Brusinka - 39. týden

Těhotenství

Zdravím všechny, maminky, těhulky i ostatní, Ještě jednou velká gratulace Kostce k Pavlíčkovi. A teď, že by přišly na řadu holčičky? Žeby???? Sýkorko? Kouknuli do seznámku, tak vidím nezavěšuj, jsi v pořadí..... což? Přeji Ti, ať se brzy dočkáš. Už máš vše nachystáno, a jak čtu, hoříš nedočkavostí :))

Hanulka se též brzy dozví termín, no už se těším na další přírůstky. Odstartovali nám to tu kluci, ale holky jim to beztak co do počtu nandají :-))

Moc držím palečky Lucus. Tfuj tfuj tfuj ať mražáček (čci) zatnou drápky a vydrží!!!! Tfuj tfuj tfuj.
A také pátečním testovalkám..­....dvěma čárkám ZDAR!!!!!

V pátek jsme byli s Myšinkou a manželi na porodním kurzu. Pro nás to až tak moc nových informací neznamenalo, ale manželé byli v kostce poučeni o průběhu porodu. Přednášela nám PA Lenka, na kterou si s Myšinkou moooooc myslíme a přejeme si ji v Krči ?vyfasovat?. Bláhově se domníváme, že s ní bychom se i při těch bolestech zasmály.
Naučily jsme se ty dva druhy dýchání. Do bříška ? na rozdýchávání kontrakcí a psí na prodýchávání při nucení na tlačení. Teoreticky nám to s Míšou šlo dobře. Jiná věc, jestli nás míra bolesti natolik nepřekvapí, že navzdory řádnému nácviku ?na cvičišti?, přeci jen na bojišti nezavládne panika a chaos doprovázený ?ztrátou paměti? :-))))
Ale mimíse si v bříšku stejně nechat nemůžeme, tak se s tím nějak popereme :-))) Právě se Kuklínek začal hemžit, nevím co tím naznačuje. Zřejmě to, že v každém případě ve stísněném prostoru nehodlá být do vánoc:-)))

Včera (v pondělí) jsme se s Myšinkou sešly pro změnu v poradně. Míša vás všechny moc pozdravuje.

Doktor zkonstatoval, že k porodu to ještě není. Když jsem se tedy ptala, jestli tento týden ještě zůstanu celá, tak filištínsky odpověděl, že mi to slíbit nemůže :-)) Poslíčky jsem ještě nezaznamenala, Kuklínek je pořád nahoře, tak odhaduji, že před 21. listopadem se na svět drát nebude. Druhý termín, dle kterého se budou řídit je prý 27.11. (podle UZV ze 14.týdne). A pokud by se i poté nic nedělo, tak zhruba na Mikuláše by mě pak zřejmě hospitalizovali. To však doufám, nebude potřeba.

Při debordelizaci starých časopisů jsem narazila na zmínku o dalším prostaglandinu. A to lékořici. Pokud maminy snědly zhruba 250 g pendreku per týden, prokázal se vliv na urychlení porodu. Už vidím scénku pilné ženušky, jak lozí s jelenicí po oknech a co chvíli zakusuje pendrek :-))) Ještě si k tomu může pobrukovat a la Venca Neckář :-))) No a večer nedočkavě vyhlíží manžela :-)))

Jsem zvědavá, jestli poznám, když Kuklínek sestoupí do pánve :-)) Už se s manželem těšíme. Jsme rádi, že jsme vydrželi překvapení. Na kontrole se doktor ptal, zda vím, co to je. Řekla jsem, že jsme odolali pokušení. Sondovala jsem, zda to vidí přesně. Prý si myslí, že to vidí jasně :-))) Tak žeby to byl chlapeček? Říká se, že jistěji jsou vidět ty camprdlíci :-)) Každopádně na vínovém svetříku zlehýnka pokračuji. Brnění nebrnění. Prsty jsou stejně namožené, ať mám pauzu či ne.

Také jsem u doktora zjišťovala, co se to boulí pod žebry? Domnívala jsem se, že je to patička. Tak nééé. Prý kolínko. Celou dobu si myslím, že Kuklínka jemně dloubu do paty a ono je to kolínko :-)))

Tento týden máme vcelku aktivní. Včera po kontrole jsem navštívila kamarádku, dnes se jdu podívat za dětskou lékařkou a večer jdem s manželem a s rodiči z obou stran na večeři. Ve středu srazík se snažilkama a potom ještě s kamarádkama z práce, ve čtvrtek nejspíš návštěva Myšinky a v pátek zase návštěva další kamarádky. Pěkně jsem si to naplánovala.

Musím říct, že mi to utíká poměrně rychle a co nevidět je tu první termín :-)))
Jsem zvědavá, jestli se buď setkáme s Myšinkou v Krči, nebo se Kuklínkovi podaří vykouknout na svět 2.12. - na den narození synovce. Pokud by to bylo 3.12, bylo by to ještě trefnější. Bratr manžela se ženil 18.4, my se opičili a svatbu měli 19.4. Druhé děcko se jim narodilo 2.12., tudíž Kuklínkovi narozeniny 3.12. by byly také dobrá ?opičárna? :-))
Ha a už je to tady. Ještě není ani robě na světě a už mu to plánujeme :-)))) A just ne :-))
Je to zvláštní, to očekávání dne D :-)))

Přeji bezbolestné a rychlé rozdvojování.Vy, které máte nařízen klid na lůžku, se pořádně hýčkejte a hlídejte a všechny se mějte spokojeně a pohodově :-)

Pa Martina

38+5 (37+3- dle posl.UZV)

Váš příspěvek
janice
Kecalka 458 příspěvků 12.11.03 07:25

Ahoj Martino,
moc Ti držím palečky, ať už máš Kuklínka nebo Kuklínku v náručí. Já rodila v Krči v červnu a bylo to uplně super, všichni byli bezvadní,jak na sále tak na šestinedělí.
Tak se měj hezky, uteče to jako voda, máš to už za pár
Janice+Vilík od Cipísků

Anini
Kecalka 371 příspěvků 12.11.03 08:20

Ahoj Martinko, není to tak dávno, kdy jsi ve snažilkách oznamovala dvě čárky a já byla „přesnažilka“. No a ty už budeš rodit a já za chvíli budu mít kritické období 12tt za sebou. Ten čas tak letí. Přeji bezproblémový porod, pro mě je v nedohlednu :o).

