Brusinka - 38. týden

Těhotenství

Zdravím všechny, maminky, těhulky i ostatní, tentokráte již z tepla domova :) No musím říct, že to nemá chybu. A je to docela zvláštní, moci si brouzdat deníčkem a mezitím odskočit k troubě, jestli se nepřipaluje koláč :))) Je to dobrý, nespálila jsem ho, už chladne a čeká na manžela (nejen :))) S Kuklínkem si taky dáme do rypáčku.

Velká gratulace pro Lucus a Monču. Tak Martínku, Viléme a......... Marečku (čučíte co?.......no hned vysvětlím :-))) vítejte v džungli a ať se vám daří a líbí na světě :-))

Tak tedy kde se vzal Mareček? Hlásím hlásím, že ve čtvrtek 30.10. v 5.57 se Šplechťuli narodil úúúúúžasný klučík - Mareček. Již v pátek jsem Petru v Krči navštívila (šla jsem tam na kontrolu) a byla jsem úplně z Marečka hotová :-)) Doma jsem se jen rozplývala. Váha 2700 g a 47 (46???) cm. Je to mrňous, jen ho vyfotit do Betynky. Ani stopy po zmuchlaninkách. Na to, jak je droboučký je skvěle „vyžehlený“. Ale Šplechťule mě uklidnila, když jsem psala, že bych chtěla taky tak rozkošné mimčo, že prý v Krči ošklivý nedávají. Tak si třeba taky vylosuju „pěkný kousek“. Ha Kuklínek se nějak mele, asi se mu nelíbí mé srandičky a bojí se, že ho třeba vyměním :-)

Samozřejmě jsou všechny miminka pro své maminy ta nejkrásnější stvořeníčka :-)))

Zatím se na svět přihlásili klučíci, ale až nastane ta babinčí invaze .-))

Páteční kontrola v poradně tedy neukázala žádné problémy. Kupodivu i bakteriální vyšetření je na jedničku (v což jsem ani nedoufala), nic nenasvědčuje, že bych měla v nejbližších dnech rodit. Taky váha jde stále nahoru. Už 13,5 kg hore. Přes bříško stále 95 cm, seč se mi zdá větší a větší. Ale to je asi tím, že se víc vydulo i v horní části. Hůř se mi i dýchá a někdy nevím i jak si sednout. Spát na zádech opravdu již nehrozí a chudák manžel je také často mým mlaskáním buzen. Jak totiž špatně spím, tak mi každičké jeho funění a chrápání vadí a trochu prudím :-))
No co to je proti blížícímu se „spánku přerušovači“ :-)

Ohledně toho brnění rukou, jsem se dočetla zase v jedné chytré knížce, že se jedná o „syndrom karpálního tunelu“ - cituji:
je pocit brnění, především v palci a ukazováku ruky, provázené někdy pocitem „mrtvění“, necitlivost a slabosti. Může být postižena celá ruka i předloktí. Stav je vyvolán otokem tkání v tzv. karpálním tunelu na dlaňové ploše zápěstí, kudy procházejí nervy a cévy z předloktí do dlaně.
Při záchvatu je možno držet ruku nad hlavou a kroužit jí v zápěstí. Účinná je akupunktura. Žena trpící touto obtíží by měla mít při spaní ruce uložené výše na polštáři. Symptomy obvykle po porudu vymizí. Konec citátu:-))

No tak tímto je problém „možného nadměrného pletení“ vyřešen. Rozpletla jsem zřejmě již poslední svetřík a pletu vždy jen pár řad, neboť mám ty ruce zřejmě i nějak „namožené“. :-))) Ale nedá mi to a ten lilo-vínovo-bílý (no to je výraz :-)) svetřík prostě doplést musím. Začínám mít totiž taky tak trochu tuchu, že to bude Kuklinka, tak ať má něco holčičího :-))

Dneska hážu do pračky konečně mimi-hadříky a jen co uschnou, tak budu řádit se žehličkou.
Ohledně žehlení. Konečně jsem minulý týden vyžehlila pleny a dvě tetra osušky. No asi je to tím, že moc zdatná žehlilka nejsem, nebo se s tím moc..... maluju. Zkrátka vyžehlení pouhých 24 ks plen a dvou osušek mi trvalo hoďku a půl. Neměly to vskutku naše maminy jednoduchý. To žehlení mě neobtěžovalo. Je to o něčem jiném, žehlit pro mimčo, než trápení se s košilema :-))), ale představa používat pouze látkové pleny???? Nooooo, musela bych se asi vypracovat k lepším časum - než co plena to 3 minuty :-))))

Manžel již složil přebalovací pult a Kulínkovi jsme již připravili na jeho „přebalo-lože“. Trchu jsem břichem do pultu drcla :-))
Postýlku od švagříků přivezem asi až příští týden. Vanička už také sídlí na skříni, ještě nějaké malé nákupky a už snad tento týden vše pofackuji :-))

V pátek jdeme s Myšinkou a manželi do Pomadu na přípravu k porodu, tak kdyby nás „rozdýchaly“ k porodu tak ať nemusí manžel shánět síťované spodky :-))

Taky jste tu probíraly sexy prádélko. Jak psala Jiřina, je dobré zhusta používat „pouze“ vložky. Když budeme ležet, tak se jen vypodložit vložkama a „odvětrávat“ :-))
Ještě si vzpomínám na docela dobrý typ, přibalit si do porodnice takové dvě role kuchyňských ubrousků, či jak se tomu nadává. Zkrátka ty delší role papíru. Ne snad, že bychom se chystaly vypomáhav v kuchyni, ale hodí se pro „vysušení dosucha“ intimních partií, aniž bychom hned zamatlaly ručník.

Jinak o víkendu jsme s Kuklínkem taťku vypustili(y) na hory. Jel na s partičkou do Jánských lázní. Původně, když se akce asi před měsícem připravovala, jsem myslela, že bych jela taky, ale pak jsem to zavrhla. Je fakt, že už jsem docela „velryba“ a domácí gaučing je moooc příjemný. Pochod bych si už také nevychutnala a kdyby nááááááhodou se Kuklín rozhodl po vzoru Vrabčáka přece jen již vykouknout, tak aby mě pak nevezli do Vrchlabí.
No a co by za Vrchlabí některé daly :-)))))

Přeji hezký týden a mějte se všechny moc krásně.

Pa Martina

37+5 (36+3- dle posl.UZV)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 08:30

Ahojky Martí,

krásný počteníčko :o) Zdravím a přeju bezproblémové vyklubání Kuklínka/y na svět :o) :o:o)

Krásný den Šarltoka :o)

Misul
Kecalka 120 příspěvků 04.11.03 08:49

Ahoj Bříškajdy i Bezbříškajdy,

hned musím blahopřát novopečeným maminkám, Holky - Lucus, Mončo, Šplechťule - Viléme, Martínku a Marečku, hodně zdravíčka a štestí, ať vás nic netrapí, bříška se prdíky nevzdouvají, prostě jenom vše nej - doufám, že budou brzo nějaké fotečky:) Teda,ale až bude nějaké další pražské miminko, tak už ho chci vidět taky, takže sem se zprávičkami (drze bych se mohla k některé z vás přifařit a šly bychom okukovat společně).

Brusinko, to fakt musí být pohodička, já jak jsem byla doma, měla jsem docela absťáček, doufám, že počitadlo taky pořídíme než se přiřítím domů. A s tím žehlendem, si myslím, že 3 minuty na plínku, skvělé, je vidět, že si dáváš záležet, jak dopadnu já to teda nevím, takhle vždycky zápasím :) Marti, v Krči budeš taky absolvovat nějaké kurzy nebo vám stačí ty z POMADU, začínám mít hokej v tom, která porodnice chce mít kurzy svoje - myslím si, že zrovna Podolí chce ty své.

Darko, jéééé my jsme taky slavili v sobotu 80tiny jen ne dedy ale babičky a najednala jsem se tak, že jsem nemohla dýchat:D nebo spíš funět

Kairo, jak jsi dopadla na kontrole, určitě vše v nej pořádku.

Natálko, Cavemana jsem viděla, naprosto s tebou souhlasím, ůřezela" jsem se celou tu hru, taky jsem se poznávala, ale nejvíc manžela, víš jak Dušek povídá o těch novinách a televizi, že přece nemůžeme po chlapech chtít aby vnímali kromě novin enbo TV ještě nás - no to jee přesně můj Petr, jak čte nebo čučí na telku můžu na něj mluvit, ale on mě prostě nevnímá

Marty, držím palce, aby byl zánět fuč a vše bylo na nejlepší cestě.

Dneska jdu do poradny, tak pak ještě napíšu čerstvé poznatky. Taky doufám, že jsme zánět zničili, protože to už bych se z toho zbláznila, je to děsně votravný :( Sladký skoro (sem tam:D) nejím, ach jo, no uvidíme. Bříško tvrdne, tak to zase řeknu, ale zatím se to dá zvládat, teda když dorazím z práce domů, padám za vlast. Včera mě bolelo břicho, záda, - no prostě úplně všechno, kroutila jsem se jak žižala, k tomu se přidávám k těm který dusí prsiska - vám řeknu, někdy mi jde o život :D

Padám něco dělat, ozvu po poradně.

Ahoj Míša 27tt

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 04.11.03 10:21

Ahoj holky od Brusinky !

Přišla jsem vám všem popřát krásný zbytek těhotenství a co nejlehčí porody.
Už se vám to všem krátí a moc na vás všechny myslím.
Brusinko - není to tak dávno, co jsme si předávaly snažilkovskou a pak těhotenskou štafetu viď??

Koukám, že si myslíš, že budete mít holčičku, ale ať to bude Kuklínek nebo Kuklínková, tak přeju, aby bylo miminko zdravé a krásné (což ti v Krči zaručí :o).

