Čekání už mě vyčerpává

Snažení

Přidávám se k Vám, především snažilkám, které neskutečně touží mít rodinu, ovšem osud tomu chce jinak. Bude mi 21 let, s přítelem jsme spolu 3 roky.

Ahojky všem,
chci se podělit o své trápení, které, jak jsem se dočetla, trápí nejednu z nás. Přijde mi, že žen, které touží mít dítě a nemůže, stále přibývá, čím to je? V říjnu roku 2010, jsem vysadila antikoncepci, prý je po vysazení pravděpodobnost početí vyšší, ale asi jak a u koho. Nám se to nepovedlo ani doteď.

Mé cykly byly ze začátku velmi nepravidelné a nejspíš jsem ani první 3 měsíce neměla ovulaci, ale tak nějak jsem to nechala s tím, že tělo se očistí a nastartuje mi „snad“ normální cyklus s ovulací. Ovulace sice je, ale je spousta problémů kolem, přijde mi že k lékárně (těhu testy) a u gynekologa trávním více času než doma. Už jsem úplně zoufalá. Můj doktor mi ale řekl, že u mladého páru se bere v potaz rok snažení a u nás už to skoro rok je. Nechce mě prý zbytečně rvát hormony.

Ale když jsem k němu přišla už asi potřetí s tím, že se u mě začalo vyskytovat zhruba 7-10 dní po menstruaci tmavé až „černé“ špinění, jen mi nasadil Norethisteron s tím, že další cyklus to bude dobré (já myslela, že jde o ovulační špinění. Ano další cyklus to bylo v pořádku, ovulace ukázková, proběhlo snažení, ale zase bezúspěšně. Bohužel dnes jsem 12 DC a již od 10 DC opět špiním, tmavá krev, mám před ovulací takže brát Norethisteron, který mimochodem ovulaci brání, brát teda rozhodně nebudu, jen doufám, že by se i přes to špinění mohlo zadařit.

Už jsem z toho neustálého sledování unavená, má mysl se upíná na to mít za každou cenu dítě. Nedávno mi otěhotněla sestra. Já jí to přeju, ale taky se moc trápím. Už mám doma i výbavičku včetne kočárku, kromě postýlky. Snad to nebudu muset rozdat, protože se nedočkám… Závidím všem, které mají bříška a čekají svá maličká, i těm které neustále potkavám s kočárky, jak se usmívají a jsou šťastné. Snad taky budu, musím doufat…

Děkuji všem které si to přečetly a omlouvám se za rozepisování, aspoň jsem to ze sebe dostala ven.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
beruska03
Kelišová 5463 příspěvků 10.08.11 09:20

Ahoj, nechci tě nějak soudit či něco podobného, ale fakt není dobré se na to až tak upínat !!! Jinak se totálně psychicky zhroutíš! Já jsem taky bohužel v procesu neúspěšného snažení, každý měsíc na kontrolách na gyndě apod. celé to trvá více než rok a půl, ale věřím, že se to jednou povede . . . vím, že „kecy“ že se na to nemá myslet jsou děsné, proto ti nic takového říct nechci, ale zkus trošku žít i něčím jiným, :nevim: protože ti to fakt nesvědčí, mohlo by se taky pak stát, že bys mohla být až tak posedlá, že by to třeba přítel už nevydržel . . takže hlavu vzhůru, však se dočkáme - my všechny snažilky :palec: musíme tomu věřit :mavam:

 
snazila2010  10.08.11 09:26

Ono ho to už otravuje :roll: a mě přijde, že už jsem zralá na doktora.Je to des, včera jsme byli u známých ty mají asi 1měsíčního chlapečka, kdybych nemusela ani ho nevrátím, cestu domu jsem samo že probulela,chodím do práce,snažím se na to nemyslet, ale prostě to nejde.A co mě nejvíc dokáže naštvat, když řeknou ostatní, že jsme moc mladý,že do 30let máme čas :-(

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16904 příspěvků 10.08.11 09:39

Ahoj,taky patřím mezi snažilky, ale nechápu,že už máš doma kočár???Promiń,ale přijde mi to trochu uhozený.Být tebou,navštívila bych psycho.doktora. Není na tom nic špatnýho.Taky jsem tam chodila,i když kvůli jinýmu problému.Zkus se nad tím zamyslet,protože podle toho co píšeš,bych se ani nedivila,kdyby to tvůj přítel nevydržel a dal ti vale. Toť můj názor a klidně mě ukamenujte

Příspěvek upraven 10.08.11 v 09:39

 
kacorka
Nováček 1 příspěvek 10.08.11 09:42

Ahoj, vím o čem mluvíš, o malé sme se začali snažit v 25 letech, bohužel po roce zkoušení doma mně byl diagnostikován syndrom PCO. Jezdili sme do centra asistované reprodukce a po 2,5 letech sme se dočkali našeho vytouženého mmiminka. Vím, že to co ti teď poradím, slyšíš všude, ale opravdu psychika dělá moc, já to tehdá úplně vypustila, věřila sem doktorům a s manželem sme si užívali života, a povedlo se. Není dobré když se budeš hroutit a trápit se, tím se nic nevyřeší, jen to vnese špatnou náladu mezi vás dva. Doporučuji změnit gynekologa a pokud se rok nedaří navštívit specializované pracoviště, jsou moc milý a určitě pomůžou, já na ně nedám dopustit :-) neboj pokud je nějaký problém, oni ho vyřeší :kytka:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 10.08.11 09:49

Pro ESETA:Přece ho neprodám, když jsem ho dostala :D, buh vi kdy se zadari, mam stesti ze mam hodne sestry, uvidime jeslti to obstoji nebo ne…Kazdej si prochazi nejakou krizi, a me uspokoji to, ze si sem tam muzu koupit nejkou drobnost pro mimi, ale zase to neprehanim a pozn.Kočar mi dala ma sestra s tim ze jeslti ho nechci tak ho proda, tak jsem rekla ze si ho necham :wink:

Příspěvek upraven 10.08.11 v 09:50

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1467 příspěvků 10.08.11 10:03

Čím to je, že přibývá tolik žen, co nemohou otěhotnět? Četla jsem, že to může být znečištěným prostředím, ale také tím, že každá žena v průměru 10 let bere prášky proti početí a najednou po 10 letech chce otěhotnět. Tělo je zblblé hormonama proti početí a najednou se po něm vyžaduje pravý opak. Myslím, že na tom něco asi je. Každopádně přeji, aby to vyšlo, máme to také v rodině a všem se to nakonec povedlo.

Příspěvek upraven 10.08.11 v 10:04

 
Jenika  10.08.11 10:05

Já jsem kočár doma nechtěla ani když jsem byla před porodem. Manžel mě ho dovezl až po . Vybraný byl. První co jsem si dovolila koupit, byly malé ponožečky a to asi ve 4 měs. Dnes to není problém, nakoupit pro mimčo vše na poslední chvíli. Jsem asi strašpytel. Jinak přeji, ať ho co nejříve použiješ. Hodně štěstí.

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 10.08.11 10:05

Pro OLINKAB: My to právě taky máme v rodině, ale je těch žen čím dál tím více. Prášky jsem brala necelých 5let. :-?

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 10.08.11 10:43

Neboj, jsi strašně mlaďounká a máte spoustu času na snažení(případnou léčbu), určitě se dočkáš :hug:
Co by měly říkat ženský kterým je kolem 35 a teprve to začínají řešit :-?

 
tterka
Kelišová 5346 příspěvků 10.08.11 11:01

Snažilko, chápu, že chceš miminko. Já sama měla první dítě ve dvaceti. Ale upřímně, jsi mladá… Nezoufej, neupínej se zbytečně moc na těhotenství. Takové stavy můžou dost vážně ohrozit tvoji psychiku i vztah s partnerem. To, že máš doma kočárek a výbavičku pro miminko je jen další poháněcí motor k tomu, aby jsi šílela, že to zase nevyšlo… Být tebou, tak kočárek i výbavičku minimálně schovám k rodičům. V lepším případě bych se toho zbavila úplně - prodat, a pořizovala až bude mimčo skutečně na cestě…
Zajdi si k doktorovi - psycholog, psychiatr… Určitě ti někdo pomůže, poradí a bude lépe :wink:
A co takhle začít s přítelem cestovat, najít si nějakého koníčka, zábavu,… To ti také zaměstná hlavinku :wink: .
Držím palce ať jsi v klidu a potom se určitě brzy zadaří :kytka:

 
Janie Bast
Kelišová 5917 příspěvků 10.08.11 11:36

Ahojky snažilko. Taky tě chápu. A taky se přidávám s radou zajít za psychologem.
Já chodila k psychologovi taky, ale kvůli něčemu jinému. To je jedno. Můžu říct, že jsem brala nějaké léky na depresi a mezitím jsme se rozhodli pro mimí. První, co bylo, tak jsem se ptala, co když otěhotním. jestli to mimí neva. Dr mi řekl, že je to vpohodě a navíc, že se to povede dříve, protože psychika je důležitá. ;) Opravdu to zkus. Nejsou to oblbováky, co tě uzemní s rozšířenýma zorničkama. jen ti prostě trochu pomůžou brát život lehčeji. ;)
Výsledek byl, že za tři měsíce od doby, co jsme se pro mimí rozhodli (půl roku jsem ale už nebrala antikoncepci), tak jsem byla těhulka. ;)
Bohužel jsem si prošla ZT, ale to se stává.
Holka drž se. A nezoufej. ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 10.08.11 12:13

Z celého deníčku mě zaujala nejvíc tato pasáž:

„Závidím všem, které mají bříška a čekají svá maličká, i těm které neustále potkavám s kočárky, jak se usmívají a jsou šťastné.“

Ani dítě ti štěstí nemusí přinést, zkusila bych hledat odpověď na to, proč to tolik chceš a co od mateřství čekáš.

Také jsme měli potíže s otěhotněním, ale snažila jsem se nedostat do takového bludného kruhu, dělat věci co normálně a neupínat se jen k dítěti jako spáse všeho a za každou cenu.
To, jak to udělat, ale musíš najít sama, každému funguje něco jiného. Moc ti přeju, ať jsi hlavně v psychické pohodě!!

 
Kikina 2010
Zasloužilá kecalka 593 příspěvků 1 inzerát 10.08.11 13:03

Ahoj Snažilko.. Jsem na tom stejně. Taky po Ms špiním.. Utrogesta, který mi byl nasazen, nepomohl.. naopak, přestala jsem úpln ovulovat. Takže jsem si na základě „babských rad“ naordinovala čaje z kontryhelu a musím říct, že už nešpiním.. Vždy po konci menstruace piju 5-7 dní kontryhel. Snažení máme zatím neúspěšné, ale to příjde..

Tak pokud ti bylinky nevadí (navíc kontryhel je v podstatě bez chuti, takže nevadí ani mě ;-), tak bych to zkusila.. ;-) Rozhodně to ničemu neublíží..

 
JulieJulie
Kelišová 6212 příspěvků 10.08.11 13:23

Zdravím,
píšeš,že jsi brala antikoncepci 5 let,začala jsi s ní tedy někdy v 15ti letech,v době,kdy se tělo teprve startovalo na budoucí možnost otěhotnění…an­tikoncepcí jsi zablokovala přirozený chod ovulace…být Tebou začnu se pídit po tom,zda Ti vůbec dozrávají vajíčka jak mají, zda ovulace probíhá v pořádku. Tvůj gynekolog,ale zřejmě není možná ten pravý,aby to zjistil,dle toho co píšeš,má laxní přístup.

 
damoncicak1980
Ukecaná baba ;) 2007 příspěvků 10.08.11 13:31

ahojky, rozumím ti, raky jsme se skoro dva roky snažili o miminko. Krásně jsem to měla naplánované a osud chtěl jinak…ale je ti teprve 21let a času máš dost. Stačí začít něco jiného a ono to půjde samo… :srdce:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 10.08.11 15:13

Ahoj, souhlasím s holkama, určitě změň doktora. A psychika udělá fakt hodně, nám se zadařilo, až když jsem si řekla, že na to kašlu.
A zkus dělat něco, co by tě rozptýlilo. Co třeba břišní tance?

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 10.08.11 17:16

Všichni by chtěli všechno hned a když to nejde, tak tím urputněji. Jakmile je člověk v křeči ze stresu, tak tělo nemá na nějaké těhotnění chuť :-?

Příspěvek upraven 10.08.11 v 17:17

 
Lotynka
Stálice 93 příspěvků 10.08.11 17:19

Snazilko, vubec se nedivim, ze te cekani vycerpava. To, ze mas doma kocar nebo oblecky po nekom, budiz, ale v jednom komentari pises, ze si obcas neco pro mimi SAMA kupujes?!?! To uz fakt zni dost patologicky a podle mne ti nepomuze jen zacit cvicit nebo si najit nejaky konicek, ale pouze psychiatr.

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 10.08.11 19:10

Ahoj,
asi tě to moc neutěší, ale toto je přechodné období, které zažívá skoro každá snažilka, které mimi nejde hned :wink: Toto období takto intenzivně probíhá tak rok/dva a potom (nebo v průběhu):
a) se zadaří
b) otupíš a najdeš na životě i jiné zajímavé věci, případně najdeš novou naději v podobě léčby v centru asistované reprodukce, u léčitele, u moře apod.
c) zblázníš se…
Většinou ale mozek má obranný mechanismus a varianta c) je poměrně vzácná.
Občas se tedy depky vrací, ale netrvají až tak dlouho a člověk se s nimi umí popasovat lépe…
Neboj, bude lépe!!! Já si hledala různé činnosti - pletla, vyráběla cetky z korálků pro kolegyně z práce, šila pro nedonošeňátka, prostě jsem se snažila zabavit.
Tvůj věk je plus, ale bohužel ne záruka úspěchu (ale dává velkou možnost případné potíže včas řešit), taky by měli vyšetřit partnera (spermiogram) a to ještě dřív, než vezmou případně do parády tebe, abyste případně neztráceli čas a nervy, kdyby byl problém u chlapa!!! A na tom si u doktora trvej, my takto ztratili spoustu času - 3 roky doktor tvrdil, že jsme mladí a další rok vyšetřovali mě a chybka byla u chlapa… a 4 roky v háji.
Držím ti palečky, jakož i ostatním snažilkám, a vřele doporučuji najít si koníčka - ne abys na to nemyslela (to je nesmysl a rada k naštvání… a ani to nejde), ale abys na mimi nemyslela pořád a mozek si mohl odpočinout a hlavně abys viděla úspěch někde jinde… fakt to pomáhá :wink:
P.S. Nám se dcerka narodila po 7 letech snahy (předcházelo mimoděložní, potrat v 8.tt a 5 IVF, dcerka je z posledních zmražených embryí z posledního IVF), takže opravdu vím, jak je to těžké počít a nezbláznit se :wink:

Příspěvek upraven 11.08.11 v 17:20

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 10.08.11 19:14

Jinak co se týče výbavičky, tak jsem taky při dlouhých letech čekání nakoupila pár pěkných neutrál kousků po sekáčích… a měla jsem z toho radost. Pokud tě to těší, tak dle mého v rozumné míře si klidně tu radost dopřej :wink: A když to dostáváš, tak to přece nevyhodíš, taky bych to neudělala…

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 10.08.11 19:40

Jen by mě zajímalo, Betty1981, jak dlouho ses o mimi snažila ty, že to máš tak zmáklé :-? Prostě jsem alergická na rady typu, když to přestaneš chtít (přestaneš na to myslet, nebudeš ve stresu apod.), tak se zadaří - sorry, ale to jsou rady k naštvání (zvlášť od těch, co se jim zadařilo „až“ po dvou měsících, půl roce, roce…) Kdo, proboha, v dnešní době není ve stresu? To by nejspíš lidstvo vymřelo.

Příspěvek upraven 10.08.11 v 19:45

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 10.08.11 19:44

Lotynko,
co je patologického na tom, že si Snažilka něco občas na mimi koupí? Třeba jí to dělá radost (jako to dělalo mně, protože jsem věřila, že to někdy bude mít naše mimi)?
Jakou s tím máš osobní zkušenost, že jsi tak striktní a bezohledná? :zed:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 10.08.11 20:28

Aknyt, nezlob se na mě, ale já jen napsala zkrátka fakt, který jsi Ty schovala pod slova jako „já si hledala různé činnosti…“ Prostě jsi se snažila zbavit stresu a být v pohodě a o tom to je…

Jinak já se o dítě nesnažila, prostě omylem přišlo. Ale nevidím v tom problém mít vlastní názor.

 
Aknyt
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 10.08.11 20:47

Betty, ale v tom je velký rozdíl - zbavit se stresu a najít si zábavu… Stres má člověk i v práci (a nepřestane do ní chodit), stres je na úřadech, mezi lidmi i přáteli, kterým se děti „stávají“ a nebo se daří hned apod. toho se zbavit nejde (přece nepřestanou ženy těhotnět jen proto, že někomu se nedaří a nebo neotěhotní žádná žena, která má stresující zaměstnání…). Další stresy způsobují i „chytré rady“ těch, co o tom nic neví. Kolikrát já slyšela, že si mám najít léčitele, že mám jet k moři, na dovolenou, pít ten a ten čaj, jíst chilli, stavět se po sexu na hlavu… a především od těch, kteří si řekli, že teď chtějí mimi, aby to byl blíženec a vyšlo to?

A nezlob se na mne, ale i svůj názor můžeš napsat tak, aby nezraňoval a skrytě nesoudil :wink:

Příspěvek upraven 10.08.11 v 20:51

 
jpichova  10.08.11 21:16

Ahoj,
hlavu vzhůru a hlavně na to nemyslet. U prvního těhu/23/ jsem otěhotněla hned po vysazení prášků,u druhé­ho/29/ mě to stálo skoro roční nervy,kdy jsem se upínala na to mít další dítě. V práci to skřípalo a tak jsem se začala soustředit na přestup na jinou pobočku.Pak vynechání 14 dní-říkám si,no jasně to známe,takových stavů jsem měla plno(dokonce i měsíc předtím jsem měla 15 dní zpoždění a doktor na vyšetření prsu mi do poznámky napsal možná gravidita jak jsem měla naběhlé mléčné žlázy). Ale při 16 dnech už mi to bylo divné a buch byly tam //. Opravdu jsem se ten měsíc soustředila na něco jiného a bylo to hned. Kamarádka chodila na IVF - byla několikrát za několik let a pak začali přestavovat barák a ona zjistila,že je 3 měsíce těhotná. Psychika dělá víc než si myslíme. Držím :palec:

 
Betty1981
Kecalka 275 příspěvků 10.08.11 21:25

Aknyt - není v tom rozdíl, když se přestaneš soustředit na jedno a zabavíš se druhým, tak Tě to první nedrží v napětí…To už je spíš slovíčkaření, stres má různé podoby a hloubky.
A jsem ráda, žes mi řekla, že v mém názoru jsou skryté významy, já tam sice nic neskrývala, ale příště si dám pozor :palec:

 
Senorita
Kecalka 119 příspěvků 10.08.11 22:24

Ahoj snažilko,holky
duležita informace co tady jedna napsala je: že by měla změnit gynekologa,poslat přítele na spermiogram,myslím si že je to velmi duležity,Je mi taky 21 s přítelem se snažíme 16 měsícu,první rok jsem to brala sportovně,když se však po roce nic nedělo zašla jsem na gyndu a mám skvělou pani doktorku,jako první poslala přítele na spermiogram,mě udělala odběry.Po vysledcích jsme byly docela v šoku přítel špatny spermie,mě našli v krvi zvyšenej prolaktin :-?NA druhou stranku jsme však radi že se něco děje,že se paní doktorka stará,mě napsala leky,přitelovi zas vitaminy,a tak nak doufáme že to prostě jednou příde,ale určitě nebrečím každou ms,naopak už počitam s tím že prostě příde…a kupovat nějake věcičky nebo mit doma prazdnej kočarek by mě ani nenapadlo (už jenom pro to že to pry přináší smulu) :think: ano taky jsem měla dny,kdy mi to přišlo líto(pobrečela jsem si),urcite u mě proběhli tak 4 měsíce kdy jsem testovala,ale skončila jsem s tím,davám tomu na prosto volnej prubeh…jediny co jsme si ted koupili je gel (na zlepseni prostredi pro spermie)aby jsme trosku pomohli,ale co víc mame dělat??Matka příroda je mnohem mocnější čarodějka :-D Myslím si že každá žena má svuj čas,některa dřív některá hold později,tak držím palečky nám všem snažilkám,az se zdaří bez toho aby jsme se z toho zblaznili :palec:

 
nikdy niikdyy
Závislačka 3340 příspěvků 11.08.11 14:29

No tak nejlepší je, když tady odsuzují ty, které otěhotněly ani nevědí jakým „omylem“ a nemají ani páru o tom, co prožívají ty, kterým to zas tak jednoduše nejde.
To jestli na to ZROVNA myslíš nebo nemyslíš je jenom náhoda, antikoncepci jsem nikdy nebrala, ale ochranu jsme s manželem nepoužívali asi tak 6 let s tím, že ze začátku jsem na otěhotnění ani nemyslela a to vůbec, žádný stres a žádné myšlenky na dítě - a neotěhotněla jsem. Pak už jsme to řešit začali a přesto, že jsme oba zdraví, nakonec se zadařilo až po 2. IVF a v té době jsem na to už opravdu myslela skoro pořád.
Každý myslí na to, co ho zrovna trápí nebo co řeší, at už je to dítě, práce, vztah nebo nevím co a někdo je holt uzkostlivější a řeší všechno víc.

 
maky26
Ukecaná baba ;) 1927 příspěvků 11.08.11 20:24

Pro Olinka B - nemyslím si, že je problém v 10 letech braní HAK..já ji brala od 16 nepřetržitě (je mi skoro 27) a povedlo se nám to hned první měsíc po vysazení..a nedám dopustit na dobu kdy jsem ji brala. Do té doby jsem měla hrozně bolestivou MS - návaly horka, zimy, pocity na zvracení, malátnost..a od té doby nic

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 11.08.11 21:08

Hlavně se mi tu holky nehádejte, každej to citíme jinak,jen jsem napsala jak je to se mnou, k psychologovi bych rekla zatim nemusim, mame zname ktere maji cerstve mimco, a to mi hodne pomaha, potulit, pochovat, povozit, a je to lepsi nez se uzirat.Jednou to prijde, a kdyz ne je spousta opustenych deti, bez rodiny lasky a domova, takze se pripadne adpoci vubec nebráním.A to ze si schovavam vybavicku delam pro sve uspokojeni, a proto ze nejsme milionari a nebudu to pak vsechno kupovat najednou, kdyz porodny daji dnes jen socialnim pripadum a na prvni dite, a za druhy udela mi radost koupit si malickost do „zasoby“ nez jit utratit tisice za kadernika nebo nehty ;-)

 
Romka724  12.08.11 22:45

Trápíš se, ale jsi ještě hodně mladá a nějaký ten čas máš. Asi chceš mimčo hodně a nejradši teď hned. Někdy si tělo postaví hlavu a můžeš dělat co chceš a stejně si udělá po svém. Šla bych na pořádné vyšetření a přítele bych poslala na spermiogram.
To špinění je hodně divné i ta barva!?. To si myslím, že není jen tak.
Nechápu to, že už máš doma výbavičku vč. kočářku. Trápíš sama sebe.
Dej to vše někam do krabice na půdu a nekoukej pořád na to. To Ti vážně na psychice nepřidá.
Drž se… :wink:

 
Maia22
Závislačka 3089 příspěvků 13.08.11 18:09

Snažilko také se snažím už 3 a půl roku a to mi je 22,také jak už tu někdo psal jsem na to cca rok a půl nemyslela vůbec,přesto jsem neotěhotněla. Takové řeči jako že se na to nemá myslet a že jsem mladá a mám dost času mě také dokážou naštvat :roll: Nechápu co v tom kdo vidí za problém jsem vdaná,pracuji,máme kde bydlet,manžel je starší než já a oba vyděláváme slušně,nejsme milionáři,nemáme luxisní vilu,no a co,nepotřebuju se honit do 30 za kariérou a penězi,mám chlapa který mě miluje a já jeho a chceme být rodina,cítím se na to být matkou připravená tak nač to odkládat? S tím gynekologem,on toho do tvých 21 moc nezmohl,i kdyby tě poslal do některého centra asistované reprodukce,tak bys ještě před 21 roky neměla nárok na IVF,klidně se do některého CARu objednejte sami,na to nemusíš mít žádanku. Radím vyzkoušet nějaký soukromý typu Gennet,tam mají absolutně profesionální přístup a žádné narážky typu že jsem mladá. Držím palečky ať se brzy zadaří a na tom že si občas pro prcka něco koupíš nevidím nic zlého,také si občas udělám tímto způsobem radost.

 
pistalka102  22.12.11 10:44
prosba

Prosím o prosbu byla jsem u gynekologa že odjíždím na hory a nechci to mít menzes na dovolený tak mě nasadil Norethisteron na zastavení menzes myslíte když budeme mít z manželem pohlavní styk dá se i přes tyto prášky otěhotnět? dekuji moc piste mi na email diky ***@seznam.cz 8)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama