Brusinčata - 33. díl

Rodičovství

Ahoj brusinčata a holčiny! Tak a je tu zas nový deníček. : ) Jak sem slíbila tak plním a popíšu vám návštěvu na Seči za Hankou (Kostkou) a její rodinkou. Ve středu jsme se s Michalkou rozhodly (ne že by do toho Míša mohla kecat a nebo nějak kecala : ) ) že navštívíme malýho okatýho Pavlíčka. : ) Takže sem se den před přestěhovala k našim (opět to šílený teplo a lépe se to snáší (aspoň Míše) na zahrádce než v paneláku) . Takže sem si ráno umyla hlavu, vytáhla žehlící prkno a hodlala vyžehlit Míše šatečky aby nejela jak přežvejklá od kravičky. Když si tak nesu to prkno, najednou blik a vypli elektriku. To by nebylo ještě tak špatný, prostě dostala něco jinýho, ale co bylo horší, měla jsem auto v garáži, která se otvírá jak jinak než elektricky. : )

No, ale naštěstí to moje auto stálo v tý, co se dá otevřít i ručně. Takže nastoupil bratr (díky jemu : ) ) a tu garáž mi otevřel. Takže jsme mohly v klidu vyjet. : ) Tentokrát jsme nebloudily, protože cestu na Seč dobře znám ? přeci jen je to kousíček. Pak už jsme jen prozvonily Kostku a ta pro nás šla na hlavní silnici. Sice jsme se nejdříve nemohly najít (ještě že jsou takový vymoženosti jako je mobilní telefon ? Marty lituji tě, že ti ho ukradli : ( ) ale pak jsme se sešly a už jsme si to šinuly na chajdu. Chatička na samotě, mezi loukama a lesem ? prostě parádička ? ale osobně mě by tam dlouho neudrželi ? bez televize a spojení se světem. : )
Pavlíček vám je takový krásný dítko ? takový okatý no úplně jako na fotkách. : ) Haničko, dobře sis vybrala ženicha, jen co je pravda. : ) Michalku sice moc nezajímal ? je věrná svému Martínkovi, zato ona jeho jo, to víš hejbalo se to a mělo to spousty otvůrků a hejblátek na popichování. : ) Úplně nejvíce se mi zamlouvalo to, jak byl Pavlíček mobilní. : ) Kam ho položili tam ho rozhodně už nenašli. : ) On byl jak na klíček. Jen se blížil k zemi, tak už helbal nožičkama a ručičkama (úplně jak v Tom a Jerry jak bylo to mimino co se pohybovalo po stavbě) a pak frrrnnnnkkkkk?? : ) Tak si představuji dokonalý miminko. : ) Jen doufám, že Míša nebude to samý, jinak se asi zblázním, až za ní budu muset všude cestovat a ani se nenajím. : )
Rodinka samozdřejmně byla taky úplně v pohodě. Manžel Hanky (ostatně oči má určitě Pavlík po tatínkovi) jak ona sama říkala workoholik ? ani na dovolený nepřestal pracovat : ) a dceruška Pavlínka jakbysmed roztomilá. Michalce se moc líbila, protože na ní pořád mluvila.
Michalka se předvedla v nejlepším světle, když ukázala že se v kočárku dá i ležet aniž by si jí někdo všímal a nebo ona spala a hrála si sama, takže jsme se i v klidku najedli. Pak sem chtěla po Míše aby spala, ale to se mi nějak nepovedlo, protože dceruška byla jiného názoru. V kočárku není zvyklá a v Pavlíčkoví postýlce přece sama spát nebude? : ) Už to vypadalo, že usne z vyčerpaní (bylo něco okolo 13h a Míša spala naposledy do 6h a pak si dala 15-ti minutovku v autě) ale byla šílená bouřka a tak uhodil blesk někde blízko a tak se teda probudila. Probudil se i Pavlík, který spinkal v kočárku. Až když přestalo pršet, naložily jsme dítka do kočárků a jely se projít na vyčištěný vzduch. Korzovaly jsme jak divý ? teda řeknu vám, BebeCar Tracker nic moc do terénku, a nakonec jsme skončily v hotelu s restaurací. Kostka mě teda varovala (ale pozdě) že to tam není nic moc, ale nakonec jsme to riskly. : ) To bylo šílený, obsluha by zasluhovala hodnost šnečka. : ) Ale nakonec vše dobře dopadlo a dostaly jsme to co jsme si poručily ? palačinku s ovocem a nějaký to pitíčko. : ) Dětičky poslušně spinkaly, jen Pajišek se pak už nakonec probudil a nenechal si líbit to, že si sedíme. (ten vám tak krásně potichoučku brečí ? to se nedá s tou mojí sirénou vůbec srovnat. : ) ) a tak jsme pádily rychle domů aby se mohly dítka zas nadlábnout. : )
Pavlíček mi ještě předvedl nějaké své dovednosti jako třeba ťapání okolo židle, rychlo lezení, stavění se a podobně a už byl čas na to abychom s Mišutkou zas vyrazily k domovu. Takže jsme se rozloučily, navzájem si popřály šťastnou cestu a bylo to.
A závěr? ? den strávený s příjemnými lidmi a bolavá pusa od toho jak jsme si popovídali. : )
Takže bych tímto chtěla poděkovat i Kostce za to, že mi to umožnila a na den mě k sobě vzali. : )
A co jinak? Mišutka se už konečně otáčí ze zádíček na bříško ? takže teď je boj jí přebalit (asi to okoukala od Páji) a opačně, srandovně hrká s hrkačkama, dovede i chviličku sedět sama bez opory, v židličce když je trochu položená tak se zvedá aby si sedla. (už jí konečně přišla ta a nakonec máme tu samou co má Patrísek. : )
A pak další novinka ? Michalka už baští od úterka mrkvičku. No baští, víte jak to je. : ) Žlička dovnitř, půlka ven. : ) Před posledním krmením sem se pokoušela dávat banán, ale bez úspěchu. Banán ať je sladkej, nebo ne nám prostě nejede. Zato mrkev k obídku s přídavkem banánu (hrůza) to jí ? čuník. : )
Toť asi vše od nás ze sedmého patra ? zítra jdeme na opožděnou půlroční prohlídku, tak nahlásíme míry.
Tak papa a mějte se sladce Darka + Mišutka 0,5 roku!

Váš příspěvek
Brendy
Kecalka 232 příspěvků 29.07.04 00:19

Ahoj, ahoj,

tak jen rychle strucne, at jsem taky jednou prvni :)
Darko, Kostko to jste se museli mit bajecne! prima vylet!
Darko, Filda bude asi taky trochu cunik, jak pises. Jednou mi zas nechtel na obidek mrkvicku a bylo mi ji lito vyhodit, tak jsem mu do ni primixovala na svacu banan. Cekala jsem, co na ten blivajzik bude rikat a prekvapil! Zblajlz to jakoby nic. Zvlastni chute maji ti mrnousci,ze?!
Tak a ted uz jdu taky na kute, tak zitra ahoj.

Brendy

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 29.07.04 18:46

Ahojda,

teda Darko, ty si tak pěkně výletníkuješ.

Já taky dneska výletníkovala, zastavila jsem se na chviličku u Marty a skejsla tam 6 hodin. Patrísek je přesně tak skvělé a vysmáté dítě jako na fotkách. V jednu chvíli chtěl plakat, tak se Marty vrhala po foťáku, že ho pro Darku vyfotí plačícího, ale nic z toho nebylo, Patrísek se do půl sekundy začal usmívat a už mu to zůstalo. Po obědě šli kluci spát, Patrísek do postele, Martínek do kočárku a my mohly kefrat. Mimochodem, Marty má úžasného manžela, ihned mi udělal občestvení, koblížky - nestačila jsem se divit. To by mého manžela fakt nenapadlo. On se neumí postarat o svou návštěvu, natož o mou.

Martínek se naučil výskat a teď dokonce mučí jako kráva, leze přitom po podložce - mám doma telátko.

Marty - já mu dala tu mrkev teď na večeři. Ono je to asi jedno, jestli na oběd nebo na večeři, že? Všechno to zbaštil, myslím, že mu bude všechno chutnat. Jí fakt ukázkově. Teprve druhý den přikrmuji a on se chová, jakoby to trvalo měsíc.

Tak jdu ho umýt, namazat od hlavy až k patě a spát. Musím uklidit celý byt, zítra přijedou známí a jdeme na svatbu jedné kámošce a z výšky

Zatím pa
Míša a Martínek 7,5 m

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 19:05

Ahoj!
Miso, to ja vim jak se skvele s Marty vykecava. :) Kdyz spolu telefonujem, tak mluvime a mluvime a najednou z toho je 0,5h. :) A to by sme kecaly porad dal. :)
To mi Marty taky jednou rikala, ze chtela Patu vyfotit kdyz breci a ze se zacal tlemit jen co prispechala s fotakem. :)
Ja sem prave poklidila celej byt a ted se jdu vykoupat nez se mi varti to moje zviratko. :) Dopiju kavicku a jdu se nalozit. :)
No, Martinku, ty si tak sikovnej ze uz takhle bastis? Misa dnes taky docela bastila, ale musela jsem s lzickou delat letadilko aby se rozesmala a otevrela klapacku. :) Jinak ji sice otvira, ale cpe tam jazyk, tak se tam tou lzickou nemuzu dostat. :)

Brendy: chutnala si ten banan s tou mrkvi? Sila co.. :) Ja vim neni na tom nic spatnyho, ale takova osolena kase a rizek je lepsi. .)

Tak ja koncim aby mi nepretekla vana. TAk papa a piste at je co cist. :)

Darka a nepritomna Misutka

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 19:58

Jo, Miso a co ICQ? Uz se ti podarilo nainstalovat?
 Darca

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 20:51

Marty, Brendy… co jit na chat?
Darka

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 29.07.04 21:20

Darko, mam tu jeste nejakou praci, tak do pul hodky bych mohla,snad tu jeste budete.
Zatim pa
 Brendy

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 21:23

tak me pak dyztak prozvon na 608 110 912 abych vedela, jo. :) JA tu asi budu. Nemam co delat a spat se mi nechce.
 Draka

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 29.07.04 21:38

Ahoj Darko a ostatní Brusinčata,

teď jsem se konečně po týdnu dostala k počítači (měla jsem tu babičku ? tedy manželovu babičku, která ho ale vychovávala a byla mu spíš mámou, je prima a na rozdíl od tchýní má jednu skvělou vlastnost ? nemá syna, ale dceru :o). No a koukám, deníčky dva. Já jsem vůbec nepostřehla, že jste si něco prohazovaly, nějak jsem nestihla sledovat v jakém pořadí píšete, jen jsem si zapsala do kalendáře, že poslední v měsíci je náš. No snad to neva. Jen teď nevím, kam napsat, ale když už jsem tady, tak píšu sem. O odstavování. Nebo vám to radši napíše Hanička sama.
Tak ahoj Jiřina

Od Haničky: tak si představte, že už mě mamka přestala definitivně kojit. Po té nemoci mě ještě pár dní kojila, ale vadilo jí, že se budím tolikrát v noci a že ji používám jako dudlík. Ještě to bylo umocněno tím, že v neděli před večeří mě kousla vosa do nosa. Mamka mi chystala kašičku a venku mě nosila babička a já už jsem byla ukňouraná a najednou jsem začala ječet jako siréna a nikdo nechápal, co se stalo, až mamka pak zjistila, že mám na nosánku ďobanec. Tak mi to namazala mastičkou (Fenistil), jenže já jsem ječela dál a dál snad půl hodiny. Pak jsem nechtěla papat a jen jsem se chtěla kojit a mamka mě dala radši spinkat. Vnoci jsem se vzbudila a nechtěla jsem pít a hodinu jsem ječela v postýlce, pak jsem se nakojila a do rána pila každou hodinu.

V podobném rytmu jsem pokračovala přes den, vždycky před jídlem na:,–(ila hysterický ječák a vynutila si kojení, po němž jsem skoro nic nespapala, protože už jsem neměla hlad. Láhev jsem samozřejmě ignorovala a tatínek řekl, že takhle už to dál nejde, že z mamky udělám hromádku nervů a prohlásil, že to zkusíme jako s Jírou a že si mě vezme v noci na starost. Poprvé jsem se tedy napila sunaru, ale pak jsem zase stála v postýlce a ječela na celý barák, že se naši nevyspali ani jeden. Naštěstí babička vstává brzy, tak mě od rána nosila a šeptala mi a naši se trošku dospali. Hysteráky před jídlem se opakovaly ještě další dva dny, ale mamka mi prostě nedala a nakonec jsem se tedy musela napapat ze lžičky. V noci se mnou spal tatínek, když jsem se vzbudila, tak si se mnou hrál, hladil mě na zádech a já vypila z lahvičky sunar a ráno mě zase chovala babička.

Dnes v noci jsem spala sama, vzbudila jsem se až v půl šesté, ale protože už tu babička není, tak mi mamka dala sunar a od ní já si ho nevezmu, takže jsem chvilku pořvávala v postýlce a pak ještě usnula a k snídani jsem spapala celý pribináček a ještě půlku po Jírovi a celý den vzorně papala a dokonce jsem i trochu šťávičky z láhve vypila. Mamka si myslí, že už má vyhráno, ale tak jednoduše já bych to neviděla :o)

Ahoj Hanička, 36 týdnů

Ještě Jiřina:
Ještě že máme tak klidného a trpělivého tatínka a babičku, nebýt jich, asi bych se uvztekala, občas jsem si říkala, jestli je větší hysterka Háňa nebo já. Hodně jsem přemýšlela, jestli odstavit nebo ne, ale fakt už se nedalo dál. Odkojila jsem si své a taky po zkušenosti s Jírou, kdy se po odstavení změnil k lepšímu o 180 stupňů, jsem se rozhodla a doufám, že to nejhorší už máme za sebou. Dnes už můžu říct, že i Hanička se změnila, z kňourající hromádky je veselá holčička, jen z té lahve mi nechce moc pít (stejně jako Jíra), takže jí liju pití do jídla a doufám, že jí taky přijme za svou. Ale ulevilo se mi fyzicky i psychicky, jen míchání sunaru je pracnější než vyndání prsa, ale co by člověk neudělal pro klid v rodině :o)

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 29.07.04 21:58

Uz jsem zde!

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 22:15

Holky Brusinkovy!
Lulu, Miso_L, MArty - pojdte za nama na chat. Sem tam s Brendy.
 Darka

Misa_L
Kecalka 319 příspěvků 29.07.04 22:17

Darko - právě se jdu odhlásit, přijel manžel, tak ještě musíme něco důůůůležitého probrat..... :o))))

Papapap zítra
Míša

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 22:21

tak probirejte. :) ;) Tak papa Darca

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 29.07.04 22:24

Kočkýýýýýý!!!!! Ja sa musím pochváliť! Teda Noemku! :-)))) Ona sa naučila tlieskať!!! Normálne jej to ťapká a je celá vysmiata! :-)))

No tak som si prihriala svoju polievočku a teraz k veci, teda k denníčku :-)
Ja vám tak závidím, že sa môžete stretávať :-/ No čo už narobím. My sme zase stihli spomínanú grilovačku, boli tu naši kamaráti, ona je v 22.tt, už má pekné guľaté bruško, termín v decembri, tak sme sa smiali, že nám to pekne vychádza - každý rok jedna z nás bude mať bruško :-)))
K téme papanie - mrkva s banánom mi až taká divočina nepríde byť, veď mrkva s jablkom sa je úplne bežne, to ja som Noemke, keď mala pár dní ovocných, kľudne uvarila mrkvu s cukinou a karfiolom alebo kalerábom a do toho som pridala jablko, prípadne marhule. A pekne to spapala. V knihe Dieťa a ja sa píše, že ak chcú deti jesť syr s čokoládovým pudingom, máme ich nechať, tak čo :-)
Inak papáme na obed zeleninku a večer kašu, posledné dva dni sme pridali ovocie na olovrant, včera to bolo preto, že na obed bola Noemka unavená (no bodaj by nie, keď buntošila od trištvrte na štyri do pol siedmej, som kukala jak žaba z prachu), takže málo spapala, no a dnes tak hladno pozerala po stoličke, že som jej tú výživu dala. Kojíme vlastne nezmenene, posúva sa len čas, pokiaľ ju kŕmim, inak je to stále po dvoch hodinách, minulý týždeň to bolo aj častejšie, tuším kojím viac ako doteraz, v noci tak po troch hodinách.
Ozaj, už po x-tý krát som rozmontovala postieľku a tentokrát definitívne. Noemka ju proste berie ako väzenie. Zrušili sme aj našu posteľ, matrace hodili na zem, pridali tretí a spíme všetci tam. A zmena je neprehliadnuteľná - stalo sa neuveriteľné, naše dieťa, ktoré síce treba uspať a býva to boj, dokáže samo znova zaspať!!! Normálne sa zobudí, otvorí oči, pozerá okolo seba, niečo si povypráva, pogúľa sa po posteli a pokojne znova zaspí! Neverila som vlastným očiam… A ja aspoň nemusím mať strach, že mi z postele zletí.
No, je už veľa hodín, nechám to radšej tak, majte sa nádherne.
Lulu + Noemi 28 týždňov (alebo nie?, nejak to nestíham rátať…)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 29.07.04 22:27

No, Darka, ja by som aj rada, ale tiež tu okolo mňa pobieha mangel so zubnou kefkou :-)
Pápá, Lulu

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.07.04 22:44

Ahoj! To je dobre ze se snad Noemka umoudrila. :)
Hele mam par otazek. :) Co to je kalerab? :-O
a pak co to je olovrat? neco jako svacina?
papa DArka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.07.04 09:13

Ahojky :-)
Kaleráb je kedluben a olovrant je asi svačina, ale poobede, neviem, či na to máte tiež dva výrazy: desiata je doobeda a olovrant je poobede.
A mimochodom, včera sme prebrali dôôôôôôležitú masáž nôh a chrbta, tak sa to oplatilo :-)))))))
Pá, Lulu (anonym)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.07.04 21:12

No u nas je asi svacina a svacina, nebo ze by jedno z toho bylo presnidavka? :) Holky nevite nektera? :)
pa Darka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 31.07.04 10:17

Ahoj,

zdravíme po čase všechny brusinčata a jejich mamky. Taky blahopřejeme Kristýnce, Amálce a všem Aničkám k svátku.

Darko - přesnídávka je svačina po snídani :-) a taky ti musím poděkovat - za vaši návštěvu, dárečky (Pavlík dostal kyblíček, Pavlínka bonboniéru a my všichni bábovku -byla moc dobrá, až budeš mít chvilku, písni mi recept) a taky jak jsi to hezky popsala v deníčku

Dovolená byla moc fajn,– klid tam byl, až jsem se večer trochu bála :-). Skvěle jsme si ji užili, jen tu přehradu ne tolik, vždycky jsem se tam totiž děsně osypala, jestli z kvetoucí trávy nebo stromů,nevím, ale měla jsem krk jak ropucha (to pravil můj milý manžel). Cesta(250 km), který jsem se bála nejvíc, taky šla - Pavlík jí skoro celou prospal. No a na chatě usínal večer podobně blbě jako doma. První 2 večery usnul až u nás v posteli, ty další se to trochu zlepšilo - usnul v postýlce zhruba po hodině uspávání,to jsme se střídali s manželem, běhěm 2-3 hodin byl u nás.

Máme za sebou nějaké drobné (díkybohu) pády a modřinky, nejhůř vypadalo, když padal po hlavě Pavlínce z postele, naštěstí ho stihla zachytit tak šikovně, že se vlastně na zem položil na záda a ani se neuhodil. A mně našel na zemi nějaký nitě a strčil je do pusy a než jsem mu je stačila vyndat, spolknul je!

A jak Pavlík papá- stále nic moc, hlavní je kojení zpravidla p 2 hodkách, kolem poledne zelenina(to je někdy přestávka v kojení i 4 hodiny-pokrok) a večer kaše instantní nebo vařím rýžovou, někdy bílý jogurt s ovocem,pocho­pitelně zapité kojením. No a nakonec zlatý hřeb večera - v průměru hodinové,někdy kratší uspávání. To tam s manželem chodíme na střídačku,já kojím, on chová, dokud se malý neukňourá do spánku. Docela mě někdy z toho ulkádání a vytahování z postýlky berou záda - ještě že je Pavlík muší váha.

Začíná tu být nesnesitelně horko, pomažem na zahradu do stínu, Pavlík do bazénu. Pavlínka dnes odjela na tábor a manža je v práci jako skoro každou sobotu.

Mějte se všichni co nejlíp papa

Hana a Pavlík už skoro (za 9 dnů) 9 měsíců

kostka
Kecalka 405 příspěvků 31.07.04 13:49

Ještě jsem chtěla k nočníku - zkouším několikrát za den jen na pár vteřin, když má Pavlík náladu,párkrát se i vyčůral a tak se usmíval, když jsem ho chválila. Na dovče jsme ho sebou ani neměli.

a nějaký komentář -

Lulu, pěkně jste to vyřešili s tím spaním :-)

Míšo L - to je Martínek šikulka, že už leze, dost často jsou ty těžší děti línější

Jiřko - Pavlíček taky rád leze po trávě, jen se pokouší jí jíst - Hanička ne?

Pa H+P

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.07.04 14:17

Ahojky :-)
Píšem len tak narýchlo, len si povzdychnúť…to je vám také krásne pozorovať, ako sa tie detiky učia stále nové a nové veci…Noemka doteraz maminkovala výhradne v stave ohrozenia - keď chcel akojiť, prípadne poľutovať a podobne. No a dnes ráno si pýtala papať, vybalila som prso a ako som si šla k nej ľahnúť, zasvietili jej očká, zasmiala sa a zahlásila dvakrát „mamma“! To bol pocit!!! :-)))
Teraz sa hrá s kockou, sama si ju vybrala z krabice a už úplne bez problémov si ju obzerá, prehadzuje z ruky do ruky a špekuluje, čo sa to tam hýbe…no a občas si zatlieska :-) Dokonca dnes pri prebaľovaní šlohla tatovi krabicu s obrúskami, v blesku ju otvorila, jeden si vybrala a šup ho do pusy! Len sme kukali.

Martínek je falt šikulka, že už lezie, to u nás určite tak skoro nehrozí. Máme slabé nožičky.

Ozaj, my sme včera behali po lekároch, Noemka sa ráno zobudila opuchnutá, nevedela som, čo s ňou, aj sa jej ťažšie nosíkom dýchalo, bola strašne unavená a ospalá…no bola som riadne vyplašená. Ale doktorka vôbec nevedela, čo to je, presviedčala ma, že alergia sa u takto malých detí prejavuje výhradne kožnými problémami, ale napriek tomu predpísala Dithiaden, čím ma veľmi nenadchla. Skrátka, ako vtipne poznamenal strýko - nenašla to v knižke. Takže vôbec neviem, čo to bolo, do večera všetko prešlo aj samé.

A chcela som sa ešte spýtať: keď drobcom striháte nechty, ako riešite ich tvar? Striháte do oblúka alebo radšej do rovna? Lebo do oblúka sa trochu bojíme, aby sme jej neublížili, ale keď ich necháme rovné, za chvíľu má také strašné ostré hroty, že ma komplet doškriabe.

Tak papa, letím variť.
Lulu + Noemi

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 31.07.04 15:07

Zase ja :-)
Ešte som zabudla na jednu dôležitú informáciu, Noemka má v 6,5 mesiaci 8 kíl :-)))
 Lulu

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 01.08.04 14:01

Ahoj holky,

musím pochválit oba deníčky - vydařily se vám! Zároveň se ale musím omluvit, že tady vlastně jsou. Mám pocit (oprávněný), že jsem tady způsobila trochu zmatky, když jsem si zamlouvala deníček po Darce a neuvědomila si, že díky dovolené na emiminu je to o týden posunuté, tudíž jsem málem „ukradla“ deníček Jiřině. No a aby toho nebylo málo, vyměnila jsem si to psaní s Darčou, takže to celé dopadlo tak, jak to dopadlo?-)) Prostě máme dva pěkný deníčky a já teda musím napsat do obou:-)) Takže o tom, co všechno Anička zvládla během svého sedmého měsíce, vám napíše ona sama k Haničce:-))

Jiřino, Darko - fakt se omlouvám za ty zmatky jedné matky:-)

Taky mi ale trvalo, než jsem se k tomu psaní dostala… No, jak je venku pěkně, moc času doma netrávíme. Sbalím Áňu a deku a jdeme k vodě. Uvelebíme se ve stínu, Anička se kutálí po dece a já si čtu - zatím to ještě jde:-) Jenom musím hlídat, když se moc nahrne na kraj, protože není fakt nic lepšího, než travička. Naštěstí jí zatím moc nechutná, ale všeho do času, že?
No a když je škaredě, taky se nějaká ta práce doma najde:-( Zrovna tenhle týden jsem vyráběla rybízovou marmeládu a přesnídávku. Tak snad v zimě bude chutnat - ale asi bych měla počkat, až bude mít Áňa aspoň rok, co?
Možná udělám malý pokus o něco dřív a když se neosype, risknu to. Ale to má ještě čas.

Když jsem si četla o vašem výletě, je mi jasný, že na Seči muselo být fakt moc pěkně. Zrovna vám i vyšlo celkem počasí, co? My jedeme za týden na Šumavu, tak se taky trochu bojím cesty, přece jenom 350km je dost:-( O počasí letos radši ani nemluvím…
Chtěla jsem se zeptat, jak cestujete „s příkrmama“? Myslím teď, jak je to s jídlem během cesty, když to není kde ohřát? Vynecháváte oběd, nebo ho nahrazujete třeba ovocem s jogurtem? Anička tu zeleninu studenou nechce.

Taky se musím trochu pochlubit, dneska konečně Anička vyloudila babababab a evidentně se jí to zalíbilo. Doteď ty opakované slabiky nepředváděla. Teď je trénuje pořád dokola, asi se jí to líbí. Je u toho tak nějak „dospělejší“. Ale o Noemčině mama si teda zatím můžu nechat zdát.
A abych se doma nenudila, začíná se ta naše tlusťoška (za tenhle měsíc přibrala podle naší váhy 1,3 kg!!!) trochu plazit. Teda zatím to není nic světobornýho, ale už se mi konec té dosavadní dovolené blíží mílovými kroky. Ale to už vám Áňa napíše sama do miminkovského deníčku.

Já se loučím, přeju hlavně pěkný počasí a zdravý mrňousky,

Lajka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 01.08.04 18:21

Ahojky všichni,

deníček je poslaný tak už se těším na prokousávání příspěvků.

Vrátili jsme se z dovči a bylo to príma.

Zatím pa,

Martina a Janinka

Vložit nový komentář