Zdravím Vás oba a taky Verunu :o))

Anna+puleček (9tt+3) od Pusinky

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.03 08:22

Ahoj Brusinko,

tak přeju příjemný konec těhotenství. O tom že to bylo v Krči super jsem Ti už říkala :o). Nám je dneska 14 dní, tak oslavujem „mlékem“, to se přeci pořádně zapít musí. Jdeme do poradny, to jsem zvědavá kolik jsme přibrali. Jinak až se to narodí a až budeš schopná přijímat návštěvy, určitě dej vědět, přijedem se podívat,koho Ti v Krči „dali“ :o)).

Ahoj Šplechťule

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 12.11.03 10:16

Ahoj holciny!
Uz sem se lekla, ze se Brusinka zacala rozdvojovat, kdyz denicek nikde. :)
Dnes sem byla na glikemii a byly tam na me tak hodny, ze mi daly i napit. :)))) Zitra jdu na kontrolu jak pokracuju se zkracovanim cipku a rovnou budu vedet i ten cukr, tak doufam, ze to bude ok. :)) Jinak uz taky zaciname prat. Jednak nevim co a jak semnou bude (ten cipek a postel se mi nezamlouva) a zadruhy nevime jaky bude okolo vanoc pocasi a k vanocum jeste starosti s pranim a zehlenim asi nikdo neuvita. Jeste mi zbyva vyprat jedna davka a pak rucni pradlo. Kdyz sem tak koukala na tu hromadu vecicek co mam po neterich a po sobe, tak pocitam, ze sme usetrili tak 5000,–. A je tam i jedna raritka - povleceni na perinku po mamce.
Pristi tyden donutim manzilka koupit nejakou komodu nebo skrinku na vecicky a muzem se vesele vrhnout na zahlcovani pokojicku. :)))
Vcera se manzelovymu bratranci narodila holcicka Terezka, pak sme na rade mi a 2 mesice po nas manzelova sestra. To bude capartu..... Kdyz svagrova bude mit taky holku, tak to bude slusnej babinec. :)))
NO, uz budu koncit, vecer sem mrknu.

Pa Darka + Pidalka 28tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 12.11.03 13:02

Ahoj brusinčata, maminy a skoromaminy,

vítáme dalšího brusinčáčka Pavlíka a gratulujeme Kostce k chlapečkovi (po dvou holkách, viď?) a přejeme vše nej nej nej! Kde je nějaká holčička? Že by u Sýkorky, která je teď „na řadě“?

Já jsem se úspěšně přehoupla přes 35+2, ve kterém se narodil Jíra, a teď už jen čekám a čekám, kdy se rozhodne vylézt divoška. Musím říct, že s tím nečekaným narozením to bylo mnohem lepší, to jsem žádné takovéhle úvahy nestihla mít a byl Jíra venku. Teď se pořád pozoruju a vím, že to může být zítra stejně jako za měsíc. Už chápete, proč se říká že „čekáme“ děti?
Taky se snažím udržovat někde nablízku rodinu - budu potřebovat 2 lidi, jeden co ohlídá Jíru a druhý pojede se mnou do porodnice. Naštěstí manžel, mamka i ségra pracujou všichni tady za rohem (u našich doma), ovšem i máma i manžel hodně jezdí, no snad to nějak klapne a mimi se narodí zrovna když budou všichni po ruce. K porodu se mnou půjde manžel, jak on prohlásil, pouze proto, že si to přeju a pomůže mi to (koneckonců, splodili jsme to spolu a já už si za těch 8 měsíců užila dost, tak ať si užije taky, zvlášť když mi to pomůže). Prý jeho otcovskou lásku rozhodně nezlepší vidina zakrvavenýho miminka a že by ho klidně viděl až umytý, což tedy já taky souhlasím, takže ani tentokrát pupeční šňůru stříhat nebude.

Já mám teď stejně pocit, že už se to chystá. Tak nějak si myslím, že už se mimi připravuje dole. Možná je to hovadina a moje hypochondrický pocity, ale cítím nahoře trošku „odlehčení“ a taky mě míň pálí žáha a čůrám ještě víc než normálně a trošku mě bolívá v podbřišku. Tak bůh ví, uvidíme ve čtvrtek na poradně. Taky pořád sleduju jestli neodtejká voda (hotová paranoia) a každý náznak vlhkosti pečlivě zkoumám. Naopak rodina tvrdí, že holky na svět moc nespěchají a že se třeba narodí až na Vánoce. Fakt, všichni jsou jak posedlí, že se narodí na Vánoce (jako já), ale s termínem 12.12. a ultrazvukama o pár dní napřed pochybuju (nebo se utěšuju) že mě nechají 14 dní přenášet. Já bych rodila klidně hned. Hráz poctivě masíruju, opravdu mám pocit, že je to tam jaksi pružnější a větší, dokonce se mi zdá, jako by to zvenčí bylo trošku nateklý nebo zvětšený - nemůžu nalézt to správný slovo. Ta pitomá kost dole bolí jak čert, skoro nemůžu chodit, ráno mi v ní tak křuplo, že jsem měla pocit, že se mi snad nohy oddělí od sebe. Čaj z maliníku taky piju, dočetla jsem se, že se má před porodem pít i hřebíček a ještě si přidávám skořici (rozhodně to má lepší chuť než samotný maliník).

Aby to nebyla nuda, tak Jíra si uhnal parádní rýmu, soplí jak o život a ještě mrška schoval kus odsávačky tak důkladně, že jsme ho 2 dny nemohli najít a odsávat (byl víkend). Teď už tedy odsávám, ale brání se a vřeští u toho, takže docela síla. Na zlobení mu to moc nevadí, ale když pije z lahve, tak se mu špatně dýchá a vydává takový zvuky, až je mi z toho na blití.

Jinak dnes se mi zdál moc krásný sen, nebyl sice vůbec o miminku, ale byla jsem někde na horách v nějakém dost luxusním areálu a mohli jsme jíst, co jsme chtěli, a já se v tom snu nacpávala čokoládičkama a zákuskama, úplně mi utkvěla bílá čokoláda s kokosem, hmmmm mňammm už aby ta moje praštěná dieta byla zrušena.

Ještě se ozvu ve čtvrtek po poradně a taky doufám, že se tam s Gábi sejdeme.
Ahoj Jiřina, skoro 36 tt

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 12.11.03 14:25

Ahoj holky,
tak já se taky hlásím od doktora. U nás je všechno v pořádku. Bříško je pořád nahoře a hrdlo uzavřeno. Rodit se teda nechystám. Jediná špatná zpráva je, že Julinka se rozhodla přetočit nožičkama dolů, takže jsou oba koncem pánevním. Už to taky mohla beruška vydržet, když byla hlavičkou dolů 3 měsíce. No, takže nám pan doktor (mě a velkýmu broučkovi-myšleno manžel) vysvětloval, jak a co se děje u císařského řezu. Dokonce i s obrázky. Manžel byl statečnej, mě z toho teda dobře nebylo.
Jinak Julinka má 1,7 kg a Ondřej 1,8. Jsou to naši obříci.
Manžel může být v našem případě i u porodu císařským řezem…to jsem na něj teda zvědavá. Já jsem se pana doktora ptala, jestli u toho musím být i já. Tak prej jo. Se teda tomu asi nevyhnu.
Co se týče těhotenských obtíží, tak jsem asi na vrcholu. Teda nedovedu si představit, že by to mohlo být ještě horší. Sama se už nepřetočím v posteli, takže když chci jít čůrat, tak musím vzbudit manžela, což snáží statečně, přestože je to zhruba 12× za noc. Z návštěvy jsem minulý týden jela bosa, protože jsem se přes oteklé nohy nedostala do bot. No, nádhera…Já se teda na porod těším, protože tohle všechno zmizí.
Tak já letím zase makat. Ještě tenhle a příští týden a pak už se budu válet na zaslouženém mateřském odpočinku.
Natálka +šklebounci (32tt)

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 12.11.03 15:31

Ahojky, jdu vás pozdravit a popřát vám moc a moc štěstíčka v tom rozdvojování :-DDDD
Brusinko myslela jsem, že se s tebou ještě uvidím, ale bohužel okolnosti mi dnes nedovolí je t na srazík. Takže se budu moc těšit se někdy příště sejdeme ty s kočárkem a já snad už konečně s bříškem, doufám :-))))
Přeju moc moc štěstíčka a těším se co na vás vykoukne a jestli budou převažovat brusinčátka holčičky nebo chlapečci. Mějte se moc krásně ahojky Maru (od Montičky)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.03 16:50

Ahoj spolutěhulky a užmaminky!!!

Tak zítra mě čeká poradna…jak už psala Jiřina, měly by jsme se tam shledat. A jestli jsou čekací doby v čekárně stejné jako před dvěma lety, tak to budeme mít mooooře času všechno pěkně probrat :D

Jinak taky hlásím pokles bříška…líp se mi dýchá, sedí a i se mi líp spí. Dokonce můžu spát i na pravém boku…před pár týdny zcela nemožné.

Na druhou stranu je vidět, že má mimís v břiše čím dál míń místa, protože mám pocit, že mi některé jeho rány prorazí břišní dutinu ;o)

Gábi 36tt

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 12.11.03 18:12

zdravím všechny těhulky i novopečené maminky!

K narozeným miminkům strašně moc gratuluju!!! Ať vám maminy miminka dělají jen samou radost, krásně rostou a hlavně ať jste zdraví!!!

Musím se vám taky omluvit, že nepřispívám do deníčků, nemám skoro vůbec čas a když už ho mám , tak usínám. Tak se na mě nezlobte, vím o vás, pořád si čtu co je nového a jak se vám daří.
Jsem ráda, že jste všechny „už už došly do vytouženého cíle“ bez nějakých problémů!

Už se nám to některým pěkně krátí, upřímě řečeno, mám z toho malinko strach ale šlo to tam, tak to musí jít i ven, no ne :0) ?

Zítra jdu na prohlídku a taky na monitor, tak doufám, že bude všechno v pořádku, určitě vám napíšu, jak pokračujeme a kdy asi bude termín porodu, zatím 24.11., tak uvidíme po vyšetření.
Jinak mám už týden pěkně nateklé nohy, jak píše Natálka, nemůžu se dostat do bot, nosím už jen tenisky, doporučení lékařky - mít nohy stále v luftě :0) Ale jak, když musím vařit, uklízet, prát, žehlit, přípravy na mimi, věnovat se Zdenulovi, jít s ním občas ven, no děs běs :0) Ale už to musím do konce nějak doklepat :0)
Mám pocit, že mi mimčo taky sklouzlo někam dolů, kolikrát mám dost nepříjemné pohyby mezi nožkama - píchání a tak, minulý týden jsem měla po vyšetření CS 7 a paní doktorka mi řekla, že mi stačí k porodu „UŽ jen bolesti“ jaká to skromnost :0) !

Pusinka: Pokud jsem nakoukne, hrozně moc vám držím palečky a pěstičky! Dobře to dopadne, myslím na vás!!!

Budu pomalu končit, hrozně vás všechny pozdravuju, myslím na vás a vy, které už jste se rozhodly rodit, držte se!!!
Mějte se krásně a zatím pá
gabriella 38tt

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 12.11.03 21:25

Ahoj holciny!
Koukam zitra je nejakej kontrolni den. Vsechny se zeneme k doktorovi. :)
Jinak jak rika Jirina kost boli ze se ani neda chodit (zitra se na to poptam MUDr.) a nejhorsi to je kdyz vstanu z leze.
Ja vam tak zavidim holky, ze se vam to krati...... Ja bych si mela jeste MINIMALNE 10 tydnu pockat. Jinak mi mama rika, ze mam bricho jako mela svagrova kdyz sla rodit. No, bricho je poradny, to zas jo. Uz se nemuzu ohnout ke kanickam… a jeste k tomu vsemu ty vrstvy obleceni, no hruza.

Tak jsem si dnes koupil a nebo teda ne me, ael holcicce 2 bodycka. Malem sem se skacela z ty ceny..... Jedno stalo 150,– uplne obyc bily s malyma medvidkama nebo co to je (vel 50-54 takze uplne pidi) a druhy za 190,– cerveno bezovy s vysitou kytickou (vel 64) no a to me malem odrovnalo. Zitra se jeste podivam do rodinky, ze tam maji pry levnejsi. Ale to je strasny, latky asi tak 30×30cm a takyvy prachy......
Uz mam vyzehlino - babicka zapracovala, ja ji nemit..... :) a tech vecicek je najednou tak nejak malinko, ze by se to veslo do jednoho suplicku. :)))

No, tak zitra po kontrole (vecer) se ozvu jak sme dopadly. Tak papa
Darka + Pidalka 28tt

vajo
Kecalka 272 příspěvků 13.11.03 09:19

Zdravím všechny těhulky i již rozdvojené maminky,

Hlásím se do nového deníčku s horkou NOVINKOU !!!!!!

Zoe ? EVIK se dnes 13.11.2003 ráno v 4.40 hod šťastně v porodnici v Kroměříži rozdvojila !!! Narodil se jí ?malý? vlasatý křikloun Honzík. Má váhu 3,80 kg a měří 51 cm. Štastná maminka i mrňous jsou v pořádku a své dojmy Vám všem po návratu domů určitě popíšou v deníčku. Maminka slíbila i nějakou tu fotečku, co pořídil štastný tatínek.

Já si jinak s Melďou spokojeně kynu. Váha už tolik nestoupá, ale břicho spurtuje. Za minulý týden poskočilo o neuvěřitelných 5 cm ? takže nynější míra je 101 cm. Naše malá si v bříšku hoví, ale sem tam se chová jako vetřelec. Je taky dost vysoko a tak se mi sem tam blbě dýchá. K tomu jsem minulá týden zápasila s chřipajznou, kterou nám domů zavlekl manžílek. Nebyla tak hrozná jako nepříjemná, že se mi ucpal nos a zarazila rýma a to tomu dýchání nepřidá ? hlavně v noci. Taky zvyšuji frekvenci nočního čůrání ? něž usnu tak jdu 2× až 3 x a pak v noci 3× až 4× znovu . Takže jsem se dopracovala ke šťastné 7. Byla jsem si s manžílkem prohlídnout porodnici, kde se budu rozdvojovat a moc se nám tam líbilo. K našemu úžasu jsme zjistili, že mě moje Oborová pojišťovna (207) přispívá na nadstandart denně 500 Kč. Takže kdo má stejnou, tak to určitě využijte !!!! Taky jsme si už nechali vyhotovit znalecký posudek na jméno Melika, aby nám ho tady Matrika zapsala ? tak doufám, že se pan doktor nesekl a našemu drobečkovi něco nenarostlo (mám sem tam takový sny, protože na posledním UTZ to nebylo vidět, ale utěšuju se, že pan doktor je vyhlášený a že se nesekl, vždyť já tu pipinku taky viděla).

Příští týden jdu k paní doktorce na kontrolu a taky nastupuji oficiálně na mateřskou. Což pro mě bohužel nebude žádná změna, protože jsem na neschopence a manžílek mě mých povinností sekretářky, asistentky atd v naší firmě moc nehodlá zprostit ? není nikdo kdo by to dělal. Ted jen řeším problém, jak připravím podklady k účetnictví na začátku ledna, kdy se mám rozdvojit. Bohužel to kvůli DPH nepočká, tak to bude mazec !!!

No pro dnešek by to snad stačilo.
Moc Vás všechny pozdravuju a přeji příjemné rozdvojování a pěkná rostoucí bříška.

Eva + Melďa , 34 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 16:06

Milá Evi (Trinitron),
snad se sem do deníčku v budoucnu dostaneš- MOC a moc Ti gratuluju ke krásnému chlapečkovi Honzíkovi s ukázkovou chlapskou váhou i mírou. Ať se mu daří na světě a všechno Ti vyjde podle Tvých představ, které jsi nám v deníčcích popisovala (s miminkem, přítelem i školou). Těšíme se na podrobné zprávičky!!
Zdraví
Claudie
předsnažilka

P.S. Evi-vajo, děkujeme za zprávu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 16:26

Tak se také přidáváme s gratulací, krásná zprávička:) Tak už jsi se Triny dočkala:)))) A doktůrci se nemýlili, je to kluk jako buk:)
Moc jsme ti drželi palečky od chvíle, co jsme nakoukli k tobě do deníčku, a ani jsme se neotočili a máte to za sebou a spoustu krásného před sebou:)

Honzíčku, tobě přejeme do života hóóódně lásky, šťastnou mámu, pyšného tátu, skvělé prarodiče a ať se ti tu u nás líbí:)

Dojatá Diny a mimísek (14 tt) - když to bude kluk, tak taky Honzík:)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15076 příspěvků 13.11.03 18:25

Ahojky,

dnes jsme byly s Gábinou prvně v poradně v Motole. Musím říct, že jsem moc ráda, že jsme se sešly a celé čekání (skoro dvě hodiny) prodrbaly jako starý kámošky. Vždyť za tu dobu co se tady „setkáváme“ už dávno kámošky jsme! Takže nám to docela uteklo, já sama bych tam byla nervózní a nerudná, proč to tak dlouho trvá.
Gábi je moc fajn a doufám, že se tam ještě několikrát sejdeme a třeba to vyjde a budeme pak spolu na pokoji …

Co se týče novinek, tak váha stejná jako před 14 dny tj. +5 kg, dokonce jsem ani tentokrát neodečítala jako jindy půl kila za oblečení, takže vlastně možná mám o něco míň. Ale je to jiná váha, tahle byla digitální, možná váží každá jinak. Každopádně tedy mám 70 kg, což pro představu před prvním těh. s Jírou jsem měla výchozí 68 kg. Doufám, že po porodu a kojení a honičce okolo dětí bych se mohla přiblížit hranici 60, kterou už jsem dááávno překročila :o)) Tak jsem jen tak před sestrou nadhodila, že to je asi tou dietou. Samozřejmě se ptala jakou dietou a tak jsem jí říkala o cukru a ukazovala jí papírek z odběru. A víte co ona? Že vůbec žádnou dietu držet nemusím, protože hodnota 7 po zátěži je super a že to nějaký chytrák porovnal s hodnotama za normálního stavu, takže žádný zvýšený cukr nemám a dieta se ruší, vzápětí totéž potvrdil i doktor, takže JUPÍÍÍÍ :o)))) No tak jsem hned doma ládovala sušenky, ale ouha, žáha to nepochopila, že se dieta ruší, a pálí a bolí dál, takže přece jen to budu muset trošku krotit, ale i tak mám velikánskou radost (Marty1, lehce mi to připomíná Tvé ležení a pak zase neležení :o)))
Tlak i moč v pořádku, takže na shledanou za týden. Pak jsem ještě byla u doktora, potvrdil hlavičku dole (ale prý zatím nesestupuje), nabral kultivaci, řekl že čípek se zkracuje či co (hodnotu CS nevyjádřil, takže nevím) ale prý jsem pořád dobře zavřená (jo to s Jírou jsem byla ještě pár hodin před porodem). Když jsem se ptala na přenášení, tak mi říkal, že by mě klidně 14 dní (teda do těch Vánoc) nechali. Snad k tomu nedojde, no prostě zatím to na porod nevypadá (to s Jírou 2 dny před taky nevypadalo …) a mám ještě vydržet 2 týdny do toho 38.t. a pak si to můžu začít zkoušet urychlovat. Jinak když jsem jmenovala, co všechno mě trápí za neduhy, tak jen soustrastně přikyvoval a já jsem si říkala, co ty můžeš vědět …

Manžel mezitím trajdal venku s Jírou v kočárku, pak jsme ještě jeli nakupovat jako obvykle, když už jsme autem ve městě. Taky jsme koupili první vánoční dárek - jako tradičně jsem si první koupila sama pro sebe, hehe, pyžamo. Manželovi jsme chtěli taky, ale pro něj žádné správné neměli. Já se na to své už moc těším. Teď spím v takovém starém vytahaném, co mi už za normálních okolností plandá, takže až porodním tak odejde na zasloužený odpočinek do popelnice - hehe taky už je tak promaštěný jak matlám břicho, že už to ani nejde vyprat. A tím dárky pro mě pro letošek asi končí, protože hlavně si chceme nadělit novou „ložnici“, neboli ložnico-dětský pokoj, byli jsme objednat garnýž, po příští poradně zajedeme koupit záclonu a závěs a pak už opravdu zbývají jen ty koberce, tj. pořád čekáme na peníze (ach jo, ale bez nich to prostě nejde). Pevně věřím, že do konce listopadu, nejdýl do Vánoc to klapne, takže přece jen by mimoušek mohl přijít do nového. Stěhování do patra se nebojím, v podstatě jen přendám oblečení do skříní a ostatní nastěhují chlapi, třeba mi to pak i ten porod urychlí :o)

Tak pro dnes vše, zdraví vás Jiřina, 36 tt

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 13.11.03 18:26

Ahojte,

hlásím se tentokrát už z MD. Užívám si ji spíš pracovně, ale volím pomalé tempo, všechno si doma v klidu počochtám, žádný spěch, rozčilování ani stres nehrozí. Prostě pohodička a ještě mám dobrý pocit, když za sebou vidím tu udělanou práci.

Dnes jsem se inspirovala minulým deníčkem a rozmrazila ledničku. Taky už máme vyprané plínky a první várku oblečků, do žehlení se nejspíš pustím dneska u televize. V předsíni na mě kouká několik krabic plných harampádí, co jsem za čtyři roky nashromáždila v práci. Bojový úkol tohoto týdne zní - probrat a zlikvidovat, co přežije, přesunout do sklepa… Docela jsem zvědavá, co všechno v těch krabicích najdu.

Jak dopadl váš kontrolní den? Já jsem ho měla už včera a dopadlo to na jedničku, čípek je zachovalý, všechno jak má být, předčasný porod prý nehrozí, takže na další kontrolu až za tři týdny, prý to stačí. Pak už budu chodit po týdnu.

Nějak mi začíná docházet, jak strašně to letí. Zatím mě naštěstí nepřepadají žádné úzkostné stavy a musím říct, že i přes všechny trable (bolavá záda, dýchání, občasné závratě) si to těhotenství užívám - hlavně po psychické stránce. Prostě mi připadá, že věci najednou mají větší smysl, a taky jsem mnohem víc v pohodě než dřív.

Vajo - s tím přibíráním jsme na tom podobně, břicho se rozrůstá závratným tempem, ale na váze se to nijak extra neprojevuje. Třeba celý týden vůbec nepřibírám, ale břicho se zvětšuje snad každý den.

Sýkorko - držím palce, ať rozdvojování proběhne hladce, bez komplikací a příliš velkých bolestí.
Samozřejmě, pokud se některé z vás podaří Sýkorku předběhnout, platí totéž. Nezapomeňte nás o nových brusinčatech informovat:-))

Nějak jsem se rozšoupla, tak radši končím,

Lajka (33tt+5)

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.03 19:32

Ahoj spolubříšulky!!!

Tak hlášení z poradny vám už podala Jiřina :o). Dopadli jsme stejně ;o).
Váhu mám úplně stejnou jako s Adamem a doktor říkal, že nález odpovídá druhorodičce, takže vše jak má být a takhle můžu chodit ještě 3-4 týdny. Kontrola za týden…

Jinak souhlasím s Jiřinou, skvěle jsme poklábosily a hezky nám to uběhlo. Za to mi bylo líto jejích „chlapů“- manžela a Jíry. Chudáci se celou dobu venčili a přišli pěkně vymrzlý.

Po poradně jsem využila toho, že jsem sama a oběhla pár obchůdků, nakoupila několik drobností a domů se dostala úplně zničená.

Zatím se mějte
Gábi 36tt

PS: Nevím co má Jiřina za „urychlovací“ metody, ale já mám jeden kobereček, který potřebuje vyčistit…;o) :D

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 13.11.03 21:28

Ahoj holciny!
Tak se hlasim po kontrolnim dnu, jak to tady nektera nazvala. :)))
Cipek se asi prestal zkracovat, protoze se k tomu MUDr. nijak nevyjadril, zmeril mi bricho, poslechl (no spis zalehl poslouchatkem) mimo a pak sem mu rekla o bolestech ty kosti. Tak me ji pomackal a ptal se kde me to boli. No jak napotvoru nebolela, ale kdyz me tam dole zmacknul, tak sem malem vyletela z kuze. Rikal, ze se mi neco jako pripravuje na porod, ale ze je to jeste hodne brzo, aby tohle delala tak mi neco pichli ze by se to po tom melo uklidnit. A kdyby neco tak mam okamzite prijit. O polehavani nerikal nic, ale ja stejne nijak moc nelezela. :)Ptala jsem jak dlouho mam brat ten horcik, tak rikal, ze ho budu brat tak dfo 37tt, ze naopak prospiva, ze na sebe vaze vodu a nemela bych mit zacpu atd. Jo a cukr je v poradku, CS0. akorat nevim kdybych mela nejaky bolesti nebo neco tak on tam je jednou tydne (strida se tam nekolik MUDr, tak bych musela jit k nekomu jinymu. Ale jestli ta kost nepovoli, tak tam za tyden du znova a reknu mu to. Jinak jdu 9.12. na UZV, tak doufam, ze mi to uz konecne nahraji a zas nezapomenou. :))

No, uz budu koncit, zitra cauky!!!

Papa Darka + Pidalka 28tt

Evicka2
Povídálka 15 příspěvků 14.11.03 16:17

Ahoj holky,
Nejdřív chci poblahopřát k miminkům, co se už vyklubaly na svět. A pak taky vzkázat, že i s Pavlíčkem držíme pěstičky všem maminkám a miminkům, co se na tu bezva akci teprve chystají.
Pavlíček teď spinká a já mám trošku času podělit se s Váma o první zkušenosti s miminkem a taky trošku popíšu, jak jsme rodili. V pátek ráno jsem šla do poradny na kontrolu a netušila, co se bude dít. Sestřička zjistila bílkovinu v moči +++ a tlak 150/110. A to jsem tři dny předtím byla úplně v pohodě. Takže doporučily buď jet přímo do porodnice a nebo ne rizikové těhotenství. Protože jsme byli rozhodnutí pro Vrchlabí, zavolali jsme tam a řekli nám, že máme přijet se ukázat. V pátek popoledni jsme tam dorazili. Začali mi přeměřovat tlak, cévkovali mne a potvrdilo se jim obojí. A tak navrhli, že když došlo k tak rychlému zhoršení, doporučují zkusit vyvolat porod. Takže jo. Zavedli mi do pochvy pul tabletky a šli jsme se s Pavlem ubytovat. Pokojíček jedna radost. Uvelebili jsme se spolu na letišti a těšili se a měli radost, že už víme, že to snad přijde. Asi v šest jsem začala cítit bolesti. Neřekla bych stahy, cítila jsem jen bolesti v zádech. Začaly rovnou po dvou minutách a trvaly asi 45vteřin. Tady mi pomáhala moc a moc Pavlova masáž. Snažil se chudáček tak moc, že dostal křeč do ruky, ale vydržel a já jsem s každou novou bolestí vyžadoval zase jeho ruku. Bolesti už byly jasné. U mě platilo na rozpoznání porodu to pravidlo, že pokud si nejsi jistá, že rodíš, tak nerodíš. Každé píchnutí předtím jsem už považovala za porod, ale tohle bylo něco úplně jiného. O půl osmé jsem najednou jakoby uslyšela ?lupnutí?, Pavel taky a pak jsem vyplavila postel plodovou vodou. Bylo jí fakt docela dost. Pan primář Kavan mě prohlédl a zjistil, že jsem otevřená tak na 4cm a vrátili jsme se na pokoj. Bolesti pokračovaly pak už po minutě. Minuta bolest a minuta pauza. Byla jsem vyčerpaná tak, že jsem v těch nebolestivých minutách dokázala na vteřiny usínat. Přestala jsem vnímat čas, takže když mi Pavel řekl, že je jedenáct, ani jsem mu nechtěla věřit. Pak jsem porušila své předsevzetí a poprosila o něco na ztišení bolestí. Musím se přiznat, že mi v tu chvíli bylo jedno co to bude, jen aby to už bylo. O půl dvanácté jsme šli na sál. Porod do vody jsem zavrhla rovnou, nechtělo se mi vůbec se nikde pohybovat a tak jsem byla ráda za klasický stůl. Jen se mi na mně zdál tak nějak moc veliký, nohy mi padaly dolů a nebo zadeček šel nahoru, takže jsem se nedokázala moc uvolnit. Znovu mne cévkovali a já se snažila tlačit. Ze začátku jsem (přes přípravu v kurzu) najednou vůbec netušila, jak na to. Mé předsevzetí o aktivním porodu se rozplynulo a prosila jsem všechny kolem, aby mi nějak pomohli. Musím se přiznat, že tady jsem se trošku zklamala? Pavel byl poklad, povzbuzoval, držel, hladil a konejšil. Ještě že byl u mne. Jeho povzbuzování mi dodávalo nejvíc síly. Pak ale při kontrole miminka začali zjišťovat, že jeho srdíčko začíná zpomalovat. Dali mi dýchat kyslík, ale miminko na tom nebylo líp. Ani jsem nevěděla jak a nastřihli mně. To jsem absolutně necítila (dostala jsem ale předtím nějakou injekci do nohy). Pak už jsem měla v ruce nějakou infuzi. No a pak jsem se lekla, když jsem uviděla, že se na našeho drobečka chystají kleště. Ale bylo asi na čase, protože přestával být znát tep miminka, už si ho pletli s mým. Takže kleště. Ucítila jsem obrovský tah, sestřička mi zatlačila na bříško a miminko bylo venku. Tatínek plakal a já tomu nemohla uvěřit. Bohužel na tom náš Pavlíček nebyl úplně nejlíp. Jen jsem ho zahlédla a pak už se k němu vrhnula dětská paní doktorka a snažili se ho rozdýchat. Hrozně jsem se v tuhle chvíli bála, věděla jsem, jak ve Vrchlabí dbají na přiložení miminka a nám najednou Pavlíčka vzali a odvezli. Pavel se ptal co se děje a řekli mu, že miminko má ?lapavé dýchání?, takže je v kyslíkovém stanu a že se na něj může jít podívat. Mně zatím šili a šili. I přes nástřih jsem se roztrhla. No a pak nás odvedli zpátky na pokoj, kde jsem se s Pavlem tulili k sobě a pořád nemohli uvěřit, že už máme syna. Přišla ještě dětská doktorka říct, že Pavlíček bude v pořádku a že nám ho dají ráno? A ráno jsme ten náš poklad dostali. Je už v pořádku, už pase hříbátka a právě se ozývá, že už mám nechat toho psaní. Takže zbytek dopovídám jindy. Mějte se krásně
Evička a Pavlíček

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 14.11.03 16:55

Milá Evičko a Pavlíčku,
bylo to moc dojemné, slzička ukápla a my Vám přejeme strašně moc zdravíčka a štěstíčka a těšíme se na popisování života s broučkem.
Natálka+šklebounci

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.03 17:54

…koukám, že měl Pavlíček příchod na svět trochu dramatičtější, ale hlavní je, že všechno dobře dopadlo, že jste oba v pohodě!!

Tak přeju ještě jednou hodně zdravíčka a těším se na zprávičky :o)

Gábi 37tt

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 14.11.03 19:47

bulím tu jak želva, když čtu, co jste si prožili. Ale hlavně, že je Pavlíček v pořádku a vesele koníčkaří :-))
Také jako ostatní se těším se na další Tvé povídání. Mějte se moc krásně a ať už je vše jen dobré.
Martina

Jinak zatím se nic nechystá (alespoň předpokládám :-)) Doufám, že to bude jak píšeš, až to přijde, zaručeně to poznám :-)))
Totiž jak mám černé svědomí (že ještě nemám sbalenou tašku :-(((( tak mě přepadají občas myšlenky při sebemenší píchnutím .. ha..... nepřijde to :-))

A ještě ke všemu, když jsem včera pročítala deníček Pavly - 39. týden, kde jsou příspěvky, jak to přišlo, přestože doktoři ještě tvrdili, kterak to na porod nevypadá :-))))
Tento víkend určitě již tašku sbalím a dovyžehlím pidihadříky :-)))))

Pááááá Martina

kairo
Kecalka 115 příspěvků 14.11.03 20:14

Hojky těhulinky a maminy,
tak je tu konečně večer, kdy neusínám resp. kdy nejsem vyřízená. Máme se s mimíkem moc fajn jen jsem večer už nějaká nepoužitelná. ;-)

Dny nám na MD letí jako blázen, ale kuklínek se nám pořád nechce otočit. Je to čutálista jako obvykle. ;-) Taky jsme se ještě nedohodli na jméně pro event. chlapečka. Jsem zvědavá, co se nám nakonec vykuklí.

Jinak zdravím všechny čerstvé maminečky a mimísky a posílám velk povzbuzení a trochu sluníčka do těch studených dnů.

Taky bych se ráda sešla jako Jiřka a Gábina, ale bohužel Praha už je trochu z ruky. Tedy momentálně už se mi necestuje dvakrát nejlíp.

Teď jsem dostala pěkný zásah do boku až jsem nadskočila v křesle.

Jo a od soboty máme kočárek. Koupila jsem na konec ten, který jsem měla v plánu od začátku. NOVUS 3 od ABC Design. Je to tříkolka trojkombinace a vyšla nás na 12600 i s taškou, taškou na držadlo, nánožníkem, pumpičkou i pláštěnkou. Vybrali jsme barvu modro zelenou Tabaco, tak to je i pro holku nebo kluka.

Holčiny opatrujte se mi a všem Vám držím palečky.

Jiřko: taky doufám, že to stihnu dřív jak do vánoc. Mám termín 10.12. a poslední porody v Neratovicích dělají právě tento den, tak nám držte palce!! Na Mělník se mi moc nechce.

Pa Lenik 36tt+3

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.03 22:06

Ahoj milé těhulky, maminky a snažilky!
Nejsem sice žádný odborník na psaní,ale snad se mi podáří pár řádků složit.Objevila jsem stránky emimina nedávno a myslím,že jsou úplně senžační a to hlavně pro ty holky co jsou doma s bříškem i pro ty ostatní.Já jsem momentálně ve 33tt,čekáme druhé miminko,doma máme pětiletou Denisku.Ta se samo sebou na miminko těší,ale snad si ani nedovede představit jak a co takové mimi obnáší.No a já osobně si připadám jako funící mašinka.Snad ten zbytek těhulkovství už uběhne rychle a v pohodě.Podle doktorů mám v bříšku chlapečka, máme pro něj jméno Lukášek,tak mi držte pěstičky ať to vyjde.No a když to bude holčička? Tu berem taky, jen to jméno ještě na 100% nevíme snad Terezka.Přeji všem nastávajícím maminkám bezproblémový průběh zbytku těhulkovství i porodu,maminkám nejhodnější a nejmilejší miminka a snažilkám mnoho úspěchů při snažení.Tak se mějte hezky Helča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.03 22:40

Tehotenstvi v USA:
Je mi 27 let a uz dlouho jsem si prala miminko. Ten nadherny okamzik se mi splnil a ja jsem ve 37 tydnu tahotenstvi. Nevim zda bohuzel, nebo snad bohudik se to stalo v USA. Z cehoz vyplyva ze mije miminko bude mit narodnost americkou. Jsem typ cloveka, ktery se rychle prizpusobuje, ale zaroven jeho srdce stale tihne do rodne vlasti. TAk to by bylo na uvod. JInak me tehotenstvi probihalo bez vetsich potizi. Dalo by se ric, ze jsem si to opravdu uzivala. Bohuzel posledni mesic uz proklinam, protoze bydlime v Coloredu mezi horama, tak si mozna dovedete nekteri z vas predstavit ten vyskovy rozdil. A to je muj kamen urazu. Necitim se tak ani fyzicky unavena, taky z ceho ze, ale dychani je tu pro me opravdu veliky problem. Hned se zadycham, v noci nespim, protoze vzduch je zejmena v chladnejsim obdobi suchssi. Proste uz se vidim na porodnim pokoji s mym uzlickem v naruci. PAk se doufam konecne poradne nadechnu. Rada bych se ozvala jeste i po porodu a priblizila vam jak se rodilo tady v horach. Drzta mi tedy palce a snad brzy nashledanou. Ema

kostka
Kecalka 405 příspěvků 16.11.03 16:04

Ahoj,
díky všem za přání k narození Pavlíčka. Jsme doma od čtvrtka,dnes jsem prvně na e-miminu. máme se s Pavlíčkem dobře,jen ta únava…
Do nového deníčku napíšu víc,zatím všem,co mají termín,at´ nemusí na miminka dlouho čekat,a ostatním at´ si ještě užívají bříšek.
Zatím ahoj

Hana+Pavlíček 7 dní

vajo
Kecalka 272 příspěvků 16.11.03 17:34

Milá Emo,

přeji ti, aby se ti tvuj uzlicek co nejdrive vyklubal. Jinak reaguji na tvou poznamku o obcanstvi a muzu te ujistit, ze tvuj uzlicek bude mit to stesti, ze ma narok na obe obcanstvi po matce na ceske ( v pripade, ze ses ho nevzdala) a diky narozeni na uzemi USA taky americke. Ceske si muzes vyridit na kteremkoliv konzulate Ceske republiky v USA, kde ti ho take mohou zapsat do pasu a nebo si o obcanstvi muzes zazadat tady v CR ( jen se informuj na konzulate jake dokumenty k tomu budes potrebovat).

Preji hodne stesti.

Eva 34 tt

Misul
Kecalka 120 příspěvků 18.11.03 12:48

Ahoj Holčiny,

jsem tu v práci jen na skok, deníčky jsem si vytiskla, omlouvám se že nejsem moc v obraze, jsem zvědavá jestli jsou nějaká další miminka,juuuuuu.

Dneska jsem po kontrole, je to lepší, ale stále klidový režim - budeme si muset pořídit domů internet, protože jsem úplně mimo, totální nedostatek eMimča, už se mi o tom i zdálo.

Bříško tvrdne, mimís ale netlačí, tak uvidíme. Už můžu i „popobíhat“ takže internetové kavárny, bacha na mě:D

Holky, všechny vás moooooc zdravím, ty které už to máte „za pár“ držím palce a přeji co njepohodovější porod a krásné zdravé mimísky.

Mějte se krásně letím , teda jdu, teda nechám se odvézt domů a brzo se ozvu, když už nemusím jenom ležet.

Pa Bříškajdy

Míša 29tt

gabriella
Povídálka 48 příspěvků 18.11.03 12:50

Zdravím maminky a těhulky

kampak jste se všechny holčinky poděly? Poslední příspěveček je až z neděle a nové nikde! Doufám, že jste v pořádku, nebo že jste už třeba některé maminkama :0)?!

Musím vám napsat, jak jsme dopadli ve čtvrtek u paní doktorky, udělala nám UTZ a holčička má už 3350g, CS 7 stav čípku se od minulého týdne nezměnil. No ale paní doktorka by mě chtěla vidět opět zítra, udělá zase UTZ, monitor a pokud bude všechno v pořádku, chtěla by, abych nastoupila zítra večer do nemocnice, že má službu, tak že by jsme už klidně mohli rodit. To jsou fofry, co :0) ? Zítra po prohlídce vám určitě napíšu, že bych byla další v pořadí a konečně přišly na řadu ty holčičky:0) ?

Jak se má Amálka, Hanulka, doufám, že jsou stále celé :0) ! Moc vás zdravím berušky a držím palečky, pěstičky!!!

Mějte se prozatím hrozně moc dobře, těhulky opatrujte bříška, maminky miminka a vy které se chystáte rodit držím pěstičky!!!

zatím pá gabriella 39tt - 40tt přesně už ani nevím :0), zkrátka hokej

Vložit nový komentář