První půl rok života

Rodičovství

Chci se s vámi podělit o prvních 6 měsíců života mého vymodleného pokladu.

Šestinedělí pro mě bylo peklo, neuvěřitelné výkyvy nálad, pláč, smích, dokonce mě přepadaly chmurné myšlenky, že to nezvládnu, že budu špatná máma, že jsem byla neschopná kojit a normálně porodit. Tyhle dvě věci mě jaksi trápí doteď, ale již v menší míře.

Naše malá „žloutenka“ pořád po porodu jen spinkala, probudit jí bylo umění, ale s propuštěním domu, jsem se pomalu začala uklidňovat, nikdo na mě netlačil, mohla jsem si věci dělat po svém, a sžívala se se svou Holčičkou.

O miminku jsem vůbec nevěděla, normálně by mi snad dobrovolně umřela hlady, nevzbudila se ani po 7 hodinách, tohle jsem zkusila jen jednou a od tý doby jsem ji prostě krmila každý 3 hodiny, jak se má. Do dneška není žádný jedlík, musím to do ní vyloženě cpát, aby něco snědla, ale co přikrmujeme, jí lépe, bude to moje „lžičkovka“. Fláša jí už nic moc neříká, ale jsem šťastná máma, protože ona je spokojené miminko.

A teď k jejím prvním úspěchům - je to moje malinká zvědavka. Od té doby, co sama drží stabilně hlavičku, chce pořád někam čučet. Jako miminko jsem jí musela nosit, odložení do studené postýlky bez máminy náruče nepřipadalo v úvahu. Do 9 týdnů nespala jinak než s námi v manželské posteli. Potom jsem jí postupně přesunula do její postýlky, kterou mám přiraženou vedle té naší. Od té doby v ní spinká, zkraje to vydržela 6 hodin v kuse, dneska už spí celých 8 hodin. Doufám, že to vydrží a já i budu moc vychutnat spánek jako doteď.

Na čilosti začala nabývat kolem 3. měsíce, ale od začátku má zavedený jistý režim, který se snažím v rámci možností dodržovat - jako dopolední spinkání, odpolední, usínání v pravidelnou večerní dobu, aby mi zbyl ještě taky čas na taťku. :)

Dále se nám poprvé ve 3,5 měsících otočila na bříško, a od té doby to dělala pravidelně, ale jen na pravou stranu. Tak jsem ji začala pomáhat i na druhou a hle do 14 dnů už to zvládala na obě strany. Neustále se dožaduje pozornosti, nechce být sama, jen pokud je ve své postýlce, kde má svůj revír, svého hracího medvídka, pak je spokojena.

Ve 4. měsících jsem poprvé zavedla příkrmy, začaly jsme zeleninou. Ta jí nechutnala. Postupně jsem přidávala, a teď baští vše, co je na lžičce, příkrmy přesnídávky, mléčné kaše, krupicové kaše. Akorát polívky jí moc nejedou. Vzhledem k tomu, že moc nepije čaje ani vodu či šťávy jsem si myslela, že polívku do ní dostanu. No budeme zkoušet, třeba tomu přijde na chuť.

Nedávno oslavila 6 měsíců. K jejím dalším úspěchům přibyla snaha si sedat, lození či plazení a vzpíraní na ručičkách. Dokonce byla už na své první dovolené na horách v Krkonoších, moc se jí tam líbilo, je to moje „horalka“. Stačil kočár, lesní cesta a už jsme o ní nevěděli, spinkala jako dřevorubec.

Tak takové jsou první úspěchy naší dcerky. Moc Tě milujeme, zlatíčko. Jsme rádi, že Tě máme a že jsi tak šikovná.

Teď jako máma si uvědomuji, jak jsou děti dokonalá stvoření, jak si všechno od první chvíle osvojují a je úžasné sledovat, jak se ve svých pokrocích zdokonalují.

Hodnotilo 17 lidí. Score 3.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
crystalline  28.07.13 08:39

Napsane s velkou laskou :)

 
kate83
Nováček 8 příspěvků 28.07.13 10:51

Krasne napsane, mam uplne stejne pocity se svym trimesicnim synem, ta laska materska je proste nej
;)

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 28.07.13 20:39
:kytka:
 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 28.07.13 21:44

Ahoj, porad mi, jak si ji pomohla tocit se na druhou stranu, mala se toci zas jen vlevo

 
snažilka2017
Extra třída :D 10130 příspěvků 28.07.13 21:54

@Térouš natočila jsem ji na bok spodní nožičky natáhla horní pokrčila tu jsem držela v ohybu a táhla jakoby směrem dopredu musí mít ale tu snahu se jakoby přitáhnout. Snad jsem to trochu vysvětlila:)

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 28.07.13 21:55

@Ajinka91 :palec:

 
Denčii
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 28.07.13 23:07

@Térouš A ještě bys předtím, než ji takhle začneš pomáhat, ji měla zaujmout nějakou hračkou, aby nejprve sama na tu stranu, kam ji budeš přetáčet, natočila hlavičku, potom pokrčit nožičky k bříšku a lehce posunout na tu stranu, kam kouká hlavička a pomoci protilehlým ramínkem.

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 28.07.13 23:20

Chjo to vse delam holky:-( @Denčii

 
Denčii
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 29.07.13 00:08

@Térouš tak vytrvej a princezna to pochopí, neboj:) Tak mě ještě napadlo, zkus ji všechny hračky dát vpravo, zleva ji „přiraž“ k nějaké zábraně (zeď, skříň), aby se nemohla překulit jinak než vpravo.

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 29.07.13 10:14

@Denčii tez vyzkouseno, ale dekuji :kytka:

 
KKaculinKKa
Povídálka 39 příspěvků 29.07.13 11:57

Moc hezký deníček :kytka: Naprosto v něm poznávám sebe i svého 4měsíčního synáčka :srdce: Přeju spousta toho NEJ do budoucnosti :mavam:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10130 příspěvků 29.07.13 12:07

@KKaculinKKa dekujeme moc :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama