisíce měsíčně.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >