Brusinka - 37. týden

Těhotenství

Ahoj všechny, pročítám si konec týdne minulého deníčku a musím říct, že jsm dostala pěknou ťafku. Kairo: vyřiď prosím Norreen moc povzbudivých slov. Je to fakt hnusný :(( a nespravedlivý. Je mi to moc líto. Posílám strašně moc síly ke zvládnutí této životní rány. Věřím, že časem se bolest zahojí a Noreen bude věřit do budoucna s přízní osudu. MOC MOC síly Ti Noreen přeji a hlavně NEPŘESTÁVEJ DOUFAT !!!!!

Uplně mi je teď žinantní popisovat jak se máme a jak je vše OK. Ufff

A koukám, že ten minulý deníček byl takový, no jak to říct, prostě ze života. Z jedné strany radost a z druhé zármutek.

Pomalu se prolouskávám a došla jsem ke zprávě o Eviččiným rozdvojení.

Tož velká gratulace robátku Pavlíkovi a samozřejmě rodičům. Přeji úspěšný start do života, pevný „přícuc“, prdíci ať se vám vyhýbají, poporodní depresi taky moc neotvírejte dveře, rodičům dostatek energie a vůbec ať je všechno v pohodě !!!! :-)

V pátek jsem byla poprvé na kontrole v Krči. Bylo super, že jsme se tam potkaly s Petrou (Šplechťulí) a alespoň nám tentokráte to čekání docela uteklo. Objednaná jsem byla na 9. hodinu a na řadu jsem nakonec přišla až v 11. Petra tam takovou „čekací lhůtu“ ještě nezažila. Maximálně tam vytvrdla prý jen do 20 minut. I sami Krčští se při prohlídce porodnice holedbali, že se snaží v poradně minimalizovat čekání a objednávají maminy na konkrétní časy. No neva. Na mateřský mám času dost, takže mě to nijak z míry nevyvedlo. Příští pátek jsem objednaná až na 11.h tak to snad bude lepší :-))

Všechno je v pořádku. Doktor byl příjemný, šetrný. Odebral vzorek na mykotické mršky, tak uvidím, zda „projdu“. Nevidival bych se, kdybych ještě do porodu nějaký globule vyfasovala. Ach ta mikroflóra.

Ve čtvrtek jsem si dobře podvrtla nohu. Jdu po ulici, nečučim pod nohy a na kočce (přímo hlavě) lup, málem jsem se složila. Ustála jsem to, ale nohu cítím ještě teď.

Nevím jestli to souvisí s celkovým uvolňováním vazů, ale všimla jsem si, že se mi čas od času „podvrtne“ noha, potažmo celé tělo. JSem trochu jakoby „paťchavější“. Zřejmě se tělo celkově „rozvolňuje a uvolňuje“ :-))

Kdysi v posilovně jsem diskutovala s instruktorkou o posilování v těhotenství a mimo jiné se dozvěděla, že je třeba dávat v těhotenstvý (hlavně ke konci) pozor při strečinku. Vazy se uvolňují a mohly bychom se příliš „vyhatat“.

Ještě mi začaly poslední dny v noci (a hlavně poránu) mrtvět a brnět prsty na rukou. Asi jak Kuklínek stlačuje dutou žílu????
Jinak se cítím dobře a konečně jsem se dneska vrhla na žehlení. Dodělávám resty (manželových pár košil a dvoje ložní prádlo) a ještě chci dneska zlikvidovat plenky.
Ještě toho na mě čeká spousta, ale dnešní žehlo-trénink mně určitě řádně nastartuje a tento týden zasvětím konečně mé „milované“ žehličce :-))))

No, kdyby se mimča balila do rohlíčků a lineckého cukroví a pusinek, tak byl měl Kuklínek garderóby na převlékání co dvě hodiny :-))

Kuklínek se zdá, nějak poslední týdny „rozpil“ Škytání cítím docela často. Ale jak jsem již psala, ¨pociťuji škytku až tak zhruba od 32 týdne. Žeby předtím moc nepil?

Třetí svetřík jsem již dokončila a teď konečně začnu ten v „holčičí“ barvě :-))

Počítač bychom měli mít nainstralovaný koncem tohoto týdne, ale připojení na net bude až k Telecomáckýmu počátku zúčtovacího období, kolem 10.11. No, ale aspoň si vás budu moct nosit pěkně na disketě domů a v klidu si vám prolouskávat)))

Mějte se všechny moc krásně, dávejte na sebe pozor!!

Pa Martina
36+5 (35+3- dle posl.UZV)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.10.03 22:25

Ahoj spolubříšulky!!! …že bych byla první??? :o)

Brusinko: 3 svetříky??? to jsi teda ďábel :o). Teda při prvním těhu jsem taky stíhala plést, dokonce jsem ke svetříkům zvládla ponožky, rukavice i čepičky…zato teď…nestíhačka. Jo a ten poslední svetřík jsem dopletla v pondělí v poledne, odpoledne jsem ještě zašla s pejskem koupit knoflíky a za pár hodin byl kluk venku :D

Jinak u nás nic nového,do poradny jdu ve středu, pak ještě jednou a pak už do Motola. Bříško občas tvrdne, ale zatím to není nic nepříjemného. Mimís zá:,–(ně čeká na to, kdy se někam po:,–(ím nebo večer lehnu a rozjíždí v břiše tanečky…asi abych si to ještě užila.
Taky jsem zakoupila síťované kalhotky do porodnice…je to „vrchol“ erotiky, ale co se dá dělat, je to potřeba. A taky jsem koupila dva balíky porodních vložek. Ještě se nebalím, jen to začínám postupně kupit.

Tak zatím papa
Gábi 34tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15329 příspěvků 28.10.03 08:52

Ahoj mamulky,

tak další týden pryč, už se to krátí …! A některým už se to ukrátilo úplně - viď Sůvičko Pavlíčku, moc Tě tu vítáme jako první Brusinče a přejeme Ti tu nejhodnější a nejtrpělivější maminku. Taky Lucus už to musí mít „za sebou“ a Kostka těsně před rozdvojením … Kdyby se naše mimi mělo narodit stejně jako Jíra, tak to už je příští sobotu !

Na víkend jsem byla sama doma - manžel s Jírou mi odjeli na výlet i přes noc (trénink na můj pobyt v porodnici), takže jsem přece jen vyprala oblečky i hadry z kočáru a vše vyžehlila, dokonce jsem si i připravila tašky do porodnice - tedy to, co předem připravit šlo (ručníky, kojící podprdy, vyvařila dudlíky atd.), takže jsme připraveni :o)) No a když jsme připraveni, budeme určitě 2 v 1 až do toho prosince … Taky jsem konečně umyla to okno v kuchyni a trošku poklidila, ale že by to u mě byl nějaký hnízdící instinkt, to tedy ne, prostě když jsem sama, tak cítím povinnost některé věci udělat, protože za normálního provozu to prostě nejde. Ale náležitě jsem odpočívala, nebojte!
Dokonce už mám vymyšleno, jak se sem po pár drobných posunech nábytku vejdeme (akorát kočár bude v předsíni překážet). Doufám, že to patro stejně v dohledné době bude, už kvůli tomu, že Jíra poslední dobou hrozně zlobí s usínáním a takhle by se asi budili navzájem do nekonečna, no uvidíme. Včerejší noc byla první po 14 měsících, kdy jsem spala sama. Taky jsem se vzbudila v noci jen 1× na čůrání, takže je jasno, za buzení nemůže Divoška, ale Jíra s taťkou!

Marty1: co si myslím o Podolí … Mně osobně se Motol prostě líbí víc, ale je spousta holek, který byly v Podolí spokojený, takže zase tak hrozný riziko to asi není - pokud sneseš to, že když nebude nadstandart, tak vás bude víc na pokoji se záchodem na chodbě a s návštěvama přijímanýma na chodbě. A proč jsi tedy šla do Podolí a ne do Motola, když byly problémy? Vždyť jsi mohla kam chceš.

Gábina: já jdu ke své Dr. ještě za 14 dní, takže do Motola asi až týden na to. Potvrdím to po čtvrteční poradně.

Yal x klistýr: já jsem dostala normální klistýr a žádná tragédie to není. Nebolelo to, nic jsem necítila, dokonce jsem pořád čekala, kdy mi to tam začne lejt, načež už to bylo hotovo. Dle mého není tak velký rozdíl, zda do vás nalijí litr nebo půllitru vody. Navíc klistýr je snad jen pouhá voda, kdežto ten Yal bůhvíjaký sajrajt (snad sůl či co). Takže v tom rozdíl nevidím a nechám si opět normální klistýr. Musím říct, že jsem ani vteřinu neuvažovala, že ho odmítnu, moc mi to pomohlo - uvolnilo střeva a odstranilo křeče v břiše. Nejde ani o to, že z vás pak leze něco současně s miminkem, mně to prostě ve střevech překáželo a v probíhajících bolestech jsem se bála zatlačit, přestože se mi na velkou hrozně chtělo, takže jsem to fakt přivítala s vděkem a moc mi to ulevilo.

Ještě jsem chtěla, že jsem viděla v nabídce v Makru ten kojící polštářek od Dity Tábor v akci asi za 550 Kč??? Teď si tu částku nepamatuju. Ale podle tvaru vůbec nechápu, jak by se to mělo používat!

Ve čtvrtek jdu do poradny, takže se určitě ještě ozvu znovu.
Ahoj Jiřina, 34t.

P.S: Ještě chci vzkázat Norreen, že to co se stalo, mě moc mrzí, na druhou stranu - nevěš hlavu! Já jsem zdářný příklad toho, že to nemusí nic znamenat - v září 2001 jsem taky měla sam. potrat, v září 2002 se nám narodil Jíra (opravdu, do roka a do dne) a už za pár týdnů (nebo dnů?) čekám další uzlíček. Takže držím palce, ať i Ty se do roka a do dne dočkáš :o)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 28.10.03 09:06

Ahojte!

V prvé řadě posílám ještě gratulaci Evičce k Pavlíčkovi. Coby první Brusinče si zaslouží medaili:-) Evi, doufám, že se taky pochlubíš, jaký to byl cvalda!

Moje tabulková úchylka se projevila ve vší síle - díky Pavlíkovi vzniká nový seznámek, tentokrát miminkový. Až se nám pár Brusinčátek nastřádá, určitě vám zase zahltím emailové schránky:-))

Protože nás trošku přibylo, pokusím se během dneška aktualizovat i ty TP.

Brusinko - začínám být strašně zvědavá, jetli bude Kuklínek kluk nebo holčička. A rovnou si zkusím tipnout princezničku:-))
Naše Lochneska je taky nějaká hltavá a občas ji chytne pořádná škytavice. Teda aspoň si myslím, že je to škytavka - vypadá to jako poměrně pravidelné ale jemné ťukání.

Natálko - cviky na pánevní dno provádím, učili nás to ve cvičení. Jen říkali, že zhruba poslední dva týdny už nemáme zpevňovat, ale spíš se zaměřit na pružnost. Do masáže hráze se chci pustit od toho 34. týdne. Jen nemůžu sehnat ten olej od Weledy, u nás ho nemají, když jsem byla v Olomouci, tak zrovna měli pro nemoc zavřeno, v Brně mi pro změnu řekli, že si mám přijít příští týden. Tak to asi budu muset vyřešit trochu jinak.

Gábino - zrovinka včera jsem koupila knoflíky ke svetříku :-)) Snad to ale ještě nic neznamená.

Jo a k těm přípravám - praní a žehlení nechávám na MD. Zatím spíš po kouskách nakupuju, pletu a chystám se na šití, ale nejdřív musím dodělat, co mám rozešité (šití pro mimi je dobrá motivace, tak mi to jde od ruky).
Už jsem ale nakoupila mimiprášek, tak se do toho budu moct pustit.
Taky se těším, že si letos vychutnám vánoční pečení, ale možná si to představuju příliš jednoduše.

Chtěla jsem se zeptat, jak se vám spí? Já teda usnu kdykoli kdekoli, ale poslední dobou mi to už tak dobře nejde. Ospalá jsem jedna báseň, ale jak zalehnu, začne mě strašně tlačit žaludek, i když před spaním nejím. K ránu se pak budím hladem, ale mám strach do toho žaludku něco hodit, aby zase netlačil. Takže mě nebudí Lochneska, ta je hodňoučká, mele se když ulehnu, ale za chvilku způsobně spinká, ale utlačovaný žaludek.

Jdu chvilku něco pracovat, pak sem ještě juknu a dodám ty termíny.

Lajka (31tt+3)

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 28.10.03 09:28

Tak a tady to je, snad jsem na nikoho nezapomněla, nic nezkomolila…

Maminky
Evička ? 25.10. Pavlíček

Těhulky
22.10. ? Lucus

8.11. - Kostka
17.11. - Sýkorka
19.11. ? Hanulka (UTZ)
21.11. ? Brusinka (MS)
23.11. - Amálka
26.11. ? Hanulka (MS)
27.11. - Myšinka
2.12. ? Brusinka (UTZ)
5.12. ? Barban (MS)
9.12. ? Milča (MS)
10.12. - Kairo
12.12. - Jiřina
13.12. ? Gábina
15.12. ? Barban (UTZ)
18.12. ? Milča (UTZ)
22.12. ? Januška (MS)
23.12. ? BDanca
26.12. ? Lajka (MS), Werča
28.12. ? Januška (UTZ)
31.12. - Lajka (UTZ), Míša_L , Vajo
10.1. ? Jarnička, Natálka
16.1. ? Lulu
20.1. ? Marty1
27.1. - Andulka
1.2. - Mišul
6.2. ? Adriana
7.2. - Darka

Lucus už ten svůj uzlíček má možná taky u sebe, tak jen doufám, že se nám brzo pochlubí:-))

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 12:06

mě ten Motol vychází kolem 12.11. Takže se tam asi sejdeme ;o)
Gábi 34tt

kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.10.03 13:00

Ahoj holky,

hlásím se po další poradně (už chodím každý týden,ale bez vnitřního vyšetření),stále přibývám(+15 cel­kem),to prý znamená,že se ještě nic nechystá,bříško tvrdne pořád častěji a občas i zabolí,což je v téhle fázi normální.

Spaní-je docela katastrofa,i když ne pokaždé,zrovna dnes jsem byla vzhůru asi hodinu za celou noc,jindy 3-4,ale mimi za to nemůže,to spí celkem dobře.

klystýr x yal(to snad má být gel)-ptala jsem se na to na kurzu PA a podle ní je účinnější klasický. Taky říkala,že ho rozhodně doporučuje,že se tím i porod urychlí.

Lajko-ten olejíček na masáž se dá objednat přes internet,ale já četla,že se dá používat normální rostlinný,lisovaný za studena,tak ho používám,myslím že je slunečnicový,jen to dost flákám :-). Mohla bys mi poradit nějaký cvik na pružnost pán.dna?Znám asi jen samé zpevnovací.

Kočárek už přišel,je u tchynky (ta by nepřežila,kdybychom ho měli doma :-)).
Na tenhle týden mám ještě kadeřnici,zubaře:-(,koncert,poslední předp.kurz,a příští už budu jen sedět a čekat:-). Ba ne,dojde asi na to čištění spár dlaždiček zubním kartáčkem a přerovnávání. A kolem termínu se vrhnu na mytí oken a sex(doporučovala PA jako přirozenou metodu vyvolání porodu).

Ještě prosím o radu zkušené moderní maminy (Jiřka,Gábi)-nevím,jestli koupit ty kalhotky na jedno pužití,dá se v nich vydržet (myslím,jestli nějak neškrábou apod).

Mějte se všechny fajn a taky posílám blahopřání prvnímu Brusinčeti-Pavlíkovi. Tatínek by mohl blíže popsat průběh porodu v CAPu ve Vrchlabí,bude-li chvilka času?

Hana 38+3 tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 14:46

Já ty kalhotky měla po prvé a kopula jsem si je i na teď. Doktoři je doporučujou, protože se pod nimo všechno líp hojí..prostě to luftuje. Dokonce maminku, která ležela se mnou na pokoji, jí pro ně poslali, aby si je zakoupila. A to byla po císaři. A vydržet se v nich dá úplně v pohodě, dobře mi držely a nevadily. Sice jsou silně antierotický ;o), ale v tu dobu stejně nikdo na nic podobného nemaslí…teda alespoň já nemyslela :D
 Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 15:55

ahojte holky,
aj ja som si kupila jednorazove gatky, neviem, ci su pohodlne, pretoze som ich neskusala, no pripadaju mi velmi prakticke na prve dni po porode.
No ja mam zase iny problem, holky kupujete aj odsavacku mlieka? Je potrebne si ju zobrat uz do porodnice? Vlastne ja ani neviem ci ju budem vobec potrebovat. Zavisi mnozstvo mlieka ktore budem mat od velkosti mojich prs? Vzdy som patrila medzi ploche holky, takze zacinam si zvykat na myslienku , ze nebudem moct vobec kojit alebo budem mat nedostatok mlieka pre drobceka. Mate s tym nejake skusenosti?
Co sa tyka nakupov, postielku mame kupenu/aj ked este nie poskladanu/,au­tosedacku, dedacku na doma, vanicku, kociar, oblecenie mam kupene, hoci este nic poprane. No ja mam este vela casu, takze pomalicky si to do Vianoc planujem popravt a pozehlit.
Dnes som bola prvykrat na predporodnom kurze, vlastne sme sa len tak navzajom zoznamovali, hovorili o oplodneni , ako prebieha… o chorobach ako toxoplasmoza…mys­lela som si ze je nebezpecna len v prvom trimestry. no nie je to tak. je velmi nebezpecne ju chytit v akomkolvek stadiu tehotenstva.Takze holky davajte velikansky pozor co papkate. Pekny zvysok dna.

Adriana

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 18:00

…odsávačku bych pořizovala až po porodu, pokud bude potřeba. Já jí teda potřebovala už v porodnici, ale tam mi jí půjčili. A když jsem přijela domů, tak jsem vyslala manžela, aby mi jí koupil. POřídili jsme tu obyčejnou, ruční a úplně vystačila. Za pár dní se nabídka a poptávka srovnaly a už jsme jí nepotřebovali.

Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 18:39

Diky Gaby za radu, mozno je to naozaj zbytocne ju kupovat , prebytok mat asi nebudem a ak ano tak poslem milacka. Hoci si ho vobec neviem predstavit v obchode informujuceho sa o odsavacke. Taktiez si ho neviem predstavit ako asituje pri porode, to by som asi musela obskakovat ja jeho leziaceho na zemi. Nie zeby bol padavka, hra sa na silneho chlapa, no bolest a krv neznasa presne ako ja. Tak ho hadam ani nebudem nutit , aby tam so mnou bol, no mozno sa rozhodne inak. A co ty Gaby, a ostatne holky, bude manzel asistovat? Ja si tak prajem, aby tam so mnou bol, no nechcem aby personal obskakovat jeho namiesto mna:-] Adriana

kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.10.03 19:22

Milá Adriano,

velikost prsou se schopností kojit absolutně nesouvisí,naopak znám holky ploché,které kojily dlouho,a holky s velkým poprsím,které nekojily vůbec.
Manžel se zpočátku tvářil na to,že by byl se mnou u porodu,nenad­šeně,nechala jsem to uležet, pak sám přišel,že jo. Minulý týden byl se mnou na kurzu,kde se probírala pomoc tatínka u porodu,a říkal,že si neumí už představit,že by tam nešel. Tady je i spíš zvykem,že u porodu nejsme samy,i kdyby jsme si měly sebou vzít kamarádku či maminku.

Ahoj
Hana

kairo
Kecalka 115 příspěvků 28.10.03 20:30

Hojky Berunky a boučínci zakuklení i ten první možná i druhý vykuklený. ;-)

Moc Vám děkuji za ty pozdravy pro Norreen.

Dneska byl konečně krásný a odpočinkový den. Vyprala jsem další várku mimi věciček a pak jsme s mužíkem vyrazili k jeho babi na návštěvu. Cestou dom jsme se stavili na svíčkové v jedné moc dobré restauraci a já si opravdu moc pochutnala. Odpolendne jsme se byli projít a mohu Vám říct, že jsme měla takové zvláštní pocity jako kdyby se mimi chtělo ven. Začíná se těmi nožkami, které má dole pěkně tlačit dolů. Vždycky mi na chvíli ztvrdlo bříško a zase tu byl ten pocit. Na to, že máme podle MS termín až 10.12., tak mne to dost překvapuje.

Postýlka - Tak tu už mám doma tak měsíc a půl postavenou v dětském pokoji. Složili jsme ji když přišla (měli jsme ji tady v krámku objednanou) a už nám ji bylo líto rozkládat. Jinak máme vše až na kočárek a drobnosti z lekárny a pro mne. Tašku jsem ještě nezbalila, ale košile už jsou u mimi ve skříňce.

Jiřino s těmi okny tě obdivuji. To je jediná věc, do které jsem se celé těhu neodvážila. Nejdříve mi pomohla mamka no a v pokojíčku ho umyl mužík. ;-) Je to šikula.

Lajko díky za seznámek a s ím spaním, ti jen závidím. Někdy nemůžeme pro samé dloubání usnout i do půlnoci a ráno jak se hnu je hned vzhůru a mami vstávej. Je jedno jestli je sedm nebo osm. Prostě už ležet nebudeš, ale dost jsem si na to už zvykla. Tak mi to přestalo va.

Klystýr x Yal: Jsem taky zastánce klystýru. I nám PA říkala, že je ten rozdíl znát.

Jéé mužík už naříká, že to bude hodně stát, tak pa a zase se ozvu.

Kairo

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.03 21:21

… Kostka má pravdu. Na velikosti nezáleží. Já jsem toho příkladem. Nepatřím mezi ty vyvinuté, ale po porodu jsem měla tolik mléka…a prsa se mi tak zvětšily, až mi to vadilo ;o). Nebyla jsem na tu velikost zvyklá a musím říct, že mi překážely :D. Naštěstí to trvá jen pár dní, než se všechno sehraje.
Manžel byl u prvního porodu a doufám, že bude i u druhého. U nás je spíš otázka, jak na tom bude časově, jestli bude při ruce a hlavně jestli bude při ruce babička, která by hlídala prvorozeného.
A vůbec se neboj…já jsem měla taky o manžela strach jestli to zvládne a vydrží a zvládnul to na jedničku. Až mě to překvapilo!!! Myslím, že je to fajn mít partnera nebo vůbec někoho u sebe.
 Gábi

Misul
Kecalka 120 příspěvků 29.10.03 09:05

Ahoj Holčiny,

hlásím se do „služby“ :)

Hned musím reagovat, je mi moc líto Norreen, posílám moc pozdravů, ať bolístka brzo přebolí.

Tak jsem opět v práci, uvidíme jak dlouho tu vydržím doufám, že do normálního odchodu na MD. Řeknu vám, vůbec jsem nevěděla co se mnou děje, nemohla jsem chodit, sedět. ležet, čůrat … děsný. Závěr jsou tedy ty vazy, mršky, potrápily mě teda dost. Teď už je to lepší, ale 100% rozhodně ne, bříško tvrdne, tlačí, no v úterý jdu do poradny, uvidíme.
Navíc jsem taková nemotorná, v pátek jsem se snažila odsunout vzrostlou palmu a jeden list jsem si píchla do oka, tak jsem přemýšlela mám se kouknout nemám se kouktnout, měla jsem pocit, že mám ten list až v hlavě, ale oko mám a vidím, takže v pohodě. Pak jsem si málem rozsekla hlavu o kuchyňskou linku, jsem šikulka.

Evičce gratuluju k Pavlíčkovi, tak první miminko je na světě.

Jarničko, opožděně tě vítám

Všechny vás bříškule zdravím a těším se na příspěvky.

Jo a ty sexy kalhotky už mám taky, jenom nebudou silně průtokové? Protože já ani nvím jak vypadají ty porodniké vložky. To budeme čupr holky :)

Krásný den
Míša 26tt

Jarnicka
Stálice 70 příspěvků 29.10.03 09:25

Ahojky holky,

manžílek u porodu - u nás to bylo od začátku jednoznačné, všem kdo se manžílka zeptali, jestli půjde k porodu odpovídal ano, samozřejme. Asi před rokem jsem byla v nemocnici, operovali mě, a nikdo nevěděl jak to všechno dopadne - manžílek byl pořád u mně a byl mi obrovskou oporou. To najednou jeho firma šla stranou a nejdůležitější na světě jsem byla já. Moc si ho za to vážím. Tak si myslím, že i porod nějak spolu zvládneme. Holky , ale musím vám říct perličku - byli jsme na prohlídce v porodnici a zrovna v dobu, kdy tam rodila jedna maminka, jak jsme tak procházeli chodbou zrovna jsme ji v doprovodu sestřičky potkali ( PA říkala že do 15 minut je miminko na světě) a ta maminka strašně u toho křičela, až mi jezdil mráz po zádech a manžílek na tom nebyl o nic lépe - viděl nebo spíše slyšel porod v přímém přenosu . PA se střídavě věnovala nám a při každém zakřičení maminky odběhla se na ni podívat. My dokončili prohlídku a poté jsme strávili asi 20 minut v čekárně před porodnicí, abychom se oba vzpamatovali (manžílek byl na tom ale podstatně hůř). No jo jednoduché to nebude.

Holky jakou máte tašku do porodnice? Já pořád nevím do čeho si ty věci nabalit. Berete si nějakou menší cestovní nebo jenom igelitku? Poraďte, prosííím.

Dnes v noci mě tak nepříjemně pobolívalo břicho - napínalo se a pocitovala jsem možná i křeče , no prostě takové divné bolení - stává se vám to také? Dnes mi došlo emailem z rodiny, že miminko už může vyvolávat poslíčky , ale mě se to zdá nějak brzy nebo ne?

Holčinky opatrujte bříška ahojky

Evula 30t

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 09:43

od: Januska (nestíhám se ani přihlásit, sorry)

Ahoj spolutěhulky,
jsem dnes na skok v práci a tak se hned hlásím a moc, moc, moc Vás všechny zdravím! Strašně moc mi chybíte!

Musím konstatovat, že za tu krátkou dobu co jsem doma se to tady pěkně rozrostlo, takže zdravím a vítám i nově příchozí těhulky. Taky jsem si všimla, že toho naštěbetáte mnohem víc než kdysi, příspěvky už jdou pomalu ke stovce :-)))

Témat bylo mnoho, zkusím manželovi „sesmolit“ nějaké ty reakce aby je tady vložil, ať se taky zapojím trochu aktivně :-)

Dneska jen pár info o mě: vše je naprosto O.K. (až na páteř, ale ta už se bohužel nezlepší :-(), byla jsem na prohlídce ve 30tt včetně UTZ a byla nám opět potvrzena holčička, takže já už to beru jako tutovku - pod stromeček se nám vyklube ADÉLKA!!! Taky jsem začala chodit do předporodního kurzu a na cvičení, takže budu za chvilku chytrá jak opička, když sečtu všechny rady z e-mimča a všechno co nás učí tam :-)))

Byli jsme se taky podívat na dvě porodnice - Poruba jasně vede, je bezkonkurenční! Vypadá to tam spíš jak v hotelu než v nemocnici, je úplně nová, moderní, nepůsobí vůbec chladně, vše od začátku do konce se odehrává v jednom z porodních pokojů, které jsou skvěle vybaveny (dokonce i na alternativní způsoby porodů) - no prostě jsem jednoznačně rozhodnuta a vřele doporučuji (tedy těm blízko-ostravským :-)).

Jinak výbavičku už mám téměř kompletní, už máme doma dokonce i postýlku, právě dokončuji nebesa, mantinely, kapsář, povlečení apod. (zabavila jsem mamce šicí stroj a nějak mě to chytlo, takže se tím teď doma bavím). Pletení mi jde pomalu, takže se raději moc nevyjadřuji… (Brusinko - máš můj obdiv :-)) Teď se chystám pomalu začít všechno prát a žehlit, aby to bylo nachystáno jak má. Moc se těším, až zase budu moct všechny ty pidi-věcičky vytáhnout, kochací období mě jaksi ne a ne pustit :-)))

Tak já už budu muset pomalu končit, bohužel nemůžu to tady „okupovat“ dlouho, ale brzy určitě pošlu alespoň malý příspěveček po manžílkovi.

Sůvičko-Evičko: obrovská gratulace k prvnímu „brusinčátku“ Pavlíčkovi!!! Ať jste oba moc zdraví a spokojení :-)

Holčinky, mějte se krásně, opatrujte bříška, všem které musí ležet přeju, ať to co nejrychleji utíká a těm ostatním co nejkrásnější MD!

Janka (33tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 11:34

Ahoj Janusko,

se zájmem jsem si přečetla Tvé hodnocení ostravkých nemocnic…asi bych neměla ale nedá mi to. Jsem bývalá sestřička, pracovala jsem tam 2 roky a jsem stále v kontaktu. Nový porubský pavilon pro matku a dítě (jak to nazývají) je překrásný…sou­hlasím. Ale jakožto zdravotník bych do Poruby rodit nešla…vím, že jsou tam sestry studené jak psí čumáky, samozřejmě že ne asi všechny a přístup bych přirovnala k roku 1,2. Opravdu Tě nechci strašit, ale před měsícem tam rodila kamarádka dvojčata a byla nešťastná, nevěděla si rady, měla problémy s kojením a přístup personálu byl velmi chladný:(Je to škoda, protože to prostředí je tam fakt super - byla jsem, viděla jsem:o) Na druhou stranu v Porubě je velmi dobrá péče o nedonošené děti a dětské ARO, které v případě komplikací disponuje opravdovými odborníky. Jestli Ti mohu poradit…Fifejdy mají skvělé sestřičky (myslím tím jejich profesionální a lidský přístup), jednak je znám a jednak vím od holek, které tam rodily a potom jsou tam skvělí páni doktoři - fakt odborníci s praxí. Prostředí není asi tak luxusní, ale věř, že přístup personálu je důležitější…Nechci pomlouvat porubský špitál - sama jsem tam pracovala a odcházela s těžkým srdcem, myslím, že to prostředí tam je pro lidi fakt moc fajn, ale porubskou (bývalou zábřežskou) porodnici nepokládám za nejlepší v ostravě. Myslela jsem že se to tam změnilo, ale jak se tam občas přijedu mrknout a navíc tam v posledních měsících rodily mé kamarádky (také okouzleny prostředím), tak ten řístup personálu je opravdu tragédie - pokud tam nemáš známé…

Jinak Vám přeju zdravé miminko a pohodový pobyt v porodnici;)

Petra (37tt)

kairo
Kecalka 115 příspěvků 29.10.03 11:47

Ahojky,
moc zdravím při středě. Vběhla jsem za mužíkem do práce a využívám chvilky, kdy je na obědě.

Teda s manžílkem u porodu taky počítám, ale po pravdě si myslím, že se uvidí až v den D. Zatím si tom oc nepřipouštím, ale snad to psychicky unese a bude tam se mnou.

Ohledně tašky do porodnice budu mít sebou jednu takovou pevnější a prostornou. Dám si do ní igelitku s věcmi na porod a zbytek bude pro pobyt v porodnici.

Taky jsem Vám zapomněla říct, že jsme měli s manžílkem v pátek 6. let výročí svatby. Je to sranda, ale oba jsme si na to vzpomněli až v sobotu večer. 1. je to mimískem a za 2. Norreen nám taky zabírá hodně myšlenek.

Jinak dneska ještě trochu peru a odpoledne se chystám k zubaři. Jen na zabroušení a to nepříjemné mne čeká až po porodu. Vypadá to na 3 korunky, ale co, zuby nikdy nebyli mojí doménou.

Pa Kairo 34tt+1

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 29.10.03 13:42

Ahoj holky,
jsem tu dneska jenom na skoček, protože hrozně pracuju a tak nestačím reagovat konkrétně.
Jenom jsem minulý týden zapomněla na Sýkorku, takže to chci napravit. Na Eurotel data nonstop jsme se s manželem ptali a nakonec jsme se rozhodli úplně jinak a to hlavně z důvodu rychlosti stahování a přenosu dat.. Obrátili jsme se na jednu firmu, která instaluje internet „vzduchem“ tedy přes satelit. Stojí to měsíčně úplně stejně, ale rychlost je asi 10× větší. Nevýhodou jsou vstupní náklady v řádu několika tisíc. Vzhledem k tomu, že plánuju občas udělat doma něco do práce, tak potřebuju, aby stahování dat netrvalo celou věčnost. Eurotel má na druhou stranu výhodu v tom, že se můžeš připojit prakticky odkudkoli. Doufám, že jsem na nic nezapomněla.
Jinak v pondělí jsem utržila se svojí holčičkou z „divoké spermie“ rekord a to 12 hodin bdělého, kopacího stavu a dneska ráno jsem měla dojem, že jí mám až na plicích. No, není zlatá. Zato chlapeček kope jen když na něj šahá tatínek.
Dneska budeme zkoušet, jak naši kulturní pahýlci přežijou divadlo. Tak dám potom vědět. Pro ty co neznají naše šklebounky, tak rekapituluji: „nemáme rádi žádnou hudbu, televize nám vadí a kino vyloženě nesnášíme“, tak uvidíme, kam zařadíme divadlo.
Zatím pa
Natálka+šklebou­nci (30tt)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 29.10.03 15:32

ahoj holky s bříšky i bez :o)
Tak jsme zase tady :o)
Dneska jsme byly na kontrole, vše je OK. Váha narůstá, stejně jako bříško. Přes bříško máme 104 cm - jsem zvědavá, kam až poroste! :o) Prsa mám o dvě čísla větší, lépe řečeno o dvě a půl :o) Hlavní je, že je Aňulka v pořádku.
Deníčky čtu pravidelně, jen nestíhám reagovat.
První, co mi dneska padlo do oka je chuděrka noren s Píďalkou… moc mne to mrzí. Až mne zamrazilo a vyhrkly slzičky…

K ostatním tématům - Marti - jsem ráda, že už jsi OK a že už nemusíš jen ležet. V každém případě se hlídej! Já všechno dělám na etapy - jak cítím, že mě bříško tlačí, tak si jdu lehnout a jakmile je mi lépe, pokračuju v práci.

Holení - sama si holím jen nohy, používám Niveu pro ženy a je to OK, když jsem zkoušela jiné metody, chloupky se podebíraly. A teď jsem si z rozmaru ostříhala podvozek, není to špatné :o) že bych zůstala u ježka?? :o)

pletení - s velkým přemáháním se mi snad podaří dodělat Sluníčkovi šálu, musím pohnout, aby ji neměl až po zimě :o)

pečení - nejdříve jsem byla překvapená, proč teď pečete cukroví, ale pak mi to došlo! Budete mít lepší starosti o Vánocích, než cukroví!!! Já po dlouhé době včera upekla bábovku a dneska už zbyl prázdný talíř :o)

Škytání - tak dneska Aňulka poprvé dostala škytavku a když tatínek poslouchal, tak konečně poprvé uslyšel její srdíčko!

Mějte se krásně, hlídejte se a nepřepínejte se!

Andulka + Aňulka
26+3

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 29.10.03 15:48

Ahoj Aňulko,
chceš ještě poslat nějaký paragony?
Natálka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 29.10.03 18:02

Ahojte,

už jsem tady zase, abych se připojila do diskuse.

Manžel u porodu - v „naší“ porodnici je to tak, že tam může být, jak chce, pokud je všechno v pořádku, nechají ho tam ještě dvě hodiny po porodu i s miminkem. Na nadstandartu je dokonce rozkládací křeslo, kde si taťka může schrupnout, když třeba první doba porodní trvá moc dlouho. Je fajn, že ho nevyhazují, když rodičku doveze, s tím, že ho pak na porod zavolají. Osobně si myslím, že právě v té první době je tam tatínek nejužitečnější. U samotného porodu, už je to asi celkem jedno. My jsme domluvení tak, že tam se mnou manžel bude, i když přímo na porod se moc necítí. Tak se prostě v tu chvíli rozhodne a buď zůstane, nebo si skočí na kafe a pak se zase vrátí. Já věřím, že to zvládne se vším všudy, ale nutit ho nebudu. Pro mě je důležitý, že tam nebudu sama s cizíma lidma a taky jak ho znám, asi nepoznám, jestli mě bolí břicho smíchy nebo od kontrakcí:-)) No, zkušený maminy si teď možná ťukají na čelo… já se nechám překvapit.

Adriano - taky můžu ze svého okolí potvrdit, že kojení a velikost prsou spolu nesouvisí, takže se nestresuj, to je horší než malý prsa.

Kostko - poslala jsem ti to na mail.

Gábi - chtěla jsem se zeptat, jak jsi pletla ty bačkůrky a rukavičky.
Zkoušela jsem papučky podle toho návodu, co jsem tady kdysi našla (možná byl od tebe), ale měla jsem moc tlustou vlnu, tak mi vyšly botky tak na roční nebo ještě starší dítě, kromě toho by byl asi problém se sešíváním, vypadalo to divně.

Kairo - to vaše mrně bude teda pořádnej kopálista. Nefunguje ani změna polohy na spaní? Nám se Lochneska nejvíc lochní, když ležím na zádech, na boku za chvilku usne.
Ber to zas z té lepší stránky, budeš mít líp natrénováno na noční kojení :-)
Taky držím palce, ať se mimís ještě neklube, třeba ty kopance jsou od toho, jak se snaží přetočit do netopýří polohy.

A ještě jsem se chtěla zeptat, kde se kupují ty jednorázové kalhotky?

Lajka s Lochneskou (31tt+4)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 18:39

Norren, aj mne je strasne ale strasne luto tvojej velkej straty. Viem, ze z toho von ti nemozeme pomoct sa dostat, aj ja patrim medzi tie, co im je to velmi luto a drzia ti prsteky aby ti lekari zistili pricinu a aby buduci drobcek u teba ostal do konca a mali ste ty, tvoj partner , tvoja rodina a my na emimine veeeeeeeeeeelku radost. drzim ti prsteky a nevzdavat sa!!!!!!!!!!!
Adriana

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 20:26

…předem upozorňuji, že nejsem žádná zkušená pletařka :o)
Ponožky jsem pletla na 4 jehlicích a začínala jsem od okraje (od entlu). Pak jsem jen ze dvou jehlic vypletla patu, vrátila se zpátky, znovu 4 jehlice až ke špičce, kde jsem ubírala očka. Rukavice jsem dělala podobně. Hrozně špatně se to vysvětluje…ale taky mi z toho vyšla taková teplá ponožka ;o)
 Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.03 21:01

Zdravím opäť po pár dňoch!
Len z rýchlika - nové nemám nič, až nato, že moje už aj tak obrbruško sa rozhodlo rásť snáď každý deň o centimeter, takže už mám úctyhodných 106cm a to naťahovanie kože a následné hryzenie a svrbenie je niekedy fakt neznesiteľné…

Marty - kúpený už máme kočík, postieľku, autosedačku, obliečky, baldachýn, 90% vecičiek na oblečenie. Kočík je rozložený a pobalený v sáčkoch, ale vlastne ho nemám tak úplne doma, pretože je v dome, do ktorého sa budeme sťahovať, až keď bude konečne obývateľný. A to je práve dôvod, prečo je aj postieľka ešte zložená a vecičky neperiem ani nežehlím, lebo jednoducho nemám kde, nemám na čom a hlavne ich nemám kam uložiť. Takže čakám, kedy sa do toho budem môcť pustiť a dúfam, že to stihnem včas. Nad poverami som tiež premýšľala, to je jasné, ale aj tak si myslím, že ak sa má niečo stať, nebude to preto, že máš doma nachystanú výbavičku. Rozhodne nechcem riskovať, že nebodaj porodím skôr (kamoška porodila úplne nečakane o 3 týždne skôr a všetko bolo v poriadku, takže to nepovažujem za tak neobvyklé). Skrátka, chcem mať všetko nachystané podľa možnosti včas, načo si zbytočne pridávať stres. Takto si to aj tak viac vychutnám, no nie? :-)

Manžel pri pôrode - od začiatku sme to brali ako samozrejmosť, že tam bude, obávam sa len toho, že „vďaka“ novému nariadeniu a existencii už len troch pôrodníc, tam bude plno a nepustia ho tam :-/

Masáž hrádze - na začiatku tehotenstva som bola pevne rozhodnutá, teraz už to tak ružovo nevidím. Mám to tam dole celé nejaké citlivé, akoby napuchnuté, dokonca ani pri najvyššej opatrnosti sa po akýchkoľvek sexuálnych pokusoch nevyhnem pobolievaniu, takže si to vôbec neviem predstaviť.

Klistýr - priznám sa, mám z neho trochu strach, všeobecne sô mi zrýchlené črevné pochody veľmi nepríjemné, ale viem, že pomáha, tak dúfam, že to zvládnem. A nejaký Yal, to poznám len od vás, u nás to akosi nikto neponúka…

Pletenie - na to som ľavá, zo všetkého nakoniec vyrobím superpevnú rohož :-))) Šitie - zatiaľ som odvážna, aj keď to nie je moja doména, a dúfam, že náhradné oblečenie do postieľky zvládnem, keď budem mať predlohu v tom kúpenom…

Tak sa majte krásne
Lulu 29tt+0

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.10.03 21:26

Ahoj holciny!
Tak jsem se konecne dokopala k tomu, abych neco i napsala… spis to bylo asi tim, ze jsem nevedela jak zareagovat na velikou ztratu Norreen, nemam rada takovy ty litostivy reci, protoze si nemyslim, ze pomuzou, spis naopak. :( Ale je fakt ze i me to hodne rozhodilo a neudrzela jsem se neplakat. A tak i jako kazda ji prala, i ja bych ji chtela poprat aby ji to jeji velikansky ( malilinkaty) pranicko brzo VYSLO a byla stastna… :) !

Pak bych chtela poprat Evice hodne zdravicka a pevnych nerviku a Pavlickovy krom toho zdravicka i hodne lasky od rodicu!!

Jinak jsem dnes byla opet cvicit, tak doufam, ze se dnes zas nebudu valet v posteli bolesti a podari se mi normalne usnout. :)
Jinak nase holcicka chytila v pondeli vecer skytavku a chudak si v ni asi 5min pochodila… A pak jsem si vsimla, ze kdyz lezim u TV na pravym boku tak za chvili nemuzu dychat a boli me jakoby leva plice a nebo u srdce… zmenim polohu a hned je vse OK. Ale koukejte se se v leze na zadech.- :)))
Jinak jsem byla v Ne s mamkou v Praze v IKEE a pokoupila jsem si tam levny veci na stromecek na vanoce, a druhy den jsme si vyrazily do mesta a v TESCU (nebo je to TESKO? … no to je asi jedno, proste byvaly Prior) jsem pokoupila do postylky mantynel s medvidkama a neco jako hraci deku, nebo spis letni prikryvku (hneho-bila drobna kosticka) s s medvidkem uprostred - souprava za 359,– Kc a mam z toho desnou radost. Je to vlastne prvni vec (krom kocarku) kterou jsem koupila. Vecicek na holky mame ze by v tom odchodil 1 rok celej detskej domov :) tak ani nic novyho kupovat nebudem, prebalovaci podlozku a postylku mame taky takze me nejaky veliky vydaje necekaji..... nedovedu si predstavit, ze by sme to meli vse kupovat..... to vas nektery lituju, a tebe Natalko dvakrat. :)))
Zitra jdu na kontrolu tak se potom ozvu a doufam, ze bude vse OK.

Jinak je to asi vse, no ja si zas vzpomenu az budu mit vypnuty poc. :)
Jdu se nalozit do vany, ale moc se mi nechce. :-/

Tak papa Darka + Pidalka 26tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 29.10.03 21:39

Tak to jsem presne vedela, ze si jeste vzpomenu. :)
Pleteni: tak to u me nehrozi, Brusinko, klobouk dolu a pred vam ostatnimi co pletete take smekam. Ja a moje pletaci skore je 1,5 svetru na me a nekolik rozpletenych. :))) Ale zato ta 0,5 svetru byla 3-barevny vzor a nosim ho, ale musela jsem se o 0,5 pleteni podelit s mamkou. :))

Otec u porodu: (samozdrejme ditete :) - meho by zbirali na podlaze a odvazeli by ho na JIP ) uz od zacatku rika, ze pokud budu chtit tak tam semnou bude, ale musim pry rodit lichy tyden, aby nemel sluzbu, protoze to by za nej nikdo jit pinglovat nemohl. :) Takze muj termin mi vychazi na 7.2. coz je suda sobota, tak pak budu asi 2 dny zavesena za nohy u stropu, aby si holcicka nerozmyslela ze chce ven a od pondelka ji nejak pomuzem aby tam pak nezustala jeste tyden. :))) Proste ji to musim jeste nejak naplanovat. :)))

No, ted uz se du opravdu nalozit do vany. Tak cau a zitra po kontrole papa Darka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.03 10:58

A mame tu stvrtok,
vonku tu mame slnecno, no chladno a veterno. No doma je krasne teplucko. Viditelne tu mame jesen. Posledne 4 dni tu prsalo, co sa tak casto na riviere nestava. No po tom velkom suchu a poziaroch, to pode a rastlinam len a len prospeje. Dufam, ze cez viken sa nam opat ukaze slniecko, a my budeme moct vyrazit do Mnichova, chceli by sme ho navstivit len my sami dvaja teraz v novembri, pretoze v decembri pred Vianocami bude v:,–(e vela ludi a v januari sa neodvazim ist na tak dlhu cestu autom. No a buduci rok to uz bude ine s drobcekom. Zaujimalo by ma, kedy budeme schopny chodit s drobcekom po takychto viletoch. Myslim , ze prve 4 mesiace, to nebude velmi mozne. No v lete by to malo byt lahsie. Aspon si to myslim. To by som ale chcela ist na dva mesiace k nasim domov na Slovensko. Aby sa aj oni potesili z nasho drobceka.
Vcera sme kupili svokre letenku , bude s nami travit Vianoce. / 2 tyzdne/. Tak som zvedava ako to zvladneme. Takze rozmyslam co jej kupit pod stromcek. Nemate nejaky dobry napad? Pretoze ja absolutne neviem co jej kupit, a co vase polovicky, mate uz nejake napady? pretoze moj drahy dostane stale nieco na oblecenie a to uz ma plnu skrinu. Chcela by som vymysliet tohto roku nieco specialne. No musim porozmyslat.
takze holky sem s napadmi.

Adriana+drobcek

vajo
Kecalka 272 příspěvků 30.10.03 11:40

Ahoj spolutěhulky,

hlásím se do nového deníčku. Manžílek mi zadal plno práce na PC do firmy a tak si dávám zaslouženou pauzu na emiminu. Naštěstí tady manžílek není, aby mi to moje brouzdání okomentoval O:)))).
U nás je vše v nejlepším pořádku, náš malý vetřelec kope a kope - hlavně v noci. Dokonce už zkrátil frekvence takže i manžílek si užívá nadskakování mého břicha a při výkopu si vždy výskne. Takže absolutní rodiná idilka. Taky jsem manžílka přimněla, aby si nastudoval něco o porodu - dovezl totiž z Turecka kamarádce, která čerstvě otěhotněla, těhu knížku a tak jsem mu doporučila, aby před předáním si něco nastudoval. Tváří se ted trochu jako expert, ale uvidíme, jak se bude tvářit až to na mě přijde O:)))).

Jinak jsem se v předporodním kurzíku dozvěděla, že si máme vzít s sebou do porodnice TANTUM ROSU - jedná se o zevní výplach, který je dobrý aplikovat po porodu. Má prý jak desinfekční, tak anestetické účinky a je zcela na přírodní bázi. Možná to už všichni znáte a já jen nosím dříví do lesa, ale pro jistotu to uvádím. Dostane se to v lékárně asi po 5-ti balíčcích.

Tak to by pro dnešek bylo vše. Gratuluju ještě moc a moc Evičce k robátku.

Eva + Melika 31+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.03 12:54

Ahoj Bříškule,

dneska mám odpolední „směnu“ tak jsem tak těšila na internet, juuuu, krásně si počíst a zjistit kdo z „dovolenkovaných“ se ozve.

Andulko, jsem ráda, že jste obě holky v pořádku, opatrujte se.

Darko, super plánování, nejlepší je to zavěení u stropu, to mě rozesmálo :D

Lajko, u nás je to podobné, manžel říká, že se mnou bude celou dobu, jen neví jestli se cítín na samotný porod, nutit ho samozřejmě nebudu, myslím si že hlavně budu potřebovat odreagování, kecat a kecat a nemyslet na bolest (no naplánovaný to mám dobře, jaká bude realita???)

Marty, to je skvělé, procházka po chladné Praze, to chce hned potom zaplout do pelíšku a schrupnutí je úplně nej :)

Natálko, tak co Šklebounci a kulturní zážitek?

Dneska si z práce na chvíli odskočím, viděla jsem docela pěkné kombinézky nebo kombipytlíky (ty s těma rukama ale bez nožiček - ježiš to je popis) tak vytáhnu manžela. Pořád řeším jestli koupit nebo počkat, pak si říkám na co čekat, no prostě se nedokážu rozhodnout, už jsem toho obešla dost, ale nejvíc se mi líbily v C&A - takže rozhodující slovo nechám na manželovi, aspoň to pak budu moct na něj svést :D

Tak se mi zdá, že už všechny máte kompletní výbavičku, já jsem silně pozadu, ale už se teda taky budu muset do toho ponořit.

Se tu vykecávám a práce mi tu stojí, jdu na věc. Ještě sem mrknu.

Ahoj Míša 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.03 12:54

Hm a navíc nepřihlášená, takže

Mišul

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.10.03 16:11

Ahoj holciny!
Tak se hlasim do klubu lezavych dam. Zkracuje se mi cipek, tak mi Dr. zatrhnul jak cviceni, tak mi omezil vychazky a ze mam lezet a lezet a lezet. :( Denne polikam 8ks magnezia, asi to zacina byt v nasem denicku v mode. :) Za 14 dni na kontrolu, jestli se to pozastavilo, nebo jestli se furt zkracuje.

Marty: ty si lezela proc? Taky cipek?
Mam v tom nejakej hokej. Nebo ty si se zacala otvirat?

No, jdu poplatit slozenky prez internet a du se zas flaknout do postele. :-/ Prvni den to jeste jde - to se da jeste spat, ale co budu delat v noci a dalsi dny… to teda nevim.

papa Darka + Pidalka 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.03 17:04

Ahoj Darko,

koukám že si to tady pěkně střídáte, že vy už nevíte coby :D Samozřejmě si dělám legraci, to mě mrzí, hlavně lež ať ta mrcha čípek drží, žádný zkracování, to tak.
Já jdu na kontrolu v úterý, tak taky uvidím, jak dopadnem, břicho stále tvrdne, ale naštěstí ty šílený bolesti od vazů jsou pryč (snad jsem to nezakřikla).

Teď nevím jestli jsi doma už déle nebo až teď, já jen jak plánuješ mateřskou 6 nebo 8 týdnů?

Měj se fajn a hodně odpočívej

Míša (Mišul) 26tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 30.10.03 19:24

Cau Misul!
Ja jsem doma na rizikovce uz od 1.8. a mela jsem vychazky bez omezeni, pak jsem sla 1.9. na tu amniocentezu, 4tydny po mi povolili cvicit a vse okolo a ted uz to mam zas zatrhnuty. No, jinak jsem o tom neuvazovala kdy si nechat napsat materskou, ale ale 8tydnu pred by asi neprislo nikomu divny. :))) Na kdy to vubec vychazi, koukala jsem ze mame termin hodne podobny. :) A jak jsi na tom zdravotne ty? Doufam, ze uz lepe nez si byla (jen jestli si te nepletu s nejakou jinou. :))) ) Ja myslela ze mas kontrolku a ty porad jeste do prace i prez problemy?
 Darka

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 31.10.03 07:39

Posílám spoustu pozdravů!!!

Minulý týden jsem věnovala mohutnému zařizování všeho možného a udělala jsem si radost s vypráním a vyžehlením mimi věciček - jsou to úžasně nádherně roztomilý pidioblečeníčka - - opravdu si to užívám! Dávám rovnou stranou věcičky, ve kterých povezu mimi z porodnice, takže první taška bude skoro docela sbalená - teď už jen tu co bude pro mě - ach jo - jenže do té jsem zjistila nějak nemám skoro co dát … no nechávám až na později. Jinak na doma mi schází už jen došít kapsář k přebalovacímu pultu a snad si myslím, že budu s přípravami hotová - no jestli se ještě něco nevyvrbí. Dnes by mělo být hotové i naše fáro - nechali jsme přidělat pásy na zadní sedadlo, takže snad i tohle bude O.K.

Myslím, že jsme donakoupili poslední věci nad kterými jsme váhali - takže máme polohovací lehátko nadoma a hrazdičku plnou chrastítek - takže se náš byt pomalu ale jistě mění ve hračkářství.

O víkendu si vzal partner dovolenku na pondělí a celé 4 dny jsme věnovali předělávání bytečku, takže máme postýlku a přebalovák a přestaven nábytek - takže jsme na příchod třetího človíčka už asi totálně připraveni - je to najednou hrozně reálné, že s námi za chvilku štěstíčko už bude - doufám, že se mu u nás bude líbit …

Taky už máme dětskou doktorku - ordinaci má asi tak 100 m od našeho baráku - takže opravdu blízko - jeví se sympaticky a upovídaně - z toho mám radost, určitě se od ní dozvím co budu potřebovat - a tuším, že toho nebude málo - jinak jsme domluveny, že se za mnou a za miminkem staví jen co se vrátíme z porodnice - takže pohoda - mám telefon domu i na mobil a prý mohu volat kdykoli - tak doufám, že toho nebudu muset využít.

Jinak jsem zjistila, že se nápadně často v naší ulici potkávám s pořádnou bříškaticí - tak včera už jsme nesmělé úsměvy vyměnili za pozdrav a několik společenských vět - takže termín porodu má týden přede mnou a bydlí téměř přímo naproti přes ulici - tuším, že se rýsuje další společnice na vožení kočárku - uvidíme jestli se skamarádíme …

Tak si jdu přečíst poslední dva deníčky a zjistit co je nového - hnedka potom zase něco málo napíšu - je to hrozný absťák - po tom internetu …

Přeji krásný den Sýkorka 37tt+4

Misul
Kecalka 120 příspěvků 31.10.03 08:19

Ahoj Těhulinky,

dneska se mi hned lépe vstávalo do práce, je pátek a víkend před námi. V sobotu jedeme k babičce má 80.té narozeniny, takže to vidím na slušnou přežíračku :D

Darko, sotva jsem to napsala tak mi došlo, že jsi doma už od srpna, hold ta paměť :)) Jsem průzkumničila a zjistila, že jsem na tom s termínem opravdu skoro stejně, to jsem zvědavá jak to dopadne, kdo dřív:D a kde budeš rodit? Mě už je líp, no člověku odtrne … uvidím co mi řekne doktor v úterý, jdu do poradny, tak uvidíme, jestli bude všechno jak má být, každopádně nejpozději začátkem prosince už bych byla doma, ale když se zase vystykne nějaký ten problémeček, bez váhání zůstávám „lenošit“.

Marty, správně děláš, pomalounku polehounku :))

Sykorko, takže jste naprosto připravení na příchod nového človíčka, nádhera

Kombinezu bez nohou nemáme, kdyby náhodou jste někde natrefily, na pěkný ne moc drahý, sem s tím, čím víc inspirací tím líp. Manželovi se ta v CaA zdála moc malá, já teda nevím byla to velikost 56, to je prý na 1 měsíční mrně, ale moc velký rozdíl v porovnání s 62 tam nebyl, já aby v tom to mrně moc neplavalo, tak nevím, Holky zkušené jak to máte vy?

O víkendu zjistím co mám, co nemám napíšu a sepíšu a začnu doplňovat, co kdybych dopadla „ležmo“, manžel je sice šikovnej, ale ..... Takže čekejte opět kopu dotazů :D

Já jdu pracovat (cha cha) pokusím se.

Mrknu jsem během dne

Míša 26tt

P.S. Holky líbí se vám jméno DAVID nebo je lepší JAKUB nebo MICHAL, my máme pořád problém se rozhodnout, chlapeček náš malinkatej, ještě bude beze jména

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 31.10.03 09:32

Ahojky!

Tak jsem přečetla oba dva poslední deníčky! Tolika novinek - naštěbetáme toho hodně, jen co je pravda!!

Evička: Obrovská gratulace k prvnímu brusinčátku Pavlíčkovi!! Přeji mu do života spoustu štěstíčka a radosti!

Nooren: To je mi šíleně líto - doufám, že se napříště miminko podaří, posílám obrovskou dávku trpělivosti a síly k překonání obrovské ztráty

Lulu a Marty1: tank - to je naprosto přesné vyjádření - taky si tak připadám - je to docela síla to obr břicho - už se docela těším, až se mimčo vyklube

Natálko: zírám na podložku proti pročůrání matrace - já kupovala též jakousi speciální, ale pouze za asi 45 Kč - to je sakra rozdíl ..

Amálko: myslím, že chytrá kniha o přibírání po 36. týdnu nelže - já přibrala zatím 18 kg - ale od toho cca 36. týdne už přibírám jen v rámci dne - takže večer víc než ráno, ale druhý den zas ta samá váha - takže je to celkem pohodička - naštěstí - doufám, že na tom budeš podobně

Petro, Natálko: děkuji za informace ohledně mobilního internetování - popřemýšlím jestli se dá internetovat i placením modemu na klasickou pevnou linku (podobně jako když se vytáčí z pevného telefonu) uvidím jaké budou ceny a pak se určitě nějak připojím

Brusinko: ať se ti kotník brzy zahojí! jinak s tím brněním prstů na rukou - to už mám tak 2 měsíce a přijdu si jako stará bába co má revma - doufám, že to po porodu přejde

Misul: u mě by vyhrál Jakub (i když pokud se nám narodí klučina bude se jmenovat Honzík) zatím váháme u holčičky - teď zrovna se rozhodujeme mezi Nikolkou a Lucinkou (ale jinak se rozhodujeme každou chvíli mezi jinými variantami ..)

ad tatínek u porodu: veselá historka - známá vyprávěla, že její manžel u porodu byl a když malá lezla ven, tak musel na chvilinku odejít neb mu bylo nevolno, zato, když se rodila placenta, tak zíral o sto šest - i se ho sestra ptala, jak to že placenta nevadí a miminko posílá tatínka do mdlob - odpověděl jednoduše - jsem kuchař

Jinak ještě pár poznámek z těhukurzu:

  • s miminkama se nesmí do mrazů větších než -5 stupňů celou zimu - a jak je pod nulou, tak se kočár nesmí nechat stát na místě - je třeba drncat, aby se mimi prohřívali svaly
  • žehlit oblečky na mimi se musí jen než se zahojí pupík - pak už se nemusí (ale PA říkala, že nám to nedá a stejně žehlit budeme …) ale překvapilo mě, že ta nutnost je tak krátká
  • před stříháním nehtíků se mají nůžky otřít lihem na pupít - aby nevznikly zarudlé záděrky okolo nehtů

Jo ještě jsem se chtěla zeptat - mám od potencionální tchýně takové ty plátěné košilky s vyšívanýma límečkama - prý je naprosto nutné, aby v tom miminko šlo z porodnice - no mě se zrovna móda vyšívaných límečků a zavazovacích košilek moc nelíbí - nevíte, jestli už to není ve stavu přežitku?? pro jistotu mám košilku sbalenou, ale fakt si nemyslím, že do toho kdy miminko obleču ve srovnání s moderníma měkoučkýma tričkama a kabátkama ta plátěnka jasně prohrává … jo a zavinovačka - to je další kapitola sama pro sebe - sice jsem ji vyžehlila a vybavila zateplovací vložkou - takže tedy mimčo z porodnice pojede v krajkované zavinovačce, dokonce se mi zdá, že bude i celkem praktická, ale do líbivosti má tedy daleko …

Úplně jste mě nahlodaly s debatou Yal vs. klistýr - tak jsem byla rozhodnutá, že si řeknu o Yal a doma naaplikuji a vše zvládnu na své známé toaletě a teď nevím, jestli to teda nenechat až do porodnice - no mám co rozmýšlet

Zatím balím věci do porodnice do batohu - neb nemám jiné zavazadlo a zároveň nemám kam věci dát neb ve skříni jsou už nastěhované vyprané mimi věcičky - ale s jakým zavazadlem vyrazím ve finále, to zatím netuším … Budete si s sebou brát svačinku do porodnice? PA nám říkala, že pro tatínky máme mít svačinku určitě, že na hekárně můžeme setrvat dlouhou dobu a tatínkové, že s plným žaludkem pomáhají lépe - my pravděpodobně na jídlo pomyšlení mít nebudeme, takže jen nějaké pití …

Mějte se moc a moc hezky
Zdraví Sýkorka

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 10:05

…jestli máš na mysli, takové ty košilky s límečke, zavazovací na šňůrku…tak ty jsem zdědila ještě po mě a po bráchovi, ale vůbec jsem je nepoužívala. Za prvé mi bavlněné bodíčko příjde příjemnější a teplejší a za druhé líp drží. V košilce se mimís párkrát zavrtí a má jí pod krkem. Takže já košilky nepoužívala a ani používat nebudu. A co na tom záleží v čem pojede mimi z porodnice??? Důležité je, aby mu nebyla zima a ne jestli má košilku s límečkem, kterou nikdo stejně nevidí…
Gábi 35tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 10:09

Možná si některá pamatujete, že v půlce září měl manžel autonehodu a autíčko se tak stalo nepojízdné.
Vrak se nám podařilo prodat na součástky, něco zaplatí pojišťovna /jsem zvědavá kdy :o(/. Takže v podstatě máme penízky na nové /teda ojeté/.
Takže držte palce, manžel se jel dneska podívat na nějaké auto!!! Doufám, že bude vyhovovat!!! Strašně by se mi ulevilo, kdyby jsme znovu byli pojízdní!!
Gábi 35tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 10:16

Ahoj Sýkorko,
předem prosím o fotku před nástupem do porodnice s baťohem vepředu i vzadu :-)))))) Jinak moje dvě kamarádky stejně YAL dostaly až v porodnici a domácího prkýnka tedy nevyužily a do porodnice si jídlo braly, ne pro muže, ale i pro sebe, PA jim na kurzech poradila detske piskoty a jeste neco …myslim suche testoviny (???? snad nekecam), zkrátka asi 3 potraviny pro dodání energie. Tolik zase vpád laika :-))
Mějte se
Claudie

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.10.03 10:24

ahoj holciny!
Tak prvni den zdarne za sebou. Lezim poctive, ale u poce sedim a tak 3× denne vyjdu ven s pejskem okolo baraku. Chudak mala, ta bude naspana. Dava me pokoj, pokud se po mne muze valet a vecer semnou spat v posteli. To ji vyhovuje, prestehovala jsem se totiz z loznice do pokojiku na normalni postel (mame totiz postel vysokou 1,15m a spatne se z ni slejza).
Misul: U me by vahral Michal, ale nevim jestli nejsem ovlivnena tim, ze jednoho doma mam.:) A potom Kubik. Rodit budu v Pardubicich a kdyz se jim to povede tak v nove otevrene porodnici, kterou prestavuji uz asi 3-4 roky. :)
Docela slusnou kombinezku - pytel na mimi meli v Hypernove v akci, myslim ze ta akce trva jeste ted, ale nejsem si jista a stal nevo okolo 350,–

Marty: Kolipak stoji takovy kosik na koleckach? A kde se to kupuje? Ja sem ho shanela, ale asi spatne. :) Postylku budeme mit v pokojicku a ten je na konci bytu a kdyz budu v obyvaku a nebo v kuchyni, tak bych taky chtela neco mobilniho v cem by mimi spalo pres den.
Doktor o zanetu nic nerikal a CS nevim, pokud je to FUNELING (nebo neco takovyho) tak tam mam 0 a poznamku ze hrdlo je pevne zavrene. Jen ten cipek se za posledni mesic zmensil o 7mm.
Takze mi na:,–(il magnesko a setrit se a lezet a za 14 dni se uvidi jestli se to zastavilo.

Nevim (ted jsem mela telefon, a nevim co jsem chtela…) jo, uz vim. Mevim jestli je to tim magneziem, ale pripada mi, ze od vcera co jsem polkla prvni davku, tak me pripada ze si holcicka nacvicuje asi na spartakiadu a prebudovava si hnizdecko - proste sileny. No, uz si du radsi lehnout. :)

Tak papa Darka + zlobiva Pidalka spartakiadnice 26tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 10:38

Nepřihlášená Mišul

Jsem tu zas :D

Gábi, ať taťka dobře pořídí a vybere nějaké pěkné, ne moc drahé, slušně zachovalé a hlavně pojizdné autíko.

Darko, díky, díky, díky, Hypernovu máme docela blízko, tak navnadím manžela, abychom tam vyrazili. S tím magneziem, hmmm, pozoruju něco podobnýho, to je takovej divoch, to naše dítko, před chvílí mě tak děsně nakopnul, do pravého boku, pořád tam sbou mele, někdy to už fakt bolí - že se tak dobře trefuje na bolestivá místečka, zákeřnáček jeden.
Já mám po tom magneziu zase krapítek průjímek, navíc mám pocit, že od té doby co ho beru, je to po mě na WC jako po radioaktivním výbuchu, takže bez plynové masky ani ránu :D

Te´d jsem střepala jablíčko, nějak se mi zvedá žaludek, jakpak dlouho tam asi vydrží :) a odřela jsem si patro, auuuuu.

Holky opatrujte se i bříška.

Míša 26tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.10.03 12:42

Ahojda!
Tak jsem chvili polezela, prijela mamina, dovezla mi obidek - polotovar (polivku bez zavarky a bramburky s kvetakovym mozeckem jeste bez vajicek) a vytahla me na chvilicku ven. byla sni 2leta vnucka tak byla sranda - sla na velikou klouzacku a pak na houpacku a pak kocirovala pejska na vodaku. Ona na ni vzdy tak roztomile krici povely a Kessinka si stejne dela co chce a Kacenka se rozciluje. :))) Dovarila jsem si tu polivku a pujdu zas na chvili ulehnout a asi si podrimnout. :)
Misul porad lepsi mirnej prujimek nez zacpa. :))) A to ze se po tobe neda na Wc dychat je trosku normalni, ne. :))) A jestlito nekomu vadi tak at tam neleze. :)))
Hele dala jsem si tu praci a nasla jsem tu Hypernovu a akce je do 4.11. a je to Overal microfleece za 399,– vel 56-74 s kapuci. nevypadal spatne ale u nas ho meli jen v klucicich barvach. :( Ale to by ti asi nevadilo, ze. :)))

Tak jdu kouknout co davaji v TV a du asi spat.

Tak papa a ja sem zas nekdy juknu. Darka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 12:54

Ahojky,
tady nepřihlášená Jiřina :o)

Kostka - kalhotky na 1 použití jsem si nepořizovala a ani to dělat nehodlám. Ty síťované jsou mi odporné a prohlásila jsem, že radši nebudu mít žádné. Taky jsem při prvním porodu žádné neměla a prostě jsem byla „dole bez“. Když jsem byla v posteli, tak jsem vložku měla jen tak mezi stehnama a šlo to, při pohybu po pokoji taky, na delší pochůzky (do jídelny) jsem měla staré bavlněné kalhotky, které jsem rovnou vyhazovala. Nikdo neprotestoval - koneckonců když byla vizita, tak nám stejně předem hlásili, ať si spodky sundáme. Ty porodnické vložky jsou takové silnější, asi jako co my starší pamatujeme z mládí, a jelikož se mi stehna nahoře dotýkají, tak jsem neměla problém ji udržet jen tak. Hubeňouři se „šuplíkem“ mezi nohama (jak já říkám mezeře mezi stehnama :o) asi mají smůlu, ale takhle mi to přišlo prostě nejpohodlnější.

Adriana - odsávačku předem pořizovat není třeba, já ji zkoušela 1× v porodnici (půjčila mi spolubydlící) a stejně to s ní nešlo, takže jsem radši přebytek mlíka odstříkala ve sprše, protože mi dělalo problém to odstříkané pochytat. Víc nebyla potřeba. Myslím, že v případě nouze ji může manžel kdykoliv zakoupit v každé lékárně a ihned do porodnice donést, někde je i půjčují. Velikost prsou na množství mlíka fakt nezávisí, moje kámoška s nulkama kojila ostošest. Já se svýma éčkama teda taky, ale jelikož mlíko se při kojení tvoří průběžně, na velikosti zásobníků nezáleží. Takže neboj! Určitě to půjde.

Klystýr - teď koukám, že píšete Y po L a v knihách taky, tak se omlouvám za své hrubky. Ale jaksi ve vyjmenovaných slovech po L klystýr není, tak nevím proč se to tak píše. Tak by měli vyjm. slova změnit, ne? Slyšet, mlýn, blýskat se, polykat, klystýr :o)))

Kairo: moje mytí oken žádné hrdinství není, máme je nové, plastové a dosažitelné ze židle, takže nejsou nijak extra zadělané a není třeba je rozšroubovávat. Tudíž nejhorší práce je odstranit kytky z parapetu a pak je dát nazpět, okno samotné je umyté za 5 minut. Navíc jsem to dělala tempem každý měsíc jedno okno (ještě mi jedno zbývá). Záclony jsem neprala, ty chystám vyprat všechny najednou - manžel je sundá, pračka vypere a manžel zase pověsí. Prý i zamlada je doma věšel on, protože byl doma nejvyšší, takže mám vystaráno.

Taška do porodnice: já mám sbaleny 2 igelitky - jednu na hned a druhou až po porodu na pokoj (donese manžel). Jelikož tam žádné objemné věci kromě ručníků nejsou, je toho tak půl tašky, takže pohoda.

Včera na kontrole mě MUDr. moc nepotěšila - teda můžu si za to sama, pořád jsem se ptala na ten cukr, až mi řekla, že tedy mám jít příští týden už do Motola a že si tam s tím poradí, jestli mě pošlou na diabetiku nebo ne. Ach jo. Gábi, napsala jsem Ti mailík s podrobnostma o Motole. Ode dneška jsem oficiálně na MD, takže do 13.května mám vystaráno a pak se uvidí.
Divoška byla v poloze netopýří - kupodivu - ovšem zda je už usídlená natrvalo, to netuším. Ani mě Dr. vnitřně nevyšetřovala, prý to dělá naposledy okolo toho 30.týdne a pak když se to začne otvírat, tak se to už stejně porodí a jestli známe nebo ne hodnoty CS není podstatné - doslova: zbytečné sahání do maminy :o) Jo a váhový přírůstek +5 kg, pořád mám o 5kg míň, než když jsem šla rodit Jíru. Přes břicho 102 (tj. + 12 cm), při prvním porodu jsem měla 107, což tedy za týden nedoženu (Jíra se narodil v 35.t.) ale pokud to budu nosit až do prosince, tak možná ještě jo. Snad ne víc.

Tak to by bylo ode mne, mějte se fajn a po neděli zase ahoj.
Jiřina, 34 + 1

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 15:06

Ach joooo, tak jsme stále bez auta. Ač bylo inzerováno, že auto je v perfektním stavu a nahavarované, tak i můj mažel poznal, že muselo být, jak se říká " na totálku". Měl sebou kamaráda, mechanika a ten mu to jem potvrdil :o((( Už se vidím, jak si vezu mimíse z porodnice tramvají. Ještě, že nemusím cestou přestupovat :D

Jiřino: poslala jsem ti odpověd i s mým tel. číslem. Já jdu ještě ve středu ke svý a pak asi už taky do Motola.
 Gábi

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.03 15:57

Ahoj holky,
teda vy toho naštěbetáte. Tak jsem od Vás zase vstřebala několik rad a budu dělat večer doma před manželem chytrou.
Pokusím se reagovat jmenovitě, ale nevím, jestli na někoho nezapomenu a jestli jo, tak mi to prosím odpusťte, mám vás všechny móóc ráda.

Adriana: teda jsem asi trošku tupejší, ale já nevím co to je svokra, takže ani nemůžu dělat chytrou a poradit. Co se týče mého muže, tak ten dostane pod stromeček dva krásné šklebounky, i mašlí mu je převážu.
Nejvíc mě ale pobavil můj bratr, který na otážku co chce k vánocům řekl, že chce aby byl mír. My jsme teda fakt praštěná rodina.

Lajko - máme to úplně stejný. Manžel se taky rozhodne až na místě. Já jsem ho nikdy nenutila a sám se teď přiklání k variantě, že u porodu bude. Co se týče spaní, tak já mám pocit, že naše děti by nejraději, aby maminka spala ve stoje. Každá jiná poloha je jim nesympatická.

Lulu - přesně chápu co myslíš, když mluvíš o masáži hráze. Já to mám taky celé napuchlé, navíc mám teď pocit, že i otlačené od kalhotek, takže to fakt není nic příjemného, ale za porod bez nástřihu to asi stojí.

Míšo - kulturní zážitek úžasnej. Byli jsme na hře, která se jmenovala „Caveman“ a hrál tam Dušek, celé dvě hodiny sám. Šklebounci asi nechápali, ale oba jsme se s manželem celý dvě hodiny mohli smíchy potrhat. Je to obecně o rozdílech mezi mužem a ženou a musím říct, že jsem se v té hře několikrát našla. Vřele doporučuji.
Co se týče kombinézky, tak Ti neporadím. Šklebounci budou tuhle zimu ve fusaku, takže kombinézky budeme řešit až za rok.

Sýkorko - můžem mi napsat nějaký bližší informace o výměně těch pásů v autě. My je máme vzadu krátký, takže autosedačku taky nepřikurtujeme. Tak kolik to zhruba stojí a tak? Jo a za doktorkou si zašla sama, nebo tam stačí zavolat?
Co se týče košilek, tak naprosto souhlasím, už tedy nevím s kým, že jsou lepší bodíčka. Lépe se s tím manipuluje, neleze to z dupaček a miminku v tom není zima. Já povezu šklebounky už z porodnice rovnou v rychlozavino­vačkách i když mám i ty klasický. (jo, už vím s kým souhlasit. S Gábi)

Jiřinka - naprosto s Tebou souhlasím, taky patřím k lidem u nichž slovo „na jedno použití“ vyvolává paniku. Taky jsem si vyčlenila několikery bavlněné kalhotky, které pak vyhodím.
Jinak na sebe dávejte pozor…žádné mytí oken…

Marty - jak si na tom? Dej vědět, jak nám dáváš pozor na ženicha.

Darko - o spartakiádníkách bych Ti mohla vyprávět. Mám tam dva. Většinou je to tak, že když jeden spinká, tak ho zaručeně ten druhý vzbudí. Už se moc těším, až to bude takhle i až se narodí. A to prosím magnezium už nepapám.

Gábi - chápu tvé starosti s nepojízdností, já nevím co bychom dělali bez auta. Bydlíme totiž za Prahou a každý den dojíždíme do centra do práce. Teď budeme kupovat ještě jedno pro mě a není to zrovna jednoduché, když potřebuju, aby se mi tam vešel šklebouní dvojkočár a ještě šklebounci. Nerada bych volila, co nechat doma. Manžel má to svoje služební, takže si ho nebudu moct půjčovat.
No, myslím, že by to pro dnešek stačilo. Všechny se mějte moc krásně a dávejte na sebe pozor.
Natálka + šklebounci

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 31.10.03 17:11

jsem se ostuda nepřihlásila. Mě vůbec nějak spoustu věcí teď nedochází.....
Natálka+škebou­nci (30tt)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.10.03 18:42

Tak a jsem zase tu.
Uz jsem se lekla, ze ten kulturni zazitek Natalko se moc nelibil, kdyz si se tak dlouho neozvala - nebo ze bych neco prehlidla? :)
Pred chvili jsem mela navstevu. Mama, svagrova a 2× neter 7 a 2roky. Mamka a svagrova jeli koupiot nejakej zaves a nechaly mi je tu obe. Ta starsi vyfasla Kessinku a sla vencit mezi panelaky s mobilem a ta mensi mi tu zustala. :) Bylo ji hned plny 3+1. :))) Nejvice ji fascinuje carodejnice (asi 0,5m velika zavesena nad TV v obyvaku) O ty mluvi uz asi 2mesice a rika ji TAVENICE enom lacka, nic nedela visi u Daci v obyvaku, nyc nedela… (doufam, ze nemusim prekladat. :)) Kdyz se vratila ta starsi se psem tak zaclo to pravy rodeo. :) Jak rika mamka - Hlidat Kessinu, Kacenu a Karolinu delsi dobu tak zachvili lomcuje mrizema v Havlbrode. :)))
Kacenka lezla, no spis vytirala vlastnim telickem kuchyn a napodobovala Kessinku u toho se navzajem oblizovali atd… Pak se sni honila a delala pejska, ze kdyz se vratily z nakupu tak sem je privitala se slovy vemte si ty zvirata a bezte pryc. :))) Ale uz je uklizeno a ja se du zas flaknout k TV. :)

Gabi: lepsi zadny auto nez dalsi vrak. :) Neboj urcite na nejaky slusny narazite. A co se podivat spis do bazaru nez pres inzerat?

Kalhotky na 1 pouziti: Mluvila jsem ted s kamoskou a ta mi rikala,ze v porodnici davaji kalhotky zavazovaci, ze to neni teda nic mo, ale da se to snyst i ty vlozky. Takze kalhotky jednorazovky asi vynecham.

A klystyr X Yal myslela jsem si ze si taky necham spis napsat ten Yal, ale asi jste me utvrdily a presvedcily o Klystyru ze je lepsi. A holky prezily to jiny tak my to taky prezijem, nejsme snad zadny backory. :)))

Jirino: Zkus navrhnout zmenu vyjmenovanych slov, hlavne v tom spojeni co navrhujes - to je dobry. :)))))

Ted zjistuju, jak jsem na zacatku tehotenstvi nemohla sladky ani citit, tak ted bych mohla byt zivena jen na samych banankach v cokolade, buchtach a podobnych sladkostech. :))) To asi budu vypadat. :)))

Jo, jeste plateny kosilky z roku 1 2 takze po nas. :))) Prodavaji se jeste ted a stoji prez 100,– a kazdej je doporucuje, je pravda ze ta starsi generace nasich maminek, ale ja si myslim ze je budu pouzivat. Mam jich ve vecickach asi tak 20 ks a jsou tam i novy kousky. Stejne je to jen na chvilku a nedovedu si prestavit, ze bych dokupovala jeste asi tak 10ks bodicek, sice tam nejaky mam, ale neni jich moc, spis ty kosilky. No, uvidime, treba jeste zmenim nazor az se mi budou delat uzle. :))))

Tak papa Darka

MartinaV
Kecalka 220 příspěvků 31.10.03 21:45

Ahoj holky,
váš deníček si pravidelně pročítám, ted zrovna nad vašimi přípravami na finále vzpomínám na to svoje. Držím vám všem palce, to bude miminek…

Marty1 - diky za pripsevek do našeho deníčku, moc mě taková slova potěšila. Jsem ráda, že jsem mohla někomu aleposň takhle pomoct. Ty obavy ze všech těch testů jsou děsný. K Podolí - rodila jsem tam a byla jsem moc spokojená.

Tak se mějte hezky, já vás budu číst dál a vzpomínat :-) - pokud náš chlapeček dovolí.

Martina a Matěj

HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 01.11.03 09:48

Ahoj holky i bříška!
Pro všechny,které znáte Monči28 z chatu mám krásnou novinu!
Dnes v 7.33 h. se jí narodil Martínek.
Váží 3400g,měří 50 cm.Oba jsou v pořádku a určitě moc šťastní.
Mončo,ještě jednou gratuluju a přeju moc štěstí s vaším chlapečkem.
Hanka a Klárka(od Šulánka a Veroniky)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »