Ať žije antikoncepce!

O životě

Člověk míní a život mění, tak nějak to je, ne? Nikdy jsem nevěřila v Boha. Ne že by se to teď mělo nějak změnit, ale už si začínám myslet, že nade mnou někdo bdí. A ten někdo má dosti zvláštní smysl pro humor a lehce pokřivený úsudek. Abyste rozumněli, jsem těhotná. Zase...

Prvorozený byl neplánovaný a jeho očekávání přišlo doslova jako blesk z čistého nebe. Tehdá byla velká krize a my s drahým málem od sebe, ale výročí jsme si oslavili pěkně v pelechu. A bylo. Nevěřícně jsem zírala na dvě čárky na těhotenském testu. Sice jsme se nechránili, ale žila jsem v domnění, že s tím, jak moc ON kouří, je určitě neplodný. A s tím, jak mám já nepravidelnou menstruaci, o nějaké ovulaci ani páru, jsem si mohla myslet, že jsem klidně neplodná i já. Ejhle… Měsíce plynuly a byli jsme tři.

Když byly prvorozenému čtyři měsíce, blesk z čistého nebe udeřil znovu a já čekala druhorozeného. Snad ještě nevěřícněji jsem opět koukala na pozitivní test a čekala, kdy mě odvezou a přidělí mi hezký, vypolstrovaný pokojíček. Neodvezli. K tomu to spěje až teď, kdy je druhorozenému osm měsíců, rostou mu zuby a trápí ho separční úzkost. A samozřejmě největší argument pro vypolstrovaný pokojíček je pozitivní test. Zase. Tentokrát to nebylo z čistého nebe, dost jsme s drahým harašili. V dobré víře, že se nemůže nic stát, protože mám zavedené nitroděložní tělísko. A ejhle. Nejspíš jsem tam jedna z tisíce žen, které otěhotní při zavedeném tělísku. Zrovna tahle výjimečnost mě tedy moc netěší a skoro bych byla radši, kdyby ON nebyl plemenný býček, ale snad radši vůl.

No a teď co budeme dělat? Když jsme mu oznámila skvělou novinu, zatvářil se nijak a relativně váhavě se zeptal, jestli chceme tři děti? Chceme, tedy alespoň já ano, pro něj kdysi bylo moc i jedno dítě, naštěstí se jeho názor lehce změnil. No, ale měla jsem to v plánu trochu jinak. Líbilo se mi, jak si to zařídila moje drahá matka, mě a bráchu dva roky od sebe hodně zamlada, a pak osmnáct let po mě ségru. Tak nějak jsem to chtěla i já a zatím mám skoro dvojčata. S nadějnou vyhlídkou na skoro trojčata. Tak přemýšlím, jestli jsem blázen, když o tom vůbec uvažuji nebo jestli se to dá nějak obstojně zvládnout. Má někdo objektivní názor, případně doporučení na dobrou chůvu? :o)

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Marishka89
Zasloužilá kecalka 696 příspěvků 30.12.11 11:41

Uf uf, no mě by asi švihlo :D Stačilo mi když byly malý asi tři měsíce, že jsem měla zpoždění, neštěstí se nic nestalo, ale představa mít děti takhle za sebou, no… Ale líbí se mi tvoje odhodlání :) Já věřící jsem a potrat je u mě nemyslitelnej. Takže se mi opravdu líbí jak to bereš s nadhledem. Umím si tě uplně živě představit- lehce paranoickej úsměv ve tváři, trošku hodinaření… :mrgreen: jsi statečná :hug: ať jste všichni v pořádku :kytka: Teď jen aby to nebyly dvojčata… :think: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Hodaka  30.12.11 12:07

Já ti říkám nedělej TO! ale začni po večer vyšívat nebo háčkovat :mrgreen:
Z deníčku cítím že máš rozhodnuto :think: tak teta neboj nic, my ti s Vydrou fleka v pokojíčku podržíme :lol:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 30.12.11 12:35

Téda, docela jsi mě vyděsila. Můžu se zeptat, jaké máš tělísko a jestli ti ho tam nechali? Znamená to pro mimi nějaké riziko? Já mám Mirenu a zatím jí věřím :nevim:

 
Eemii
Neúnavná pisatelka 16515 příspěvků 30.12.11 12:38

Erian,dobry :potlesk: ..kdysi jsem nekde zahledla,kdyz jsi otehotnela po druhe a rikala si dobry,takhle po sobe,no jsi borka :mrgreen: ,proste vam to jde a ja drzim palce na chcandicku :kytka:

 
fragola
Generální žvanilka 24170 příspěvků 30.12.11 12:46

Erian, včera jsem četla tvou diskuzi o Mireně. Gratuluju a já za sebe říkám, že se to dá 8) Neboj, to zvládnete :hug: My zvládáme i bez chůvy, fakt se zbytečně nestresuj dopředu ;)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.12.11 13:09

Jejda to je nadělení :mrgreen: :pankac: Přeju pevné nervíky. Se skoro dvojčatama a ještě těhu je budeš potřebovat :pankac:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.12.11 13:24

tak tomuhle říkám já Černý humor!!!Pro mě ste Bohyně!!!Já smekám !Klaním se…to byh opravdu nedala! Přeji pevné nervy a hodně štěstí a tam nahoře se za Vás přimlouvám ať sou ty skoro trojčata hodně hodný!!!!! :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 30.12.11 14:30

Erian nejlepší antiko je NEŠUKAT.Tak pro příště,atˇse ještě dočkáš toho benjamínka za 18 let. Já ho mám-za 20 a je to super. Každopádně přijmi mou obr poklonu,s takovou budeš matka roku :potlesk:

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 30.12.11 14:36

Marishko - hihi, no já do toho vlítla ani nevím jak, takže moc vybírat jsem si nemohla a je fakt, že bych neměnila. Kluci jsou úžasní :* Díky za přání, a jestli to budou dvojčata, tak mě ale opravdu vezou :lol:

Veveří - taky mám Mirenu. A přiznám se že hysterčím předčasně, zatím jsem nebyla u doktora, takže netuším, co se mnou provede :think:

Eemi - díky, díky za držení palců, třeba opravdu bude chcandička, ehm, Sofinka :mrgreen:

Fragolo - nj, ty si můj hrdina a pořád si říkám, že to zvládnout jde, viz. Ty a Tvá krásná rodina…

Jan1610 - děkuju :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 30.12.11 14:42

Erian, promiň, asi ti teď není úplně hopsa, ale já se směju :oops: Zkrátka jste fakt plodná rodinka. Holt člověk míní…
A jakmile vůbec člověk začne uvažovat o tom, že si takové miminko nechá, tak je podle mě rozhodnuto ;) To zvládnete :kytka:

 
Monny
Hvězda diskuse 36573 příspěvků 30.12.11 15:00

Fíííha… tak to máš můj obdiv že to zvládáš :potlesk: Přeju pevné nervy a hodně zdraví :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 30.12.11 15:23

Páni 8o :mrgreen: :mrgreen: tak to moc gratuluji a přeju hlavně pevné nervíky :mrgreen: tohle bych já teda určo nedala já mám jednu berušku a kolikrát jí mám až nad hlavu natož tři jí podobné :mrgreen:

 
Stani+3koťata  30.12.11 15:45

Ahoj moc blahopřeju :-). Mám v domě sousedku, která má 2 děti a pořád mi říkala jé to musí být hrozný mít 3 já bych nemohla. A v září přišla zelená jak jetel,že je těhotná po třetí a taky měla zavedený tělísko :mrgreen: , no a už jsou 16.tt a je celá natěšená. Tak přeju hodně štěstí. Stani + 3 koťata

 
Gabika83
Závislačka 3221 příspěvků 30.12.11 16:05

Moc držím palečky myslím že to bude v pohodě :palec: Jenom za mne jako snažilku které to nejde tak radši 3 jako nic..přeji hodně štěstí a pevné nervy :palec:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1723 příspěvků 30.12.11 16:27

Erian, tajně jsem doufala, že máš obyč tělísko. Tak pěkně děkuju, důvěra v Mirenu je v tahu :zed: No, ale abych pravdu děla, taky už jsem s mirčou měla pozitivní těhu test. Hned jsem letěla na gyndu, protože je velké riziko mimoděložního těhotenství a s tím se čekat nemá…no a byl to planý poplach. Zrovínka jsem měla ovulaci a ta prý může výsledek testu ovlivnit. Vzali mi i krev, ta taky negativní. Tak držím palce a určitě napiš jak jsi dopadla.
A jakou diskuzi jsi založila? Ráda bych se podívala. Dík.

 
kozisek
Hvězda diskuse 35546 příspěvků 30.12.11 16:30

Eri, že jsi si řekla, že pokoříš Fragolu :mrgreen: :mrgreen: Jsem ráda, že už jste se „rozhodli“ a slibuji, že na sraz vezmu háček a naučím tě to s ním a „drahého“ plést, jo? :mrgreen: :mrgreen: :* :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 30.12.11 17:21

No tak to je teda nadeleni… :mrgreen:
tak Ti preju pevne nervy a krasny novy rok :kytka: :kytka: :kytka:
tem skoro trojcatum samozrejme taky-teda mas muj obdiv,ja bych to nezvladla,ale dite je dar a tak se to musi brat :andel: :andel: :andel:

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 30.12.11 19:08

No já jsem v březnu taky otěhotněla přes tělísko. Ale já si to mimčo nenechala je to nadlouho. Přeji hodně štěstí se skoro trojčatama.

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 30.12.11 19:17

Já bych tak chtěla, aby mi selhalo tělísko. Jinak třetí dítko nebude. :mrgreen: :mrgreen:

Takhle malý věkový rozestup dětí :lol: 8o ...... ale zas to berte tak, že co by jiný za to dali. :mrgreen:

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 30.12.11 19:45

Díky všem za přáníčka, můžete pak všechny dělat tetu na hlídání :lol:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 30.12.11 20:25

Eri teď jsem se ti drze jukla na profil a koukám že první dítko mělo 4 a půl kila, druhé skoro 5 kilo! Jak to proboha děláš, takovýhle kusany? 8o :mrgreen: Jsem to říkala manželovi a on na to…tak to třetí půjde rovnou do školy ne? :mrgreen: Jsem zvědavá jak pochodíš u doktora, pak písni. :hug:

Jo a hlídat ti budu píďo klíďo :pankac:

Příspěvek upraven 30.12.11 v 20:26

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 30.12.11 20:30

Mno, tak budete muset přestat „harašit“ :mrgreen: Protože to vypadá, že dokud nepřijde přechod tak budeš plodit děti na počkání… myslela jsi si, že to skončilo tím druhým… co když to neskončí ani tím třetím?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Tvůj deníček mě opravdu moc pobavil jak je sepsaný… :potlesk:
I když je to komplikovaná situace, a máš můj velký obdiv, tak deníček je napsaný v humorném stylu a opravdu jsem se pobavila. :palec:

 
Kathula  30.12.11 21:36

Jak jsem videla nick a nazev denicku, tak si rikam - "je to ta, kterou si myslim … tyyyy jo, uz zase " :mrgreen: Parkrat jsem na tebe nekde narazila (padlas mi do oka jeste Samuelem - mame taky jednoho a malym vekovym odstupem deti ;) ), a obdivuju vsechny co maji skorodvojcata, proste vic deti a blizko od sebe, ja mam co delat se svyma dvema - a jak nekdo psal, taky bych se mela dat na mirenu, aby nekdy za cas bylo treti ditko, protoze jinak asi nebude :lol: :pankac: … bude to fuska, ale urcite to zvladnes, moc drzim palec, at je vse OK … jinak to mam taky hezky naplanovane, prvni 2 ditka 2 roky od sebe, za cas - nejakych 5 let bych rada jeste jednu prdolku - bohuzel je to jen muj plan a ne manzuv, a ten teda tak laxni (jak vy v prvnich dvou pripadech) v ochrane neni :andel: … no a ten treti pokus pres telisko je u vas asi fakt osud. ;) :palec:

 
Nainuva
Neúnavná pisatelka 18222 příspěvků 30.12.11 23:48

Teda koukám, že ty seš jak moje babička, co tvrdila, že se ani nemuže otřít o dědovy slipy :mrgreen:
Jsi dobrá, že se k tomu stavíš čelem a samozřejmě přeju hodně pohody a síly. A věřím, že to zvládnete!! :srdce:
Mimochodem, moc pěkně a čtivě napsané

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 01.01.12 09:26

já měla první dva 14.měs. od sebe, a když měl prvorozený 3.roky a 4.měs. a druhý 2.roky a 2.měs., tak jsme měli třetího kluka. První dva jsem chtěla za sebou, třetí se „zadařil“ no a po 12.letech po nejml. se nám narodila holka. Tak ERIAN nezoufej, třeba holka ještě bude, pokud ne teď. A zvládne se to neboj, já měla kluky v době, kdy papírové plíny nebyly, skleničky nebyly, sourozenecké kočárky a obchody se zavíraly v 18.hod. večer a v sobotu v poledne. Když jsem šla na nákup a manž. byl v práci, tak jeden spal v kočárku a druhý mu seděl na nohách, nákup pod kočárkem (je fakt, že dnešní kočárky by ani náhodou toho tolik, co my v nich navozili nevydržely). Hlavu vzhůru, prostě si vás miminko našlo a chce zrovna k vám. Hodně štěstí, zdraví a pohodové těhu.

 
ŠárušN  02.01.12 14:42

To půjde, neboj, já mám tři kluky, první dva jsou od sebe 15 měsíců a ten třetí se narodil když byly mladšímu 2 roky a 1 měsíc. V podstatě jsme to tak chtěli, ale hraje v tom roli i čistá náhoda :lol: A dá se to. Samozřejmě, že člověk se musí smířit s častějším řvaním a i na výchovu je to dost náročné, ale jinak - v dnešní době, kdy mi prádlo pere pračka, nádobí myje myčka, jídlo ohřívá mikrovlnka, nákupy dělá manžel, je to pořád docela lehárko :mrgreen: Někdy mě dokážou slušně rozhodit, když odmítají poslouchat nebo pochopit, že když kojím nebo uspávám, tak jim nemůžu zároveň chystat jídlo, ale oni to časem pochopí a sousedka bydlící pod náma to holt nějak přežije :mrgreen: Hodně štěstí přeju a gratuluji :)

 
Erian
Echt Kelišová 9217 příspěvků 02.01.12 19:48

Děkuji za podporu, hlavně Vám, holky, co těch ratolestí máte víc… Já vím, že ono to nějak půjde, jen se z toho nezbláznit, že… :mrgreen:
No a taky doufám, jak tady zmínila Miruška, že třeťátko nepůjde rovnou do školy, vzhledem ke svým mírám :think: :D

 
Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 03.01.12 12:26

Ha, zakladatelka je v šoku ze třetího a tady se už píše o dalších dětech. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvek upraven 03.01.12 v 12:26

 
Plecita
Závislačka 3163 příspěvků 05.01.12 07:46

Také se připojuji,uvidíš,že to zvládneš.Věř,že nejsi jediná.Znám u nás také paní,která měla 3 děti za sebou během 3 let.Jde to zvládnout.Já měla první dvě děti po 15ti měsících,pak po 2 letech ještě další dvě a nyní za 20 let od narození prvního k nám přibyla malá holčička a ačkoliv mne nenechá vyspat(jsem celá namožená z nekonečného nočního chování a kojení 10 kilogramového pokladu),jsem hrozně šťastná,že ji mám.Jen jsem zvědavá,jak to zvládnu,až už se nepohnu a přijdu o loket,záda a rameno.Jo,koleno a vlastně celá pravá strana těla mne bolí také,kojím totiž už jen z pravého prsu.Tohle jsem při těch čtyřech neznala.Když je víc dětí za sebou,nelze je tolik rozmazlovat-takže to výhodu určitě má. :mrgreen:

 
kamikaa
Kelišová 5363 příspěvků 07.04.12 18:19

Téda Eri to mě unikolo,že si zase těhu 8o 8o 8o 8o :mrgreen: :mrgreen: ,no ale moc gratuluji :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Proč já?

Prostě cvok....


Reklama