Dvě děti

Rodičovství

Z toho, jak to bude doma vypadat po porodu druhého dítka, jsem měla docela strach. Však se říká kdo má jedno dítě, je to jakoby žádné neměl, až přibude druhé, to teprve víte, že jste rodiči.

První seznámení

První seznámení - po 10ti minutách

Moje zlata ♥
1 komentář

Je faktem, že v porodnici jsem si opravdu hezky odpočala. Sice mi bylo po Aničce smutno, ale ten klid, to byl balzám na duši. Moct si jen ležet, nemuset vařit, prát, v jednom kuse uklízet… Musím zkonstatovat, že to bylo příjemné.

Příchod domů z porodnice, to byl citový výbuch. Dcerka špatně nesla můj odjezd do porodnice, ani za mnou nechtěla. Bála jsem se, že na mě bude naštvaná. Jen do telefonu plakala, abych přijela domů. Tři dny jsme se neviděly.

To volání „maminkooo“, když mě viděla… Slzy štěstí mi tekly proudem. Bylo to nádherné, krásné, to asi nemusím popisovat. Pak jsem se jí zeptala, jestli chce vidět brášku. S rozzářenýma očima řekla, že ano. Ten užaslý výraz, když Matyáška viděla - hned se na něj začala smát a chtěla chovat. Prostě bezva. :-)

Manžel s námi byl ještě 3 dny doma, ovšem blázinec, který jsem čekala, se nekonal. Matyáš je spinkací, „bezúdržbové“ miminko (nají se, spí, nají se, spí…). Anička sice zjistila, že pokud mám Matyho v ruce nebo ho vezu kočárkem, nemůžu na ni hned při zlobení vlítnout, takže zlobí na 250 %, ale to se srovnalo během měsíce. Pořád by Matyáška chovala, hladila, pusinkovala – což musím dávat docela pozor, protože je schopná mu ublížit. Co si budeme povídat, nejsou jí ještě ani 3 roky.

Ale je hezké vidět, jak se tvoří vztah mezi bratrem a sestrou. Anička pořád povídá, jak ho miluje a že on miluje ji. A pozor, já Matyho nemiluji – toho miluje jen ona, já miluju přeci tatínka, babička dědu atp. :-D

Matyáškovi jsou 2 měsíce. Už vydrží dopoledne a odpoledne být vzhůru i hodinu, ale oproti Aničce ho nemusím mít v tu dobu pořád v ruce, Maty se zabaví sám. V postýlce (nebo v druhé v obýváku) si bouchá do hraček, kouká, sleduje kolotoč. Občas ho posadím do lehátka a bouchá si do zvířátek, přitom sleduje dění kolem. Je to strašný kliďas, snad mu to zůstane. A krásně se řehní. ;-)

Nejvíc jsem se bála toho, jak se dětem budu moci věnovat. Ale tím, že Maty ještě hodně spinká, můžu se naplno věnovat Aničce. Občas mívám pocit, že bych se Matymu mohla věnovat více (pase koníky, mazlíme se kolem kojení, povídám mu, když sedí v lehátku, cvičíme Vojtovku – při pasení koníků mi dělá letadlo), ale já mu to brzy vynahradím – a teď mám pocit, že mu to takto vyhovuje.

Anička půjde v září do školky (o tom bude asi další deníček, chytám z toho nerva už teď :-D ), takže budeme s Matym doma většinou sami a to pěkně ten čas budu trávit s ním. Moc se na to těším.

Takže? Trochu mi tu pyramidu štěstí kazí manžel tím, že je od rána do noci a většinou včetně víkendů v práci (pozor, dnes ne, tak jeli s Aničkou na kole krmit kačenky ♥ ). Ale ano, posledních několik let se cítím čím dál více šťastnější – unavená, ale šťastná. ♥

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vodolejka
Vesmírná mluvilka 30683 příspěvků 2 inzeráty 06.08.14 00:05

Miru, cítím to stejně :kytka: moc pěkně napsané :palec:

 
tezes
Stálice 86 příspěvků 06.08.14 01:05

A jak teda jsou od sebe věkově daleko?? chceme druhé a já nevím, kdy začít, aby se to dalo zvládnout :D Jinak moc krásný deníček, skoro mi ukápla slzička :P

 
ncc1701
Echt Kelišová 7943 příspěvků 06.08.14 01:30

Jsem ráda, že takový deníček někdo napsal, ale mohlo to přijít trochu dřív, když jsem se bála, jak zvládnu dvě děti já. :-) Mám rozdíl 21 měsíců, před týdnem jsem si uvědomila, že jsem nemocná, ale že pro to zaneprázdnění nemám čas všímat si, že mě bolí svaly, klouby a mám horečku, spím asi pět hodin denně, ale je to milionkrát hezčí než když jsme byli jen já a syn. Je to sice náročnější na spoustu věcí - organizaci času, logistiku, ale krásnější a bohatší určitě. :-)

 
bamba  06.08.14 06:36

Máš krásné děti.

 
Trolíci
Závislačka 4228 příspěvků 06.08.14 07:50

Pěkný deníček =) taky máme dvě a taky jsem se bála, ale pohodička =)jen mladšímu už je rok a taknení jen spinkací, tím pádem je to pro mě horší s úklidem, někdy ho prostě nestihnu nebo dělám po nocích, ale jinak je to príma =) :hug:

 
small.pilot
Kecalka 159 příspěvků 06.08.14 08:04

Také nesouhlasím s tvrzením 1 dítě žádné dítě. Mám holčičku (3,5 roku) a kluka (16m). Rozdíl mezi nimi je tedy 2r3m. Prvních 6 měsíců byla úplná pohoda. Větší vzrůšo začalo až když se začal pohybovat. Ale musím přiznat jaká je to pohodička, když mám na starost jen jednoho. To si pak užívám. :D

 
verulicek  06.08.14 08:29

Hezký deníček! :kytka:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 06.08.14 08:32

Mám děti od sebe 25 měsíců. Slyšela jsem spoustu řečí o tom, jak se z toho zblázním, že tak brzo do druhého dotyčná nešla… bla, bla. Nejlepší na tom je, že tyto chytré řeči mají většinou ty, co děti po sobě ani nemají. :mrgreen: No, připravovala jsem se na nejhorší, to nebudu zastírat, ale překvapivě se žádný masakr nekonal.

Přiznám se, že první dva týdny byly výživnější, syn opravdu dost žárlil. Ale začal se taky velmi brzy zklidňovat a po třech měsících už to bylo parádní. Hodně byly ty začátky o organizaci, jak se člověk zajel, nebylo co řešit. Parádní to bylo do doby, než se mladší začalo hýbat, což Tě teprve čeká. :mrgreen: :lol: K mé velké smůle to bylo hodně brzy, v 5 měsících už byl mladší syn na čtyřech a lezl, od 7 měsíců obcházel nábytek, v 9 měsících začal sám chodit… je hodně aktivní, živý, pořád chodí, nevydrží chvilku v klidu, je strašlivě zbrklý. A tím začalo „peklíčko“. Neustále řeším „incidenty“. Protože mladší staršímu všechno bere, boří mu koleje, duplo… a tak se u nás pořád řve a je to na palici. :mrgreen: Starší řve, že mu to mladší bere a bourá, mladší řve, že mu něco není povoleno. A pořád dokola, stokrát za den. Tvoje malá půjde do školky, takže to budeš mít o něco snažší, když se narodilo druhé, byly synovi 2 roky, takže jsem ho rok ještě měla doma a do školky jde až teď v září.

Ale jo, je to fajn. Určitě bych neměnila, máme i spoustu krásných okamžiků. Kluci se k sobě mají, jsou to parťáci, pro mladšího je ten starší neuvěřitelný tahoun, blbnou spolu, mazlí se spolu a jsou i okamžiky kdy si spolu dokážou v klidu hrát. To někdo, kdo ty dvě malé dětí nemá, nikdy nezažije. Je víc starostí, ale taky mnohem víc radostí, cítím se víc naplněná.

Dneska se mi akorát vrací starší syn po týdnu z prázdnin u babičky. Ten týden jsem si krásně odpočala, né že ne. :D Protože mít doma jen jedno roční, ač velmi živé a aktivní dítě, není nic. Doma divné ticho, klid, prostě tady někdo chyběl a už jsem na ten bugr od nás tak zvyklá, že mi to připadalo naprosto nepřirozené.

 
monifix
Závislačka 2638 příspěvků 06.08.14 08:41

Kez bych i ja jednou mohla toto napsat :hug: ja se pro druhy asi nikdy nerozhoupu, protoze mam sileny strach, ze to proste nezvladnu. Vemovat se oboum a nezblaznit se z toho

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 06.08.14 09:16

Krásný deníček!! My máme kluky od sebe 18m a je to super! Jen tedy mladší byl první tři měsíce jen chovací, spal s námi v posteli, prostě bez maminky ani ránu :mrgreen: ale srovnal se, teď si už krásně vyhrajou a starší ho opravdu miluje, je to krásné :srdce: hned bych šla do dalšího :*

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 06.08.14 09:32

Hezký deníček. @Fima Přesně, taky jsem si vyslechla x proroctví o tom, jak se z toho zblázním - děti mám taky 2r od sebe, nic z toho se nekonalo, u nás ani to žárlení, což přičítám tomu, že starší od mala vyrůstá se psem, takže nikdy nebyl absolutně číslo jedna, byl zvyklý, že i psovi je věnována určitá pozornost. Takže já si to zatím maximálně užívám, malá se teda ještě nepohybuje, tak uvidíme jak dál. Takže za mě doporučuji, ovšem je třeba se připravit i na krizové situace, které s tak malými dětmi zákonitě vznikají, to zas jako jó :lol:

 
Dainvyk
Ukecaná baba ;) 1497 příspěvků 06.08.14 09:33

Krásné dětičky :palec:

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 06.08.14 09:58

Ahoj, pěkný deníček. Popravdě, když se mi narodil malý a doma byla tříletá dcerka, tak jsem se bála toho oného kolotoče. Je pravda, že syn byl předčasně narozený, tak kolotoč byl, ale co se týče kojení, odstříkávání, cvičení a lítání po doktorech. Ten pravý kolotoč nezačal hned, ale asi tak když synovi byli dva a půl dceři pět. Taky jsem si říkala, jak to v pohodě zvládám a ted jsou to hádky, boje, dohady a pořád řešení sporů kdo co komu. Když si hraje jeden pěkně tak druhý hru kazí. Dcera má jít v září do školy a když malá maluje nebo si něco dělá, tak malý ji škodí.

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 06.08.14 10:11

Moc Vám děkuju holky :-)

Děti jsou od sebe 2 a 3/4 roku ;-)Takže vlastně Anička začne chodit do školky dřív, než se Matyášek začne nějak více pohybovat, což mi příjde bezva načasované ;-)

No, teď ještě jak Anička zmákne tu školku, je to dost mamánek, takže z toho mám docela vítr…na jednu stranu se těší, ale na druhou pořád říká „maminko budeš tam se mnou“…no…zvládli to jiní, zmákne to taky ;-)

Jinak na ty spory o hračky a „území“, až bude Maty větší, jsem taky zvědavá :-D

Příspěvek upraven 06.08.14 v 10:12

 
lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 06.08.14 10:33

Mám kluky od sebe 16 měsíců. A závidím ti tu pohodičku. Druhý syn neskutečně trpěl kolikami, nespal a první půl rok proplakal. Pak se to začalo postupně zlepšovat a kolem jeho osmi měsíců u nás nastala pohoda. Teď je mu čerstvě rok, staršímu je 28 měsíců a je to tak 14 dní, co si u nás připadám jako v blázinci. Kluci jsou oba hodně živí, mladší od 10 měsíců chodí a teď už běhá jako drak a brácha se samozřejmě nenechá zahanbit. Přetahují se o hračky, perou se a neustále ječí. Ani jeden z nich chvilku neposedí. Mladší už spí jen jednou denně na dvě hodiny, starší nespí pro změnu vůbec. Takže veškeré domácí práce musíme zvládnout sami. Do toho se teď chce malý neustále nosit na rukou a jakmile mu zmizím z dohledu tak pláče. Je to blázinec, neustálý rachot, není tady přes den ani chviličku ticho.

Na druhou stranu, se k sobě umí tak krásně přitulit, vyvádí spolu hlouposti a někdy se nestačím divit co spolu dokáží vymyslet. A když už mám dost a jsem vyčerpaná a starší přiběhne a říká: „Maminko, neplač. Dominik nebude zlobit.“ A mladší se přiřítí za ním, vyleze mi do klína a dá mi pusu. To je tak báječné. :kytka:

Oba kluky miluji a neměnila bych, tenhle věkový rozdíl je super. Mají k sobě blízko, baví je stejné hračky, stejné procházky, stejné pohádky, knížky apod. A i přes to, že se většinu dne zlobí, je na nich vidět, že se mají rádi.

Příspěvek upraven 06.08.14 v 10:33

 
mater
Kelišová 7023 příspěvků 06.08.14 10:33

Krásne napsané..ono nejhorší to bude až bude Matymu kolem roka..ale to zvládneš.. :mavam:

 
lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 06.08.14 10:34

@mater Jo s tím souhlasím. Jsem si před pár měsíci říkala, jak nám to hezky jde a teď nevím, kam dřív skočit. :jazyk:

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 06.08.14 10:38

Hezký deníček, krásné dětičky
PS: jen bych se neupínala moc k té školce.. je fajn, že budeš mít více času na malého, ale zároveň se holčička bude seznamovat se školkovými bacily a počítej, že ti toho domů donese možná hodně…:( většinou to tak bývá. Vidím to u švagrové, která po jisté období raději nechávala doma obě děti.

Já sama mám děti od sebe o osm let a nemůžu si také na nic stěžovat.. starší je hodná chůva, když je třeba:)

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 06.08.14 10:47

@miru81 Jojo, to budete mít fajn. Malá bude ve školce, kde bude mít zábavu, kamarády. Ty budeš mít zatím doma jen Matyáška (mimochodem, náš starší je taky Matyáš :) ), takže se budeš moct věnovat jemu, budeš mít větší klid, když bude pár hodin doma jen to jedno dítě a odpoledne budete všichni spolu. ;) Upřímně? Taky se těším, že starší půjde do školky. :D :mrgreen:

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 06.08.14 10:48

@lucka_mac Jojo, blázinec. :lol: Ale stejně je to krásné, že? :srdce: ;)

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 06.08.14 10:52

Miru super deníček :potlesk: Přečetla jsem to jedním dechem a kdyby na mě někdo koukal, tak vidí, jak u toho přkyvuju hlavou, že tohle je trefné a vypadalo to jako by jsi psala o mé rodině..totálně :palec:
Asi tím, že byla Adélka vcelku živé dítě a brečící a na ruce chovající se, tak Martínek je pravý opak..jako váš Matyášek ;) manžel též pořád v práci a já si už zvykla, že to tak nějak musím zvládat sama…a hlavně už jsem si zvykla na svůj styl, takže jakmile do toho chce nějak zasahovat (což se často nestává) tak mu pořád říkám, jak bych si to představovala…což asi není moc dobré..ale už to tak nějak ve mě je :roll: Školky se neboj…možná pár probrečených rán, a le pak to bude vcajku a hlavně ona se tam zabaví, ty budeš mít klid doma..a budeš pak vyrovnaná a v pohodě :)
Já se na to září opětně těším :) ;)

 
Zanet26
Ukecaná baba ;) 1623 příspěvků 06.08.14 11:04

Uplně mi kaply slzičky, krááásné :kytka:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 06.08.14 11:31

Mám tři děti 1-2 roky po sobě a krušnější byly vždycky ty začátky, než jsem si znovu získala nějaký systém, pak už se to dalo. Teď má nejstarší 6 let a se vším mi pomáhá, dnes utřel nádobí z myčky a vyluxoval celý dům, ostatní ustlali peřiny, nejmladší (2 a 3/4 roku) mi vyndal prádlo z pračky což ho taky chválí, mám doma 3 pomocníky a kdyby občas nemívali ty svoje nálady a věčně se nehádali, nemohla bych si vůbec stěžovat :) Chtěli jsme i čtvrté, jsem těhotná pár týdnů ale bohužel to vypadá že to tentokrát nedopadne a příští týden budu muset na revizi :,( Moc mě to mrzí, samozřejmě že do toho půjdeme znovu, ale už tam bude moc velký věkový rozdíl a nebude to ono :,( Přeji všem mnoho radostí s dětmi :)

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 06.08.14 11:42

@Fima : díky, to jsem potřebovala

 
luskabay
Kecalka 295 příspěvků 06.08.14 11:43

Moc dekuji za denicek, nas ceka uplne to same v prosinci. K Elence, ktera tou dobou bude mit dva roky a dva mesice pribude braska. Tesim se, ale i bojim. Eli je dost ziva a tajne doufam, ze chlapecek bude klidnejsi! Preji stale takovou pohodu a hodne zdravi :-)

 
lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1434 příspěvků 06.08.14 12:14

@Fima Je to nádherně šílené. :-D

 
Ytagom
Ukecaná baba ;) 1283 příspěvků 06.08.14 13:39

@miru81 Ahoj, moc hezky napsaný deníček. Mám děti od sebe jako ty, také starší holčičku a pak chlapečka. Jen mám jeden drobný rozdíl a to ten, že jsem porodila o 6 týdnů dřív a tudíž jsem si s malým pobyla 16 dnů na neonatologii, ale dcerka to s mužíčkem zvládla moc dobře (i mě byli 2× navštívit). Stejně jako u tebe se i u nás žádné drama nekonalo, zvládám dítka dobře, Terezka je z Michálka nadšená a dost mi pomáhá ;) Spíš si myslím, že až budou mimča starší tak okolo roku, tak to bude trochu horší, teď je to bájo :mrgreen:

 
Bambulka12
Kecalka 158 příspěvků 24 inzerátů 06.08.14 14:03

Jo jo, čím dál více šťastnejší :srdce: a unavená ještě čím dál tím víc :lol: a taky občas zapomínám, a šílím, a nevím jak dál, ale pak se jedna nebo druhá usměje a je vše v nejlepším pořádku :srdce:

 
Kiara28
Závislačka 4536 příspěvků 1 inzerát 06.08.14 14:40

Pekne napsane :kytka:, ceka mne to kazdym dnem, mam holku 2roky 4mesice a cekame brasku. Nevim jak bude reagovat, tak jste mne trochu uklidnila. Teda pokud bude syn spavy, jinak nevim.. :P

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 06.08.14 15:16

Díky holky :hug: A děkuji za „inspekci“ do další budoucnosti, budu se na to tedy již teď raději připravovat ;-) :D

Příspěvek upraven 06.08.14 v 15:17

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 06.08.14 15:20

To pravé ořechové přijde :mrgreen:

 
PavluškaH
Zasloužilá kecalka 891 příspěvků 06.08.14 15:53

Hezký deníček. Já mám děti od sebe 2r a 5měsíců, taky jsem se bála jak to budu zvládat, ale malej je neskutečně hodné dítě(zatím :-) ) ještě zatím neleze, tak uvidíme jaké to bude pak. Starší jde taky od září do školky, tak jsem zvědavá jak to bude snášet, doufám, že nebude dělat ostudu, vzteklounek náš :-)

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 06.08.14 16:04

@mater @lucka_mac Mám stejné zkušenosti…kluci jsou od sebe 18 měsíců a je to stálý boj o hračky, maminku o to kdo bude první v čemkoliv :D

 
Althya
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 1 inzerát 06.08.14 16:38

Pekny denicek a u nas i aktualni, nase dcerka taky bude mit za par mesicu brasku :) Rozdil bude neco malo pres tri roky a dcerka uz chodi do skolky, tak to snad taky budu zvladat

 
Umuu
Nováček 3 příspěvky 06.08.14 16:39

Pořád nás něco děsí, ale 2 děti jsou prostě prima. Já mám teď už 4 a 6 let staré a jsou to divoušci, ale drží spolu. Jedno dítě je málo, takhle je to mnohem lepší. Držím palečky až se začne trošinku pohybovat je to náročnější, ale je to bezva. :palec:

 
ospalámyš
Závislačka 3719 příspěvků 06.08.14 17:29

Hezké, takové optimistické ;)
Mám děti 28 měsíců od sebe a nebylo to nijak hrozné, až na nějaké ty krizovky. Věkový rozdíl mi přišel ideální, brzo si spolu vyhráli. Je fakt, že mám docela pohodové děti, kdyby byl jeden z nich hyper, asi bych to viděla jinak :)

A se školkou, já jsem naopak uvítala, že starší může do školky až ve 4 letech, on mezi děti extra nechtěl, je spíš introvert a ve 3 letech by to nezvládl. Navíc dcera spala jedno období jako batole hodně mizerně a vstávat do školky pro mě bylo naprosté utrpení, takže zpočátku chodil syn 2-3× týdně a jen na dopoledne a i tak to bohatě stačilo.
Tak si nech otevřená vrátka, záleží na dítěti, jestli je společenské, ale já bych řvozucího tříleťáka nechala třeba ještě půl roku doma, pokud by školku nedával. Nic těm dětem neuteče…

 
enny3
Extra třída :D 13065 příspěvků 06.08.14 18:48

@miru81

Hezké, jediné, co nechápu, proč všichni cpou ani ne tříleté děti do školky, když jsou doma s mimi :pocitac: :zed:

Ty školky jsou už tak přecpané k prasknutí, pak se tam nedostanou děti maminek, co to opravdu potřebují, neboť pracují… :zed:, fakt nechápu :nevim: :zed:

 
adeeelia
Kelišová 7185 příspěvků 06.08.14 18:54

Přidám se k většině předešlých komentářů.. :mrgreen:

čekala jsem, že až se narodí mladší, bude to peklo, mazec, nic nebudu zvládat..opak byl pravdou, byla jsem příjemně překvapená…

to peklo totiž nastalo teď…od rána jen ječí-jedna nebo druhá…starší neustále všem říká, že jsou oškliví, že tam ségru nechce, nechce jí půjčovat hračky, občas jí placne, nebo postrčí…no, je to na palici a upřímně-skoro odpočítávám dny, kdy v září nastoupí do školky..já vím, jsem hrozná.. :oops:

ale suma sumárum…myslím, že za dva roky už budu mluvit jinak, až si spolu holky vyhrají a to nejpodstatnější je naštěstí u nás jak má být-obě se mají moc rády :* :kytka:

tak ti přeju, aby Vám tam pohoda doma vydržela :hug: :mrgreen:

 
-Azzurra-
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 06.08.14 19:40

:kytka: moc krásný deníček

 
Martina8888
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 06.08.14 20:06

Mam to stejne, jen dva kluky, jeden 2mesice druhy v patek 3roky. Miluje ho, hladi, jinak zlobi proste obdobi vzdoru, ale zatim nezarli.Taky jde do skolky, jen on se moc tesi, neni to mamanek. Krize mivame vetsinou vecer, starsi unaveny z celeho dne, takze protivny a sladit koupani, veceri a ulozeni starsiho a kojeni a koupani maleho kdyz jsem na to sama je nekdy zahul (manzel je cast tydne pres noc pryc).A starsi se mi nastehoval z pokojicku do loznice, ale ja si to spani mezi svymi chlapecky uzivam…

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 06.08.14 20:32

@enny3 já chci Aničku dát do školky hlavně proto, že je ve věku, kdy by měla trávit více času s dětmi. Ale taky jsem dlouho přemýšlela, zda ji tam vůbec dávat. Nakonec to rozseknul manžel - prostě by měla být mezi svými vrstevníky ;)

 
JuriskaMa
Kecalka 188 příspěvků 06.08.14 22:14

Moc hezký deníček. Já mám doma 2,5 letého rošťáka. Neumím si představit, že bych měla dvě. Můj syn je neuvěřitelně živý a občas protivný a zlobivý. Jsem svobodná matkka a tak to možná beru trošku jinak, ale já bych do 2. dítěte nešla. Já sama měla menšího bráchu a vím, jak je to super, když má dítě sourozence, ale já bych to proste nedala. Někdy si připadám na pokraji šílenství. A to mám jedno. Nesouhlasím, že když má člověk jedno, je to jako nic. I tak je tu celej den kravál, nepořádek… A taky si nějak neumím představit, že bych dokázala milovat dvě děti. Tak nějak mám pocit, že by ten můj první rarach byl prostě č. 1… a tak si raději nechám jedináčka

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 06.08.14 23:10

Jj, i nase druhe ditatko bylo „miminko za odmenu“, presne jak pises. slunickova holcicka :mrgreen: braska byl uplne v pohode a nezarlil (maji mezi sebou 25 mesicu).
Prvni zvrat nastal po prvnim roce nasi berusky, kdy se z hodny holcicky zacal klubat malej palicatej rarach.
Druhej zvrat byl po jejim 20 mesici, kdy zacala uz pekne mluvit a behat a fungovat jako velka holka a prestala byt v ocich brachy to maly miminko… takze najednou zacal paradne zarlit se vsim vsudy.
No a ve tretim zvratu tak nejak zijeme furt - je to jak na houpacce. deti se v jednu chvili desne miluji, objimaji a valeji se spolu po trampoline, v dalsim okamziku se rvou o neco, co chteji oba najednou, protoze „to bylo moje“!!! :twisted:

Nicmene slunickova vychechtana holcicka je to porad ;)

Příspěvek upraven 06.08.14 v 23:10

 
octopus70
Povídálka 22 příspěvků 07.08.14 00:43

Máme děti velice podobne od sebe a pro me je to tedy veliký rozdíl, neboť zatímco, kdyz jsem byla jen s jedním dítětem, tak jsem si našla i čas pro sebe, tak ted uz to opravdu nedavam..no nevím, jak to mate vy, ale já jsem tedy většinu svého času s dětmi a už mi z toho občas hrabe.. :lol: A ve chvíli, kdy nejsem s dětmi, tak stejně je pořad doma, co dělat.. Myslím, ze je to určitě veliký rozdíl.. Mala chodila také od září do školky, právě proto, aby byla s vrstevníky, ale stejně jsem mela pocit, ze by byla radši doma..a do toho od podzima, jedna nemoc za druhou..takže mi na závěr bylo líto toho mrnouska, ze už jako miminko ma porad rýmu a kašel.. Do toho mu rostli zoubky, takze v noci jsme si docela uzili..Jako rozhodne je to krásné období, ale pro me dosti náročné.. Myslím, ze s třetím, už to člověk zase vnímá jinak, ale jedno a dvě děti je prostě rozdíl, obzvlášť, kdyz už se člověk vymota z tech plinek a začne to nanovo. Každopádně at se daří a ať se vaší dcerce ve školce líbí.. Pro me je školka spíš trochu strašák.. 25 dětí na jednu učitelku nepovažují za ideál :zed:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 07.08.14 13:09

Hodně zdraví vám všem!!! Dětičky jsou krásné!
My máme holky přesně 2 roky od sebe, starší byla od narození ječící a nespící ďábel, byl to záhul… jak já měla nervy pár týdnů před 2. porodem, že druhá bude to samé!!!

Druhá byla pohodová, jistě, taky byly horké chvilky, když jsem novorozenou kojila třeba 3/4 hodiny a starší chtěla zábavu a dožadovala se pozornosti… z klidného a milého batolátka byl zase uječený a vzteklý, po zemi se válející ďábel, ale nějak se to zvládlo a musím říct, že stíhám teď mnohem víc věcí než s první… asi prostě musím :palec:

Do toho manžel sám staví domek, takže z práce rovnou na stavbu, o víkendech a dovolených taktéž, babička 350km daleko, všichni ostatní případní hlídací příbuzní pracující… velká ještě nechodí ani do školky, na podzim začne, tak jsem taky zvědavá, jak to všechno bude probíhat :)
Je to práce, starosti a odříkání. ale stojí to za to :palec:

Už se těším, že si to těhulení a miminko střihnu zase, až bude menší trochu větší :mrgreen: a budou obě ve školce :mrgreen:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 07.08.14 13:12

@octopus70 můžu se je zeptat, jak to myslíte s těmi plínkami? tenhle názor jsem už kdysi někde četla, ale nějak tomu nerozumím :think:

Příspěvek upraven 07.08.14 v 13:13

 
Motýlice
Kelišová 5007 příspěvků 07.08.14 13:42

@enny3 : No, proč je tam cpou asi… protože je to pohodlné. ;) Já bych to nehrotila, je to každého rozhodnutí, zda a kdy dá dítě do školky. A myslím (tedy alespoň předpokládám, protože jsem to ještě neřešila), že u zápisu se uvádějí všechny ty „věci kolem“ tj. jestli matka pracuje, kolik má dětí atd. a že ředitel školky, který má alespoň špetku zdravého rozumu, při přetlaku poptávky pracující matky upřednostní.

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 07.08.14 14:12

@Motýlice taky myslím, že pokud je matka doma na MD s mladším a jiná potřebuje jít do práce, má dítě pracující přednost :think:…obzvlášť, když je přecpáno

 
Fima
Nadpozemská drbna 28624 příspěvků 07.08.14 14:44

@enny3 Tak ale to není problém matek, ne? Školky mají nastavené nějaké podmínky a jestli vezmou dítě té nebo oné je jejich problém. Navíc zase podmínky jsou nastavené takové, že školka je vzdělávací instituce a nikoliv hlídárna, takže děti mají nárok na vzdělání všichni stejný. :nevim: Jo já vím, je to naprd, ale prostě to tak je.

U nás třeba do státní 2-leťáky berou a je jich tam spousta, co mají doma mladšího sourozence (nebo ani nemají, mamina je dál doma a jen si dá dítě párkrát v týdnu dítko do školky). Do školky jsme na přihlášku uváděli sourozence, to bylo všechno. Mě můj kluk v těch 2 letech přišel na školku ještě nezralý, takže jsem ho měla doma a občas z něj rostla. :mrgreen: Teď měl v červnu 3 roky a do školky půjde. Jsem dál doma s mladším a přiznám se, že mi je úplně jedno, kdyby někomu blokoval místo. Jakože neblokuje, protože u nás se dostaly všechny děti. Ale jsem dál doma a tak by i kluk mohl být dál doma, že jo. Ale syn se do školky těší, vyhledává dětský kolektiv, vyloženě se už doma nudí a vidím, že už tu školku potřebuje a potřebuje nějakou změnu. A proč by zase mělo být moje dítě bito na tom, že má doma mámu a mladšího sourozence. Zkrátka to není jednoduché, každá mince má dvě strany.

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 07.08.14 14:57

Mám čtyři děti. První dva jsou od sebe dva roky a dva měsíce. Vzpomínám si, že první půlrok byl hodně náročný. Třetí se narodil čtyři a půl roku po druhé. To mi připadalo snazší, mít miminko a dva předškoláky, kteří už se v základních věcech obsloužili a pohráli si spolu. Poslední se narodil devět a půl roku po třetím. Mám pocit, že to bylo nejnáročnější, dva puberťáci, školák, stará matka a mimino. :mrgreen:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama