Rožnov pod Radhoštěm

Cestování

Dnes Vás pozvu na výlet, který zvládnete v pohodě s dětmi, nebo třeba s babičkou jako my. Manžel měl tento týden narozeniny, a tak jsme přemýšleli jak je netradičně  oslavit. Zajít si na oběd do místní hospůdky jsme zavrhli. Padlo slovo výlet. S manželem jsme vymysleli kam pojedeme a nastudovali si trasu. Zbytku rodiny jsme oznámili, že se v sobotu uskuteční výlet do neznáma. Ušetřili jsme si tím nekonečně diskuze s naším jedenáctiletým synem, které by určitě nastaly.

Ráno jsme se vydali směr Rožnov pod Radhoštěm. Vybaveni svačinou a kočárkem jsme vyrazili za dobrodružstvím. Společně s námi do Rožnova dorazil déšť. Vytáhli jsme deštníky, nahodili pláštěnku na kočárek a vydali se na prohlídku skazenu. Začali jsme Dřevěným městečkem. Již po prohlídce prvního domu jsme měli vyhráno - syn byl zcela očividně zaujat a nadšen, tudíž jsme se vyhnuli obvyklému koulení očí a odfrkování. Prošli jsme si všechny domy v městečku, navštívili poštu i s pošťákem jak vystřiženým z minulého století, v obchůdku koupili dřevěnou káču a turistickou známku, navštívili kostelík svaté Anny a zdejší hřbitůvek Valašský Slavín. Je zde mimo jiné pohřben sportovec Emil Zátopek, nebo spisovatel JanKarafiát autor slavných Broučků.

Po prohlídce městečka jsme se přesunuli do Mlýnské doliny, zde jsme však museli využít služeb průvodkyně - není volně přístupná. Měli jsme možnost prohlédnout si starou vozovnu, kovárnu, mlýn, lisovnu oleje, pilu, vše poháněné vodními koly. Paní průvodkyně nebyla zrovna náš šálek kávy, takže jsme byli rádi, že jsme ji po hodině opustili. .(){vspace:10, hspace:10, align:left} *]

Do třetí části areálu Valašské dědiny jsme už nešli, opět se dost silně rozpršelo a s naším golfáčem by jsme tam asi nejspíš zapadli. Nechali jsme si ji na příště.

Přestože jsme si nakoupili frgále a preclíky dostavil se hlad. Na oběd jsme se vydali do nedalekých Trojanovi c do vyhlášeného Westernového saloonu Na Šenku. Výborné jídlo v kombinaci s nádherným prostředím saloonu udělalo příjemnou tečku za našim výletem.

Závěrečné shrnutí: Výlet jsme absolvovali se dvěmi dětmi 2 a 11 let a babičkou 67 let ( s nemocnou nohou ) a všichni to zvládli a byli nadšení. Nezbývá, než vřele doporučit.
A vyberte si lepší počasí.
Fotky jsou v galeriizde

https://www.emimino.cz/modules.php?…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
desire
Kecalka 242 příspěvků 06.05.07 18:31

Také se letos chystáme Rožnov navštívit. Máme o něco mladší dítko, v létě ještě nebude mít dva roky, ale snad to zvládneme:-))) Hurááá na výlety!
Desire /Ondra 19 měsíců/

 
mumis
Závislačka 4460 příspěvků 06.05.07 22:49

Ještěže jsi mi Sati řekla, že je v muzeu pohřbený i autor Broučků. Já tady bydlím, ale tohle mi nějak uniklo. (stydícísesmajlík).
Ale jinak pěkný výlet, co? Počasí snad příště bude moudřejší.
Doufám, že jsi všechny holky dobře navnadila, neboť muzeum i obec určitě potřebuje zvýšit turistický rozpočet. :-))

 
Ajjaa
Závislačka 3492 příspěvků 07.05.07 18:37

V Rožnově to mám moc ráda. Je tam opravdu moc hezky a myslím, že stojí za to si tam zajet:-) Z Ostravy to nemáme daleko tak už jsem tam byla nejmíň desetkrát, ale doufám, že pojedeme zase:-)))  

Andrea a Adámek

Vložit nový komentář