DOPIS PRO JEŽÍŠKA

Ostatní

Asi před měsícem jsem doma za oknem našla dopis PRO JEŽÍŠKA. Napsal ho můj desetiletý syn a vypsal v něm svá přání. Nechyběly tam Lega, lyže, lyžáky, kombinéza,hokejka, brusle, DVD, hry na PC a na posledním řádku se krčila tři slova : něco na sebe. Po přečtení mě oblil studený pot. Bylo toho tak za deset tisíc. Lyže, lyžáky a brusle jsme nakonec koupili v bazaru, protože není jisté, zda ho to bude bavit.

Naše malá naštěstí neumí ani psát ani mluvit, takže tady jsme byli zachráněni.

Dnes když jsem dárky balila a dávala je do prádlového koše, hlodala ve mně pochybnost, zda dárků bude dost a děti budou spokojené. Avšak jen do té doby, než jsem si donesla z dopisní schránky náš obecní zpravodaj a v něm si přečetla dopis, který psal ježíškovi žák měšťanské školy v roce 1932. Vzalo mě to natolik u srdce, že jsem se rozhodla přepsat ho sem.
Snad vám to pomůže zastavit se v tom zběsilém vánočním shonu a uvědomit si o čem vlastně ty vánoce jsou.

Milý Ježíšku!
Budou brzy vánoce, na něž se každý těší. Ty budeš hodným a poslušným dětem pod vánoční stromek nadělovat dárky. Proto Tě prosím, abys také na mne nezapomněl. Vím, že si to nezasloužím, poněvadž jsem nebyl vždy hodným a často neuposlechl rodičů a učitelů, ale přesto Tě o nějaký dárek prosím, poněvadž vím, že jsi dobrotivý a prosbu mou vyplníš. Maminka je chudobná a nemohla by mi ničeho koupiti. Potřeboval bych nutně teplé punčochy, aby mi nebylo zima. Je to skromné přání a doufám, že se mi vyplní. Předem Ti děkuje a při tom slibuje, že se polepší…
Záškodný B.

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 20.12.06 22:19

Ahojky,  

Sati, to je moc hezky denicek :-) Dychla z nej na me ta prava vanocni amosfera. Taky si obcas postesknu, ze uz jsou dnes darecky vic o kvantite podporovane reklamou nez o kvalite a radosti z obdarovavani. Zase letos vyrabim darecky pro pribuzne a doufam, ze je oceni stejne jako by ocenili drahe dary…  

Hezke radostne vanoce  

Mata

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 21.12.06 08:21

Sati,zase jsi mně zvedla po ránu náladu:-)

Já jsem nedavno prohlasila a´t žijou reklamy před dětskymi pořady.Naštěstí jsme letos skončili u zubaře.Když jsem včera začla balit dárky,tak jsem se lekla.Vždyť jsem řikala,že každy kluk dva a jeden solečny.A ono to nejak nakynulo:-))

Dana

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 22.12.06 10:34

Krasny denicek … ten dopis z roku 1932 mne opravdu dojal! Nakonec moje mama a i babicka vypravovaly, co ony nalezaly pod stromeckem … myslim ze za puncochace by daly v te dobe zivot!
Jak se ty hodnoty meni, ze jo holky?  

Ja myslim, ze nase deti nejsou zase tak neskromne, to jenom my rodicove jim chceme doprat vice nez si vlastne preji … mluvim z vlastni zkusenosti! 10-lete dite uz je na hromady darku zvykle, ale to 2lete ci 3lete ci 4lete????
I moje dcera dostane mnohem vice nez si preje … nekdy si rikam, zda to je vychovne …kazdopadne ja z toho budu mit asi vetsi radost nez ona sama!!!:-)))
Dneska mne pobavila ucitelka ve skolce … donesla jsem tam krabici s miminkem-panenkou s prislusentvim a obycejny kocarek (jako pro tridu pod stromecek) a ona zarila stestim jak se ji to libilo, skoro jako deti …strasne mne to potesilo, sla videt uprimna radost!  

Tak KRASNE A VESELE A AT JSME V RODINACH STASTNE!!!!  

Sulanek a Nika

Vložit nový komentář