Zdravé miminečka pro vás pro všechny a hodně spokojenosti v nové roli maminek vám přeje
Ed, Polinka a Daisy xx

Ps. Obrovská gratulace novým maminkách ke kloučkům!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 10:54

Od Mišul - nepřihlášená

Ahoj Holky,

tak jsem zpět od doktora a MUSÍM zůstat doma, ach jo, nedá se nic dělat, zrovna u něj jsem měla takovou dost dlouhou kontrakci a to se mu teda vůbec nelíbilo, dokonce se na mě zamračil. Takže až 18.11. jdu na kontrolu, teď musím min. 5 ležet a pak budu mít vycházky - tak se snad dostanu k internetu. Dostala jsem magnézium a budu ho baštit 4×2 - jsem pak zvědvá na ten průjem:)

Takže se přidávám k dalším domazůstavačkám.

Pokusím se co nejdřív ozvat, aspoň přes někoho :D

Tak pa a opatrujte se

Míša 27tt

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 04.11.03 11:21

Ahojky těhuláčci!

Všechny zdravím v novém týdnu. Minulý deníček jsem nějak nestíhala, tak doufám, že mi nic neuniklo. Moc blahopřeji našim prvním maminkám, tak ať nám chlapečci pěkně rostou!

Brusinko:
díky za vysvětlení ohledně brnění rukou, mám ho totiž taky a jak si mi psala, že to máš od pletení marně jsem si lámala hlavu z čeho to mám já:o) Pletení u mě opravdu nehrozí.

Mišul:
drž se! Já jsem měla úplně ten samý problém. Tak jen poctivě odpočívej a uvidíš, že to bude dobrý. Teda ty kontrakce mám pořád,někdy je bříško tvrdé třeba i hodinu v kuse. Není to prý moc normální, ale u někoho to takhle probíhá. Jakoby se bříško nechce roztáhnout rostoucímu miminku, tak protestuje.

Jiřko:
s tou vložkou bez kalhotek máš pravdu. Když jsem ležela u Apolináře chtěli to po nás přesně takhle, prý abysme zbytečně nedráždily dělohu a vše krásně „větralo“.

Teda holky u nás je veselo! Tento víkend jsme se měli stěhovat, jenže jsou nějaký problémy ohledně smlouvy a tak to moc nevypadá. Podnájem nám končí 15. listopadu, takže vůbec nevím co budeme dělat. Ta nejistota mě úplně ubíjí! Všechno už mám v krabicích a jen čekám co bude, jestli se dřív přestěhujeme nebo porodím. No snad se to nějak vyvrbí.

Jinak je mi dobře, bříško tvrdne, ale to už je v týhle fázi normální. Váha + 12 kg a už se citím taková lehce nateklá. No co vám budu povídat, přítel mi dnes po ránu řekl, že vypadám jako ČOLEK! Krásný co?

Všechny moc zdravím a jsem zvědavá, které miminko se vyklube jako další v pořadí.

Ahojky Martina a Amálka 37+2

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 11:27

Ahoj Martino,
já ti s dovolením napíšu něco k tomu Podolí - kurz není nutný, já chodila jen na ten povídací (2×2 hodiny), na ten první blok tam se mnou byl i manžel, ale není to podmínka. Na tom kurzu se nedozvíš nic závratné nového, je to dobrý spíš že se seznámíš s tím prostředím, asistentka vysvětlí, jak to tam chodí, co si s sebou nemáš brát, co naopak ano, jak je to s návštěvama, jak může pomoc tatínek u porodu, podívali jsme se na sál, ukázali nám, kde je příjem :-) a připravili na to, že na příjmu to bude trochu papírováního, kdy jet do porodnice a tak (já jsem třeba nevěděla, že když odteče voda, tak stačí dorazit tak do 2-3 hodin - tedy pokud nemáš kontrakce po minutě :-)). Každopádně zvládneš porodit i nez toho :-) Akorát mě prostě skoro nic nezaskočilo. V tom druhym bloku už je to spíš o šestinedělí, kojení apod. Jo a o epidurálu.

Jinak kurzy mají myslím i cvičící, ale já raději cvičila a plavala sama.

Každopádně tě tatínek u porodu tě bude stát 700 korunek, ale to za to stojí ne? A to v tý cene není ani takovej ten bezva zelenej mundůr, taťka js na sále normálně v civilu, což můj manžel ocenil . přeci jen tam se mnou být 12 hodin v zelenym .....

Tak kdybys něco potřebovala o Podolí, ráda se podělím o svoje zkušenosti. Jak zvládáš ty kontroly, pořád tam maminky předbíhají?? Já se tam něco načekala a pak jsem u doktorta byla 2 minuty.

Tak ahoj
MartinaV od Ed

kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.11.03 12:03

Ahoj všem břišulkám i nakukujícím,

napřed moooc velká gratulace prvním maminám,tatíkům a jejich klučíkům.

Mišul(a další,co musíte ležet),atˇ ti to ležení uteče a můžeš už na vycházku.

Amálko-at´ to s bydlením dobře dopadne a holčinka vykoukne na svět v novém.

Hlásím nález z monitoru-vcelku pravidelné kontrakce-ale následné vnitřní vyšetření (CS5) potvrdilo,že se ještě nic nechystá :-(.
Váha už nepřibyla,takže(a doufám,že už ani nepřibyde) +15 kg,přes bříško 106 cm (zdá se mi obří),streptokok by měl být vyléčen,ovšem užitím ATB nastoupil svědivý výtok,takže léčíme zas to.Jak jsem měla celou dobu pokoj,ten konec si užívám. O víkendu mě na malé nákupní procházce tak rozbolely záda,že se mi udělalo zároven blbě od žaludku a chtělo se omdlít - sotva jsem to vydejchala,dolezla domů a padla do postele. Ted´ je mi vcelku fajn,jen delší pochody budu muset asi vynechat.
A to jsem minulý víkend vcelku v pohodě ušla 14 km a ve středu „běžela“ přes celé město(asi 3 km) na koncert.

Gat´ky na jedno použití jsem u nás nesehnala a někam jet se mi už nechce,hodlám praktikovat Jiřčinu metodu - starší bavlněné + odvětrávání :-).

Ve středu jsme měli poslední předporodní kurz i s prohlídkou porodních sálů,vypadalo to tam moc hezky,i CAP,až by se člověk skoro těšil :-). U nás je absolvování kurzu podmínkou porodu v CAPu, tatík může být u porodu,i když žádný kurz neabsolvujeme. V Praze to možná bude jinak.

Mějte se všechny fajn,jakmile se bude něco dít,slibuju informace „v přímém přenosu“.

Hana 39+3 tt

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 04.11.03 12:25

Ahojky!!

Posílám spoustu pozdravů a pohlazení vašim bříškům! Mě už to moje začíná, abych se přiznala, trošku vadit - jednak kvůli své velikosti, potom kvůli kopancům a hlavně proto, že už jsem totálně neohrabaná a nic mi nejde dělat - ani sedět, ani ležet, ani stát - nejlepší jsou pomalé procházky - jenže zase okolní čtvrť už mám prochozenou křížem krážem a není to moc veliká zábava, chodit po městě - v neděli jsem vytahla partnera se mnou - korzovali jsme po městě do šesti hodin - no vyloženě zábava - ale bylo to příjemné pro moje ztuhlé tělo. Taky se musím pochlubit - zaznamenala jsem poslíčky - poprvé minulý týden, a podruhé o víkendu - myslela jsem si, že poslíčkové vypadají jinak - ale svěřila jsem se v pátek na kontrole sestřičce a ta říkala, že jsou to jasní poslíčci a že je prima, že se začíná něco dít - tak si to užívám …

Taška do porodnice začíná být nápadně objemná - taky není divu - mám tam župan, ručníky, noční košile, krabici vložek do podprsenky a balík porodnických vložek - celkem teda nic moc věcí, ale na objemu to vypadá, že se chystám nejméně na půlroční výlet ..

Včera jsem se doma pustila do nejdéle odkládané činnosti - čištění mrazáku a ledničky - uff, ruce zmrzlé, v kuchyni potopa, ale celkový výsledek velice uspokojivý - nejlepší na tom je, že už to mám za sebou - dá se říci, že z domácněúklidových prací už mám splněno vše, co jsem si na začátku mateřské dovolené naplánovala - takže teď už jen zbývá, aby se štěstíčko narodilo - musím přiznat, že už se na to moc těším - až toho človíčka, co se pořád hemží v bříšku budu držet v náručí a hladit přímo - ne jen přes své břicho.

Chtěla jsem se zeptat - jak jste na tom se strijemi? Já jsem se ještě včera pyšnila tím, že žádné nejsou, jenže pak jsem důkladně koukla do zrcadla a objevila jsem ji mršku - kousíček nad pupíkem - fuj - jenom doufám, že k ní nepřibudou další ach jo …

Jinak jsem se byla dívat na kojící podprdy - je to síla - jediná, která se mi líbila na vzhled a zdála se mi praktická po stránce rozepínací stála přes 600 Kč - pak jsem narazila i na levnější - kolem 400 -500 Kč - jenže ten vzhled - nápadně mi připomínaly podprsenky mojí staré babičky - nevím, jestli to znáte takové nevzhledné, beztvaré balony z jakoby tužené tvrdé látky - hrůza, jsem si říkala, že by se mi ani nechtělo něco takového ukazovat miminkovi … No naštěstí jsem navštívila Promi - tam mají podprdy za lidovky - 280 Kč a pak jsem objevila Triolu - tam mají vše za jednotnou cenu 200 Kč - takže jsem majitelkou dvou skvělých podprsenek - už bylo na čase - prsa rostou o sto šest a do těhotenské jsem se fakt už nevešla - jestli to takhle půjde dál, tak ze mě za chvilku bude Doly Buster - či jak se to jméno vlastně píše.

Jinak novinka z naší domácnosti - byli u nás moji rodičové a nabídli partnerovi tykání - tak mi to přijde najednou hrozně zvláštní, když o nich partner mluví jejich křestními jmény - nějak na to nejsem zvyklá, doufám, že partnerovi rodiče nebudou mít vůči mě stejný návrh - vůbec si to neumím představit, že bych jim měla tykat - ale snad to nehrozí … Jak je to u vás? Tykáte si vzájemně s druhými rodiči?

Lucus: moc a moc gratuluji k miminkovi - 12 hodin - to muselo být celkem náročné - přeji novému človíčkovi spoustu štěstíčka a radosti!!!

Gabina: jo jo přesně ty košilky jsem měla na mysli - jsou po mém partnerovi, když byl škvrně - vůbec se mi nelíbí

Natálko: pásy v autě jsme zařídili jednoduše - máme takového prima chlapíka autoopraváře - tomu jsem auto předala a on mi ho vrátil s pásama - sjel na vrakárnu (kde má počítám známé) pás prý pořídil samonavíjecí za 500 Kč a pak ho namontoval - dělal toho víc a za práci celkem si řekl dalších 500 Kč - ale nevím jaký podíl na tom mělo přidělání pásů - třeba polovinu?? takže za tuhle částku máme pásy - vůbec nevím, jestli by se to dalo pořídit levněji, ale my bychom si je sami netroufli namontovat, aby se náhodou nějak neuvolnili a splnili v případě potřeby funkci …

Jdu přečíst dnešní deníček a za chvilku zase něco napíšu zatím se mějte moc hezky

Zdraví Sýkorka 38tt+1

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 04.11.03 13:23

Ahojky!

Šplechťule: moc a moc gratuluji k malinkému klučinovi a přeji mu do života všechno nejkrásnější

Brusinko: děkuji za vysvětlení prstobrnění - sice taky netuším z čeho to mám, když už nepletu, ale vzhledem k tomu, že už mám všechno uděláno a připraveno, tak nebudu dělat nic a ručky budou odpočívat
Jinak jsi úplně vystihla to žehlení plen - taky mě to zabralo děsně času, bavilo mě to, ale při představě používání látkových plen jsem se upřímně radovala, že existují jednorázovky

Včera jsem byla na cvičení - teda, už jsem se skoro nemohla hýbat - povel přetočíme se na druhý bok, který ostatní zvládly jako nic u mě vyvolal děsnou námahu a funění a než jsem se přeorientovala, půlka cviku byla pryč - počítám, že příště už půjdu naposledy fakt už nestíhám

Jinak mimískovi se asi sezení u počítače nelíbí - celou dobu se vrtí tak usilovně, že snad ani nestihnu využít z internetu vše co jsem chtěla - nevadí, hlavně že jsem si stahla povídání na emiminu

Držím palečky všem co mají porod na dohled a ostatním přeji pohodové těhotenství!

Já už se tak těším, až se rozdvojím!!

Mějte se fajn Sýkorka

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 04.11.03 16:02

Ahoj holky,
teda koukám, jak se tady vesele finišuje.
Všem novým miminkům i těm co už za chviličku vykouknou přeju hodně štěstí a zdravíčka a maminkám pevné nervíky.

Mišul - přeju Ti, ať se Ti to zase upraví, jseš v pohodě a můžeš si tu s námi zase užívat.

Brusinko - taky se chystám vybrat pro manžela nějaký kurz „péče o dítě“. Pro mě to asi význam nemá, protože mám kolem sebe spoustu miminek na kterých jsem si všechno vyzkoušela. Myslím, že mému drahému pár užitečných rad určitě neuškodí. Dokonce mě překvapil, že ani neprotestoval, teda ještě neví, že půjde sám…hi,hi. Já jsem hodná manželka…
Jinak jsem se taky dozvěděla, že v některých porodnicích dokonce nevidí rádi, když má na sobě žena kalhotky, právě kvůli větrání, neb se všechno pak lépe hojí.

Amálko - co se týče zadržování vody, tak jsem výkonější než kdejaká přehrada. Vlastně když si tak uvědomím, tak slovo „lehce“ jsem ze svého těhotenského slovníku vypustila. Teď už jsem tak daleko, že vrážím do nábytku a včera v noci jsem se přerazila o kus nábytku a pak celou noc plakala nad bolavou nožičkou a manžel mě musel utěšovat. No, není to se mnou jednoduché.

Kosto - jé, ty už to máš za pár. Hned bych s Tebou měnila. Těšíme se na zprávičky on-line. S těma zádama a chozením to znám. Já musím ještě vydržet, protože nemám vůbec žádné vánoční dárky a musím je koupit dokud jsem ještě schopná se vůbec pohnout. Dávám si tak 14 dní. Pak už si někam sednu a počkám až začnu rodit a pak mě někdo bagrem dohrne do porodnice.

Sýkorko - vyledňování lednice je ta nejodpornější činnost, jakou znám. Mám úplně husí kůži. Já jsem si taky naplánovala ještě nějaký malý uklid, ale jsem tak nemožná, že to asi nedopadne. Navíc při každým zaskučení mám manžílka za zádama a ptá se, jestli mi něco není.

Hlásím, že strije zatím žádná, už mažu vazelínou a jsem promaštěná líp, než kdejaké hodinky. Navíc masírování se šklebounkům móóóc líbí.

U nás nic nového. V neděli jsme byli na Pražským hradě na výstavě, bylo nádherně, tak jsme si to fakt užili a odpoledne jsme udělali poslední práce na zahradě před zimou (teda manžel, ale já jsem radila).

No, jsem se teda zase vykecala, takže jdu opět pracovat. Už se mi to krátí. Hurá. Vypadá to, že tu budu ještě asi 14 dní.
Tak na sebe dávejte všechny pozor
Natálka+šklebounci (31 tt)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.03 17:39

Ahoj,
doktora jsem si neplatila, já tam vlastně ani řádnýho neznala, na prohlídkách bejval takovej jeden docela mladej a jednou jsem tam měla doktorku, taky mladá. Jsem věřila, že jsou všichni dobrý :-) Při samotnym porodu tam dokrotka vlastně byla jen nakonec a pak mě šila, vlastně se tam za tu dobu vystřídali dvě, protože jsem tam byla zrovna v době, kdy proběhla výměna stráží. Ale mně to nevadilo, Všichni tam byli moc milí a působili profesionálně. I porodní asistentky se tam prostřídali, ale opět - mně přišlo, že je to jedna a ta samá, fakt byly všechny vpohodě (poznala jsem 4 :-)) V den, kdy jsem tam rodila tam bylo děsně moc porodů, pak i zastavili příjem, ale neznamenalo to, že by se o nás nikdo nestaral. Asistentka se chodila dívat každou půl hodinu a komentovala, jak jsme na tom a většinou jsem tam byla sama s manželem. Až na samotný porod, to tam najednou bylo živo, ale to už si zase nepamatuju, neb jsem už byla mírně na dně sil. Ale šťastnááááá.

Teď se máme dobře, nás chlapeček má nějaké spinkací období, takže se i vyspim, přes den něco stihnu, ale ťuk ťuk, já vím, že zítra to může být jinak. Užívej si těhotenství, co to jde :-))
paaaa
MartinaV

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 04.11.03 21:51

Cau holciny!
Tak jsem se konecne dostala k pocitaci, nebo spis k internetu. V nedeli jsem byla u nasich slavilo se svatek tata a bracha a narozeniny 2 lety neterinky a kdyz sem dorazila domu, tak nesel internet. Vcera byl doma uz manzilek a to se k pocitaci jen tezko dostanu. :) Navecer jsme meli navstevu - kamarada a tak jsme se venovali jemu. Dnes dopoledne kdyz jsem chtela si pocist a prispet tak zas nesel internet. :-/ Doufam, ze se to nestane pravidlem.
Jinak se snazim skoro nic nedelat, ale moc mi to nejde, ale pradlo jsem prehrala na manzilka tak vesel a sundaval. :)
Dnes jsme byli u nasich, koupili jsme barvu na postylku a dovezli ji domu a ted uz jen manzilka dohnat k tomu, aby ji natrel. :)))

Koukam, uz se vam to skoro vsem (az na par nasich vyjimek Marty, Misul, Amalka… zapomnela jsem jeste na nejakou? :)) ) krati a uz se zacinate i slusne rozdvojovat. :)
Zacina me slusne palit zaha a to skoro po vsem. Dnes mi bylo tak zle, ze sem malem vrhla. Sla jsem si po jidle totiz zdrimnout, ale jen na chvilicku Ais hodinku a pak me manzilek sel vzbudit, aby sem s nim sla hrat hru na pocitaci - Worms. :) Takze jsme dnes hrali 2 hodiny cerviky a strileli po sobe. :))) No, proste skoro rodice. :))))

Ted zrovna zpiva v doremi nejaka tehulka - mimo musi mit otres mozku jak na nej klepe. :))) (doufam, ze to neni nejaka vase znama - ale zpiva pekne. :) )

Holky, jinak mam pocit jako by me nekdo nakopnul kousek od trisla smerem do chlupu. Jestli me tam zespodu cuta holcina, nebo co to je nevim. Ale kolikrat to boli ze si na „ni“ nemuzu ani sahnout. :)

Misul: Vidis, vidis, stala ti ta prace za to? Ne, vid. Ale neboj to bude vsechno zase dobry. :) A co, co? Koupila sis tu kombinezku? Dnes jsem na ni koukala v ty Hypernove a tentokrat meli i ruzovou, ale ta ruzova byla zas az moc sladka, takze jsem si ji nakonec nekoupila a ani bych stejne nevedela a ni velikost. Jaky kupujete velikosti na cerstvy miminka? :)

Marty: Ty si se me ptala na toho pejsana? Tak mame pudlici cernou a je ji 2,5 roku skoro. vlastne ne skoro, ale v sobotu ji tak bylo. :))) To to lettiiiii..... Mela to puvodne dle slov chovatelky byt Toyka krizena trpaslickou, ale sme radi ze z ni vyrostl stredni pudlik. :))))
Kavalir? Muzes mi to nejak priblizit? :)))
Doufam, ze jsem pochytila dobre ze zanet je tatam a jsi OK. :) To je dobre.

No, uz budu asi koncit. Tak papa Darka + Pidalka 27+3tt (asi. :) )

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 05.11.03 08:46

Ahojky holky :o),

tak jsem právě dokojila a doopila Marečka do spánku :o). Už jsme od pondělí doma a i když jsem měla obavy jak to zvládnem (manžel má týden dovolenou a pomáhá vidatně:o)), jde to docela dobře. Teda, moc času nemám, většinou kojím,přebaluju nebo uspávám :o))). Ale Mareček je hodnej a trpělivej, ví že učený z nebe nespadl.
Včera byla u nás sestra od naší dětské paní doktorky, tak jsem natáhla nějaké rozumy a ve čtvrtek půjdem do poradny.
Něco k porodu, ve středu v 15:15 mi začala odtékat plodová voda. Jenže já čekala že to bude nějaký velký proud, takže jsem to téměř nezaregistrovala, jen jsem si myslela že mám zas nějaký zánět a výtok. Po půl hodině to ale zesílilo a pak mi to promáčelo kalhoty :o)). Tak jsem zavolala manžela a v 16:00 mě přijali do Krče. Pan doktor mě prohlédl a řekl že to na porod zatím nevipadá a že mě nechají na šestinedělí a uvidí se. Takže manžel jel domů a já si šla lehnout. Kolem 19:00 mi začly kontrakce, nejdřív po 20min. Zjistila jsem že je mi nejlíp ve stoje a tak jsem chodila jak bludnej holanďan po oddělení šestinedělí sem tam a zpět :o). V 23:00 mi natočili monitor a vyšetřila mě sestra. Byla jsem otevřená na dva prsty a kontrakce co 10 minut. No a v 2:45 ve čtvrtek jsem po vyšetření volala manžílka a šla na přípravu k porodu. Dostala jsem klystýr (mimochodem po měsících zácpy to bylo příjemné, opravdu) a trochu mě oholili. No a pak už to jelo. Na prvorodičku jsem se prý docela dobře otvírala a v 5:57 se nám narodil Mareček. Trochu mě porodní asistentka nastříhla ale jen trochu. Šití jsem necítila vůbec, asi mi dobře píchla umrtvovačku. Celkem to bylo moc pěkný a teď vím že mé obavy byly zbytečné. Po porodu u mě manžel zůstal asi do 7:00 a pak jel oznámit do práce že se jde slavit :o)). Držel Marečka jako první a zvážil ho a změřil a tvářil se velice důležitě :o)).
Po dvou hodinách mě pak převezli na šestinedělí a tam jsem odpočívala a odpoledne cca v 15:00 mi dali na pokoj Marečka a začli jsme si na sebe zvykat. Mě osobně se v Krči líbilo, byla jsem spokojená a příště půjdu do Krče zas :o))))))). Šplechťule

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 05.11.03 10:34

Ahoj Brusinčata vyklubaná i zapupíkovaná,
u mě tentokrát novinky žádné, snad jen, že už počítám dny do konce a těším se, až mimi vyleze, až zase budu moct normálně ležet, sedět, stát, chodit, jíst, spát, vstávat, čůrat, dýchat, kašlat, ohýbat se a chovat Jíru. Bohužel nevím, do kolika mám počítat, protože kdyby se mimi narodilo ve stejné fázi jako Jíra, tak to je už za 4 dny, ale do termínu zbývá ještě dalších pět týdnů.
Ne že bych byla tak strašně nemotorná, ale říkám si, že my malobřichaté to v tomto asi máme horší, protože místo aby bylo mimi vyvěšené ven, tak je narvané v břiše mezi orgánama (jinak si neumím vysvětlit tak malé břicho - vypadám tak na pátý, max. šestý měsíc, rozhodně ne na 9. - když mimi je velké normálně). O tom, že bych si něco užívala, se taky nedá mluvit, takže se neustále plácám mezi lítáním na WC, pálením žáhy, funěním, bolestí žeber, tvrdnutím břicha … protože téměř neexistuje okamžik, kdy by mě nic nebolelo. Už se hrozně těším na porod - ten sice bolí taky, ale tak nějak jinak, ale hlavně budu vědět, že tím všechny neduhy pominou a konečně uvidím to svoje divošátko, který mě tak utlačuje. Řeknu vám, že Jíru už zvládám s vypětím sil a na hranici možností. Když je potřeba ho pochovat nebo někam donést (zaplať pámbu že už dobře chodí) tak to je skoro technicky neproveditelné ho vzít tak, aby mi břicho nezmačkal, krmení a přebalování je taky síla. Když jdeme ven, tak jsem vyřízená ještě než ho oblíknu, po půl hodině chůze mě ukrutně bolí kostrč a břicho, který je jak balvan, takže se musím vrátít a místo abych se svalila, tak zase chlapečka svlíknout, nakrmit, přebalit …
Téééda teď to vypadá, jak si příšerně stěžuju, ale sama jsem to tak chtěla a jsem ráda, že to tak je, ale někdy je to na mě už moc. Taky jsem věděla, že závěr těh. bude náročný a budu potřebovat podporu, rodina se sice snaží, ale stejně jsem skoro celý den na malého sama.

Takže když je to těhotenství taková zábava a procházka růžovým :,-(em, chci se zeptat, jestli vás taky vždycky tak rozčílí, když se debatuje o tom, zda zakázat potraty či ne. Teď teda chraň bůh, že to nesouvisí s námětem našeho deníčku, protože moje miminko stejně jako všechny vaše je naprosto chtěné, vytoužená, z lásky počaté a toužebně očekávané.
Ale není to tak u každé ženy, všichni víme, že žádná antikoncepce není 100% spolehlivá (komu že se mimísek prokousal přes danu?) a žádný chlap, který těhotenství nikdy neprožil, nemá právo rozhodovat o tom, zda má nějaká cizí žena těhotenství podstoupit a nechtěné dítě donosit. Proto mě pokaždé šíleně nadzvedne, když se k tomu nějaký papaláš vyjadřuje (ať už je to ta věchýtka papež nebo nějaký náš politik). Docela mě mrzí, že se v těchto diskusích neangažují ženský - jako by se jich to snad ani netýkalo. Už jsem si říkala, že se snad někde ozvu, ale zase taková feministka nejsem.
Ono dát či nedat neplánované dítě pryč rozhodně není jednoduchá otázka, většina těch, které ji musí řešit, si děcko nechá, a ten zbytek se zřejmě nachází v tíživé situaci, ať už finanční, partnerské, zdravotní, nebo už doma několik dětí má.
Teď už všichni víme, že dítě rozhodně není levná záležitost, vidíme, jak při pořizování výbavičky tisíce jen lítají. A že se stát postará, to jsou akorát kecy. Jinak by nás po půl roce nenechal s dítětem s „příspěvkem“ ve výši ani ne životního minima, a když budu mít děti dvě, stejně dostanu příspěvek jen jeden. Prostě dokážu pochopit, že si někdo dítě (třeba 3. v pořadí) jednoduše nemůže (nebo netroufne) dovolit. A kecy o tom, ať ho dá k adopci, může zase vypustit jen chlap, který si těch 9 měsíců ani vzdáleně nedokáže představit. Pár nechtěných dětí ekonomiku nespasí.
Doufám, že já osobně to nikdy nebudu muset řešit, přesto kdyby mě to potkalo třeba příští rok s dvěma prťouskama, asi bych se taky rozhodovala, zda těhotenství ukončit. Teď už vím, že s malým dítětem je těh. na hranici vydržitelnosti, ale se dvěma? To musí být fyzicky naprosto nemožné. Přála bych to těm papalášům aspoň na jeden den vyzkoušet se všema neduhama, které statečně snášíme.
Snad mě teď někdo za tento výlev nenapadne a nerozpoutá se bouřlivá diskuse, já jsem si jen potřebovala trošku ulevit - někdy už cítím, že melu z posledního.

Jo a ve čtvrtek do Motola nejdu, moje MUDr. mi datum nikam nenapsala a usoudila jsem, že aby mi změřili tlak, zkontrolovali moč, zvážili a zjistili, že se neotvírám, tak to ještě týden počká. Manžel stejně nemá čas mě tam vézt a čekat se mnou půl dne a jinak prostě nemám šanci se tam s Jírou dostat.

Tak ahoj, dnes trošku rozhozená Jiřina, bez 1 dne 35 tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.03 12:21

Ahoj spolubříšulky!!!
Zdravím a přeji krásnou středu.
Máme po poradně, poslední u své doktorky a příště směr Motol. Jsme v pořádku, CS 4 bříško za ten týden nevyrostlo, takže SF 32. Tak doufám, že pomalu začne klesat a mě se bude líp dýchat. Váha z minulého týdne také stejná.

Gratuluju Špechťuli k Marečkovi a oběma přeju jen to nejlepší!!!!

Jiřino- posílám ti mailík!!!

Mějte se zatím hezky a já se ještě ozvu
Gábi 35tt

Jirina
Neúnavná pisatelka 15228 příspěvků 05.11.03 13:56

Ahoj ještě jednou,

už jsem trošku uklidněná (Jíra už hodinu spí a vypadá to, že divoška taky). Tak jen pár reakcí na vaše příspěvky i z min. týdne.

Misul - kombinézu mám vel. 68, radši pořiď větší (dá se ohrnout), mimíci hrozně rychle rostou. Ze jmen bych vyřadila Davida - ne že by se mi nelíbil, ale kvůli svátku v prosinci (termín máš v únoru, tak aby neměl všechno moc brzy za sebou :o) Jakub a Michal mají svátek červenec a září, takže to oboje vyhovuje, a jestli si dobře vzpomínám, psala jsi, že jsi Větrovcová - Michal Větrovec se líp vyslovuje než Jakub Větrovec. Navíc ty jsi Míša, takže bych dala Michal a bude to po mamince (my jsme taky Jiřina - Jiří, i když Jiří je spíš po dědovi).

Sýkorka - košilky taky mám a ani jednou jsem je nepoužila. Na tchýni nehleď, za jejich časů nebyly oblečky bavlněné jako dnes a trička, bodýčka, mikinky … V porodnicích ty košilky používají a uvidíš sama, že ti polezou na nervy a radši dáš mimískovi tričíčko - i jim to mnohem víc sluší.
Tykání v rodině - my si navzájem všichni tykáme a říkáme jménem (teda samozřejmě já svým rodičům jménem neříkám). Manžel má jen babičku a i té říkám Evženo už od svatby (10 let) - ze začátku to sice bylo zvláštní, ale babičko mi moc z pusy nešlo. Manžel si s mými rodiči taky říká jménem co se známe, akorát mě rozčiluje, že našemu malému neříká Jíro jako já, ale Jirko, což je i můj táta, takže když mluví o Jirkovi, občas nevím, koho má na mysli (jeho otec též Jirka už bohužel nežije). (hehe, no jasně že když se Jirka hezky vykakal tak je to ten náš malej :o)))

Rychlost žehlení plen: já jsem je všechny najednou prala před Jírovým narozením (mám jich asi 40) a za půl hoďky jsem byla hotová. Vůbec se s žehlením asi moc nepatlám, dva sušáky oblečení mám za půl hodiny vyžehlené (to Jíra mě naučil fofrovat, protože to musím stihnout když spí, jinak mi tahá za šňůry a nejde to). Je pravda, že to není žádné složité žehlení - jen trička, mikiny, kalhoty, manžel naštěstí košile nenosí. No a já jak jsem pořád doma tak skoro nic nezamažu a spoustu věcí (spodní prádlo, ručníky, utěrky, některá trička) vůbec nežehlím.

Gábi: souhlasím, takže příští čtvrtek v 10,00 na 5A v Motole.

Jo a holky, až se vyklubeme, dám vám vědět přes Gábinu (pokud tam nebudeme současně) a kdyby mě chtěl někdo v Motole navštívit, ráda vás poznám!

Jiřina

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.03 15:28

Ahojky!!

Jiřino- tak se uvidíme v pátek :o) A neboj mám mobil na Brusinku, takže kdyby jsme lehly obě, tak se o nás ostatní dovědí :o)

Přidávám se k těm,co máte pejska. Máme pětiletého, čiže v nejlepších letech ;o), westíka. A čím je starší, začíná se v něm hodně projevovat terieří povaha. Kolikrát je umanutější než kluk :D

Gábi

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 05.11.03 17:08

Ahoj děvčata, jsemtu jen na skok, jelikož s Tomíkem marodíme a nevypadá to s ním vůbec dobře. mají podezření na hemophilus. Ten vyvolává záněty mozkových blan a také u dětí může způsobit udušení.Ještě, že je očkovanej, jinak už by byl prý v nemocnici. Já ho mám nejspíš taky a penicilin na něj nezabírá. Nevím vůbec co bude. Ale nechci Vás tady mučit svými problémy, ale jistě chápete jak mi je.
Ale šla jsem nakouknout, jestli už se rozdrvojujete. A taky tedy miminkům a jejich maminkám přeji vše nej.

Holky Brusinko, Amálko, Mišul… a další, které jste viděli na srazíku mou kamarádku Zuzku, tak je od neděle v porodnici, protože má málo plodové vody a mimísek má splašené srdíčko. Termín měla 1.11., takže jí včera zavedli gel na rozjetí. Do rána kontrakce po 8mi minutách, ale bez otvírání a bolestí, tak dnes zavedli gel znova a psala, že nejspíš dnes v noci porodí. Má prý už velké bolesti, že ani nemůže psát, tak jí držte palečky ať je Davídek ok.

A na nás myslete taky. Mám šílené bolesti od kašle v podbřišku a bojím se bojím aby vše dopadlo ok a na mimískovi to nezanechalo nějaké následky.

Holky pupíkatý i rozdvojený přeju hodně štěstíka a držte se. Pusinka a pasažérek (10+0)9+4

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 05.11.03 18:22

Ahojte!

V prvé ředě ještě přidávám gratulace dalším maminkám!!! Držím palce, ať se vám daří, hezky prospíváte a drobci moc nezlobí, především přeju vám i klučíkům hodně zdraví:-)

Nám se to taky krátí, i když na ten uzlíček si ještě chvíli počkám. Každopádně v pátek končím v práci a už se těším, až se pustím do všech těch příprav. Asi nejsem normální, ale já se těším snad i na to žehlení! :-))
Schválně si pak stopnu čas a dám vědět, kolik času jsem strávila nad plínkama:-) Teď mě napadá - ve cvičení nám radili, že se dá žehlit i na baloně. Na tom se samozřejmě sedí, žehlička by mu dala asi co proto :-))), prkno se nastaví na nejmenší výšku a už to frčí. Zkoušela jsem to a fakt to není špatnej nápad, záda bolí o poznání míň.

Sýkorko - my rodičům oba tykáme, nabídli nám to po svatbě. I když musím přiznat, že si ještě pořád zvykám. Horší je to s oslovováním, zatím se mi celkem daří se tomu vyhnout no a za chvilku jim budu říkat „babi“ a „dědo“ (to vlastně můžu už teď, protože mají už dvě vnoučata).

Pusinko - držím tobě i Tomíkovi palce, ať jste brzy v pořádku. Všechno dobře dopadne, jen tomu musíš věřit:-) Hlavně se snaž moc se nestresovat, škodí to nejen pasažérkovi. (Já vím, mě se to povídá, co?)

To bude od nás asi všechno,
mějte se fajn, moc se nehoňte a odpočívejte do zásoby

Lajka (32tt+4)

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 05.11.03 19:58

Zdravím všechny,

dneska jsem se byla na salátku s Amálkama :-))
Nacházela se na Vinohradech, akorát šla z poradny, tak jsme se srazily. Bříško ji tvrdne sice často, ale jinak je vše v pořádku. Doktorka jí sdělila, že se porod může dostavit vcelku brzy. Tak uvidíme, kdo bude další na řadě :-))
Po randeti s Amálkou jsem si ještě zařádila s mimi-nákupkama. Cestu domů v jednom ?hadím? obchůdku a dovršila jsem to Pomadem. Už toho zbývá opravdu jen málo, co musím ponakupovat. Žádné tělesné změny nepociťuji, myslím, že mimís je stále nahoře, nikam nesestupuje. Jen ty zmožené prsty (jestli je to i z loupání ořechů, či zadělávání těst na cukroví??? Dopletu pár řad zadního dílu (posledního :-(((( svetříku a pak pletení na chvíli schovám. A uvidím, jestli se ruce umoudří. Ale fakt mě to pletení tak chytlo, bééééé :-((

ŠARLOTKO: děkuji za přání ke zdárnému vyklubání :-)) Moc se na Kuklínka(u) těším, ale zároveň mám chvílema ty typické stavy obav a strachu, jestli to zvládnu atak. Ale to je asi napuosto noumální:-))

MIŠUL: jéje, doufám, že budeš vzorná pacientka a dodržíš klid na lůžku !!!
v Krči kurzy přípravy k porodu nepožadují. Doma je to opravdu pohoda :-))) A teď ke všemu když je i počítač a ? ?spojení se světem :-))) Přeji brzké pořízení počitadla (ale nenech se manželem ošidit nějaký kuličkovým)

ED: také děkuji za přání :-))) Fakt to hrozně letí. A jak jsi psala v deníčku ? člověk musí vychutnávat každičký den s mrňousem, protože se to již nevrátí a jeden se pak nestačí divit, jak to vše uteklo.

KOSTKO: tak už se snad brzy dočkáš :-)) Už se těším na informace v přímém přenosu :-)) Dávej na sebe pozor! Žádné omdlévání a ten výtok ať se zadaří brzy vyléčit.

SÝKORKO: s tou neohrabaností mi mluvíš z duše. Někdy taky nevim, jak bych seděla, spaní stojí už fakt za prd. No, ale co je to proti potížím, které popisuje JIŘKA :-(( Poslíčky jsem zatím nezaznamenala. A tašku do porodnice už též brzy nachystám. Sexy podprsenky jsem včera též zakoupila, ještě sexy síťovky a vložky a můžu vyrazit :-)) Ale ráda si počkám na ten konec listopadu :-))

NATÁLKO: koukám, že budte muset pořizovat nový nábytek, když to doma takhle ?rušíš? Hlavně nezruš sebe :-)) S nárazy jsem na tom přeci jen lépe. Dosud se mi nepodařilo ublížit si, jen jsem shodila ještěrku za sedačku, když jsem se při nočním klopýtání na záchod zachytila sedačky. Ještěrka je plněná pískem, tak ji to předpokládám moc nebolelo :-)

DARKO: že Tě ten internet, ale zlobí :-( Opočívej a práci vesele přenech manžílkovi. Jen ať trénuje s předstihem :-) Žáha snad poleví. Měla jsem docela štěstí. Před nějakou dobou se taky začla ozývat, ale pak to přešlo. Teď se objeví jen někdy. Zrovna včera a zabrala dvojkombinace ? mande-mléko :-))

ŠPLECHŤULE: zdárně zvládejte první dny ať se dobře ?zajedete? :-)))

JIŘINO: musela jsem se usmívat (ač to úsměvné není) nad Tvým rozhořčením nad ?věchýtkem? a jemu podobným ?horovatelům? proti potratům apod. Absolutní souhlas. Tuhle, když se ve zprávách řešilo toto téma, taky jsem tu vztekle (málem jsem byla i sprostá :-))) vypyskovala. Ta představa, že si dovolí organizovat takto druhým život a zasahovat. Středověk hadr :-(((
S těma plenama to doufám, nějak urychlím. Snažila jsem se při skládání aby mi to jakžtakž lícovalo, ale ty pleny jsou nějak tenký a zkrátka nějak to stále falíruje. Prostě to nezarovnám a nezarovnám :-)) Když bych musela vkládat pleny přes jednorázovky, tak to doufám mimču vadit nebude? Co vy na to, zkušené mamky ? Gabčo, Jiřko, Kostko????

PUSINKO: budu držet palečky a těším se na novinky o zdárném vyklubání :-)))

Mějte se moc krásně a zatím papáčko,

Martina

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 05.11.03 21:54

Ahoj Martino i ostatní „brusinky“!

Dlouho jsem se těšila, že se k vám připojím, ale nakonec jste mi moc utekly… :o) Tak jen občas nakukuju!

Moc se mi líbilo, jak si doma lebedíš a chystáš na miminko. To já jsem poslední 4 týdny proležela a rodila o měsíc dřív… Takže přebalovací stolek manžel kupoval v ten den, kdy se Verunka narodila a montoval ho, až když jsme si jí přivezla z porodnice domů…

Téma žehlení - měla jsem jen 20 plínek na podkládání a osušení. Pral a žehlil většinou manžel nebo návštěvy. Nechápu, jak se to dřív stíhalo!!! I tak jsem měla dost!

Po porodu mám několik typů. Nejlepší je se po každém použití tolalety dole osprchnout a osušit fénem. Samozřejmě z patřičné vzdálenosti. Mě to poradila švagrová a jsem moc ráda, mě by to nenapadlo. Byla jsem na nadstandardu a sprchovala jsem se takto několikrát denně. Vody dělá stehům dobře a zároveň omyjete i čistky, které jsou infekční. Další rada byla přikládat namočenou žinku, ale na to nebyl čas, sprchování myslím stačilo. Používala jsem ty síťkové kalhotky, které se daly koupit přímo v porodnici.

Držím vám všem palečky, ať to odrodíte na jedničku a máte krásná zdravá miminka!

Alice + bobík 14 tt

kairo
Kecalka 115 příspěvků 05.11.03 22:22

Hojky holčiny,
tak se taky konečně hlásím. Musím se torchu omluvit, protože jsem byla po dva večery zase nějaká unavka, tak jsem na net pěkně prděla.

Ohledně kontroly, tak jsme poskočili na CS5 amám zakázané delší procházky i koupání. Delší procházkou je myšleno i hodinka. Dr to komentoval, že doufá, že ještě chvilku vydržíme 2v1, protože občas se mimík cpe moc prdelkou na čípek a to se děloze nelíbí, tak se stáhne směrem dolů. Někdy je to dost znát. Ale až na tu polohu jsme o.k. Jen mi dal ještě nejaké globulky prorti plísni a v pondělí kontrolní stěry. Je to ale nepříjemné, protože mám cellou noc čirý výtok, tak se bojím abychom pozbali, kdyby náhodou praskla voda opravdu dřív.

Brusinko teda takhle rychle to mít vyžehlené, to smekám. Já se s tím pachtím. Asi je to tím jak jsem šikovná ;-)

Misul: Držím palečky, ať je to brzy a v klidu v pořádku!!

Marty: S těmi kurzy je to u nás i s povídáním i se cvičením, tak to bylo super. Luboš byl se mnou na přípravu k porodu. Sice nakonec chci rodit v Neratovicích, ale ta příprava je zhruba stejná. Kdy nás mají odvézt a tak ;-)

Martino s Amálkou: Přeji Vám aby se to s tím stěhováním brzy vyřešilo, ať máte klid sami na sebe a ne na vybalování a rovnání z krabic.

Kostko: Tak držím palečky ať je až do porodu bez podobných nevolností. Buď opatrná a brzy ve 2. ;-)

Sýkorko: Moje tašky do porodnice jsou taky jak loďáky ;-) A to jsem tam ten župan ještě nezabalila.

Tykání: Tchýno říkám sem tam Líbo a sem tam mami. To hlavně od té doby, co je sama. Trochu se to mei námi zlepšilo, ale jinak je to jak u Marty. Někdy musím hodně zatnout zuby. To je ale asi všude.

Strie: Tak už se první ukázaly, ale zatím jen trochu a vypadá to zatím dobře. Pořád mažu a masíruju. Mám jich už spoustu z dětství, tak ty sklony tam jsou.

Podprdy mám 2. Každá něco málo přes 300,–, ale obě slušný a žádný stany ;-)

Natálko: teda pozor na sebe. Teď nožička. Jo tuhle jsem se flákla o hrábě do boku. Ještě, že to nikdo neviděl. Ty by mi dali. Jen jsem šla kolem nich a nevšimla si. A už to bylo.

Darko: Mne takhle bombarduje mimís skoro od začátku. Hlavně v práci to bylo občas dost nepříjemné. Teď už si našlo bok a dloube hlavně tam.

Splechtule: Tak vítejte doma a popis je super. Už se taky těšíme a doufáme, že budeme také tak pozitivní a samá chvála.

Jiřino: Hlavu vzhůru a mysli na to, že už za chvilku, to bude změna. těmi potraty máš pravdu. Četla jsem to Lubovi a jen kýval hlavou. Hlavně teď, kdy si tím sami procházíme, to začínáme vidět mnohem víc. Kamarádka šla takhle na potrat, protože to bylo absolutně nevhodné. Partner, škola, zázemí doma i v práci na prd. Hrozně jí to vzalo, ale teď po nějakém roku, to vidí jako správné řešení. Tenrát, to ale bylo jak říznutí přímo do srdce, a to se hojí dlouho a špatně.

Ale jinak hlavy vzhůru a doufám, že se máte alespoň tak dobře jako my s tím naším skoro tátou ;-)

Pa Kairo 35tt+1

Norreen
Kecalka 175 příspěvků 05.11.03 22:24

Zdravím vás všechny holčinky - vaše bříška i miminka.:)

Velikánská gratulace pro maminky i jejich zlatíčka. Tak holky ať vám dělaji jenom radost :)))
 Marti

kostka
Kecalka 405 příspěvků 06.11.03 07:53

Ahoj holky,

tak jsem včera uklízela jako divá,na WC objevila vodní kámen :-)) a drhla,dnes budu zas,že by to byl ten nápor energie před porodem? Asi ne,myslím,že to bude až příští týden a to spíš ke konci.

K plenám: jsem asi trochu staromodní,ale hodlám používat hlavně látkové.Papírové mi nejsou moc sympatické,i když úplně se jim nebráním,když někam pojedeme či půjdeme na delší procházku.Bru­sinko,malé faldíky mimčo určitě tlačit nebudou.

Košilky plátěné zavazovací:když byly holky malé,jiné nebyly,ale dost mě rozčilovalo,když jim lezly holá zádíčka,takže ted´ mám hlavně bodýčka,bavlněné košilky přes hlavičku či zapínací vpředu a do porodnice jsem si koupila bavlněnou bez límečku zavazovací,ale u krku je zapínání a zavazuje se níž.

Jiřko:nedivím se,že jsi unavená,těhotenství s ročním klučíkem musí být záhul,já měla holky po necelých 3 letech a měla jsem toho docela nad hlavu,ale jen co děti maličko povyrostou,tak to bude moc fajn,uvidíš.
A k potratům-o tom by si měla každá žena rozhodnout sama,maximálně s budoucím tatínkem,protože to hlavní přece leží jen a jen na ní. Určitě by se mělo k takovému řešení sahat vyjímečně,ale jak píšeš,žádná ochrana není 100%.Zakázat je by byl krok zpátky, dělaly by se nelegálně. Zkrátka,kdyby někdy vážně hrozil zákaz,nezbylo by nám,než vyběhnout do ulic a nedovolit to.

Kairo:at´ u tebe ještě mimi nějakou dobu vydrží, ale i kdyby chtělo vykouknout dřív,zas ti nehrozí přenášení a vyhánění.

Šplecht´ule, musím napsat,že takhle docela pohodově bych to taky brala (a kdo ne),když ti zbyde chvilička,napiš zase,jak malý spinká a papá apod. Hlavně at' jde všechno aspon jako doted'.

Mějte se,holky,všechny co nejlíp.

Hana 39+5

Pusinka
Kecalka 369 příspěvků 06.11.03 10:50

Ahoj holky, tak podezření na hemophilus se potvrdilo, takže teď jen doufáme, že bude Tomík i já s pasažérkem v pořádku.

Jinak moje kamarádka včera 5.11.2003 porodila zdravého chlapečka Davídka ve 23:17, 51cm a 3340g. je prý kouzelnej, ale já ho bohužel uvidím až se uzdravíme. Porod byl prý bezproblémový a po slabých bolestech se Davídek dostal na svět během půl hodinky.

Holky držte se a pohlaďte pupíšky.
Pusinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 11:24

Ahoj Marti,
chtěla jsi vědět ještě něco o Podolí, tak:
návštěvy jsou od 13 do 19 hodin, z toho 15-18 můžou návštěvy i na pokoj. Já jsem ale radši chodila na chodbu, kde byly takovy pohodlny křesilka. Jen kdyř tam byl sám manžel, tak byl na pokoji a třeba jsme spolu koupali nebo jsem ho nechala přebalůovat, prostě jsem ho zapřáhla už tam :-)) Na pokoji jsem byla po 3 (což je prý maximum), ale kámoška byla třeba na dvojlůžáku, což je úplně v pohodě. Ale šlo to i ve třech. Popovídali jsme, miminka byli hodný a 1. noc jsme tam byly úpplně bez mimi, protože jsme měly všechny čerstvě odrozeno :-) Miminka nám tu 1. noc nosili asi po třech hodinách na kojení, a ráno už nám je dali napořád. Hodně tam dbají na kojení a jsou proti příkrmům.

Musím končit, Matěj se vzbudil a dožaduje se svého. Kdyžtak ještě napíšu. Svůj porod jsem popsala tady na emiminu, je to v rubrice porod, tam se možná taky něco dovíš, jak to v Podolí chodí :-))

Zatím, on fakt moc pláče.

MartinaV

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 13:02

Ahojky!!!

Tak nejdřív prosbička…držte palce a poproste i mimísky…manžel se jde podívat na další autíčko!!! Prosím prosím, ať je v pohodě, aby mohlo být naše. Byla bych o kus klidnější!!! Při minulém těhu, když se Adam rozhodl, že je jeho čas, tak manžel samozřejmě nebyl při ruce. Naštěstí tu byl můj brácha a odvezl mě do porodnice. Tak bych byla klidnější, kdyby tu to auto už bylo zaparkované…taková pojistka. Já vím, že se to dá zařídit i jinak, třeba sanitka, ale co s Adamem…apod. Takhle by jsme cestou do porodnice Adama předali babičce a bylo by o jednu starost míň. No, mám z toho docela nervy, břicho tvrdne…nesmím se stresovat.

Kostko- ty už to máš za pár!! Tak se drž a ať jde všechno jako po drátku. Těším se na zprávičky!!

Šplechťule: tak ať to Marečkovi vydrží..to že je hodný a trpělivý.
Mě porod taky začal odtokem plodovky. Někde jsem četla, že po odtoku se musí hned do porodnice, ale to hned je tak do dvou- tří hodin. Takže jsem myslela, že se dočkáme manžela, ale pak začaly bolesti ihned po 5 minutách a to už mi bylo jasné, že se nedočkáme. Stihli jsme to jen tak tak. Od prvních bolestí do doby než byl Adam venku to trvalo 3,5 hodiny!!
Kéž by tento druhý probíhal stejně!!!

Jiřino: souhlasím s tebou v obou případech. Péče o kluka mě začíná docela zmáhat a jsem na tom stejně jako ty.
A co se týče zákazu potratů…mám stejný názor. Myslím, že by to mělo být rozhodnutí ženy, popřípadě jejího partnera.
Oni chtějí zakázat potraty, ale nedokážou se postarat o ty narozené děti v kojeneckých a dětských domovech. Místo potratů by měli řešit tohle…aby se tyto děti dostali do rodin, které po nich touží a chtějí jim dát domov a lásku. A ne čekat několik měsíců na soudní rozhodnutí apod. hovadiny. Vždyť tu jde o čas!!!
Ne, už končím. U tohohle problému se vždycky rozčílím!!

Pusinko: držte se a ať jste co nejdřív v pohodě!!!

Gábi 35tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.11.03 20:08

Holky, zatím to vypadá velice nadějně!!! Nechci se radovat předčasně, stát se ještě může cokoliv. Takže konečný verdikt bude v pondělí.
Marty: děkuji za držení palečku a dík vyřiď i Patrískovi :o)
 Gábi

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.11.03 22:19

Ahoj holciny!
Tak u nas nic novyho. :) Porad hrajeme Worms (jak maly parchanti. :)) ) misto abych lezela. Doufam, ze to poposedavani hodne zaklonena se taky pocita. :)) Jinak jsem dnes musela na chvilicku do prace (po 1,5h telefonatu s koleginkou a radeni ji) abych to tam zkontrolovala. Priasti tyden jdu v Po na cukr, v Ut nam konecne prijdou montovat termoventily na topeni - topime tu jak zbesily, protoze nam nejdou zavrit 2 topeni a ve St jdu na Glikemii a ve Ct jdu na kontrolu. Doufam, ze si me tam rovnou nenechaji. Ale bricho se uz zacina chovat lepe, uz dnes skoro neboli az na tu kost. Citim se jak nakopnuta. :-/

Teda Marty ja te obdivuju. Po tom vsem co si prodelala v poslednich dnech jeste litas po byte s luxem? :o
Ja bych taky potrebovala, ale bojim se manzilkovy rict aby se zas nerozcilil, ze nedelame nic jinyho ze nez luxujeme a chci to po nem. :( Uz neni pomalu kam slapnout, urcite to znate kdyz je doma pejsek. :)))

Jinak Jirino s tim uzivanim tehulkovstvi mi mluvis primo z duse. Neni den, kdy by me neco nebolelo, nebyla by sem otravena, neprekazelo mi bricho (jo, jinak sem poridila fotku, ale jeste ji nascanovat.) a to ho mam jeste docela maly.

No, uz budu koncit, to ze nic novyho tak jsem toho dost popsala. :)))

Jinak nove „prichozim“ miminkum hodne zdravicka!!!!

Tak papa Darka 27tt

kostka
Kecalka 405 příspěvků 09.11.03 04:53

Ahoj všem,

nějak nám to tu o víkendu spí,kdoví,jestli vůbec někdo mrkne.
Včera večer po teplé koupeli mi začala odcházet hlenová zátka s krví,říkám si, to ještě může trvat dlouho. Ale o hodinu později začaly slabé kontrakce tak po 10 minutách,o půl­noci jsem dokonce na 2 hodinky usnula,vzbudila mě silnější bolest,ty už byly po 7 minutách. Zkoušela jsem ještě usnout,nakonec před 4. vstala,umyla si hlavu(aby se mě mimi neleklo,až vykoukne),při­pravovala se a každých 3-5 minut rozdýchávám stahy. Nechci se tam hnát moc brzy,bydlíme hned vedle nemocnice. Bud' to přejde,nebo snad brzy napíšu Brusince na mobil zprávičku.

Mějte se všechny moc hezky.

Hana,dnes 40+1

esterka
Ukecaná baba ;) 1622 příspěvků 09.11.03 08:46

Ahoj, jsem tedy úplně od jinud, ale tohle je vždycky super zpráva pro všechny! Nedělňátko bude jistě brzy u maminky. Předem gratuluji a držím palečky. Užijte si to.
Esterka

Lajka
Kecalka 296 příspěvků 09.11.03 08:58

Hani,

držím všechny palce, co mám!
Počítám, že už jsi v porodnici a mooooožná už si i chováš svůj uzlíček, kdo ví…
Každopádně přeju, aby vše probíhalo hladce a krátce (dokonce se mi to i rýmuje) a tvoje nedělňátko Ti od samého začátku dělalo jen a jen radost!

Lajka (ještě zapupíkovaná 33tt+1)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.11.03 10:27

Cau holciny!
Taky jsem si rikala, ze se vsechny nekde flakate :) kdyz se nikdo neozybva. Ale ono to snad zas rozjedeme v tydnu. :)
Jinak taky preju Kostce aby to vse probihalo hladce. Jen ji moc obdivuju, ze si jeste ve 4h sla myt pri bolestech hlavu. :)))
Jeste by me zajimalo, jestli sla Kostka do porodnice pesky kdyz to ma hned vedle, nebo se nad ni manzilek smiloval a vezl ji tam. :)))
Kazdopadne miminku preju hodne zdravicka a mamince taky a zivot plny slunicka minimalne tak jako je dnes.

Papa Darka 27+1tt

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 18:07

Držíííím palce!!!!
Tfuj, tfuj, tfuj…a těším se na zprávičku!!
gábi 36tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 19:05

Hoj Hani,
jsem dnes poprve na těchto stránečkách a Tvůj dnešní příspěvěk mě teda ohromil!Opravdu se skláním a moooooc držím pěsti v tento velký den.Mě to čeká v lednu.Tobě i miminku fandim a přeju vše nej

Mějte se hezky

EJA, 30TT

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 09.11.03 20:08

Ahojky Hani!

Sice se neznáme, ale i tak mooooooc držím palečky a přeji spoustu štěstíčka!

Pá snažilka Montička

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 09.11.03 21:44

Hola hola, psala mi Kostka, zpráva dorazila po 15.hodině: Cituji:

" DNES TESNĚ PŘED 10. SE NÁM NARODIL PAVLÍČEK. 3,56 A 52 CM."
KOSTKA.

Konec hlášení :-)))))

To je super.

Velká gratulace!!!!!!!!

Zatím papa v dalším deníčku popíšu zítřejší prohlídku a i páteční předporodní kurz :-)))

Mějte se pěkně a opatrujte se!!!

Martina

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.11.03 21:48

No to je skvělýýýýý!
Další Brusinče na světě a pro „změnu“ KLUK.

Tak přeju šťastné rodince všechno nejlepší a Pavlíčkovi hodně zdraví, štěstí a lásky!!!

Gábi

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.11.03 22:47

Super zprava!!!! Tak hodne stesticka a zdravicka!!!!
Skoda ze se nenarodil o 8h drive, mohl se chlubit tim, ze se narodil pri zatmeni mesice. :)
Ale i tak hodne zdravicka a pevnych nerviku!!!!
Darka + Pidalka

Sykorka
Kecalka 150 příspěvků 10.11.03 08:16

Ahojky!

Kostko: Vítám na světě na světě další Brusinčátko! Bylo to moc napínavé - obdivuji tvůj klid „před bouří“. Přeji Pavlíkovi do života spoustu štěstí a radosti!

Co se mě týče, tak je vše pořád při starém - břicho těžkne, neohrabanost přibývá, těšení na miminko se zvětšuje - jediná pozitivní věc - myslím, že mi břicho kleslo - jednak se mi to zdá při mrknutí do zrcadla a pak si nevidím pupík - od toho jak je již lehce sešouplý dolů - takže doufám, že se vše chystá k šťastnému konci - jsem moc zvědavá kdy ten správný den nastane!

O víkendu jsme se s partnerem byli podívat v porodnici - moc pěkná prohlídka - hnedka bych tam zůstala - ptala jsem se mimíska co na to říká a myslím, že byl silně proti - asi se mu v bříšku ještě pořád líbi…

V pátek jsem byla v poradně, tak se prý nic nechystá, mimčo je vzorně hlavičkou dolů a tenhle týden dostanu papírek na monitor, takže jsem zvědavá, co nakreslí křivky. Dnes se chystám na poslední tělocvik - sice už určitě půlku cviků nezvládnu, ale mám předplaceno, takže aspoň trochu protáhnu záda a malinko si osvěžím teorii - dneska se bude probírat kojení, takže znovu potrénuji s panenkou.

Jiřino: obdivuji, že se zvládáš starat o Jíru - já mám občas chvíle, že se mi zdá, že kdybych si nelehla a neodpočinula, tak s sebou prostě seknu - musí to být šilený zápřah!
Co se týče potratů - jen doufám, že se to těm bláznivým politikům nepodaří pro:,–(it - je to nehoráznost - o životě si musí rozhodnout každý sám - o nechtěném miminku pak jeho rodiče.

Darko: Wormsíci byli donedávna i u nás dost oblíbení, akorát mi vadilo, že partner trénoval a pak jsem většinou prohrávala - ale i tak to je docela zábava!

Mějte se moc a moc hezky
zdraví Sýkorka dnes ukončený 39 tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.03 08:50

Milá Hanko,
i já gratuluju k dalšímu brusinčátku a dalšímu Pavlíčkovi a dalšímu klukovi …tak brusinky s holkama, nenechte se zahanbit!!!
Pavlíkovi hodně lásky a zdraví přeje
Claudie

Natalka2
Stálice 100 příspěvků 10.11.03 08:58

Ahoj Kostko,
moc, moc gratulací k Brusinčátku. Až bude čas, tak nám všechno napiš. Držíme se šklebounkama palečky, ať se broučkovi na světě líbí.
Pro ostatní: co třeba nějaká holčička? Julinka by taky potřebovala kamarádku.
Natálka + Julinka+Ondřej (32 tt)

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 10.11.03 09:06

Ahoj MartinoV,

jen tak náhodou to tady pročítám. A musím ti odporovat, co se týče podpory kojení v Podolí. Příkrmy tam dávají o sto šest, používají dudlíky a nic moc nevysvětlí. Byla jsem po císaři a sestřičky nebyly zrovna moc nadšené nosit mimčo každé 3 hodiny na kojení. Potom ještě do toho přišla novorozenecká žloutenka :-( Nikdo mi nic nevysvětlil, měli jsme problémy s kojením a mé dotazy proč to je mi odpovězeno, že mimča se žloutenkou jsou línější a ospalejší. Alespoň já mám takovou špatnou zkušenost. Nechci tady strašit nastávající maminky, ale doporučuji se co nejvíc připravit teoreticky dopředu. Člověk nikdy neví na jakou sestru narazí.

Pa a lehké porody všem přeje

Šárka + Šimůnek (18 týdnů)

P.S. Vše se v dobré obrátilo a stále plně kojíme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.03 10:06

Tak já nevím, já byla spokojená a to jsem tam mela hned ze zacátku problémy a sesrty mi pomáhaly ve dne v noci. Na pokoji se mnou byla maminka po císari a na koejní jí holcicku nosili po 3 hodinách, pak uz jí mela u sebe. Pak tam se mnou byla druhá maminka, ketry mimco i po nakojení porád plakalo a ona se u sester dozadovala prikrmu a oni nechteli a nechteli, at to zkusi rozkojit… Mne neslo kojit z jednoho prsa a sestry na to mely nejakej trik, ze kdyz mi pomohly, tak to slo. A rekly mi, ze pokud to nezvladnu sama, tak ze pro ne mam zajit, tak jsem chodila a oni pomahaly a pomahaly. dudlika jsem tam okem nezahlidla. Mozna jsem mela stesti na personal. Mne vsichni pripadali tak ochotny, az me to obcas dojimalo :-))

Martina

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.03 13:37

Ahojky jen se vám hlásím, že jsem ještě celá. V pátek se jdu domluvit do porodnice na toho císaře, tak vám pak dám vědět kdyžtak prostřednictvím Brusinky.
Mějte se krásně. Pavidelně vás pročítám ,ale nemám čas vám pořádně napsat.

Připojuji se ke gratulaci. Kostko: Gratuluju a moc ti závidím.

Hanka 39tt

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.11.03 02:01

Pro Kostku:

Milá Kostko,
prosím přijmi i od nás obrovskou gratulaci k narození Pavlíka.
Přejeme co nejvíce zdraví a největší hromadu štěstí.

Jůůů, u vás v deníčku se teď začíná rodit, já chci takýýýýý :o))
 Ed

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 11.11.03 10:59

ahoj holky s bříšky i bez :o)
Co to, že dnes ještě není nový deníček? Nevadí, snad si můj příspěvek přečtete…
mám toho na srdci více, taky mám více času, tak to asi napíšu na etapy, ať ze mne není „přečíst zbytek“. Úvodem bych chtěla popřát krásné maminkovské radosti Lucus, Monči i Šplechťuli a jejich chlapečkům co nejkrásnější život. Mějte se všichni krásně!
A pokud od mého posledního čtení nějaké miminko přibylo, tak krásný život i jemu - samozřejmě.
Moc jsem si na každodenní pobyt na emiminu zvykla a teď mi chybí… mrzí mne, že nestačím číst deníčky Ed, Vaja, Boule, taky montičky a jiné… Pořád na všechny myslím, ale to je tak vše, co můžu… Brusinčin deníček mi Sluníčko tiskne a nosí poctivě domů, ale víc po něm chtít nemůžu…
Dneska jsem byla v poradně, vše OK, dokonce i kontrolní stěry na kvasinky jsou OK. Mám to říct??? Nezakřiknu to?? Zkusím. Aňulka je hlavičkou dolů! Tak snad si to holka nerozmyslí a nepřetočí se na poslední chvíli. Další nová zpráva - dle dnešního UTZ bude termín asi o týden dříve, takže asi ne 27.ledna, ale kolem 20. Stejně jde jen o orientační datum, miminko si stejně vyleze, až bude samo chtít :o) Ten dřívější termín mám vlastně i podle pohybů…
A teď začnu psát k různým tématům, které jste tu během dvou týdnů probrali…

Natálko i další - paragony pošlete, budu ráda. Až proběhne soud, pošlu Vám je zpátky.

Plátěné košilky - taky jich mám spousty. Není problém je používat, naučila mne porodní asistentka jeden speciální trik. Zkusím ho popsat- košilka se ohrne asi 2cm odspodu , vlastně přehne nahoru a těsně se na tělíčko utáhne, zadní ocásek se zasune pod utaženou přední část. špatně se to píše, ale opravdu to drží, dokonce i v době, kdy se miminka začnou více hýbat.

Jednorázové kalhotky - poř. cena kolem 40 Kč, u nás není problém koupit bavlněné za 10-15 Kč, takže si sebou vezmu starší, co hned vyhodím…

Pletení - poslušně hlásím, konečně jsem svému Sluníčku dopletla šálu!! :o)

pokračování v dalším příspěvku :o)

Andulka1
Stálice 82 příspěvků 11.11.03 11:16

II. část

mimi vecičky - konečně jsem si dovezla věci po svých klucích, už jsem je přebrala a ty nejmenší předala kamarádce k vyprání a uložení. V našich podmínkách to zatím není možné.

Podložky do postýlky - pokud máte v rodině starší či nemocnou osobu, můžete ji poprosit, ať si u obvodního doktora nechá napsat podložky do postele. Pak za celý balík zaplatíte jen doplatek cca 50,– Kč.

partner u porodu - od samého začátku se svou účastí 100% počítá. Jediné, co nám může překazit plány je císařský řez… Jinak v přerovské porodnici je dost těsno, protože zrušili porodnici v Hranicích, tak Přerov obsluhuje velký region…

žehlení plen - před žehlení je dobré každou plínu protáhnout za protilehlé rohy, tím se trošku srovná. Pak vyžehlit po jedné straně a tu druhou žehlit přímo u postupného skládání. Chce to cvik a pak je to raz dva. Já začínala se 70 plínama :o) Teď jich tolik nemám, počítám s jednorázovkama.

Mražák + lednička - sama používám osvědčenou metodu - vypráznit, vypnout a pak hrnec vařící vody, který několiktrát vyměním a je to skoro bez práce a hlavně bez zmrzlých ruk :o)

Míry přes pupík - tedy holky, vy už budete rodit a máte přes pupík méně, než já a to mne porod čeká až za dva měsíce a kousek…

strije - tak ty mám od prvního těhotenství, ve druhém se ještě zvětšily (bříško celou dobu dole). Teď intenzívně mažu celé bříško a ty největší strije infadolanem.

žáha - pálí skoro pořád, ale pomáhá mléko, takže u postele stojí krabice 24 hodin denně :o)

Tykání s tchánama - já celých 20 let svým tchánům vykala, exmanžel mým rodičům taky. Teď Sluníčkovým rodičům taky vykám… Je to o zvyku…

Jiřina: máš můj hluboký obdiv, zvládat Jíru a velké bříško k tomu, to je opravdu pořádná makačka!
Přes danu se prokousala naše Aňulka.
Jinak s potraty mám stejný názor. Nikdo nemá právo do toho té ženské kecat a zasahovat…

Pusinka: držte se s Tomíkem, ať jste brzo v pořádku!!!

Tak to už pro dnešek snad stačí :o)

Mějte se krásně, pohlaďte miminka i bříšku i venku :o)

Andulka + Aňulka
29tt+2 (30+2)

Vložit nový komentář