Školka - první měsíce

Rodičovství

A najednou tu bylo tady. :) Konec prázdnin, začátek školky. Dcerku – mamánka – jsem na školku dlouho předem připravovala, povídala jsem jí i pohádky o oslíkovi, který šel první den do školky, a jak to probíhalo... bezva, těší se, paráda. :P

První den ráno vstala, úplně v pohodě se umyla, nasnídala, oblékla, natěšená si vzala batůžek do školky, pláštěnku (venku pršelo) a s úsměvem na rtech šla. A já pyšně vedle ní. :-D To jsem nevěděla, co nás čeká. :-D (no, teď už se tomu směju)

Problém nastal, jakmile jsme došli do šatny. Nebude se převlékat, nechce do školky, popřípadě ano, ale se mnou. Nakonec se převlékla, já s ní šla do třídy, byla jsem tam s ní 5 minut a když jsem viděla, že tohle nemá cenu – být tam s ní – domluvila jsem se s učitelkou, že si pro ní přijdu v 10 hodin. Ta si ji převzala a já šla…

Bylo mi hrozně. :-D Nemohla jsem ani domů, pořád jsem měla před očima, jak pláče. Tak jsem chodila hodinu s kočárkem po městě, až po uklidnění jsem se vrátila domů. Peklo najednou, to ticho. Ještě že jsem měla mimiňáka. ♥ Do deseti hodin jsem byla uzlík nervů. No já tam přijdu a dozvím se, že po 10 minutách přestala plakat a hrála si s dětmi. Nicméně hodně mě zasáhlo, jak tam VŠECHNY děti někde seděly a plakaly, fňukaly (celý první měsíc…).

Další den ještě horší, naštěstí si vzal manžel dovolenou a týden jí vodil do školky sám. Hned ráno pláč, že do školky nechce. Manžel ji tam musel odnést v ruce. Předávání z náruče do náruče paní učitelky. Naštěstí vždy nám bylo řečeno, že do 10 minut přestala plakat a začala si hrát s dětmi (jo, 2× měla ráno prý hysterický záchvat). A už zůstávala ve školce i na oběd.

Ty problémy, že do školky nechce, se táhly celý měsíc. Kolikrát jsem už nad tím chtěla zlomit hůl. Do školky se oblékla a šla, ale s brekem. Interval pláče ve školce se snížil z 10 minut na necelých 5, popřípadě jen co jsem zmizla za roh, přestala plakat.

Začalo se to lepšit. Oblíbila si jednu paní učitelku, pořád o ní vyprávěla, malovala jí obrázky… a kamarádky :-) Přestala plakat, už se do školky těšila – na paní učitelku, na děti, na hraní, divadélka, karneval. A samá chvála, jak je hodná a pomáhá. ♥

Nebudu psát o tom, že dítě, které 3 roky nebylo nemocné, najednou marodí. To ví snad každý, že s příchodem do školky se to mele…

Po Novém roce si našla ve třídě další kamarádky. To jsme se teda s paní učitelkou shodly, že od té doby zlobí. Jedna z nich je totiž pěkné torpédo – takže jasný, je s ní největší prča a holky se jí chytly. Takže zlobí, odmlouvají (i doma a ano, i ta naše), jsou drzé, dělají si ze všech akorát cochcárnu. Jsem zvědavá, jak s tímhle zatočíme.

Nicméně Anička si je pěkně ve školce i na spinkání, chodím si pro ni v půl třetí. A je to bezva – jak pro Aničku (ve školce se jí líbí, je mezi dětmi, učí se novým věcem, autoritě, socializaci), i pro mě (mám víc času se věnovat Matyáškovi).

Já vím, že se tu určitě ozvou maminky, kterým se nelíbí, že jsem doma na rodičáku s druhým dítětem a dcerku jsem dala do školky. Ale ona ty děti potřebuje. Potřebuje to všechno – jako každé jiné tříleté dítě. A já jsem moc ráda, už to není takový maman, naučila se půjčovat si s dětmi hračky, trochu trpělivosti, pár životních náležitostí, pořádně jíst apod.

Školka jí dává prostě moc. :-)

Hodnotilo 34 lidí. Score 3.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 28.02.15 01:09

Samozřejmě ze děti potřebuje. Vůbec si nic nenechej vyčítat. Můj maly šel do jesli v 9ti měsících a je z něho úžasné společensky a zdrave sebevědomý školák, který nema problemy se seznámit a všude si najde kamarády.

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 28.02.15 06:49

Opravdu si nic nevyčítej a buď ráda, že do školky chodí. Mě šla dcerka do školky až v 5 a je to sakra znát. I v 5 dělala ofuky :lol:

 
Uživatel je onlineterien
Závislačka 4796 příspěvků 28.02.15 07:18

Sim tě, čím bys jí jako pomohla kdybys jí měla doma? Školka jí jenom prospěje a ty máš aspoň čas na mimčo. Já zase nejsem zastáncem toho mít doma dítě do 5ti let, děti prostě potřebují děti svého věku. Malá je šikulka a ty taky žes to nevzdala.
Moje chodí od 18m do jeslí a i moje matka která byla zásadně proti uznala, že jí to neskutečně prospělo po všech stránkách. Ale naštěstí se tam vždy těšila a ani jednou neplakala, to by mi utrhlo srdce.

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 28.02.15 07:25

@terien U nás je pravidlo, pokuď jsi těhotná nebo na mateřské, nemáš na školku nárok. Taky jsem si přála, aby chodila, ale Bohu žel. Na soukromou jsem neměla.

 
Uživatel je onlineterien
Závislačka 4796 příspěvků 28.02.15 07:33

@marky070809 To je jasný že pak máš prcka doma, tohle jsem nemyslela. Myslela jsem maminy co můžou dát a nedají a radši si ho nechají doma.

 
verulicek  28.02.15 08:34

Co napsat…typické. Maminka, která svádí zlobení své dcery na jiné a přehnaně prožívá její odchod do školky. (ale je to tak u většiny rodičů - nesou to hůř, než samotné děti) Napadlo tady někdy někoho, že to ty děti tak špatně snáší také z velké části kvůli tomu, že vycítí úzkost ze svých vlastních rodičů? :nevim:

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 28.02.15 10:52

Evidentně je pravda, že dvouleté dítě si zvykne na školku lépe než tříleté. Můj syn hned po druhých narozeninách začal chodit do školky a brečel první den, kdy tam byl hodinu a půl. Další den už brečel pouze než se za mnou zaklaply dveře a pak už jen fňuknul při loučení. Poslední týden už ani nefňuknul. Školku miluje, těší se tam a všechno ho tam baví. Dávám ho tam ze stejného důvodu jako ty - doma se mnou se nudí a v klektivu vrstevníků je šťastný. Školka mu taky dala moc. ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 28.02.15 12:16

Diky diky za to, ze v naší školce deti s adaptaci nemají problem.Syn tam byl šťastný, sel ve třech letech. A já jsem šťastná s nim. Zadny plac se nekonal, jen se vzteká, ze nechce domu.

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41408 příspěvků 3 inzeráty 28.02.15 12:55

@terien a školka je jediná možnost, kde se pětileté dítě může setkat s dalšími dětmi? :think:

 
Uživatel je onlineterien
Závislačka 4796 příspěvků 28.02.15 13:02

@Lama Lama ne proč?

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 28.02.15 13:08

@Lama Lama Myslím, že vím kam míříš. Ano, pochopitelně maminka může chodit s dítětem na pískoviště nebo do herničky a pak když je dítě větší může navštěvovat různé kroužky a podobně. Ani jedno z toho ovšem školku nenahradí. Školka je totiž jediné místo, kde dítě tráví bez maminky několik hodin v kuse. Je to jediné místo, kde děti spolu obědvají u stolu, spolu jdou na procházku a spolu usínají. To se s nějakým kroužkem nebo herničkou prostě nedá srovnat.

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 28.02.15 13:34

Dítě do třech letech potřebuje hlavně maminku, jsou děti, které zvládnou ten přechod, ale jsou i takové, pro které je lepší počkat a nelámat to, zvláště, pokud je ta možnost a maminka je doma.

 
loven
Ukecaná baba ;) 2169 příspěvků 28.02.15 14:27

Děkuji za deníček aspoň vím co může nastat od září půjde syn poprve do školky tak mám z toho tak trochu strach i když on tedy mamánek není :nevim: :kytka:

 
LLaylaa
Kecalka 175 příspěvků 28.02.15 14:30

Naprostý souhlas s autorkou deníčku. Školka je potřeba, hlavně pro ty takzv. Mamánky. Copak naši rodiče s náma byli doma do pěti let? A kdyby pisatelka napsala, že to až tak neprožívala, tak ji tady ukamenujete, že je necita.Ve školce se dítě rozvíjí, navazuje kontakty, je samostatné. Deníček se mi moc líbil a i když u nás máme na školku ještě čas, určitě se budu snažit, ať to malá zvládne.

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 28.02.15 16:17

Holky, díky za vaše příspěvky, ať už takové či makové ;-)
A jsem moc ráda, že se deníček líbí :-) Díky :-)

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 28.02.15 16:27

Taky mám starší dceru od září ve školce (šla v necelých 3 letech) a je to sakra znát. Bohužel s nástupem do školky začla taky hodně marodit, celou zimu ji mám permanentně doma, takže si ted školku moc neužila. Souhlasím s tím, že školka jim dá hodně. Paní učitelky mají čas se jim celý den věnovat, dělají spoustu nových věcí, které by mě vůbec nenapadly podnikat. A je mezi svými vrstevníky. A ano, také jsem doma s druhým dítkem na mateřské.

 
ospalámyš
Závislačka 3723 příspěvků 28.02.15 19:40

Tak hlavně že se jí tam už líbí ;)
Jen nesouhlasím s tím, že každý tříleťák potřebuje školku, je to totiž individuální jako všechno.
Já můžu jen říct, že starší šel do školky ve 4 letech a mladší dcera na 3 a třičtvrtě a nezažila jsem ani jediný pláč a nervy, že se jim tam nechce, protože byli na školku a odloučení zralí. Vystihla jsem ten pravý moment, za to jsme šťastná, kdyby šli o rok dřív, tak by řvali… A v podstatě jim nic neuteklo, ve třech letech není naprosto nezbytně nutné nastoupit do kolektivu na plný úvazek, kolketiv jsme nahrazovali v miniškolce v mateřském centru a podobně.
Ale je to na každé matce, jak si to udělá, jestli to někomu vyhovuje, tak je to jeho věc, jeho volba. Já to neřeším, protože moje dítě to není a každý si stejně hledá to pozitivní na tom co si zvolil sám :).

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 28.02.15 19:47

**Nicméně hodně mě zasáhlo, jak tam VŠECHNY děti někde seděly a plakaly, fňukaly (celý první měsíc…).****

To jako fakt?

 
niezabudka
Kecalka 147 příspěvků 28.02.15 20:12

@ospalámyš Úplný súhlas! Tiež plánujem dať staršieho syna do škôlky v štyroch rokoch. Som doma s 15mesačnou dcérou a škôlku si momentálne nemôžeme dovoliť. Doma či v škôlke - všetko má svoje výhody aj nevýhody, pre každého je lepšie niečo iné.
Ja napríklad nevnímam ako výhodu byť doma len s mladším dieťaťom. Na svojich dvoch deťoch vidím, akým obrovským obohatením sú si sami pre seba navzájom, ako sa jeden od druhého učia a aký vzťah sa medzi nimi vytvára.

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 28.02.15 20:21

Dcerka mi začala chodit do školky v necelých 4 letech, týden byly předávky z ruky do ruky, s šíleným řevem, vztekáním a kopáním, jak kdyby mi jí z rukou brala sociálka :zed: :), první den jsem to obrečela :) Ale vždy jsem jí slyšela jen než jsem se obula, pak klid :palec:
Takhle to bylo asi 5 dní, od té doby je snad nejšťastnější tvor ve školce, tuhle mi řekla, že domů ani nepůjde, že tam bude až do večera spinkat :) Od jejích 11 měsíců jsme pravidelně a často navštěvovaly MC a kroužky, ale vždy společně být beze mě nebyla zvyklá, což bylo znát. Navíc je dost citlivá a spíš introvertní, což bylo taky znát.

Mladší to čeká asi v září, díky ségře je už teď ve školce jako doma. Často tam zůstáváme na odpolední hraní, i ráno ječí, že tam chce ještě být :D, uvidíme, až tam bude muset zůstat bez maminky :think: :)

Děti určitě vrstevníky potřebují, ale je pravda, že připravenost je velice individuální!

Jo a tedy musím se pochlubit, že je ve školce 4 měsíce a bez jediného dne zameškaného kvůli nemoci!!! Vždycky byla zdravá, se školkou jsem se obávala, že to přijde, jak je zvykem… a ťukám, jako řípa :palec:

Příspěvek upraven 28.02.15 v 20:28

 
Rowena
Kecalka 118 příspěvků 28.02.15 22:47

Tak z mého pohledu je to strašné. V tomhle věřím Hnízdilovi, který říká, že nemocí dítě říká rodičům, že se mu málo věnují, poutá tak na sebe pozornost. Nejstarší dcerku jsem taky dala do školky ve 3letech, ale ona strašně moc chtěla děti, jinak bych to ani nezkoušela. První rok tam ale nechodila pravidelně, prostě jen pár dní, když chtěla být se mnou, tak tam nešla, spala tam za ty 3 roky asi 4×. Tohle násilné nucení mi přijde hrozně kruté a smutné na tom je to, že vám intuice říká, že to dítěti taky volné není, ale vy to vše v sobě udusíte. Když je dítě fixované na matku, tak to znamená, že ještě není připravené. Vlastně je to kolem nás docela běžný jev: taková normální separace, po porodu, ve vlastní postýlce, v kočárku a dítě řve a řve, snaží se domoci a dohonit ten kontakt a on nepřichází. Naopak od dětí neseparovaných po porodu, dětí, které jsou nošeny svými rodiči, spí s nimi v posteli, jsem si něčeho takového nevšimla. Ona ta úzkost někde pramení a není podle mě cesta to dítě opustit.

Příspěvek upraven 28.02.15 v 22:48

 
Walerka
Ukecaná baba ;) 1094 příspěvků 01.03.15 00:51

@Rowena ale zas prehanite, uz mi leze na nervy dnešní kecy jak dite porad separujeme, nedoprejeme kojení pomalu do puberty atp. Kdyz by brecelo ze nechce od mamky kdyz ma nastoupit do školy tak co, buděte ho učit doma? Dite potřebuje i jiné lidi kolem sebe než matku. Jen hold nezná do te doby nic jiného.

 
luluso
Kecalka 141 příspěvků 01.03.15 10:35

Skolka je podle me vzdelavaci instituce, proto si myslim, ze je vhodna pro vsechny deti. A pokud svou cinnost delaji dobre, pro dite to jen plus. Nesouhlasim s tim, aby dite zustavalo dlouhou dobu, tim myyslim treba do 5 let doma. Chapu, ze pro nektere deti muze byt narocne byt cele dny mimo domov, ale ve vetsine skolek muzete dite vyzvedavat po obede. Ted mluvim samozrejme o situaci, kdyz mate volbu, ne kdyz Vas nuti pracovni doba.
Nevim jak bych se zachovala, kdyby dcera pri nastupu do skolky plakala. Vzdy mi bylo tech deti i jejich rodicu lito. Dceru jsem zacala davat do skolky 2× tydne na 2 dopoledne ve 22 mesicich. Neplakala ani jednou. Mela jsme pocit, ze potrebuje deti a vice se socializovat. Zili jsme docasne v cizi zemi a ja tam krome manzela nikoho neznala. Dcera ani ja jsme neumeli rec. Ucila se v te dobe chodit na nocnik… Trochu jsem se toho bala, ale rekla jsem si, ze kdyz bude problem, muzu si dceru nechat doma. Nemam co ztratit, ja ani dcera. Zvladla to skvele. Nez odpouslouchala zakladni slova, domluvila se posunky, znaky. Chodila tam od zacatku moc rada. Je pravda, ze celou cestu se me ptala, zda pro ni prijdu. Ja ji trpelive odpovidala, za cestu treba 20×. Skolku jsme meli u baraku, vic toho nestihla :) Ono kdyz ma dite dobre ucitelky, ktere se diteti adekvatne venuji (maji podminky se diteti venovat) a podporu ze strany rodiny, zvladnou velke veci ;)
Druha dcera je mamanek, tak uvidme co budu rikat za rok ci dva. Ale uricte bych i ji rada vyzkousela dat do skolky drive nez ve 3 letech. Opet jen na 2 dopoledne v tydnu. Prvni dceru to hodne posunulo, tak uvidime co na to bude rikat nas benjaminek ;)

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 01.03.15 10:56

@Run jj, opravdu ano…totálně smutné údolí…

@bořková tak to máte bezva :-) Dcerka taky do tří let měla snad jednou rýmičku, ale se školkou to teda jede šíleně…

@Rowena dcerka spí v posteli se mnou doposud, vyplakat jsem jí nikdy nenechala a kojila jsem 1,5 roku. Do školky se těší, je tam šťastná, já si myslím, že by bylo škoda to vzdát, o všechno to by přišla. Příjde ze školky a nadšeně vypráví :-) Teď má jarňáky a už z toho byla 2× smutná ;-)

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 01.03.15 11:05

@Rowena mám naprosto shodný názor :kytka:

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 01.03.15 11:44

@Rowena Na tom co jsi napsala něco bude. Moje dítě spí se mnou v posteli a zbaví se mě vždy když může rád - nadšeně mi mává a někdy i nedočkavě zavírá dveře. :lol:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 01.03.15 11:47

@miru81 doma spí s vámi v posteli a ve školce jí nevadí spinkat sama v postýlce?

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 01.03.15 12:16

@Rowena plne souhlasim

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 01.03.15 12:48

@Skytafka vůbec ne, protože vedle sebe má kupu dětí :-) Spát se mnou v posteli - to jí jde o noční spaní, přes den spávala normálně sama v posteli nebo na gauči

Příspěvek upraven 01.03.15 v 12:49

 
hanyny
Ukecaná baba ;) 1288 příspěvků 01.03.15 16:20

Ono není dobré nic zobecňovat. První dítě - dcerka- s námi nikdy v posteli nespala, kojila jsem ji necelý rok, do školky šla ve 2,5 letech, byla tam nejmladší a nikdy neplakala. Druhý syn spal s námi v posteli do 3 let, kojila jsem rok a půl, do školky šel ve 3 letech, ale byla to naprostá katastrofa, trvalo to téměř půl roku, než přestal denodenně plakat ( podotýkám, že plakal hlavně odpoledne, když přišel ze školky, pak večer, než šel spát, pak ráno a pořád jen opakoval, že do školky nechce). Až jsem měla strach, aby to psychicky nějak neodnesl, prostě nebyl na to zralý. Dodnes je mamánek, a to už je prvák. Ale musím říct, že přestože dcerka byla v pohodě a neplakala, tak si dodnes vyčítám, že jsem ji tam dala brzy, přestože jsem tehdy měla taky pocit, že to potřebuje a je na to zralá, dnes s odstupem času to vidím jinak. :)

 
Lama Lama
Hvězda diskuse 41408 příspěvků 3 inzeráty 01.03.15 21:14

@Lynette jo, máš pravdu, je to jiné. Rozdíl v našem názoru je ten, že já si nemyslím, že by todle všechno dítě potřebovalo zažít ve třech letech. a bez mámy.
Ano, jsou takové děti, které to ve třech uvítaj. Nebo jsou mámy, které to protě ve dvou letech / nebo i dřív) s dítětem doma nedaj, jdou do práce, nebo prostě chtěj jen mít větší klid doma. Ale je prostě nesysl tvrdit, že mamánka, kterej tu mámu chce mít u sebe, o kolektiv nestojí, stydí se, bojí se… je třeba zlomit. :nevim: Takové dítě si nechám doma, budu s ním chodit do menšího kolektivu, chodit s ním s dalšími kamarádkami s dětmi denně ven, společně třeba i obědvat, budu s ním vymýšlet spoustu aktivit, co dělají ve školce, ale i ty, které ve školce vůbec nemají šanci v tom počtu dělat. Do školky půjde ve čtyřech nebo prostě až v pěti. školka není samospasitelná, nenahraditelná.

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 02.03.15 20:14

Vím, že některé maminky nemají na výběr a musejí do práce. Ale u Vás to nechápu :(.

Já na tohle neměla. Dceru jsme taky dali v září do školky (v říjnu ji byly 3 roky), první 2 dny zvládla dobře, neplakala, ale třetí den plakala moc a nechtěla se mě pustit. Pí. učitelka mi ji vyrvala z náručí a já celé dopoledne v práci probrečela. Za 2,5 hodiny pro ni jela a už jsem ji tam znovu nedala.

Dali jsme tomu čas a zkusili to teď na konci ledna. Jinou školku. A dcera je nadšená, ani jednou neplakala. Moc se do školky těší a nechce domů. Od začátku pěkně jedla a sama si řekla asi po týdnu, že tam chce s dětmi po obědě spinkat/odpočívat. Naopak se „zlobí“, když pro ni odpoledne přijdu, že si chce ještě s dětmi pohrát. Myslím, že takhle vypadá dítě, které je pro školku připravené.

 
Teeeri
Echt Kelišová 8565 příspěvků 03.03.15 20:22

Takže měsíc to trvalo??? Když mi ji vezmou a v září nastoupí moje prdelinka budu řešit totéž a s miminem v kočárku :hug: jsem zvedava

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 04.03.15 11:39

@Teeeri jj, měsíc. Držím pěsti, ať je to u vás bez problémů nebo jen pár dní ;-)

 
Run
Generální žvanilka 20185 příspěvků 05.03.15 15:25

@Skytafka u nás taky. Malá spí od narození se mnou. Teď už moc přes den nespí, ale vždy usínala se mnou nebo v kočárku. Ve školce usíná jako první. Naprosto v klidu.

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 05.03.15 16:22

Proč by ti měl někdo vyčítat, že máš starší dítě ve školce…pokud s tím školka nemá problém, tak je každému po tom houby. Každopádně já to mám v plánu úplně stejně…tříletí kolektiv potřebují, my matky už jim nestačíme :-) můj syn kolektiv vyhledává a minimálně na půl den mu to prospěje, se mnou se nudí a zlobí. Pokud je na to dítě psychicky zralé a matka už ho od „prsu“ odtrhla, je to velký krok pro všechny ;-)

Příspěvek upraven 05.03.15 v 16:24

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 05.03.15 17:17

@marky070809 pěkně debilní pravidlo máte :cert: To jste se jako matky nezasadily, aby zřizovatel respektoval doporučení ombudsmana? Školka je vzdělávací instituce, ne nějaká hlídárna a nárok na vzdělání mají přece všechny děti. U nás tohle naštěstí už sami zrušili, když jsem hlásila do školky první dítě a ani jsem kupodivu nemusela zasahovat :mrgreen: Přijímají tedy podle bydliště rodičů, dítěte a dle věku. Přijde mi to tak spravedlivé jak k dětem, tak i k rodičům.

 
marky070809
Zasloužilá kecalka 971 příspěvků 06.03.15 07:27

Zasahovat tady nelze. Kapacita je 120 dětí a když se jich hlásí i o 80 víc není je kam dát. I přesto, jsem to v jejích 3 zkoušela i 4.Bohužel no. Šla až jako předškolák. Teď se klepu, aby bylo místo pro malého, který je narozen v prosinci. Když nebude přijdu o práci. Babičky jsou hodně daleko a 12 tis. na soukromou školku nemame.
Ještě dodám vtip- chtěla jsem ve 3letech malé nastoupit do práce na půl roku než se narodí maličký. Místo ve školce pro malou nebylo a tak mi ředitelka pěkně poradila. Berte ji sebou do Prahy.
I kdyby se místo našlo a o tom dost pochybuji. Nebudila bych ji ve 4 ráno jak vstávám já.
Chodily jsme samo mezi děti, ale školka je školka.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama