Jaký byl a je bratr

O životě

Dobrý den, milé maminky, chtěla bych si alespoň tady vylít srdíčko a zavzpomínat na to, když jsme byly děti a sourozenci. Pocházím z velké rodiny, jsem 4. dítě svých rodičů a ještě k tomu nejmladší.

Svůj život jsme prošla díky jednomu člověku, a i když má jiného otce, nikdy jsme to tak nevnímala a bylo mi to jedno. Můj bratr, ať je co je, byl super člověk, milovala jsme ho a vždy jsem si myslela, že jednou na mě bude pyšný, brával mě na výlety do práce, když pracoval v pekárně a já jsem tajně doufala, že jednou, až se budu vdávat, mi bude stát za zády jako svědek a bude na mě pyšný. Myslela jsem si, že až porodím dítě, bude první, kdo se na něj přijde podívat a bude mít radost, že jeho nejmladší sestra se z té malé holčičky, kterou hlídal, stala matkou a ženou. Ale to jsem si jen myslela!

Můj syn bude mít 8 měsíců a můj bratr ho viděl jen letmo, když jsme se potkali u babi. A to se na něj skoro ani nepodíval. Člověk, ve kterého jsem tak věřila, se ke mně obrátil zády bez pozdravu a jakéhokoli slova. Víte, nikdy jsme se nehádali, vždycky jsme se smáli, když potřeboval pomoci, byla jsem kdykoli připravená a odhodlaná, a potom všem se stane to, že se na mě ani nepodívá.

Nazval jsi mě lhářkou. Copak nevidíš, jak to je, že to, co nás rozděluje, si hřeješ na prsou, postupně kvůli ní ztrácíš celou rodinu a nevadí ti to. Já jsem tady, tvá rodina, a ty se klidně otočíš, nazýváš mě lhářkou, ale ona je dokonalost sama, nikdy nic neudělala, jen my jsme na ni zlí, a to, že nám hází klacky pod nohy a pomlouvá nás, kde může, je podle tebe náš výmysl. Ztratila jsme bratra, kterého jsme milovala, neumřel, žije, dokonce 20 minut cesty autem ode mě, ale na svého synovce se nepřijede ani podívat.

Nepopřeje mi k svátku ani k narozeninám, neexistuji pro něj, jsem jen lhářkou, protože jsem se postavila jeho ženě a po letech, kdy mě urážela a pomlouvala, jsem řekla dost. Můj syn a Má rodina je pro mě vším, ale ty už ne! Sám si se vymazal z mojí rodiny, sám jsi odešel z mého života a je to jen tvé rozhodnutí sklopit hlavu, když mě vidíš. Kdysi jsi řekl, že tvá rodina je pro tebe vším a nedáš ji a nikoho z rodiny nenecháš urážet, ale to, že mě před tvýma očima urážela tvá žena, si přešel bez povšimnutí.

V den, kdy jsem ztratila bratra, jsme si uvědomila, že jsem našla sestru, nastávající švagrová je totiž jako moje sestra, ale i přes to je tvoje místo prázdné, a tak to i zůstane, odpustila bych ti všechno, celou zradu, ale to, že tě nezajímá malý, ti v životě neodpustím.

A přes to všechno tu teď sedím a pláču, přes to všechno tě mám stále ráda. Jak dál, netuším, ale ztratila jsme bratra a vyrovnat se s tím je těžké, říci sbohem, když jsi tak blízko, je ještě těžší, roztrhl jsi nit, která nás spojovala, dá se sice svázat zpátky, ale nikdy nevymažeš ten uzel, co na ní zůstane, můžeš jen najít ten druhý konec. Ten uzel na té niti musíš udělat ty sám.

Sbohem bráško, mám tě ráda, snad na to někdy přijdeš a snad nebude pozdě. Trápím se a nevím, jak dál, snad čas zhojí rány, které si za sebou zanechal, snad čas vše napraví.

Hodnotilo 6 lidí. Score 2.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 05.08.12 11:19

Ahoj. Je mi líto, co prožíváš, ale vše, co jsi tady napsala, řekni svému bráškovi. Vyvolej schůzku (podmínka - bez „ní“) a promluvte si.

Ve svém okolí znám několik podobných případů a vždy jsou velmi bolestivé. Je tragedií, když partner separuje protějšek od jeho rodiny. A o to pratnerce tvého brášky šlo - odříznout ho od tebe. Žárlila na váš krásný sourozenecký vztah! Nemám to ráda, přímo to nesnáším, ale říkám si, jak je možný, že se i bráška postavil proti tobě. Přece k tomu ve funkčním vztahu nemůže dojít. Mluvte o tom. Měl by si uvědomit, že s ním partnerka manipuluje a měl by i partnerce nastavit jasný mantinel - tohle je moje rodina a do toho se mi nevartuj! A může tak postupovat i ve vztahu k tobě, ale váš vztah musí zůstat v pořádku.

 
Anonymní  05.08.12 12:28

Teda děsně mi to připomíná mou situaci, nedávno jsem hodila téma já a brácha do diskuse. Brácha je jen o 22.měs. starší než já, dýchala bych pro něj, jsem tu pro něj kdykoliv. Ze strašného srabu jsem ho vytáhla, kdy už nevěděl kudy kam a chtěl si sáhnout na život. Najednou se tu po krátké době objevila ONA, zlatokopka, energetický upír, která vysává ze mě (a tak to cítí i okolí) energii, jen co si na ni vzpomenu. Drží se bráchy, jen kvůli peněz, má ho ve svých „spárech“, vysává ho a já (i okolí) vidíme, jak brácha po jejím boku chřadne. On si to neuvědomuje, považuje to za bláboly. Za nedlouho (28.9.), bych já a moje dcera měla letět s bráchou na dovču (koupil ji pro mě a dceru k vánocům), já se však netěším, vím, že něco mezi náma visí, což je ONA. Nebude tam, ale bude mezi náma. Bydleli spolu, po čase se kvůli neschodám ohledně toho, kolik mu má přispívat na bydlení odstěhovala (bydlela u bráchy i se svým synem, přišla k bráchovi- bez ničeho, tak jejímu synovi brácha zařídil celý dětský pokoj). Je to ženská, co z bráchy cítí peníze a drží se ho jako klíště, kvůli ní se rozhádal i s mamkou, což jí vyhovuje (má bráchu jen pro sebe). Nevím, připadá mi to, jako by měl brácha komplex z toho, že už mu je 46 a je silnější postavy, přitom je to moc hodný člověk. Pořádku milovný, pracovitý chlap, jen se té dotyčné velice brzy otevřel a ona ví, kde jsou jeho slabiny, dokonce kvůli NÍ nechodi k bráchovi ani jeho vlastní dcera. Svůj názor jsem mu na ni řekla, stojím si za ním (myslím, že jsem ji poznala dost i to, jak je pomlouvačná, suverénka, dělá ze sebe „mistra světa“, všechno ví, všechno zná, nic pro NI není problém) a už ji nechci s bráchou probírat, aby někdy neřekl, že mu ji haním a jsem zaujata proti NI. Řekla jsem už dost. Krátce, když od bráchy odešla (odstěhovala se), tak chodil brácha často k nám, za mnou, za moji dcerou, nyní velice sporadicky. Nyní se ho velice dotklo (doslova napsal, že ho to ranilo), když jsem mu napsala mail, kde jsem mu oznámila, že se mi na dovču vůbec nechce, ať poukaz přepíše na někoho jiného, že prý s nikým jiným letět nechce.

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 05.08.12 13:23

Já s bráchou sice tak citový vztah nemám, takže se zcela nedokážu vcítit do role tvé, ale nikdy bych mu nekecala do toho, s kým je. A stejně tak je to u mě, taky mi nikdy do ničeho…Víme o sobě, máme se rádi, vidíme se, když jsou oslavy, ale pokud mu to takto vyhovuje, je to zcela jeho problém. Je to jeho život a každý máme své rodiny.Ale to jsem já, můj vztah s bráchou.

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 05.08.12 13:27

Nechci reagovat, plete se mi to s diskuzemi, omluva. Každopádně ženy všeho moc škodí. Můj manžel měl sestru, která vždycky byla na prvním místě, ale co má mě…ač bych byla jakákoliv, sestra jde stranou. Prostě tak to je a můžete se stavět na hlavu.

 
kyslík
Kecalka 143 příspěvků 05.08.12 20:55

Když tu někdo napíše, že manžel je mamánek, že pořád dá víc na rodinu a nezastane se svojí manželky, samozřejmě většina říká, jak je to špatně, jak přece ma být manželka na prvním místě, to je jeho životní žena, s níž žije a bude žít a má se jí zastávat.
Je jedno, že jde tady o sestru, ale najednou má být špatně, že je na prvním místě manželka? Vždyť to je právě správné, ne? Ať si o ní myslí, kdo chce, co chce, on si ji vybral, chce s ní být a okolí by to prostě mělo respektovat. A pokud tvůj respekt on nevidí a v její pomluvy nevěří, a naopak vidí, jak ji nemůžeš vystát, může být stejně zklamaný z tvého chování, jako jsi ty z jeho, a z toho se odvíjí jeho jednání. Je prostě na její straně, je to jeho žena.

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 05.08.12 21:50

Obávám se, že se z deníčku nedá poznat, co se mezi vámi vlastně stalo, je to celé takové neurčité. Co vám vlastně bratrova partnerka udělala? Píšete, že on za vámi nejezdí. Vy za ním ano? Chyba nikdy není na jedné straně…

 
lenulkak
Echt Kelišová 8577 příspěvků 06.08.12 09:14

Držím ti palce aby na to jednou přišel. Můj bratr udělal před 10 lety to samé mně a mojí mamce. Ten příběh jako by tomu našemu z oka vypadl. Stále na to nepřišel a asi nikdy nepřijde. Soudím podle jeho chování, když jsem ho viděla letos v létě na pohřbu babičky. Nechce abysme ho už nikdy kontaktovaly a ani jeho rodinu. Otočil se k nám zády a nezměnil postoj ani když maminka onemocněla a léčila se chemoterapií. Podle mě nemá cenu mu něco psát a vysvětlovat. Na to musí přijít sám. Netrap se a žij svůj život dál. Co se má stát, stane se…

Příspěvek upraven 06.08.12 v 09:15

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 06.08.12 11:06

@LadyLada Ahoj schuzku se svym bratrem si netrofnu svolat za prve bez ni to nepujde musi byt u vseho…Ráda bych si snim promluvila ale vím že bez mych emoci a bez place by se to neobeslo a nakonec by to bylo jeste horsi sam semnou mluvit nechce neodpovi na pozdrav na nic…Nevidí to jak se zachovala pro nej je ona svata a jenom ji brani to co o nas rozhlasuje jak nas urazi on neslysi a ikdyby tak stim nic neudela

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 06.08.12 11:13

@kyslík Víš ja s brachou nikdy žadny konflikt nemela nikdy jsme se nehadali nebo o sobe nemluvili spatne vzdy sme se radi videli…vzdycky o me tvrdila jaka nejsem ku.va skym vsim se chodila ze zadneho chlapa nikam nepustim ze semnou nemuze byt nikdo stastny ze se nestaram o syna ze na nej kaslu jako jsem kaslala na skolu atd…tomuhle vsemu muj bratr prihlizel a kdyz uz jsem to nevydrzela po tom co rvala po moji mamince ze my muzemme za jejich neshody ze my ji jen ublizujeme uz jsem to nevydrzela a sla jsem za bratrem stim at si doma udela poradek nikdy sem ji nic spatneho nerekla ale ted ji nemuzu prijit na jmeno an o at brani svou zenu ale ma zena urazet jeho rodinu vis nikdo z nas ji nic spatneho neudelala ani nerekl ale vsude se nese to jak moc my sme na ni zli jak ji ublizujem jak ji pomlouvame atd… snasela jsme to 8 let kdy jsme drzela hubu dal uz sem to snaset nechhtela a nakonec se vse otocilo proti me muj bratr stal pred barakem a vykrikoval jak sem si vsechno vymyslela ale netroufl si prijit za nami nahoru a rict to pred nasimi rodici moc dobre vedel s jakou odezvou by odchazel

 
nellaskrobakova
Zasloužilá kecalka 543 příspěvků 06.08.12 11:33

Kyslík,,@Rozár­ka78 jezdivali sme za nim on tady byl naposledy minuly rok v srpnu kdyz nepocitam to jak me v dubnu chtel jit servat ze jsem lharka a semnou vubec nemluvil byl jen venku a zanami jit nechtel…Nikdy sem se nechovala ze bych ji nemohla vystat nikdy sem nic o ni spatneho nerekla respektovala jsem jeho rodinu a to z eji brani ale kdyz sme mu vytkli ze jeho manzelka o nas neco rika a pozadali jsme ho at stim prestane najednou jsme byli vsichni lhari a vsichni vysazeni proti ni vis je to pres rok zpatky kdy jeho zena rvala doma po moji matce co vsechno neni a ze kvuli nim se budou rozvadet po me do telefonu rvala ze je to moje chyba ze je u pravnika ten den sem ji nerekla nic spatneho dokonce jsem na ni ani hlas moc nezvysila uklidnovala sem ji rikala sem ji at semnou mluvi slusne ze nechapu co ji je a kdyz me zacla obvinovat ze je to moje chyba nadavala mi do telefonu ve vysledku mi ho polozila stim ze si neco udela ze je na ceste tak sem volala bratrovi ze nevim co ji je ze sem ji nic neudelala at po me tak nerve a nevyhrozuje mi serval me i on ze sem ji udajne nadavala ja a ze jsem po ni rvala do telefonu pritelmu vse v praci vysvetlil protoze u toho rozhovoru byl vedel ze nic takove co mu rekla ona sem nevyslovila ze sem po ni nervala a on ani se neomluvil par mesicu na to zacala delat peklo znovu byla sem par tydnu po porodu a hodne me zamrzelo kdyz na rozlouceni s dedou ktery umrel vykrikovala ze se nemuzou zdrzet ze se jdoe podivat na miminko od sousedu ze ho ten den dovezli z porodnice na meho syna se nebyli ani podivat a na cizi dite jeste v den privezeni z porodnice jedine co me tesi je ze netere vi ze frantisek je jejich bratranec…A ver ze kdyz moje povedena svagrinka neustale s ironii na rozlouceni s dedou pripijela na zdravi neho syna a me chtelo se mi zvracet a kdyz pri rozloceni podavala memu chlapovi ruku a predemnou mu rekla frantisku mas se na co tešit pomsta bude a bude slatka drzela sem se abych ji ju nenatankovala narozdil od ni ja se prisla dustojne rozloucit s dedou ona jen vyvolavat dalsi konflikt

Příspěvek upraven 06.08.12 v 11:34

 
kyslík
Kecalka 143 příspěvků 06.08.12 11:35

Tak to je ale fakt divný, že bratr, s nímž jsi měla tak perfektní vztah, neslyší tak jasné urážky a křik a nechává to být. Zdá se, že i chlapi mají růžové brýle.
Každopádně je to jeho volba, asi to bere, že ona je jeho žena a je s ní rád, a tak má přednost a nejde proti ní i za cenu toho, že rodina jde stranou. S tím asi bohužel nic neuděláš.

 
LadyLada
Závislačka 4442 příspěvků 06.08.12 16:50

Pokud citově vydírá tebe, vydírá citově i bratra. Když se nechá…

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama