Do třetice ještě lépe

Porod

Ráda se podělím o zkušenost se třetím porodem, ve fabrice na děti, přičemž tento mýtus alespoň za mne vyvrátím. :)


7 komentářů

S každým porodem jsem našla cestu k sobě ještě blíž, než před ním. A tak ačkoliv druhý porod byl krásný a rychlý, tento byl přímo ukázkový.

V těhotenství jsem přemýšlela, jaké to asi je, když praskne plodová voda - předtím mi ji vždy píchli na sále. Těšila jsem se na okamžik, až to začne. Až budu prožívat společnou cestu mě a mé holčičky. Dlouho už mě trápili poslíčci, ve 27. tt mi dokonce museli zastavovat předčasné kontrakce. Až přišel den D, 37+5 tt.

Bylo dopoledne, starší syn byl ve škole, dcera ve školce. Měla jsem vše nachystané, uklizený byt včetně spár ve dlaždičkách. V plánu byl velký nákup, aby byly doma zásoby polotovarů a rychlovek, abych se mohla věnovat jen dětem. Na WC jsem ale zaznamenala podezřelé mokro. Pořád jsem si říkala, že mně voda sama nepraská a tedy to bude v pořádku. :D Vyrazili jsme s manželem na nákup, vybalili a já se pohupovala na míči. V tu chvíli bylo ale jasno, tohle je plodová voda!

V porodnici mě čekal příjem, kontrakce jsem necítila. S PA jsme se dohodly, že se budu procházet po porodnici a za hodinku se zas uvidíme. Popíjela jsem džus, kontrakce se začaly objevovat, ale zatím to bylo v klidu, nebolestivé. Po hodince nález opět stejný, nepostupovalo to, neotevírala jsem se. Chvíli mě napadlo, abych nezažila první porod dlouhý a bolestivý. Ale pak jsem se rozhodla pro pohodový a krásný. Věřila jsem, že to přijde krásně všechno samo a dál se procházela.

Už jsem cítila, že se něco děje, voda stále odtékala (nevěřila bych, že je jí tolik - to se často říká, ale zažít to je trošku jiné :D). Kontrakce po dvou minutách, nález 4 cm. PA mi nabídla urychlení. Řekla jsem, že zatím ne, že tomu chci dát volný průběh. Vůbec neodporovala, byla úžasná a chápající. A tak následovala další procházka. :)

Na příští kontrolu jsem zašla dříve, než jsme byly domluvené, protože jsem vnímala, že se něco děje. PA sdělila, že na přípravu to ještě není, ale že si mám dát sprchu, ať mám nějakou změnu. :D Tak jsem tedy šla. Ještě jsem tam nevlezla a věděla jsem, že se s dcerkou brzy uvidíme. Pozitivně naladěná jsem se začala sprchovat, velmi předčasně oproti mým představám jsem ale sprchu doslova zahodila. To vedro, voda, nedělalo mi to dobře. Bolesti sílily, jen jsem tam tak byla na všech čtyřech a doufala, že mě někdo přijde zkontrolovat, nebo porodím ve sprše.

Nikde nikdo, takže jsem z posledních sil vyšla ven a plazila se hledat PA po porodních sálech. Říkám, že krvácím, že se mi to nezdá (byla to pravda, ale také jsem musela vymyslet něco, aby mě zkontrolovali, protože koukali na nález před 40 minutami).

PA řekla, když tedy myslím, že jdem na to. Tak jsem se ptala, kolik to je cm a jestli už je to na tu přípravu. Ona se smála, že se nediví, musí mě to prý už hrozně tlačit. Přípravu nestihneme, jdeme rodit. Já v tu chvíli moc nechápala, že UŽ? A tak jsem se znovu ptala, jak jako nestihneme, že klystýr chci. Znovu se zasmála a říká mi: „Netlačte, jdeme honem na sál. Zatlačíte a rodíte.“

Polila mě vlna vzrušení, jupí, je to tady. Nadšeně jsem se rozešla, ale kontrakce mě zastavovaly. PA na mě volala, ať se nezastavuju a honem. Musely mě podpírat z obou stran. Sotva jsem si vylezla na lehátko a jednou zatlačila.

A ten krásný okamžik, kdy jsem uviděla své třetí dítě, druhou dceru, byl tu. Byla tak maličká, ale hlavně! Koukala, byla plná elánu (to jsem viděla poprvé), nebyla vůbec zmožená oxytocinem ani žádnými urychlováky. Zvládly jsme to bez nástřihu, bez všeho i bez poranění. Prý se jí ani nezúžila hlavička.

Jsem moc vděčná všem, kteří podpořili a umožnoli mi možnost rozhodnout se sama, jak chci porodit. A ještě chválily, jak je to krásně ukázkové a že to tak má být. Rodila jsem sama se sebou a mou holčičkou. Měla klid, mohla se ponořit sama do sebe, procítit nás obě, jak jsme spojené - ještě dodnes, 7 měsíců po porodu to cítím mezi námi. :)

Jediné, co bych vytkla, že i přes tak krásný a nevyčerpávající porod, mi malou na celou noc odnesli, ačkoliv jsme byly domluvené na tom, že si ji hned beru k sobě. Nelituji ale ničeho, ona se prospinkala a já koukala z okna na krásný výhled - zrovna padal sníh a v okolí porodnice u Apolináře to vypadalo úžasně - ještě podsvícené od pouličních lamp.

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
argo1
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 11.07.15 00:15

Krásný porod! Gratuluju k dcerce :potlesk: :potlesk:

 
PerlaZP
Stálice 73 příspěvků 317 inzerátů 11.07.15 07:41

Výborný deníček… Gratuluji k holčičce… :kytka:

 
facetia2
Ukecaná baba ;) 1722 příspěvků 11.07.15 07:49

Moc pekny denik!
zazila jsem to u druheho porodu podobne… je to tak nadherny kdyz neni miminko nadopovany oxytocinem. ten jeji pohled nikdy nezapomenu. nedavno jsem zrovna cetla clanek o tom, ze miminko po porodu (ktery byl bez leku) je nejvic aktivni a je vzhuru..a hleda ocni kontakt s maminkou
to jsou chvile k nezaplaceni…pak je dalsi tydny miminko spave… je to opravdu zajimave a skoda ze to neprozije kazda maminka a kazde detatko…

 
verulicek  11.07.15 07:59

Supeeer…naše malá taky hned koukala na svět, taky bez medikace :-D já měla tak krásný už ten první tak myslím, že ani nemám co dolaďovat a doufám v další podobné porody..malou jsem měla u sebe praktricky pořád takže to bylo fajn…moc gratuluju!!!Mi­mochodem moc nádherná fotka, krásné miminko!!! :srdce: :dance: :srdce:

 
verulicek  11.07.15 08:01

@facetia2 přesně tak to měla naše malá jak popisuješ…aktivní na sále celé dvě hodiny a pak spala jak andílek. Ten spánek jí naštěstí vydržel :andel:

 
Maikee
Kecalka 256 příspěvků 11.07.15 08:09

Nádherný porod :) jednou bych chtěla taky takový :kytka: :srdce: Gratuluju k dcerušce a přeju hodně hodně zdravíčka :andel: :kytka:

 
Amanna
Povídálka 14 příspěvků 11.07.15 08:46

Velmi povzbuzující a motivující:) Gratuluji!!! Tento článek jsem si přečetla jen náhodou a úplně mě pohltil. Sama ještě děti nemám, ale strašně bych si mimčo přála. Tak se snad někdy taky dočkám a budu mít z toho tak krásný zážitek jako vy:) :palec:

 
zlatí
Kecalka 401 příspěvků 11.07.15 08:49

Gratuluji vám k malé taky mám doma prosincové miminko moje se narodila 23 :kytka: :palec: :potlesk:

 
Measmille
Ukecaná baba ;) 2037 příspěvků 11.07.15 08:50

:) ty kontroly znam :) dr pokontrolovala pry casu dost :) po deseti minutach jsem ji donutila znovu :) ze pry casu dost :) tak odesla :) za pet minut rvu tlaciiiiim… a do sedmi minut byla holka venku :)… taky treti porod ;)… gratuluji k holcicce :kytka:

 
Conulka
Závislačka 2818 příspěvků 11.07.15 09:57

Taky moc gratuluji k Lucince, jen jsem se chtěla zeptat proč ji na noc odnesli…?

Já byla v Brně Bohunicích a tam to na mě zase dělalo dojem, že děti odnášejí jen když byl komplikovaný porod a vyřízená rodička, jinak měli všichni děti u sebe a když se náhodou objevila nějaká co se chtěla vyspat a chtěla ať si sestřičky na noc mimčo vezmou, tak se na ní dívaly jak kdyby chtěla dát dítě do babyboxu :nevim:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 11.07.15 10:17

Krásné :srdce:
náš první „nadopovaný“ oxytocinem by od sálu spal pořád, ani by jíst nepotřeboval, to jsem ho musela budit a někdy i dost nevybíravým způsobem, jinak by se bobek malej ztratil.
druhý se narodil bez léků, do oči mě hypnotizoval od sálu, to je pravda. Ale rozhodně spal méně než první. Je ale mamiňák, to bych nevěřila, že od narození bude miminko vyžadovat jen mámu. Každý jak je krásný, jak se na mě zbožně dívá. Je to taková malá pijavička a někdy mi už z toho hrabe.

 
lebi
Zasloužilá kecalka 511 příspěvků 11.07.15 10:37

Krásný porod a krásná holčička. :kytka:

 
Lakynka
Neúnavná pisatelka 17021 příspěvků 1 inzerát 11.07.15 10:52

Děkuji moc za reakce, povzbuzení bylo cílem tohoto deníčku:).

Proč dcerku odnesli, když ještě na sále nadšeně sestra sdělovala, že mi ji hned dají, to netuším. Zřejmě prostě jen neznají tolik případů maminek, které vyskočí z postele, jako by nerodily. Asi myslely, že budu celou noc spát- což se nestalo a já tu celou noc na ni čekala. Asi to znáte, přes tu euforii moc spát nejde.

Musím také dodat, že u tohoto porodu se mnou poprvé nebyl muž (mluvím o druhé době porodní), ale žena (sice jen na ty 3 minuty, ale pro mne to bylo hodně důležité). Tatínek si se mnou prožil kontrakce i první minuty po narození dcerky.

 
Nadavilero
Závislačka 4082 příspěvků 11.07.15 11:54

Krásný popis i krásný porod :srdce: :* :srdce: A je vidět že sis to užila :hug:

 
Šema
Echt Kelišová 9143 příspěvků 11.07.15 12:02

Krasny :)

 
panikockova
Závislačka 3448 příspěvků 11.07.15 12:47
:srdce: :srdce: :srdce:
 
Peta80
Ukecaná baba ;) 1684 příspěvků 1 inzerát 11.07.15 22:34

Nadherne napsano :) Take jsem rodila bez leku a bylo to uzasne…

 
4family
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 11.07.15 23:54

Deníček pěkný, porod hladký, ale porodnice strašná - z čtení mi bylo úzko. Pro mimčo bych si došla, kdyby mi ho omylem zapomněli vrátit.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 12.07.15 10:00

Krasne a pozitivni…gratuluji :kytka:

 
MirkaVai
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 12.07.15 21:19

Moc hezky napsáno. Rodila jsem znova s tebou. :mrgreen: :mrgreen:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 15.07.15 18:36

Krásné. My dvě bychom si názorově velice rozumněly. Ať Ti děti dělají samou radost :)

 
MMarcela
Zasloužilá kecalka 944 příspěvků 168 inzerátů 17.07.15 20:54

Gratuluji k miminku :lol:

 
lucaz
Povídálka 13 příspěvků 21.07.15 22:17

Krásné povzbuzení…cca za měsíc mířím také potřetí k Apolináři. Bude to sice „podruhé“ - 1.-dcera byla císařem, ale úplně chápu jak popisujete tu zvědavost… Se synem byl porod dlouhý, tak jsem opravdu zvědavá, jak to bude jiné,…stejné… navícjsem zvedavá i zda to bude holčinka, či klučík…:-)

 
Lakynka
Neúnavná pisatelka 17021 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 11:08

@LennaZS :) kdo ví, třeba ano ;)

 
Lakynka
Neúnavná pisatelka 17021 příspěvků 1 inzerát 05.01.17 11:09

@lucaz Jsem to ale všímavec, já vím. Přesto- jaký byl ten třetí porod? ;)

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Sociální experiment u nás doma


Reklama